Skocz do zawartości

Sim City 1-4


zovalik

Rekomendowane odpowiedzi

Link do tematu na starym forum.

 

Właśnie wróciłem do tej wspaniałej gierki. Może są na forum jacyś burmistrzowie oprócz mojej skromnej osoby? ;)

 

Na początek oczywiście link do wspaniałej strony jaką jest Simtropolis.

W polskim internecie również jest stronka warta uwagi [KLIK]

 

Ja zazwyczaj gram w tą gierkę na kodach i poprostu projektuję miasto/region jaki mi się wymarzy nie martwiąc się o pieniądze (takie jakieś zamiłowanie architektoniczne). Gra od zera i zbudowanie fajnego miasta własnym siłami też jest fajne ale nie wciąga tak mnie tak jak projektowanie, upiększanie, ulepszanie infrstruktury itp ;)

Odnośnik do komentarza

Ja gram zawsze bez kodow i powiem wam, ze rozbudowa miasta nie jest wcale taka trudna. Po pierwsze trzeba pilnowac budżetu i nie wydawać wiecej niz jest to konieczne. Po drugie miasta buduje zawsze nie w jednym, a wielu regionach, dzielac je na strefy przemyslowe i mieszkalno-handlowe (w duzym uproszczeniu oczywiscie). Caly czas marzy mi sie wybudowanie metropolii na kilkanascie regionow z robudowana siecia transportowa. Wszystko to oczywiscie przy uzyciu wielu mod'ow i dodatkow z Simtropolis (z tego co wiem to czesc kluczowych dodtakow z tej strony zostalo przeniesione na inna, ale nia pamietam adresu) - od NAM'u po najglebsze detale, takie jak ekrany przy autostradach, czy ladne kamieniczki w starym miescie. Niestety zawsze brakowalo mi do tego cierpliwosci, ale moze niebawem zrobie nastepne podejscie. :) Oczywiscie gram z dodatkiem Rush Hours bo z nim gra regionami ma naprawde sens.

Odnośnik do komentarza

Moje największe miasteczko w SC4 liczyło chyba coś około 100tys. ludzi (Simów?). Najważniejsze w projektowaniu miast jest zapewnienie dobrej komunikacji, jak mieszkańcy muszą zbyt daleko dojeżdżać, albo robią się korki, zaczynają opuszczać domy, które robią się czarne. Niezłym pomysłem jest połączenie strefy mieszkalnej i przemysłowej TYLKO za pomocą metra (i oczywiście przystanki metra co kilka przecznic). Wtedy ulice nie są pozapychane.

Odnośnik do komentarza

Warte uwagi są:

 

Hole Digging [pozwala na kopanie dołków/wzniesień dla dróg, autostrad itp]

 

Taxi [Dodaje możliwość zbudowania postoju taksówek na drodze lub obok)

 

Fajne są równiez przystanki autobusowe które ustawa się na drodze by nie zajmowały jakże potrzebnego miejsca ale akurat nie mogę się do nich dokopać (na pewno są gdzies w otchłaniach Simtropolis ;) ).

 

EDYTA: Co do spolszczenia :google:[KLIK]

Odnośnik do komentarza

Słaby dojazd, za wysokie podatki. Ogólnie zerkaj często na zapotrzebowanie MHP i według tego umieszczaj strefy. Co do infrastruktury komunikacyjnej to jest takie fajne narzędzie (obok miniaturki mapy, znak zapytania z taką strzałką) którym możesz sprawdzić jak simowie się poruszają po mieście i na tej podstawie modyfikować rozwiązania kumunikacyjne.

 

PS: w strefie przemysłowiej warto postawić jakąś mała remizę bo tam najczęściej dochodzi do pożarów, poza nią (na poczatkowym etapie) jest to raczej zbędne.

Odnośnik do komentarza

Co do przychodów do możesz ustawiać bramki płatniczne na drogach, głównie jednak skupiaj się na jak najwiekszym ciecięu wydatków to w połączeniu z dużą ilością ludności (przychody z podatków) pozwoli na spokojne zbilansowanie budżetu (co w zasadzie nie jest takie trudne w porównianiu do SC3).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...