Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Miki088

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Co wpływa i czy wogóle coś wpływa na scout`ów i coach`ów w CM01/02 by rosły im atrybuty szkoleniowe???

Jestem przekonany, że nic na to nie wpływa. W zależności od potential abillity, scout, coach czy physio będą "ulepszani" w jakimś odstępie czasowym.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość edycji kontuzji w obu wersjach cm`a-00/01 i 01/02.

Obie wersje raczej plikowo się nie różnią, natomiast ja nie mogłem odnaleźć w data żadnych plików odpowiedzialnych za kontuzję. W cm 00/01 zdarzają się one zbyt często i są zmorą nawet dla tych piłkarzy, którzy mają ustawione injury progress w granicach 5. Edycja za pomocą programu i ustawianie piłkarzom te statystyki na 1 jest zbyt czasochłonne i zajęło by to lata pracy.

Odnośnik do komentarza
W takim razie, mam pytanie: czy komuś zdarzyło się, aby prowadzony przez was klub zmienił swój status? Zamierzam zacząć grać klubem półprofesjonalnym i boję się, że może mi to uniemożliwić długą i ciekawą rozgrywkę.
Zdarzyło mi się to kilka razy. Jak zaczynałem np. w Conference to po jakimś czasie po kilku awansach status klubu zmienia się na profesjonalny. Na pewno w takich krajach jak Irlandia Północna jest o to trudniej, bo tam większość (Wszystkie?) klubów jest półprofesjonalnych, a w Anglii jak wejdziesz dajmy na to do Premiership to nielogiczne byłoby mieć status półprofesjonalny.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zainstalowałem najnowszy marcowy patch z chapmana i abstahując od tego, że w I lidze jest podział na grupy, chciałbym pograć Widzewem w drugiej. Niestety Widzew (choć teoretycznie przy wyborze drużyn jest w II lidze) znajduje się poza II ligą - nie gra w żadnych rozgrywkach. Jakiego narzedzia użyć lub w jakim pliku dokonać jakiejś podmiany drużyn (choć nie sądzę by było to takie proste), by wrzucić Widzew do II-ligowców kosztem jakiejś innej drużyny?

Odnośnik do komentarza
Zainstalowałem najnowszy marcowy patch z chapmana i abstahując od tego, że w I lidze jest podział na grupy, chciałbym pograć Widzewem w drugiej. Niestety Widzew (choć teoretycznie przy wyborze drużyn jest w II lidze) znajduje się poza II ligą - nie gra w żadnych rozgrywkach. Jakiego narzedzia użyć lub w jakim pliku dokonać jakiejś podmiany drużyn (choć nie sądzę by było to takie proste), by wrzucić Widzew do II-ligowców kosztem jakiejś innej drużyny?

Spróbuj edytorem dołączonym do gry. Powinien bez problemu Ci pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W CMa gram od lat, ale pierwszy raz spotkałem się z opinią piłkarza:

 

"Believes the club needs more squad depth"

 

Jak mam to rozumieć? Za mało piłkarzy, za duża rotacja?

 

Bo w przerwie międzysezonowej dokonałem niemałej rewolucji w zespole. 9 piłkarzy doszło, 12 odeszło. W podstawowej jedenastce wymiana na 5 pozycjach.

 

I tak przy okazji drugie pytanie. Mało istotne, ale ciekawi mnie:

 

Czy drużyny jednolite narodowościowo przyciągają na trybuny więcej kibiców?

 

Tzn. czy frewkencja w klubie, w którym np. grają sami Niemcy będzie wyższa od frekwencji w klubie gdzie zawodnicy pochodzą z różnych zakątków świata?

 

Oczywiście wiadomo, że frekewncja zalezy od wielu różnych czynników i trudno ją porównwać, ale... ;)

Odnośnik do komentarza

1. Dokładnie jak napisał Koller - gracz uważa, że masz zbyt krótką ławkę (chodzi o wartościowych zawodników)

2. W CMie nie ma to znaczenia (tzn. z tego co zauważyłem :P, ale gram zazwyczaj w budeslidze i mam z reguły max 2-3 Niemców w składzie, więc nie jestem autorytetem. Niemniej jednak miałem zazwyczaj max kiboli po kilku sezonach na stadionie, więc to chyba nie ma znaczenia).

