Skocz do zawartości

Biała Gwiazda, nowe rozdanie.


forthy

Rekomendowane odpowiedzi

Kariera Wisłą jest bardzo przyjemna, ale ... nie samym FMem człowiek żyje ;)

 

#56 (kadra Polska vol1 - wrzesień 2018)

 

Reprezentację Polski przejąłem w momencie, gdy mimo dobrych piłkarzy kompletnie nie radziła sobie w międzynarodowych rozgrywkach. 41 miejsce w rankingu FIFA, passa 6 meczów bez zwycięstwa, klęska na mundialu... Zaczynam od budowania na nowo tej ekipy - poprzez rozgrywki w Lidze Narodów (ledwie grupa C...) na początek, mając jednak na celu głównie dobry wynik podczas Euro 2020. Co ciekawe zagramy jedynie jedno spotkanie, a na kolejny dwumecz poczekamy do października.

 

Wracam do taktyki z 1 napastnikiem. Mimo posiadania kilku znamienitych snajperów wolę skupiać się na podobnej taktyce jaką prezentuje moja Wisła. Czas na pierwsze powołania :

 

Bramkarze

 

Wojciech Szczęsny

Bartłomiej Drągowski

Łukasz Fabiański

 

Wszyscy najlepsi bramkarze są ledwie rezerwowymi w swych klubach. To duży problem, ale wolę postawić na nich, niż na znacznie słabszych, których jedyną przewagą byłaby regularna gra. Przypuszczalnie numerem jeden będzie najbardziej utalentowany Drągowski.

 

Boczni obrońcy

 

Łukasz Piszczek

Paweł Olkowski

Daniel Dziwniel

Łukasz Burliga

 

I od samego startu kilka kontuzji - drobne urazy wykluczają Hołownię i Kędziorę. Z bocznymi obrońcami niestety szykują długofalowe problemy, gdyż następcy Piszczka nie widać, a lewa flanka to już stała bolączka Polaków.

 

Środek obrony

 

Paweł Bochniewicz

Kamil Glik

Bartosz Salamon

 

Włoska szkoła dominuje na środku defensywy. Grać tu mogą też Bielik i jeszcze nie powołany przeze mnie Wieteska.

 

Środkowi pomocnicy

 

Grzegorz Krychowiak

Krystian Bielik

Konrad Handzlik

Karol Linetty

Rafał Wolski

 

Chwilowo nie powołałem grupy Wiślaków - Cebuli, Jaworskiego i Porębskiego, ale wszyscy oni pukają do kadry. Jako 10ka raczej wystąpi nominalny skrzydłowy Kuczak

 

Skrzydłowi

 

Jakub Błaszczykowski

Kamil Kuczak

Robert Janicki

Maciej Rybus

Kamil Grosicki

 

Weterani mają sporo do udowodnienia. Jeśli się nie sprawdzą na ich miejsce liczy plejada młodszych graczy.

 

Napastnicy

 

Robert Lewandowski

Arkadiusz Milik

Łukasz Teodorczyk

 

Oczywiście niekwestionowanym numerem jeden jest Robert, a o rolę jego zmiennika powalczy duet Milik (tylko rezerwa w Sevilli) - Teodorczyk (świetnie spisujący się w Kijowie)

 

11.09.18 LN"C" [1/4] Polska - Bułgaria 3-0 (Lewandowski '23, '26, '90)

Polska : Drągowski - Piszczek, Bochniewicz ('52 Bielik), Glik ('52 Salamon), Dziwniel ('46 Burliga) - Handzlik, Krychowiak - Janicki, Kuczak, Rybus - Lewandowski

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 62-38

Strzały/celne : 15/7 - 11/4

MoM : Lewandowski 9.5

 

Pewne kłopoty w defensywie, ale po drugiej stronie boiska nasz kapitan dzięki podaniom moich Wiślaków (Handzlik i Kuczak) skompletował hat-tricka i rywalizację o awans do grupy B rozpoczęliśmy od efektownego zwycięstwa. Całkiem przyjemny debiut!

Odnośnik do komentarza

#57 (wrzesień 2018)

 

14.09.18 EKS 8/37 Cracovia (8) - Wisła (1) 0-0

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Sadlok, Hołownia - Mączyński, Jaworski - Kuczak ('75 Olęcki), Handzlik ('57 Cebula), Bassler - Szalai ('57 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 30-70
Strzały/celne : 7/3 - 13/3
MoM : Jovic 8.7

Derby po przerwie reprezentacyjnej. Mimo dużej przewagi nie potrafiliśmy pokonać bramkarza gospodarzy i dzielimy się z Cracovią punktami. Przed nami wyjazd na Camp Nou.

 

19.09.18 LM [1/6] Barcelona - Wisła 7-2 (Suarez '6, '53, Neymar '20, '26, '35, '70, Messi '30 - Fabry '66, Olęcki '81)
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz ('61 Sadlok), Wieteska, Hołownia - Mączyński, Jaworski - Kuczak, Handzlik, Bassler ('70 Olęcki) - Szalai ('61 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 42-58
Strzały/celne : 32/14 - 12/6
MoM : Neymar 10.0
Lepiej niby raz przegrać wysoko niż kilka razy po 0-1, ale taki wynik po prostu boli. Bochniewicz - mój lider formacji defensywnej dziś zagrał fatalnie, co spowodowało, iż momentalnie posypała się cała formacja obrony. Zabójczy tercet z Ameryki Południowej po prostu rozstrzelał mój zespół. W końcówce honor ratować starali się rezerwowi, ale w Katalonii zostaliśmy po prostu rozgromieni i muszę mieć nadzieję, iż moi podopieczni szybko się otrząsną. W drugim grupowym meczu Bayer Leverkusen ograł u siebie Sporting 2-0.

