Skocz do zawartości

Talenty


el_eldorador

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w poprzednich działach, myślę że warto otworzyć taki temat. Tylko proszę was, żeby ktoś nie wystawiał talentów typu Pogby, Odegaarda czy Ondreja Dudy, a trochę bardziej nieznanych graczy. I robił to jakoś schludnie.

 

Ja mam wam do zaproponowania dwóch zawodników do Varanama (czy jak kto woli Conference)

 

Colin Daniel - lewy pomocnik, czy też jak kto woli skrzydłowy, nie jest jakiś wybitny pod względem statystyk, jednak nie wymieniłbym go na kogoś innego, u mnie w Bristol Rovers pokazał się szczególnie w meczu z Dag&Red gdzie w czasie jednej połowy praktycznie samemu wbił trzy bramki w czasie jednej połowy.

 

Danny Morrissey - napastnik bądź prawy skrzydłowy, nie miałem okazji trenować go przez długi czas, gdyż mój poprzedni szef postanowił mnie szybko wyrzucić z Gateshead, przez ten krótki okres jednak zdołał pokazać że jest kimś wartym uwagi - kimś wyjątkowym. W Gateshead zamiast awansu którego oczekiwał tak mniej więcej zarząd walczyliśmy o środek tabeli. Mój jedyny napastnik miał płetwy zamiast nóg, więc postanowiłem sciągnąć Dannego, a ten trochę przeciągnął moją drogę w Gateshead.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Z pewnością wielu graczy ma problem z transferami w Polsce. Chodzi przede wszystkim o chroniczny brak funduszy, a także niski prestiż ligi. Niemniej czasem kogoś ciekawego uda się wyłowić. Nie mam na myśli wyłącznie wonderkidów. Chodzi o piłkarzy w różnym wieku, którzy są w stanie przyjechać nad Wisłę i -co najważniejsze- zrobić różnicę.

 

Gram Legią, więc mam nieco łatwiej. Sprowadziłem do drużyny:

 

Morgan Amalfitano - Przyszedł za darmo z West Hamu. Świetny pomocnik. Może grać na kilku pozycjach. Można na nim również sporo zarobić, bo zainteresowanie klubów jest wysokie.

 

Marvin Ducksch - Przyszedł z Dortmundu za 1,1 mln euro. Dzięki niemu przestałem potrzebować Nikolica. Świetny napastnik i cały czas się rozwija.

 

Kristoffer Ajer - Super talent za 2 mln euro. W tak młodym wieku bez problemu wskoczył do pierwszej jedenastki. Sporo zarabia, ale naprawdę warto.

 

Jérémy Pied - 850 tys. euro za takiego kozaka to grosze. Jedenastka sezonu w Legii. Nominowany do 11 sezonu Ekstraklasy. Kilkakrotnie w jedenastkach tygodnia i miesiąca Ekstraklasy. Wspaniały piłkarz.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ode mnie mogę polecić właśnie Ajera i Andrije Zivkovica. Serb bardzo fajnie się rozwija, jeśli często gra w 1 składzie.

A. Zivkovic - kozak do ściągnięcia za free po pierwszym sezonie, przyszedł do mnie do Lecha za 50k jurków miesięcznie a po sezonie wyciągła go Marsylia nawet nie kontaktując się ze mną za 7mlm jurków (klauzula) pograł tam dwa lata i za 32mln plus 10 w klauzulach poszedł do S04

 

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

U mnie w karierze Swansea grał drugą połowę sezonu w 1 składzie cały czas (w pierwszej był zmiennikiem) i wart po pierwszym sezonie 25mln E. Jedyne co mu zarzucic mogę, to to że rozwijając go kładłem nacisk na zwiekszenie jego szybkosci, a ta ani drgnęła. Caly czas na 14 .. Jedyny mankament

Odnośnik do komentarza

Z mojej pierwszej kariery w FM16 (grałem Ajaxem) mogę polecić:

 

Andriję Zivkovicia - ściągnąłem go za grosze z Partizana, grał świetnie, niestety zażądał transferu do Barcy, ale tam kariery nie zrobił.

Kristoffer Ajer - sprowadzony z Norwegii za grosze, początkowo rezerwowy, z czasem podstawowy zawodnik. Po czterech sezonach odszedł do Liverpoolu za 35 mln euro.

Iver Fossum - zapłaciłem za niego niecałe 3mln euro, sprzedałem po 3 sezonach do Newcastle za 30 mln euro, mimo tego, że nie przebił się u mnie do pierwszego składu.

Lincoln - kupiłem go za 7mln z Gremio, przyszedł w styczniu 2017 roku. Pierwsza runda w jego wykonaniu była przeciętna, ale później grał świetnie, ostatecznie odszedł do BVB za 35mln.

Youri Tielemans - pokłócił się ze wszystkimi w Anderlechcie, sprowadziłem go za 15mln na początku 3. sezonu. W połowie 5. sezonu odszedł do BVB za 45 mln.

