Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, da się, ale po latach a nie już na przełomie pierwszego i drugiego sezonu. Też osiągam sukcesy, ale jeszcze nigdy nie mi się nie zdarzyło, że grając kandydatem do spadku w pierwszym sezonie wygrywałem ligę, lub nawet walczyłem o wygraną. Od stron z talentami/taktykami raczej stronię, wspomagaczy w ogóle nie używam... I to uważam, za grę którą można się chwalić - a nie taką gdzie wkład gracza ogranicza się do klikania "Kontynuuj".

 

FM ma cieszyć i przynosić satysfakcję poprzez tworzenie taktyk/treningów czy wyszukiwanie piłkarzy, a jaką miałbym mieć satysfakcję jeżeli:

- inny gracz stworzy mi taktykę

- inny gracz stworzy mi treningi

- jakiś program znajdzie mi piłkarzy

- jakiś program uczyni mnie mega bogatego ? Co zrobiłem ja jako trener? Zaimportowałem shortlistę, taktykę, treningi? Wasze pseudo sukcesy są wypadkową sukcesów innych osób lub programów wspomagających.

 

Tak więc dla mnie temat jest zamknięty. Wszystkim którzy grają z całą rzeszą wspomagaczy życzę miłego klikania przycisku "Kontynuuj".

 

nosek, w Twoich słowach jest trochę prawdy, ale jednocześnie są kwestie, w których się mylisz... Zgadzam się z Tobą, że nie ma frajdy w graniu ze wszystkim wspomagaczami typu skauty, edytory, metoda save&load.

Co do taktyk - a jeżeli ktoś na początku nie ogarnia taktyk, poleceń, suwaków,to co, ma nie grać w ogóle? Nie, wtedy się albo dopytuje innych, albo szuka gotowych rozwiązań, by poznać jak to działa.

 

I wrócę jeszcze do tematu sukcesów... ja, grając w FM 2011 w pierwszym sezonie wszedłem z 1 ligi do ekstraklasy. Chciałem nawiązać wyrównaną walkę, dlatego dopracowałem taksę, pościągałem niezłych grajków z wolnego transferu i udało się po walce do ostatniej kolejki zdobyć mistrza. W następnym miałem już więcej kasy na transfery, ale nadal czyhałem na okazje i tylko solidnie się wzmocniłem. Efektem było obronione mistrzostwo i awans do LM i wyjście z grupy po walce do ostatniej kolejki. Teraz mam bardzo dużo kasy na transfery, nie potrafię wydać 1/10 tego, super zawodników i dominuję w lidze ogrywając jak chcę nawet najmocniejsze polskie zespoły.

Powtórzę jeszcze co pisałem w poprzednim swoim poście na ten temat - ja skorzystałem z gotowej taktyki, bo to było moje pierwsze podejście do tamtego FM-a i nie ogarniałem tego wszystkiego. Jednak dzięki skorzystaniu z gotowej taktyki dowiedziałem się wszystkiego i potrafię sam stworzyć dobrą taksę. Ponadto nauczyłem się dostosowywać taktykę pod rywala. Przed każdym meczem siedzę około kwadransa, analizuję wszystko co się uda (nawet sędziego i warunki atmosferyczne), a potem ustawiam zawodników i dostosowuję taktykę.

Na wyszukiwanie zawodników, którzy mogą wzmocnić mój klub, też poświęcam sporo czasu. Wysyłam skautów tam gdzie chcę, bo mogę już praktycznie wszędzie, i czekam na ich raporty. Potrafię również sam zasiąść i przeszukiwać klub po klubie, drużyna po drużynie daną ligę, aby znaleźć jakieś perełki.

 

I uwierz mi, że nie tylko ja tak robię, ale inni również. I to jest klucz do sukcesu, z takim podejściem jakie ja mam, w małym, z pozoru słabym klubie możesz osiągnąć wszystko.

Dlatego to, że ktoś osiąga takie sukcesy, nie oznacza, że korzysta z edytorów, skautów, save&load, tylko poświęca każdemu meczowi dużo czasu. A że Ty, nosek, tego nie potrafisz, to wyniki masz jakie masz, zazdrościsz i dlatego chrzanisz momentami takie głupoty...