22.09.18 EKS 9/37 Bełchatów (3) - Wisła (1) 1-3 (Krauz '69 - Szalai '29, Kuczak '45, Bochniewicz '54)
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Sadlok, Hołownia - Mączyński, Jaworski - Kuczak ('75 Olęcki), Handzlik ('57 Cebula), Bassler - Szalai ('57 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 36-64
Strzały/celne : 5/2 - 22/8
MoM : Kuczak 9.0
Lekko poprawiamy sobie humory gładko ogrywając nadspodziewanie dobrze radzący sobie na początku sezonu Bełchatów.
26.09.18 PP 1/8 Wisła - Ruch 1-0 (Marszalik '22)
Wisła : Kuchta - Jovic, Swiatko, Sadlok ('75 K.Czekaj), Coureur - Porębski, Uryga ('75 Grzesiak) - Olęcki, Cebula, Marszalik ('75 A.Nowak) - Fabry
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 68-32
Strzały/celne : 19/6 - 4/1
MoM : Marszalik 8.8

 

A w pucharze Polski zmiennicy awansowali już do ćwierćfinału, gdzie czeka na nas Legia Warszawa, więc szykuje się bardzo ciekawy dwumecz.

Odnośnik do komentarza

#58 (wrzesień/październik 2018)

 

29.09.18 EKS 10/37 Wisła (1) - Korona (16) 3-0 (Fabry '50, Nowak '59, Porębski '68k) '67 CK Dankowski '84 CK Lekovic

Wisła : Chorążka - Burliga, Swiatko, Sadlok, Coureur - Jaworski ('64 Piwowarczyk), Uryga ('59 Grzesiak) - Olęcki, Cebula, Marszalik ('46 A.Nowak) - Fabry
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 64-36
Strzały/celne : 21/12 - 2/0
MoM : Porębski 9.0
Podstawowy skład dostał kilka dni odpoczynku przed spotkaniem w Lidze Mistrzów z Niemcami, z którymi nie zagra jedynie Jaworski. Zmiennicy nie zawiedli i po wyeliminowaniu Ruchu Chorzów z Pucharu Polski, ograli na własnym stadionie Koronę. Po bezbramkowej pierwszej połowie błysnął Porębski - gol i dwie asysty wychowanka Wisły zapewniły nam trzy punkty. Nie udało się niestety wypożyczyć Chorążki, więc musi dzielić minuty jako rezerwowy wraz z Kuchtą.

02.10.18 LM [2/6] Wisła - Leverkusen 3-0 (Bassler '25, Handzlik '38k, Szalai '45) '37 CK Jedvaj
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Wieteska, Hołownia - Handzlik ('70 Porębski), Mączyński - Kuczak ('70 Olęcki), Cebula, Bassler - Szalai ('78 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 63-37
Strzały/celne : 14/4 - 8/4
MoM : Mączyński 8.7
W drugim meczu fazy grupowej zagraliśmy zgoła inaczej niż na inaugurację. W ostatnich dwudziestu minutach pierwszej połowy przygwoździliśmy gości i gdy na 2-0 bramkę zdobywał Handzlik, przy czerwonej kartce Jedvaja mecz był już ustawiony. Przed przerwą rywali dobił Szalai, a po niej już tylko kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Dobrze, że szybko udało nam się zapomnieć o klęsce z Barceloną, która nieoczekiwanie przegrała 0-1 w Lizbonie z Sportingiem, przez co wszystkie ekipy mają po 3 punkty.

07.10.18 EKS 11/37 Wisła (1) - Legia (9) 1-1 (Wieteska '31 - Duda '81k)
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Wieteska, Hołownia - Handzlik ('46 Porębski), Mączyński - Kuczak, Cebula ('75 Olęcki), Bassler - Szalai ('75 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 63-37
Strzały/celne : 22/7 - 3/2
MoM : Hołownia 7.7
Który to już raz mszczą się niewykorzystane sytuacje... Powinniśmy wygrać ten mecz kilkoma bramkami, a nie tylko nie umieliśmy podwyższyć prowadzenia, ale po błędzie Jovicia karnego wykorzystał Duda doprowadzając do remisu. Mimo świetnej postawy byłych Legionistów - Wieteski i Hołowni ledwie dzielimy się punktami z stołecznym zespołem.

 

Odnośnik do komentarza

Szału nie ma z juniorami, ale tragedii też nie - wrzucałem profile najlepszych z kolejnych naborów. Na gwiazdki aż tak nie patrzę, bo to się różnie układa. Na pewno najlepszy Olęcki, który z marszu wskoczył do rotacji i jako szesnastolatek po kontuzji Kuczaka podołał presji w zeszłym sezonie. Kilku innych perspektywicznych jest (Grzesiak, Nowak)/było (zastój w rozwoju Florka, Pawlika), ale czy coś z nich wyrośnie to nie wiem. Dodam, że w bazy inwestowałem jak mogłem - 3 razy zostały rozbudowane już obiekty młodzieżowe, 2 razy treningowe, a obecnie za kolejne 10mln euro toczą się kolejne rozbudowy tych baz. Dalej może być problem, bo zarząd wykupił stadion, na co wziął gigantyczną pożyczkę (84 mln euro), której raty wynoszą 900k euro miesięcznie, więc muszę uważać na finanse.

