Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Miki088

Rekomendowane odpowiedzi

Rogosh gratuluję! Puchary na pewno ułatwiają zmianę klubu, podoobnie awanse itp. Tylko jedno ale mam... owszem, klub klasowy, tylko francuskiego podwórka nie zmieniłeś... Ciekawi mnie czy gdy Znudzi Cię Francja to znajdziesz pracę gdzie indziej. Zobaczymy.

 

Nie pomyślałem o tym ale póki co nie mam zamiaru opuszczać francuskiej ligi. Ale povysyłam trochę podań po Europie, zobaczę jaki będzie odzev. Zauvażyłem że miesiąc po zdobyciu pucharu UEFA przez moją drużynę znovu mi spadł ranking manegerski. Czyli trza kuć puki gorące - gdybym teraz vysłał podanie do PSG to by mnie zapevne nie przyjęli. Jak tam Ci idzie AS Romą?

 

Ps: As Roma -jak ja tej drużyny nie navidzę, kiedyś jak grałem starą karierę Visłą to Roma zdobyvała co roku mistrzostvo Vłoch i Ligę Mistrzóv :)

Odnośnik do komentarza

heh... kiedys grałem Romą, potem za dużo bawiłem się w edytorze i po format c został na forum klub pod nickiem. Ostatnio grałem Wisłą i u mnie Roma szalała w Europie na tamtym save`ie. I też się spotkałem z nią... 2:2 u siebie, 1:4 na wyjeździe, takie miałem konfrontacje z Włochami.

Stare save`y poddałem utylizacji i dokładnie dziś zaczynam znów włoską przygodę i gdy już trochę pogram na pewno się podzielę na forum osiągnięciami.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich cm-maniaków po raz pierwszy.

Moje pytanie dotyczy młodych graczy, generowanych przez komputer najczęściej na początku sezonu, tzw. "wychowanków". W nowszych FM`ach wychowankowie pojawiają się masowo, co roku w określonym terminie. Jeżeli chodzi o CM`y 00/01 oraz 01/02 to tutaj sprawa wygląda nieco inaczej. Z własnego doświadczenia wiem, iż rozpoczynając sezon w CM 00/01 włoską bądź angielską drużyną, dnia 09.09.2000 evening, pojawiają się czasem wychowankowie. Najczęściej zapisuje grę dnia 06.09.2000, po czym staram się wczytywać grę uzyskując lepsze rezultaty. W zależności na jakim database gram, pojawia się więcej bądź mniej wychowańców tego dnia. Na minimum bądź normal od 1 do 6. Na database-maximum, w zależności ile mam miejsca w drużynie, czasami pojawia się i z 20 młodziaków. Swego czasu, jakieś 4-5 lat temu, stworzyłem sobię drużynę z wychowanków już po 2-3 sezonie. Jeżeli chodzi o ligę hiszpańską czy polską to takiego procederu nigdy nie spotkałem. Zawsze jest to liga włoska i hiszpańska - dzień 09.09.2000, czyli pierwszy sezon.

Jeżeli chodzi o kolejne sezony to jest coraz gorzej a nawet beznadziejnie. W kolejnych sezonach kapryśny komp praktycznie nic nie chce wygenerować. Zdarza się, iż pojawi się jeden gracz, lecz po setnej próbię(zapis na początku sezonu i wczytywanie).

Przeszukałem setki stronek dotyczących mechaniki CM`a i konkretnie szukałem sprawy z wychowankami(dodam, że męczy mnie ten problem od paru ładnych lat).

Jeżeli ktoś posiada na ten temat jakieś informacje albo wiedzę, doświadczenie to będe wdzięczny za rozwinięcie wątku.

Jeżeli ktoś nie załapał, to chodzi o młodych zawodników pojawiających się na początku bądź w środku sezonu. Przykład:

Andrea Pirlo promoted from youth academy.

Odnośnik do komentarza

Pojawiają się. I bedą się pojawiać gdy: masz youth academy (jest informacja w danych klubie), druga sprawa należy dręczyć zarząd by dali kasę na szkolenie narybku, praktycznie dopóki gdy możliwość ta deaktywuje się w opcjach zarządu. Osobiście zauważyłem, że większe szanse na młodych graczy mają kluby z wąską kardą.

 

ps. ale że aż 20-stu(?), ja w sezonie mam max 5-ciu... w Romie

Odnośnik do komentarza

Oczywiście co do Youth Academy oraz prośby o rozbudowe obietkow młodzieżowych zawsze się stosowałem ale dzięki za odzew.

Owszem, 20 to była przybliżona liczba. Czasam jest ich więcej, wczoraj po kilku próbach pojawiło się 24.

Zacząłem grę Parmą i zachowałem dnia 06.09.2000. W składzie miałem około 8 zawodników(pozbyłem się 40 w pre-edytorze), i najczęściej robię sobie wakacje na 4 dni(skuteczniejsza metoda niż kontynuowanie) i 3 dni później(09.09.2000 evening) pojawia się masa wychowanków. Czasami...żaden, czasami 1.

Jeżeli chodzi o obietky młodzieżowe, to nawet takie San Marino, którym grywam otrzymuje młodziaków pomimo słabiutkiej bazy treningowej.

Tydzień temu, przed wgraniem patch(gram w cm 00/01), ustawiłem w pre-edytorze wszystkim włoskim klubom po 20 na top factiles and youth academy. O dziwo efekt zadziwiający. Tą samą metodą praktycznie nic mi się nie chciało pojawić 09.09.2000. Po wgraniu patcha, ustawiłem jedynie(z włoskich klubów) Parmie top factiles and youth academy na 20. Od razu w ww dacie pojawili się zawodnicy.

Wychodzi na to, iż kluby, które mają najlepsze szkółki-mogą wypromować młodziaków więcej. Jednak spora ilość takich klubów powoduje odwrotny efekt.

Strasznie to pogmatwane i chyba nie da się tego rozgryźć.

Odnośnik do komentarza

Kluczowa jest ilość graczy w zespole. Jeśli nasza kadra jest bliska 50 to młodzi się nie pojawią. Ja ostatnie 2 sezony w Hethcie bez jakichkolwiek młodzieżowców. W tej samej grze stworzyłem drugiego managera do zarządzania Polską gdyż była w ogromnym kryzysie, objalem także tym samym managerem Legie która spadła do II ligi i przy waskiej kadrze (18-20 zawodników) dostałem 5 młodocianych.

Odnośnik do komentarza

Nie wydaje mi się to główną przyczyną braku wychowanków. Oczywiście, istotna jest liczebność zespołu o czym pisałem wcześniej, już sam nieświadomie ograniczam ilość zawodników na początku sezonu do 20. Wydaje mi się, że jednak nie rozwiąże tej zagadki nigdy i zostanie ona jedynie tajemnicą autorów gry.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem z CMem (oryginalnym), nie mogę kontynuować gry po 1 sezonie niezależnie od ligi, bazy danych i innych bajerów. Bez problemów rozgrywam 1 sezon i potem jak jest updating gry chyba 1.7.2002 to CM staje i się wiesz. Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem to będę wdzięczny za porady jak się go pozbyć. Pozdro

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...