Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Sabat, popieram Twoje podejście! Mi to nawet szkoda tych 50 zł i do tej pory gram w FM 2010:-) Poza tym mam zintegrowaną grafikę w lapku więc nie ma mowy o trybie 3D. A porównując FM 2010 vs 2011 i 2012 to zmiany są na tyle kosmetyczne i nierewolucyjne, że wolę tę kasę wydać na zabawkę dla córki albo na jakieś wyjście z żoną na miasto...

Odnośnik do komentarza

Rozegrałem pół sezonu Juventusem i przyznam, że gra się w miarę. Zmiany rzeczywiście kosmetyczne. Jeśli chodzi o sam trening to trochę mało efektów przynosi, mam swój program treningowy zaczerpnięty bezpośrednio z FM2011 i praktycznie nie zauważyłem przyrostu atrybutów przez całe pół roku u żadnego z grających zawodników, nawet tych z potencjałem większym od aktualnych umiejętności, przy czym ściągnąłem paru trenerów, od samego początku, tak aby ani jeden z rodzajów treningów nie miał mniej niż 4 gwiazdek. Nie mówiąc już o prawie zerowym przyroście w drużynie juniorskiej, ale do tego już się w gruncie rzeczy przyzwyczaiłem. Dodali niby więcej możliwych wypowiedzi przy rozmowie motywacyjnej, ale wiele to nie zmienia. Oczywiście dużym plusem jest dodawanie lig i taki jeden drobiazg a mianowicie informacja o jakiejś mniej groźnej kontuzji zawodnika w czasie mecz wraz z automatyczną możliwością zmiany.

Odnośnik do komentarza

No to według niektórych teorii spiskowych wątek powinien się teraz ożywić...

 

Właśnie zauważyłem fajną rzecz w zakładce informacje o zawodniku, w rubryce zadowolenie. U niektórych gracz (jak narazie znalazłem takich chyba 3) są informacje co do preferowanych lub nie lubianych klubów/lig.

Mam też pytanie, czy komuś udało się kupić niezadowolonego Teveza z City? W pierwszym okienku żądają za niego 60 mln euro, w drugim już niecałe 23 mln, ale wątpię czy jest ktoś w stanie spełnić wymagania finansowe samego zawodnika. Domaga się on pensji na poziomie 13-15 mln euro rocznie, nie wspominając o klauzulach

Odnośnik do komentarza

Hm tym bardziej dziwię się niezwykle słabej dostępności FM-a, osobiście dopiero w czwartym punkcie udało mi się samą grę dostać, 3x empik 1x media expert, 3 z tych sklepów były w Poznaniu i to niecały tydzień po premierze...

 

Pytanie mam małe, bo trochę zapomniało mi się jak to się robiło we wcześniejszej wersji gry, Mianowicie chodzi o możliwość podglądu rozgrywek, w których prowadzona przez gracza drużyna nie uczestniczy, chodzi tu np. o Ligę Mistrzów czy ME, tak aby rozkład meczy i wyniki pojawiały się w takiej samej formule jak zwykle rozgrywki ligowe, w których bierzemy udział

Odnośnik do komentarza

Ehh wlasnie sie rozejrzalem i juz wyszedl crack do fma :/ myslalem ze w tym roku dluzej sie beda meczyc a tu lekko ponad tydzien i maja tylko ze bez patcha 12.0.3 :) Szkoda piraci sie ciesza a my nie :/

Dlaczego my się nie cieszymy? Bo piraci mogą zagrać? Zawsze będą mogli, więc jeśli ktoś frajdę z gry uzależnia od tego aspektu, to musi być wiecznie niezadowolony ;]

 

Dla nas wystarczająca powinna być świadomość, że wspieramy twórców gry, w którą potem gramy setki godzin. Na dodatek w tym roku wszystkie poprawki będą dodawane przez steama, więc to my, a nie piraci będziemy grali w najbardziej aktualną wersję. Co prawda pewnie tylko do momentu, w którym SI przestanie aktualizować obecnego FMa, ale jednak ;]

Odnośnik do komentarza

Wiadomości, zakładka "zarządzanie subskrypcjami", tam możesz sobie to ustawić.

 

Według mnie w Poznaniu dostępność nie była zła. W dniu premiery gra była na pewno w Pestce, oraz w Komputroniku na Wołczyńskiej, dzień później widziałem grę na półce w Media Markcie, jakoś w weekend też w Empiku.

Sega widocznie nie przyjmuje wielkiej wagi do marketingu.

 

Co do piratów, to plus jest taki, że będzie większe grono graczy wskazujących błędy lub rozwiązania jakie powinny się jeszcze pojawić w FM

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj trochę grając w FM'a spotkałem się z sytuacją, której nigdy dotąd nie doświadczałem. Otóż piłkarz drużyny przeciwnej za kłótnię z sędzią otrzymał drugą żółtą kartkę, co w konsekwencji dało czerwoną.

W poprzednich wersjach nie spotkałem się z takim czymś, i jeśli jest to jakaś nowość to zmiana jak najbardziej na plus.

 

Ktoś wyżej wspomniał o Tevezie, ten piłkarz ma takie wymagania, że nie warto naweto nim myśleć.

Lecz jeszcze przed premierą, ktoś tu pisał, że ściągnął Teveza do Arsenalu za około 20 MLN€ i był jednym z najlepszych strzelców w lidze.