 

 

#59 (kadra Polska vol2 - październik 2018)

 

Postanowiłem nie mieszać w zespole po udanym debiucie i powołani zostali niemal dokładnie ci sami piłkarze. Jedynie Dziwniela zastąpił Hołownia.

 

12.10.18 LN"C" [2/4] Węgry - Polska 0-1 (Krychowiak '62)

Polska : Drągowski - Piszczek, Bochniewicz, Glik, Burliga - Linetty, Krychowiak - Błaszczykowski ('59 Janicki), Kuczak, Grosicki ('59 Milik) - Lewandowski ('72 Rybus)
Statystyki :
Posiadanie piłki (%) : 35-65
Strzały/celne : 12/3 - 20/9
MoM : Krychowiak 8.5

16.10.18 LN"C" [3/4] Bułgaria - Polska 1-2 (Popov '48 - Krychowiak '33k, Rybus '54)
Polska : Drągowski - Piszczek, Bochniewicz, Glik, Hołownia - Handzlik ('75 Linetty), Krychowiak - Błaszczykowski ('46 Janicki), Kuczak ('75 Wolski), Rybus - Lewandowski
Statystyki :
Posiadanie piłki (%) : 34-66
Strzały/celne : 10/3 - 13/5
MoM : Popov 8.3

 

Wyniki pozwoliły nam na zapewnienie sobie awansu do grupy "B" przed ostatnim meczem z Węgrami, jednakże do gry swoich podopiecznych mam spore zastrzeżenia. Zawodzi skuteczność, ale to już nie tak wielki problem - jak pokazuje przykład Wisły, czasem wpada więcej bramek, czasem mniej, a najważniejsze jest regularne wytwarzanie znacznie większej liczby sytuacji niż oponent. Jeśli chodzi o personalia - uformowałem już chyba na stałe blok defensywny, gdzie jedyną niewiadomą jest obsada pozycji lewego obrońcy. Skłaniam się tu ku Hołowni, który nie zawodzi w Wiśle. Partnerem Krychowiaka na ten moment jest Handzlik, a przed nimi gra mać przesunięty z skrzydła Kuczak. Lewandowski to pewniak jako snajper, a na skrzydle najlepiej pokazuje się Rybus. Gorzej z prawą stroną, gdzie zawodzi Kuba. Nie wykluczam tu przetasowań - na prawej flance grać mogą też Kuczak i Janicki, a wtedy do środka pola musiałbym znaleźć jeszcze jednego zawodnika. Szczęśliwie mam jeszcze trochę czasu przed eliminacjami do ME 2020.

 

Odnośnik do komentarza

#60 (październik 2018)

 

19.10.18 EKS 12/37 Sosnowiec (13) - Wisła (1) 1-1 (Spiaczka '45 - Cebula '15)

Wisła : Chorążka - Jovic ('61 Rogoz) , Swiatko ('61 K.Czekaj), Sadlok, Coureur -Porębski, Grzesiak - Olęcki, Cebula, Marszalik ('72 A.Nowak) - Szalai
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 35-65
Strzały/celne : 11/3 - 19/9
MoM : Kamiński 7.8
Kilku graczy miało problemy zdrowotne po przerwie reprezentacyjnej, kilku innych zdrowia nie chciałem narażać przed meczem z Sportingiem. Bądźmy szczerzy, spotkania w lidze mistrzów są dla mnie znacznie ważniejsze niż ewentualne wpadki w lidze, które nawet zmiennikom zdarzają się rzadko. Tym razem nie udało się wygrać, gdyż moi podopieczni nie potrafili ograć kolonii byłych Wiślaków, którzy na boisko wyszli wyjątkowo zmotywowani. Z Sportingiem nie zagrają kontuzjowani Burliga, Uryga i zawieszony Bochniewicz.
23.10.18 LM [3/6] Wisła - Sporting 2-1 (Szalai '7, Bassler '77 - Pereira '86) '84 CK Sadlok
Wisła : Kuciak - Jovic, Sadlok, Wieteska, Hołownia - Mączyński, Jaworski ('71 Cebula) - Kuczak ('80 Olęcki), Handzlik, Bassler - Szalai ('71 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 60-40
Strzały/celne : 12/6 - 17/8
MoM : Rui Patricio 7.3
Najbardziej nerwowe ostatnie 5 minut spotkania w tym sezonie. Po nieodpowiedzialnej czerwonej kartce Sadloka goście zwietrzyli szansę i praktycznie nie schodzili z naszej połowy. Udało nam się utrzymać korzystny rezultat, ale kilka siwych włosów na głowie po tym meczu mi przybyło. Do 84 minuty graliśmy jednak bardzo dobrze i w pełni zasługiwaliśmy dziś na zdobycie 3 punktów, o czym świadczy wybranie najlepszym graczem, mimo puszczenia dwóch bramek golkipera Sportingu Rui Patricio. Barcelona ogrywa u siebie Bayer 3-1 i wskakujemy na 2 miejsce w grupie.

