Skocz do zawartości

Ateizm


Kinas

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym to jakieś dziwne uogólnianie. Mi nawet by do głowy nie przyszło żeby likwidować jakąkolwiek religię, a to że mam alergię na katolicyzm? Stosuję prostą metodę - trzymam się od tego z daleka. Wtedy aż tak mnie nie drażni cała ta religia.

 

Widać, że trzymasz się z daleka. Katolicyzm to wyznanie ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Świetne porównanie - dlaczego uważasz, że "osoby bez zwierząt" są przeciwko zwierzętom? Prowadzą jakieś krucjaty przeciwko usunięciu zwierząt z przestrzeni publicznej?

I druga sprawa: zakładasz, że są "ateiści" którzy wierzą w Boga innej religii niż katolicka i że korzyści innych religii w ich państwach ich nie obchodzą?

Odnośnik do komentarza

I druga sprawa: zakładasz, że są "ateiści" którzy wierzą w Boga innej religii niż katolicka i że korzyści innych religii w ich państwach ich nie obchodzą?

 

Pewnie i tacy są.

 

W Polsce ateiści skupiają się na religii katolickiej z wiadomego powodu. Nie wiem co dokładnie jest zapisane w statucie Światowej Organizacji Ateistycznej, ale wydaje mi się, że akceptowanie innych religii, które uzyskiwałyby korzyści majątkowe w taki sposób, byloby obłudne.

Odnośnik do komentarza

Świetne porównanie - dlaczego uważasz, że "osoby bez zwierząt" są przeciwko zwierzętom? Prowadzą jakieś krucjaty przeciwko usunięciu zwierząt z przestrzeni publicznej?

I druga sprawa: zakładasz, że są "ateiści" którzy wierzą w Boga innej religii niż katolicka i że korzyści innych religii w ich państwach ich nie obchodzą?

 

Dlaczego uważasz że ateiści są przeciwko religii? Kilku z nich wniosło projekt usunięcia krzyża z sali obrad Sejmu, ale nie są to jacyś wysłannicy (nieistniejącej) zbiorowości ateistów.

 

Drugie pytanie jest dla mnie niezrozumiałe. Ateiści nie wierzą w Boga żadnej religii - to chyba definicyjne. Po prostu sądzę że nie istnieją ateiści jako jakaś zwarta grupa, formułująca jakieś spójne postulaty, usuwająca krzyż czy cokolwiek takiego. Tak samo nie ma takiej grupy wśród osób bez zwierząt.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Nie od dziś wiadomo, że są religie lepsze i gorsze. Obrazki obrażające Mahometa usuwane są pod groźbą bomb, a cały oszczerczy w stosunku do Jana Pawła II profil na FB działa, bo to przecież jest "satyra".

 

A na pana Biedronia brak słów i szkoda strzępić klawiaturę. Zresztą nie jest to też odpowiedni temat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...