Odnośnik do komentarza

Gra ktoś w polskiej lidze? Nie macie zastrzeżeń do frekwencji na stadionach?

Gram Górnikiem i po zakończonym pierwszym etapie rozbudowy frekwencja jest żenująca... w lidze 4 i 3 miejsce, teraz pozycja lidera a średnia liczba widzów na meczu... 4759 ;/

 

W rzeczywistości w sezonie spadkowym 2008/09 frekwencja w Zabrzu wynosiła 12800, w I lidze(!) 10700, a w zeszłym sezonie przy ograniczonej liczbie widzów ok. 8700.

 

Może to nie bug, ale moim zdaniem niedopatrzenie ludzi odpowiedzialnych za polską ligę (Górnik Zabrze?) na pewno.

Odnośnik do komentarza

Czy da sie jakos wylaczyc tego steama? W....wia mnie to jak mi wyskakuje ze odblokowales osiagniecie takie a takie, a odnosnie frekwencji to uwazam ze jest ok, przynajmniej nie ma tak jak w poprzednich wersjach ze grajac na wyjezdzie na trybunach gdzie byli twoi kibice bylo tylko kilku ludzikow

no chyba jednak sa te rozne killery wystarczy ustawic dosrodkowanie na krotki slupek i zeby zawodnik dobrze grajacy glowa wbiegal na krotki i bramka ale moze to zawczesnie pisze bo zagralem dopiero jeden mecz ligowy

Odnośnik do komentarza

Gra ktoś w polskiej lidze? Nie macie zastrzeżeń do frekwencji na stadionach?

Gram Górnikiem i po zakończonym pierwszym etapie rozbudowy frekwencja jest żenująca... w lidze 4 i 3 miejsce, teraz pozycja lidera a średnia liczba widzów na meczu... 4759 ;/

 

W rzeczywistości w sezonie spadkowym 2008/09 frekwencja w Zabrzu wynosiła 12800, w I lidze(!) 10700, a w zeszłym sezonie przy ograniczonej liczbie widzów ok. 8700.

 

Może to nie bug, ale moim zdaniem niedopatrzenie ludzi odpowiedzialnych za polską ligę (Górnik Zabrze?) na pewno.

 

Z tego co pamiętam, to w sezonie 08/09 Górnik tak słabo grał, że bilety były po 5 zł, stąd taka frekwencja w tym czasie.

 

U mnie śr. frekwencja wynosiła: Lech 32 tyś., Legia 21 tyś., Wisła zaledwie 15 tyś., Lechia i Śląsk po zmianie stadionu miały coś ponad 30 tyś.

Swoją drogą, w FM mogły by być też informacje dotyczące frekwencji kibiców gości.

Odnośnik do komentarza

Gra ktoś w polskiej lidze? Nie macie zastrzeżeń do frekwencji na stadionach?

Gram Górnikiem i po zakończonym pierwszym etapie rozbudowy frekwencja jest żenująca... w lidze 4 i 3 miejsce, teraz pozycja lidera a średnia liczba widzów na meczu... 4759 ;/

 

W rzeczywistości w sezonie spadkowym 2008/09 frekwencja w Zabrzu wynosiła 12800, w I lidze(!) 10700, a w zeszłym sezonie przy ograniczonej liczbie widzów ok. 8700.

 

Może to nie bug, ale moim zdaniem niedopatrzenie ludzi odpowiedzialnych za polską ligę (Górnik Zabrze?) na pewno.

 

Z tego co pamiętam, to w sezonie 08/09 Górnik tak słabo grał, że bilety były po 5 zł, stąd taka frekwencja w tym czasie.

 

U mnie śr. frekwencja wynosiła: Lech 32 tyś., Legia 21 tyś., Wisła zaledwie 15 tyś., Lechia i Śląsk po zmianie stadionu miały coś ponad 30 tyś.

Swoją drogą, w FM mogły by być też informacje dotyczące frekwencji kibiców gości.

 

Wisła troszkę mało, reszta powiedzmy, że okej.

 

Bilety po 5zł były w rundzie wiosennej sezonu 2005/2006, więc dawno temu. Później po ok. 25, a dokładnie taka sama cena jest w FM 2012.

 

Przyczyna mojego "problemu" może leżeć gdzie indziej.

 

Specjalnie ściągnąłem edytor żeby zobaczyć jak ustawiona jest minimalna/maksymalna frekwencja.

 

Sprawa wygląda tak, że na początku gry Górnik dysponuje stadionem na 3500 widzów, a 01.04.2013 kończy się modernizacja stadionu, który rośnie do rozmiarów 24000. Rok później kończy się drugi etap rozbudowy stadionu, który ma teraz pojemność 32000.

 

Niestety w edytorze w polach "minimalna" i "maksymalna" frekwencja widnieje "3500" ;/ tak jakby była to wartość dostosowana do pojemności na początku gry, nie uwzględniająca tego, że po roku Górnik przenosi się na dużo większy stadion ;/

 

Podejrzewam więc, że mimo rozbudowy stadionu do sporych rozmiarów, gra dalej "widzi" maksymalną frekwencję na poziomie 3500 (to, że teraz mam średnią 4800 może wynikać właśnie z dobrej gry w lidze i wzrostu reputacji klubu).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...