26.10.18 EKS 13/37 Śląsk (5) - Wisła (1) 1-3 (Kurbiel '74 - Bassler '45, Szalai '47, '63) '45 CK Hołownia
Wisła : Kuciak - Jovic ('60 Rogoz), Bochniewicz, Wieteska, Hołownia - Mączyński, Jaworski ('4 Cebula) - Kuczak, Handzlik ('45 Sadlok), Bassler - Szalai
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 36-64
Strzały/celne : 9/4 - 21/9
MoM : Szalai 8.8
Mieliśmy dziś wiele problemów - szybka kontuzja Jaworskiego, czerwona kartka Hołowni, konieczność dbania o zdrowie Jovicia, gdy kontuzjowany jest Burliga. Jednakże moi piłkarze w Wrocławiu zagrali świetnie i przy wydatnej pomocy Ferenca Szalaia ograli Śląsk.
30.10.18 PP 1/4 1m Wisła - Legia 1-1 (Olęcki '83 - Ryczkowski '88)
Wisła : Kuchta - Jovic ('61 Rogoz), Swiatko, Sadlok, Coureur -Porębski, Grzesiak ('80 Piwowarczyk) - Olęcki, Cebula, Marszalik ('61 A.Nowak) - Fabry
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 60-40
Strzały/celne : 9/6 - 4/1
MoM : Olęcki 7.6
Ostatnie dwa mecze z Legią u siebie? Dwa remisy, po golach traconych w końcówkach, po jedynych akcjach ofensywnych rywali... Można się wściec, jednak mnie to bardziej rozbawiło. W rewanżu w Warszawie będę liczył na przełamanie niekorzystnej passy.
Odnośnik do komentarza

#61 (listopad 2018)

 

02.11.18 EKS 14/37 Wisła (1) - Chojniczanka (3) 4-0 (Fabry '36, '45, Olęcki '54, '83)

Wisła : Chorążka - Jovic ('55 Rogoz), Swiatko, Sadlok, Coureur -Porębski, Mączyński ('55 Grzesiak) - Olęcki, Cebula, A.Nowak ('71 Marszalik) - Fabry
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 63-37
Strzały/celne : 17/9 - 10/3
MoM : Olęcki 9.3
Nie zdarza nam się to zbyt często - wynik lepszy niż gra. Chojniczanka postawiła się nam w Krakowie, potwierdzając swą kapitalną dyspozycję w tym sezonie, ale dobre interwencje Chorążki oraz skuteczność Olęckiego i Fabrego spowodowały, iż wysoko ograliśmy gości grając właściwie rezerwowym składem.

07.11.18 LM [4/6] Sporting - Wisła 1-1 (Saint-Maximin '77 - Szalai '69)
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Wieteska, Hołownia - Mączyński, Jaworski ('62 Cebula) - Kuczak ('82 Olęcki), Handzlik ('82 Porębski), Bassler - Szalai
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 43-57
Strzały/celne : 10/5 - 6/3
MoM : Bassler 7.8
Na trudnym terenie w Lizbonie wywalczamy cenny punkt. W wyrównanym meczu długo utrzymywał się bezbramkowy wynik, a kiedy po pięknej akcji Basslera Szalai pokonał Rui Patricio zaczęliśmy liczyć na niespodziankę. Niestety, chwilę później wyrównał Saint-Maximim. W związku z zwycięstwem Bayeru nad Barceloną 3-2, obejmujemy prowadzenie w tabeli, ale na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej nie możemy być pewni nawet 3 miejsca w grupie.

10.11.18 EKS 15/37 Wisła (1) - Lech (5) 2-0 (Jovic '28, Handzlik '80k) '5 CK Jaworski
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Wieteska, Hołownia - Mączyński ('85 Porębski), Jaworski - Kuczak, Handzlik, Bassler ('21 Olęcki) - Szalai ('74 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 66-34
Strzały/celne : 12/7 - 3/1
MoM : Jovic 8.8
Po ledwie 5 minutach z boiska za brutalny faul wyleciał Jaworski, co przekreśliło cały nasz plan na ten mecz. Dodatkowo po kolejnym kwadransie urazu doznał Bassler. Na szczęście moi piłkarze stanęli na wysokości zadania i dzięki świetnej grze w obronie, oraz dominacji w środku pola Handzlika (gol i asysta) wywalczyli 3 punkty w prestiżowym spotkaniu.

 

Odnośnik do komentarza

#62 (kadra Polska vol3 - listopad 2018)

 

Podczas powołań na spotkania z Meksykiem i Węgrami wciąż powstrzymywałem się od większych zmian, które ewentualnie przeprowadzę w przyszłym roku. Powołania z nowych zawodników w mojej kadrze otrzymali Cebula i Kędziora. Jednak ten dwumecz to już ostatni dzwonek dla kilku piłkarzy.

 

14.11.18 tow Meksyk - Polska 2-1 (J.Hernandez '31, Brizuela '46 - Kuczak '21) '54 CK Piszczek

Polska : Fabiański ('46 Szczęsny) - Piszczek, Bochniewicz, Salamon ('46 Bielik), Hołownia - Handzlik, Krychowiak - Błaszczykowski ('54 Kędziora), Kuczak ('77 Janicki), Rybus ('46 Grosicki) - Lewandowski ('69 Milik)
Statystyki :
Posiadanie piłki (%) : 40-60
Strzały/celne : 18/6 - 10/3
MoM : Vela 9.0

20.11.18 LN"C" [4/4] Polska - Węgry 2-0 (Krychowiak '29, Janicki '88)
Polska : Drągowski - Piszczek, Krychowiak, Glik, Dziwniel - Linetty ('79 Handzlik), Bielik - Janicki, Cebula ('79 Kuczak), Rybus - Lewandowski ('79 Milik)
Statystyki :
Posiadanie piłki (%) : 66-34
Strzały/celne : 24/7 - 4/0
MoM : Rybus 9.0
O losach pojedynku z Meksykiem zaważył fatalny początek drugiej połowy. Po stracie bramki i czerwonej kartce dla Piszczka nie byliśmy w stanie już poważniej zagrozić gospodarzom. Była to moja pierwsza porażka w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Mając zapewniony awans mogłem sobie pozwolić na przetestowanie kilku dotychczas rezerwowych w meczu z Węgrami. Był to świetny mecz w naszym wykonaniu i z kompletem punktów awansujemy do grupy "B" Ligi Narodów. Kilku zawodników podczas 6 spotkań tej jesieni mnie zawiodło i najprawdopodobniej nie będę ich powoływał na najbliższe spotkania eliminacji do ME.