Emmanuel Mammana - kupiony za 11 mln, sprzedany do Bayernu za 35 mln. Grał bardzo dobrze, wywalczył miejsce w składzie reprezentacji.

Luka Jovic - przyszedł do Ajaxu za grosze, nie przebił się, odszedł za darmo do Bordeaux, a stamtąd po świetnym sezonie trafił do Barcelony za 20 mln.

Bartłomiej Drągowski - przyszedł z Jagiellonii za 5,25 mln euro, początkowo rezerwowy. Po odejściu Cillesena stał się podstawowym zawodnikiem Ajaxu, w którym zbierał dobre recenzje.

Andrija Balić - przyszedł z Hajduka Split za 7mln euro w 2. sezonie. Na początku rezerwowy, ale później fenomenalny środkowy pomocnik. Odszedł na własną prośbę do Tottenhamu za 32 mln.

 

Jairo Riedewald - w ciągu 1,5 roku nie zdołał wywalczyć pewnego miejsca w składzie, odszedł na własne życzenie do BVB za 8,75 mln. Po kolejnym 1,5 roku wrócił za 7,75 mln i stał się ważnym zawodnikiem drużyny.

Arkadiusz Milik - pierwsze dwa sezony świetne, dwukrotnie był królem strzelców Eredivisie. Później uparł się na transfer za 25 mln do Lazio, ale tam się nie odnalazł.

Daley Sinkgraven - początkowo wypożyczany, w 4. sezonie stał się największą gwiazdą Ajaxu.

 

Matthias de Ligt, Che Nunnely, Richairo Zivkovic nie spełnili moich oczekiwań.

Riechedly Bazoer w pierwszym sezonie grał dobrze, po sezonie odszedł do Liverpoolu za 40 mln, ale tam kompletnie sobie nie poradził.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakby ktoś na starcie Polaków szukał...

 

Wisła i Legia, mają talentów na pęczki. Lech i Lechia też po kilku fajnych młodych.

 

Z Wisły najlepsi : Handzlik, Kuczak, Jaworski. Ale i Porębski, Chorążka.

Z Legii - Hołownia, Wieteska, Bondarenko, Ryczkowski.

 

 

Dodatkowo Bochniewicz! Cebula, Robert Janicki, Macierzyński, Bartkowiak, Kurdziel, Jóźwiak, Sanocki, Reca, Stępiński, Lipski, Buksa...

Jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Borja San Emeterio - statystyki , historia (statystki i historia zawodnika aktualne na rok 2029)

 

Legendarny prawy obrońca, gdy zacząłem prowadzić w 2018 roku West Bromwich Albion, był w składzie i od razu stał się podstawowym graczem w klubie jak i reprezentacji wielokrotnie wybierany do jedenastki sezonu oraz najlepszy obrońca na świecie.

Na początku gry ma 18 lat i można go wykupić z III ligowego Racingu (Hiszpania) za grosze.

 

Czy ktoś z was miał tego obrońcę u siebie w klubie?, jeżeli tak to jak u was się rozwinął?.


Gerson - statystyki, historia (aktualne na rok 2029)

 

Fenomenalny skrzydłowy, może grać na lewej , prawej lub środkowej części boiska

W 2023 roku kupiłem zawodnika z Napoli za kwotę 45 mln Euro , już jako gwiazdę.

W trakcie swojej kariery, kilkukrotnie był wybierany do jedenastki roku na świecie. Gwiazda reprezentacji Brazylii.

Na początku gry jest zawodnikiem Romy ma 18 lat i niestety żeby go kupić trzeba położyć ok 15 mln Euro.


Lewis Cook - statystyki , historia (aktualne na rok 2029)

 

Jeden z lepszych środkowych pomocników w grze, kupiłem go w 2020 roku z Southampton za kwotę 54 mln Euro.

Na początku gry jest w Leeds ma 18 lat, nie dużo potrzeba żeby go wykupić.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ajer już nieaktualny na bazie 16.3, bo kupił go Celtic i za grosze nie puści :>, napisze jakie talenty wypatrzyłem grając BVB i Juve:

 

Ruben Neves - najlepszy młody pomocnik z Portugalii, ale bardzo drogi

 

Daniele Rugani - świetny obrońca, ktorego można w pierwszym sezonie wypożyczyć

 

Filippo Romagna, Luca Clemenza - melodia przyszłości z Juve

 

Marvin Ducksch - świetny snajper BVB, z wykończeniem akcji 16

 

Nadiem Amiri - u mnie przemianowany na skrzydłowego, świetne atrybuty

 

Christian Pulisic - już nadaje się do pierwszego składu BVB, atrybuty Amerykanina powalające

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jeżeli gracie w najniższych ligach polskich bierzcie od razu:

Adam Finfando i Łukasz Gwiazda - para bardzo solidnych obrońców

Bartosz WIśniewski - doświadczony lewy pomocnik. Świetnie strzela i asystuje.

Michał Jonczyk - środkowy pomocnik i lider mojej Polonii. Gość strzela dużo bramek.

Marcin Kruczyk - jeden z moich ulubieńców. Supersnajper :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...