Odnośnik do komentarza

Grał już ktoś w lidze francuskiej (a dokładnie Ligue 1). Ja gram PSG. Niby łatwe zadanie, ale wcale nie idzie mi dobrze. Prezes skąpi na transfery - dostaje na okienko ok 12-15mln Euro. Pierwszy sezon skończyłem na 3miejscu plus zdobyty puchar

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/266/ligue1widokoglnyfazy.png/

 

Jak na razie to tylko K.Gameiro nie zawodzi. Normalnie wymiata:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/233/kevingameirowidokoglnya.png/

 

Może ktoś z gry w lidze francuskiej pamięta jakiś dobrych grajków. Przede wszystkim na pozycje bocznych obrońców lub skrzydłowych...

Odnośnik do komentarza

No też się podzielę swoją karierą. Czy FM łatwy, chyba tak, bo poprzednio TAKIE sukcesy Pogonią udało mi się osiągnąć... w FM 2006.

 

W I sezonie awansowałem do Ekstraklasy, z drugiego miejsca. Zbyt wiele się nie wzmacniałem, bo nie było za co. Budowałem skład głównie na wolnych transferach lub tanich np Ryzhko. Prawie wszystko co zarobiłem to zarząd brał do budżetu, nie na transfery. Jako beniaminek byłem... trzeci. By w III sezonie być o krok od fazy grupowej LE, nie udało się, ale za to zdobyłem mistrza.

 

W eliminacjach wygrałem z Milanowem Kumanowo, Spartą Pragą i Hapoellem Tel Awiw. W grupie wylosowałem Spartak, Kopenhagę i City - szło mi aż za dobrze, jedyny przegrany mecz to ten o nic, w ostatniej kolejce z City, ponadto cztery remisy i wygrana z Kopenhagą. Dało mi to awans. W 1/8 1:0 w Szczecinie i 0:0 w Eindhoven dało mi ćwierćfinał. Tam spotkałem PSG i mimo, że wygrałem u nich 1:0, to u siebie przegrałem w 90 minutach również 1:0, niestety w dogrywce rywal był bezlitosny i wbił mi dwa gole.

Pomogło mi to jednak ustabilizować formę w lidze i w 26 kolejce wskoczyłem na fotel lidera. Obecnie brakuje mi 3 kolejek do końca, mam 3 punkty przewagi nad Śląskiem.

17,8 mln euro - tyle pieniędzy jest w klubie, ale na transfery mam... 500 tysięcy euro.

 

Ogólnie na wszystkich zawodników wydałem prawie 700 tysięcy euro, a było ich 27. Zarabiałem też na drogim wypożyczaniu swoich podstawowych graczy jak Nikonov czy Djousse.

 

Da się? Da! Taktyka jest moja DL DC DC DR DMC MC MC AML AMR FC. Bez edytorów itp. Na początku dostałem dwóch patronów - CSKA Moskwa i Dynamo Kijów, dostawałem trochę kasy od nich i dwóch zawodników :)

 

Aha link:

 

http://img825.images...ger20122011.png

Odnośnik do komentarza

Jeżeli będzie tragedia to odeślij go na miesiąc do domu... przeważnie po powrocie jest już ok. Ewentualnie sprowadź kogoś kto mówi w jego języku i w języku kraju w którym gracie. A tak to tylko prywatnymi rozmowami możesz wspierać go na duchu. Aha i nie wymagaj od niego cudów w czasie kiedy jest nieszczęśliwy.

Odnośnik do komentarza

A ja właśnie zaczynam karierę Ol. Marsylia i już na początku widzę, że może być trudno. Jako cele na sezon mam do wyboru: mistrzostwo, walka o tytuł lub awans do LM z ligi, w każdym wariancie mam dostępny budżet transferowy w wysokości 0 euro i budżet płacowy w wysokości 45,5 mln euro rocznie, przy obecnych płacach 45,3 mln euro rocznie, a jeszcze muszę po przedłużać kilka kontraktów :( eh, będzie ciężko...

Odnośnik do komentarza

Ile kosztuje zakup stadionu PSG? bo trzeba płacić aż 5mln euro za jego wynajem ;/

 

Rocznie? Ja się tak wkopałem w Górniku. Nie dość, że zapłaciłem za stadion kupe kasy (nie pamiętam ile, ale jeszcze przez 14 lat będę spłacał 470 tys. zł miesięcznie kredytu ;/). Do tego eksploatacja obiektu w zeszłym sezonie kosztowała mnie... 15,7 mln zł. Nie wiem co mnie podkusiło z tym zakupem, za wynajem płaciłem ok. 1 mln zł rocznie ....