 

Odnośnik do komentarza

#63 (listopad 2018)

 

20.11.18 PP 1/4 rew Legia - Wisła 1-2 (Żyro '31 - Marszalik '59, Olęcki '72) [1m 1-1, awans Wisła]

Wisła : Kuciak - Burliga, Sadlok, Wieteska ('77 Grzesiak) , Coureur - Jaworski, Mączyński ('59 Uryga) - Olęcki, Porębski, Marszalik ('77 A.Nowak) - Fabry
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 40-60
Strzały/celne : 11/3 - 11/5
MoM : Marszalik 8.1
Taksówką ledwo zdążyłem dojechać z meczu kadry na 2 połowę. A nie działo się najlepiej - przegrywaliśmy 0-1 i coraz prawdopodobniejsze zdawało się odpadnięcie z PP. Po przerwie moi zawodnicy wzięli się do roboty i wbili dwie bramki gospodarzom, co pozwoliło nam awansować do półfinału, gdzie czeka na nas Górnik Łęczna. Na szczególne pochwały zasłużyli skrzydłowi. Dziś to właśnie młodzi wychowankowie wzięli ciężar gry na siebie. Niestety kontuzji doznał Mączyński.

23.11.18 EKS 16/37 Wisła Płock (5) - Wisła (1) 0-2 (Fabry '31, Marszalik '36) '50 CK Igumanovic
Wisła : Kuchta - Jovic ('56 Burliga), Swiatko, Sadlok, Coureur- Porębski, Uryga - Olęcki ('76 Grzesiak), Handzlik ('56 Cebula), Marszalik - Fabry
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 31-69
Strzały/celne : 3/2 - 17/11
MoM : Fabry 8.3
Tradycyjnie już przed występem w LM większa część składu odpoczywała. Mimo to Płocczanie nie stanowili dla nas zbyt wymagającej przeszkody i z łatwością wywalczyliśmy 3 oczka.

27.11.18 LM [5/6] Wisła - Barcelona 1-2 (Bassler '49 - Neymar '20, Messi '51) '90 CK Busquets
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Wieteska, Hołownia - Handzlik, Jaworski ('56 Porębski)- Kuczak, Cebula ('80 Olęcki), Bassler - Szalai ('70 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 58-42
Strzały/celne : 15/5 - 18/9
MoM : Neymar 8.2
Nie udało się zrewanżować Katalończykom za klęskę sprzed kilku tygodni. Po wyrównanym meczu przegrywamy z Barceloną, a kolejny raz we znaki dawał się nam znamienity tercet Messi-Neymar-Suarez. Sporting i Bayer dzielą się punktami. Jeśli chcemy awansować musimy przynajmniej zremisować w Leverkusen. Porażka może poskutkować nawet czwartym miejscem w grupie.

30.11.18 EKS 17/37 Miedź (12) - Wisła (1) 0-1 (Bassler '22) '27 CK Jaworski
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Wieteska, Hołownia - Handzlik, Jaworski - Kuczak ('63 Olęcki), Cebula ('63 Fabry), Bassler - Szalai ('28 Porębski)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 34-66
Strzały/celne : 1/0 - 11/3
MoM : Bassler 7.9
Oj dziś obcięciem dwutygodniówki ukarany został Jaworski. W ciągu ostatniego miesiąca dwukrotnie musieliśmy przez niego grać bardzo długi czas w osłabieniu. Ponownie wygrywamy, ale głównie dzięki świetnym neutralizowaniu poczynań ofensywnych oponenta.
Odnośnik do komentarza

#64 (grudzień 2018)

 

07.12.18 EKS 18/37 Wisła (1) - Jagiellonia (9) 2-0 (Fabry '25, Cebula '51)

Wisła : Kuchta - Burliga, Bochniewicz ('69 Sadlok), Wieteska, Hołownia - Handzlik ('69 Uryga), Mączyński ('69 Porębski) - Kuczak, Cebula, Bassler - Fabry
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 64-36
Strzały/celne : 22/10 - 3/0
MoM : Kuczak 9.0
Bezbłędnie z tyłu i w miarę skutecznie z przodu. Coraz częstszy scenariusz w naszej rodzimej lidze. Białostoczanie nie byli w stanie nawiązać z nami walki. Obyśmy byli w stanie utrzymać dobrą formę w kluczowym spotkaniu z Bayerem Leverkusen, nie wystąpią niestety zawieszony Wieteska i kontuzjowany Szalai.