Odnośnik do komentarza

Czy ktokolwiek wie na jakiej podstawie są wybierani European Footballer/Defender/itd. of the Year? Denerwuje mnie, że niezależnie od sukcesów, jakie osiągam (grając we Francji) - czy też inne kluby z tej ligi - nagrody zawsze trafiają do graczy z takich lig, jak włoska, hiszpańska, niemiecka czy angielska, chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Co wpływa i czy wogóle coś wpływa na scout`ów i coach`ów w CM01/02 by rosły im atrybuty szkoleniowe???

 

Na champmanie ktoś robił testy treningów i trenerów. Linka nie dam, bo champman coś mi nie działa, ale założenia były takie:

 

- trenerowi statsy rosną rzeczywiście zależnie od jego Pot. Abillity, ale TYLKO kiedy nie jest przemęczony - 3-4 reżimy treningowe to maks (przy 6 potrafi nawet się "osłabiać")

- graczom statsy rosną wtedy, gdy trenuje ich wielu trenerów (przy czym nie ma różnicy czy 5 czy 5+ 1 asystent), a więc znana teoria, że najlepiej dawać 1 trenera do 1-2 reżimów jest bajką

- no i oczywiście jakość szkółki w znaczącym stopniu zwiększa szybkość podnoszenia umiejętności

 

Z tego wynika, że albo trenujemy graczy na maksa (wszyscy trenerzy trenują wszystko, podobno dla silnika gry marginalne znaczenie ma czy trener jest techniczny czy fizyczny), albo troszkę wolniej, ale rozwijamy trenerów (trening 3-4 reżimów/trenera max, asystent 1-2 reżimy, coby się rozwijał i lepiej prowadził drużynę jak pójdziemy na urlop :P ).

 

A i z testu wynikało, że najwazniejsze współczynniki trenerów to choaching outfield players i goalkeeping, przy czym... między 14 a 15 różnica jest kolosalna, a między 15 a 20 - prawie żadna.

 

Nie wiem, czy wszystko dobrze zrozumiałem, ale całość generalnie się zgadza. Trenuję tak moje Sandhausen (6 trenujących na maksa) i efekt jest taki, że spokojnie rozwinąłem dzieciaki w niezłych grajków, 2x z rzędu wygrałem LM (to raczej zasługa taksy) i zmieniam trenerów co rok-dwa (bo spadają im współczynniki).

 

EDIT - Dodam tylko, że nie warto moim zdaniem rozwijać trenerów, chyba że prowadzicie NAPRAWDĘ biedny klubik. Chętnych i nie najgorszych trenerów znaleźć łatwo. ja tak robiłem od początku w sandhausen (czyli klubie bez kasy, półamatorskim, ze stadionem na 12tyś ludzi i praktycznie żadnym zarządem - a więc bez "extra funds")

Odnośnik do komentarza

Nie widzę przycisku edycji posta, a chciałem dodać do poprzedniej wypowiedzi.

 

Champman juz działa, rzeczony temat znajdziecie tu:

 

http://www.champman0102.co.uk/forum/showthread.php?t=1069

 

Uwaga - teraz forum champmana działa inaczej - pozostałe posty znajdziecie, klikając u góry. Postaram sie o dokładne tłumaczenie, jak znajdę troche czasu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam, mam takie pytanie. Od dłuższego czasu bawię się edytorem, tym wbudowanym w grę robiłem juz kluby, zawodnikow, ale nigdy caly kraj. Czy da sie to zrobic? W edytorze sa czesto kraje juz nieistniejące np ZSRR, gdyby pozamieniac tam wszystko to moze bylaby szansa ze gra by dzialala? Oczywiscie wiem ze to duzo pracy, bo trzeba wszystko ustawiac, nie tylko reprezentacje, ale kluby, stadiony, etc, etc...

Odnośnik do komentarza
Zależy o którą wersję gry Ci chodzi. W CM 01/02 stworzyłem kiedyś reprezentację Górnego Śląska.

Można to zrobić w prosty sposób > Edit > New Item > Nation > Create.

 

Faktycznie, zapomniałem o najważniejszym - chciałbym to zrobic na cm 03-04, najlepiej zeby stworzyc kraj taki z prawdziwego zdarzenia, z liga, mediami i cala otoczka, tak, zeby naplywali juniorzy, zeby reprezentacja nie rozsypala sie po paru sezonach z braku pilkarzy :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...