 

Więc nie wiem czy kupno stadionu to taki dobry interes ;)

Odnośnik do komentarza

Ile kosztuje zakup stadionu PSG? bo trzeba płacić aż 5mln euro za jego wynajem ;/

 

No właśnie, jest gdzieś informacja ile kosztuje wykupienie stadionu na własność? Jagiellonia w sumie nie płaci za wynajem aż tak dużo, bo jedyne 75tys euro rocznie, aczkolwiek już od kilku lat próbuję i zarząd się zgadza ale niestety brakuje pieniędzy...

Odnośnik do komentarza

Najnowsza wersja mojego pliku Fake (5.0)

 

Kliknij na ten tekst aby pobrać

 

 

 

Fake by Axa

----------------------------------

Wersja: 5.0

Data: 19.11.2011

Wersja FM: FM 2012, Baza 12.0

----------------------------------

Zmiany:

 

# Zmiany nazw lig i rozgrywek pucharowy w kliku krajach (min. Walia, Węgry, Irlandia Płn. ...)

# Dodanie nazw w rozgrywkach do tej pory nie zmienionych (min. Australia, Mongolia, Islanida ...)

# Dodanie nazw w nowych rozgrywkach dodanych do bazy Football Manager 2012

# Jana Jensen'a zamienia w Berta Van Marwijka

 

1111oq.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak działają podatki w grze? Bo mi totalnie zjadają zyski, kilkanaście mln $ w ostatnim sezonie, teraz już ponad 30. Najlepsze, że ostatnio miesięczny podatek wyniósł około 70% przychodu. Złodziejstwo normalnie ;] Tak ma być, czy to błąd?

Poza tym wzrost kosztów "Inne" o prawie 100% w porównaniu do poprzedniego sezonu- z czego to się bierze?

Odnośnik do komentarza

To moze Pan Eugeniusz by ruszyl swoj szanowny tylek i zapytal trenera na jakich wymiarach boiska chce wypasac swoje owieczki? :D

 

Jedyne co mi przychodzi na myśl, to fakt, że Lech gra na stadionie miejskim, a nie na swoim własnym. Na stadionie gra też Warta, więc może rozmiar boiska leży w gestii zarządcy stadionu a nie Lecha Poznań, czy Warty? Innego wytłumaczenia nie mam ;P

Odnośnik do komentarza

Aaa no wlasnie , bo oni nie sa wlascicielem stadionu , to pewnie jest ten powod.

 

Ale powiem Wam ze gra Lechem to jest jakis smiech w tej lidze , po pierwszych 5 meczach 5 wygranych bramki 20-5 z czego 3 stracilem z Wisla na wyjezdzie i wygramelm 6-3 i dwie z Widzewem grajac od poczatku meczu bez rudnevsa za czerwona kartke i wygralem 3-2 :D :D :D

 

Kupilem 9 pilkarzy za lacznie 4,4 mln Euro (wszystko na raty z czego 4 za free) i sprzedalem :

 

Wilka,Mikolajczaka,Wojtkowiaka,Kikuta,Inacja,Upiparipa,Mozdzenia za lacznie 2,3

 

 

Troche sie wnerwilem , bo mi sie nie zgodzili na rozbudowe bazy treningowej i musze czekac :[

Odnośnik do komentarza

To kto jest właścicielem nie ma znaczenia. Z tego co pamiętam, to w edytorze (tym z FM) są podane minimalne i maksymalne wymiary boiska. Na niektórych stadionach płytę boiska zaprojektowano tak, aby miała ona wymiary uniwersalne, które spełniają wymogi wszystkich rozgrywek.

 

Ja Możdżenia nie sprzedałem i po 2 sezonach jego cena wzrosła do 1,5mln euro i w drugim sezonie na prawdę świetnie u mnie grał.

 

Jeszcze jeden mały drobiazg: nie Rudnevs tylko Rudnev. Zmiana ta wynika z prośby samego zawodnika i jego paszportu rosyjskiego. :)

Odnośnik do komentarza

 

 

Jeszcze jeden mały drobiazg: nie Rudnevs tylko Rudnev. Zmiana ta wynika z prośby samego zawodnika i jego paszportu rosyjskiego. :)

 

Co za roznica , wazne ze bramy wali :D ale i tak do wymiany bedzie po sezonie :>

 

A na Mozdzenia to nie ma u mnie miejsca , wole Drygasa zostawic niz Mozdzenia a oprocz tego jest jeszcze dziedek Murawski i dwoch mlodziakow fajnych kupilem :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...