12.12.18 LM [6/6] Leverkusen - Wisła 1-1 (Mane '1 - Jaworski '20)
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz ('90 Uryga), Sadlok, Hołownia - Mączyński, Jaworski - Kuczak ('87 Olęcki), Handzlik ('89 Porębski), Bassler - Fabry
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 40-60
Strzały/celne : 9/2 - 11/4
MoM : Mączyński 8.4
Decydujący o grze wiosną w pucharach mecz rozpoczęliśmy fatalnie, gdyż już w pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Mane. Od tego momentu musieliśmy zaatakować. Stosunkowo szybko udało się wyrównać i od tego momentu mecz nabrał rumieńców. Ku zaskoczeniu miejscowych fanów, Bayer nie za bardzo radził sobie z moimi podopiecznymi. Brylowała zwłaszcza linia pomocy Wisły, która nadawała ton grze. Z upływem czasu gospodarze zaczynali być coraz bardziej nerwowi, a Wiślacy spokojnie starali się utrzymywać ich z dala od własnej bramki. W końcówce rozsądnie kradliśmy cenne sekundy i utrzymaliśmy korzystny rezultat. Barcelona ogrywa Sporting 2-0 i awansujemy do 1/8 finału z drugiego miejsca w grupie, ugruntowując swą pozycję na europejskiej scenie klubowej. Naszym przyszłym rywalem - Manchester City!
15.12.18 EKS 19/37 Wisła (1) - Piast (15) 4-0 (Polczak sam. '25, Cebula '42, Porębski '47, Szalai '50)
Wisła : Chorążka - Burliga, Swiatko, Wieteska, Coureur - Porębski, Uryga ('16 Jaworski) - Olęcki, Cebula, Marszalik ('72 Nowak) - Szalai ('72 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 68-32
Strzały/celne : 14/9 - 7/3
MoM : Burliga 9.0
Efektownie kończymy rok 2018. Pewne zwycięstwo, dzięki wysokiej skuteczności z Piastem. Przed nami długa przerwa zimowa, a w związku z grą w 1/8 finału Ligi Mistrzów już teraz postanowiłem wzmocnić zespół. Linię pomocy zasili dwóch graczy. Pierwszy z nich to brazylijski talent, ale raczej jednak melodia przyszłości - sprowadzony za 3,3 mln euro Joao Victor. Natomiast wykupiony z Boca Juniors za 7,25 mln euro dwudziestojednoletni Urugwajczyk Rodrigo Bentancur z marszu powinien stać się gwiazdą drużyny, o czym świadczy jego gigantyczna pensja (54k euro tygodniowo). Martwi jedynie niska klauzula odejścia, której żądał (10,25 mln euro), ale w najgorszym przypadku przynajmniej pomoże nam w tej edycji LM. Co jakiś czas będę go męczył propozycjami przedłużenia umowy i usunięcia owej klauzuli z kontraktu.

 

Wylosowano też grupy eliminacji do Euro 2020. Zagramy z Niemcami, Bośnią, Gruzją, Macedonią i Wyspami Owczymi. Jesienią w pucharach niestety fatalnie grała Legia - 0 punktów w grupie, co prawda ciężkiej, ale 0 punktów w 6 meczach i bilans bramek 2-16 to rozczarowanie.

 

Odnośnik do komentarza

http://i68.tinypic.com/2qtwjys.jpg

 

Chyba mój Kuczak nie ma szans sie rozwinąć tak jak twój...

Porównując gwiazdki potencjału

 

'Gwiazdki potencjału' to tylko umowny potencjał, wszystko zależy tak naprawdę od statystyk twojego asystenta/trenerów ile tam będzie wpisane.

 

Co do kariery to propsy że wyciągnąłeś Wiślę z tego dołku i że zaczynasz pisać nową historię tego klubu.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak pisze el_eldorator. Gwiazdki to tylko pomocnicza wskazówka. Z głównych różnic z atrybutów "Twojego" Kuczaka względem mojego z podobnego okresu (kilka miesięcy wcześniej) rzuciła mi się w oczy determinacja - doradzam przydzielenie mentora z wysokim wskaźnikiem determinacji. No i należy pamiętać, że u mnie z marszu Kuczak zaczął grać w pierwszym składzie, a u Ciebie na początku 2 sezonu jest rezerwowym...

 

#65 (luty/marzec 2019)

 

16.02.19 EKS 20/37 Zagłębie Lubin (12) - Wisła (1) 0-2 (Fabry '69, '72)

Wisła : Kuchta - Burliga ('59 Hołownia), Uryga, Bochniewicz, Coureur - Porębski, Mączyński ('74 Victor) - Olęcki, Cebula, Marszalik ('16 Jaworski) - Fabry
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 35-65
Strzały/celne : 7/1 - 16/7
MoM : Porębski 9.0
Po długiej przerwie zimowej powróciliśmy wreszcie do futbolu. Niestety zwłaszcza w formacji defensywnej mamy problemy kadrowe. Kontuzji nabawili się Sadlok i Jovic, a z powodu kartek w pierwszym meczu z Manchesterem City nie zagra Bochniewicz. W Lubinie wystawiłem, więc rezerwowy skład, chuchając i dmuchając na podstawowych piłkarzy przed 1/8 finału LM. Długo nie potrafiliśmy przekuć naszej przewagi na bramki, ale w odstępie ledwie kilku minut Fabry rozstrzygnął losy spotkania po świetnych dośrodkowaniach Olęckiego i grającego kapitalne zawody Porębskiego.

20.02.19 LM 1/8 1m Wisła - Manchester City 2-1 (Szalai '48, '84 - De Bruyne '9)
Wisła : Kuciak - Burliga, Swiatko, Wieteska, Hołownia - Mączyński ('81 Cebula), Bentancur ('81 Jaworski) - Kuczak, Handzlik, Bassler ('81 Olęcki) - Szalai
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 60-40
Strzały/celne : 5/3 -12/2
MoM : Szalai 8.8
Meczu z faworyzowanymi bogaczami nie rozpoczęliśmy najlepiej. Nie dość, że szybko straciliśmy bramkę to nie potrafiliśmy przeciwstawić gościom swojego stylu gry i w pierwszej połowie zostaliśmy zdominowani. Szczęśliwie po zmianie stron i mojej ostrej przemowie w szatni Wiślacy wzięli się w garść. Dwie asysty naszego kapitana i dwa gole Szalaia spowodowały, iż nieoczekiwanie udało nam się pokonać Manchester City. Do rewanżu przystąpimy jednak z nieznaczną zaliczką i w Anglii będzie o korzystny wynik bardzo trudno.

23.02.19 EKS 21/37 Lechia (5) - Wisła (1) 2-1 (Janicki '4, Olinga '44 - Szalai '90)
Wisła : Kuchta - Jovic ('72 Coureur), Swiatko, Wieteska, Hołownia - Bentancur, Handzlik - Kuczak, Cebula ('60 Porębski), Bassler - Fabry ('60 Szalai)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 41-59
Strzały/celne : 7/4 - 10/3
MoM : Olinga 8.3
Nie ma co ukrywać, w Gdańsku zagraliśmy po prostu kiepsko. Proste błędy Białej Gwiazdy w obronie zostały wykorzystane przez gospodarzy, a my tworzyliśmy zbyt mało sytuacji strzeleckich, w dodatku poza honorową bramką Szalaia nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Porażki w lidze, gdy gramy właściwie podstawowym składem niemal nam się nie zdarzają, ale dziś musieliśmy uznać wyższość rywali.

01.03.19 EKS 22/37 Wisła (1) - Ruch (13) 3-1 (Szalai '24, Porębski '43, '54)
Wisła : Chorążka - Jovic, Swiatko, Bochniewicz, Coureur - Victor ('65 Kuczak), Jaworski ('65 Handzlik) - Bentancur, Porębski, Olęcki - Szalai ('77 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 64-36
Strzały/celne : 24/9 - 1/1
MoM : Porębski 9.0

 

Przydało nam się kilka dni odpoczynku. Rozdrażnieni ostatnią porażką wróciliśmy do dobrej gry i pewnie ograliśmy Ruch. Na szczególną uwagę zasługuje będący ostatnio w świetnej dyspozycji Porebski, a po koronę króla strzelców zmierza Szalai.

Odnośnik do komentarza

#66 (marzec 2019)

 

08.03.19 EKS 23/37 Wisła (1) - Cracovia (8) 1-0 (Handzlik '2) '25 CK Bochniewicz, '42 CK Dąbrowski

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Wieteska, Hołownia - Bentancur, Jaworski ('25 Swiatko) - Kuczak. Handzlik, Bassler ('53 Olęcki) - Szalai ('73 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 70-30
Strzały/celne : 20/7 - 0/0
MoM : Kuczak 9.0
Przed wyjazdem do Manchesteru podejmowaliśmy w derbach Cracovię. Mecz rozpoczął się dla nas znakomicie, gdy fantastyczną akcją popisał się duet wychowanków Kuczak-Handzlik. W pierwszej połowie nad nerwami nie zapanowali kolejno Bochniewicz i Dąbrowski, co poskutkowało kończeniem przez obie ekipy meczu w dziesiątkę. Troszkę brakło nam skuteczności, co zaowocowało skromnym zwycięstwem, ale cieszy całkowita dominacja i świetna gra w obronie.

12.03.19 LM 1/8 rew Manchester City - Wisła 2-2 (Morata '48, Sterling '90 - Handzlik '29, '75k) [1m 1-2, awans Wisła]
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Wieteska, Hołownia - Bentancur ('87 Porębski), Jaworski - Kuczak. Handzlik, Bassler ('69 Olęcki) - Szalai ('69 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 41-59
Strzały/celne : 20/8 - 11/5
MoM : Handzlik 8.8
I po raz kolejny sprawiamy sensację w Europie! W Manchesterze staraliśmy się nie bronić wyniku za wszelką cenę, lecz próbowaliśmy sami strzelić bramkę, co przyniosło efekt w 29 minucie, gdy podanie w pole karne Kuczaka na bramkę zamienił Handzlik. Po przerwie mocniej nacisnęli gospodarze i w 48 minucie Morata pokonał Kuciaka. Kolejne niemal pół godziny to nieznaczna przewaga MC, chociaż należą się pochwały naszej defensywie, która zmuszała Anglików do oddawania głównie strzałów z dystansu. Także środek pola umiejętne utrzymywał się przy piłce i na kwadrans przed końcem po zespołowej akcji w polu karnym został faulowany Handzlik. Jedenastkę na bramkę zamienił sam poszkodowany, dzięki czemu znaleźliśmy się w doskonałej sytuacji. Rozpaczliwe ataki Manchesteru City doprowadziły jedynie do wyrównania w końcówce meczu, więc po raz drugi z rzędu meldujemy się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Czekać na nas tam będzie dobrze znana nam ekipa Bayernu, z gwiazdą prowadzonej przeze mnie kadry - Lewandowskim, na czele.

15.03.19 EKS 24/37 Korona (16) - Wisła (1) 1-1 (Kurminowski '88 - Cebula '24)
Wisła : Chorążka - Burliga, Swiatko, Uryga, Coureur - Porębski ('56 Victor), Mączyński - Olęcki, Cebula, Marszalik ('70 Bentancur) - Fabry ('70 Szalai)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 36-64
Strzały/celne : 7/3 - 17/4
MoM : Cebula 7.6
Niestety dziś zatrzymał nas outsider ligi. Z pewnością nieoczekiwanie, zwłaszcza iż objęliśmy prowadzenie po bramce Cebuli, który przypomniał się w Kielcach. Po raz kolejny sprawdziła się piłkarska maksyma, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Po wyrównującej bramce Kurminowskiego tracimy dwa punkty.

22.03.19 EKS 25/37 Wisła (1) - Bełchatów (10) 3-0 (Handzlik '16k, Bentancur '64, Bassler '89)
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Wieteska, Hołownia - Bentancur, Jaworski ('70 Victor) - Kuczak. Handzlik ('24 Mączyński), Bassler - Szalai ('70 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 68-32
Strzały/celne : 23/8 - 1/0
MoM : Hołownia 9.0
W ostatniej grze przed marcowym wyjazdem na kadrę bardzo pewnie ograliśmy Bełchatów. Debiutancką bramkę zdobył dla nas Rodrigo Bentancur, który coraz lepiej radzi sobie w barwach Wisły. Martwi jedynie kontuzja będącego ostatnio w wybornej dyspozycji Handzlika, która wyklucza go na kilka tygodni i przynajmniej z gry w pierwszym meczu z Bayernem. Spore osłabienie dla Białej Gwiazdy.

 

Odnośnik do komentarza

szkoda, że polscy trenerzy nie darzą takim zaufaniem młodzieżowców jak Ty. Aktualnie jedynie Cracovia i Zagłębie Lubin nie boi się stawiać na młodych. A taka refleksja mnie naszła po przeczytaniu info, że Handzlik idzie po sezonie do Ległej.... zginie jak Bereszyński, Kozak , Dankowski, Mikita, Arak, Jagiełło .... Nie wiem co oni tam widzą poza kasą. Od kilku dobrych lat Legia nie wydała solidnego wychowanka. Sorry za OT :)

Odnośnik do komentarza

szkoda, że polscy trenerzy nie darzą takim zaufaniem młodzieżowców jak Ty. Aktualnie jedynie Cracovia i Zagłębie Lubin nie boi się stawiać na młodych. A taka refleksja mnie naszła po przeczytaniu info, że Handzlik idzie po sezonie do Ległej.... zginie jak Bereszyński, Kozak , Dankowski, Mikita, Arak, Jagiełło .... Nie wiem co oni tam widzą poza kasą. Od kilku dobrych lat Legia nie wydała solidnego wychowanka. Sorry za OT :)

 

bredzisz

Odnośnik do komentarza

Adam3333 : Jak to Bayern niestety, raczej biją wszystkich, w 1/8 2 razy ograli Arsenal. Ogólnie nie wiem jakim cudem ostatni sezon tak zawalili.

Gregu : Żeby jeszcze rozwój juniorów w rl był tak prosty jak w FM ;)

 

#67 (kadra Polska vol4 - marzec 2019)

 

Zgodnie z zapowiedzią w powołaniach na pierwsze mecze eliminacyjne brakło kilku zasłużonych dla kadry graczy. Błaszczykowski i Grosicki po prostu nie radzili sobie w mojej ekipie, więc zdecydowałem się postawić na innych. Szkoda, iż kontuzjowany jest Handzlik - jeden z graczy na których zamierzam opierać grę reprezentacji Polski. Poza tym bez większych zaskoczeń, a powołania otrzymało 6 moich klubowych podopiecznych.

 

28.03.19 eME [1/10] Polska - Gruzja 1-0 (Lewandowski '44)

Polska : Drągowski - Piszczek, Bochniewicz ('71 Wieteska), Glik, Hołownia - Linetty ('84 Jaworski), Krychowiak - Janicki ('53 Cebula), Kuczak, Rybus - Lewandowski
Statystyki :
Posiadanie piłki (%) :60-40
Strzały/celne : 18/6 - 7/1
MoM : Lloria 8.2

 

 

31.03.19 eME [2/10] Bośnia - Polska 0-2 (Lewandowski '47, '65) '58 CK Lulic '78 nkar Krychowiak
Polska : Drągowski - Piszczek, Bochniewicz ('66 Wieteska), Glik, Hołownia ('66 Dziwniel) - Linetty, Krychowiak - Kuczak ('66 Janicki), Cebula, Rybus - Lewandowski
Statystyki :
Posiadanie piłki (%) :37-63
Strzały/celne : 9/1 - 16/8
MoM : Lewandowski 8.8
Udanie rozpoczęliśmy eliminacje do mistrzostw Europy. Przede wszystkim coraz lepiej funkcjonuje defensywa, której skład już się wykrystalizował. Zastrzeżenia można mieć co do poczynań graczy ofensywnych, gdyż w moim mniemaniu stwarzaliśmy sobie zbyt mało klarownych sytuacji bramkowych. Na szczęście mamy w ekipie Lewandowskiego, który podczas marcowego dwumeczu zdobył dla nas wszystkie bramki z niewygodnymi rywalami. Zwłaszcza Gruzini zmontowali ciekawą drużynę, na którą trzeba bardzo uważać. W Bośni mogliśmy wygrać nawet wyżej, ale karnego fatalnie przestrzelił Krychowiak, z kolei w meczu z Gruzją zatrzymywał nas kapitalnie dysponowany Lloria. W czerwcu zagramy z Macedonią i Wyspami Owczami, więc mamy wielką szansę na komplet punktów po czterech kolejkach eliminacji.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...