Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Miki088

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

Mam kilka pytań dot. gry.

 

Ta wersja ma jakiś ogranicznik,co do lig na ilu powinno się grać? Jest jakiś limit,którego przekroczenie spowoduje większe prawdopodobieństwo wywalenia sejwa?

 

Czy w Tapani zmienili coś z tym,że będąc innej narodowości niż te topowe jest problem ze znalezieniem pracy w silnych ligach?

 

I jak wygląda baza danych na te nowe sezony po 10-15 latach gry? Gra daje sobie rade z "wyrabianiem" nowych zawodników?

Odnośnik do komentarza

Wgrałem uaktualnienie i powiem szczerze, że niekoniecznie mi odpowiada rozwiązanie, które zostało tam zastosowane. Ja rozumiem, że mamy rok 2001, ale żeby cofać daty urodzenia u zawodników... Np. Del Piero urodził się jak dobrze pamiętam w 1962 roku, a nie jak naprawdę w 74... Chyba takie rozwiązanie nie do końca mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza

Wgrałem uaktualnienie i powiem szczerze, że niekoniecznie mi odpowiada rozwiązanie, które zostało tam zastosowane. Ja rozumiem, że mamy rok 2001, ale żeby cofać daty urodzenia u zawodników... Np. Del Piero urodził się jak dobrze pamiętam w 1962 roku, a nie jak naprawdę w 74... Chyba takie rozwiązanie nie do końca mi odpowiada.

Dlatego też wolę grać na oryginalnej bazie danych

Odnośnik do komentarza

 

Dlatego też wolę grać na oryginalnej bazie danych

 

Dokładnie. Cała magia CM 01/02 ulatnia się po wgraniu łaty.

Przynajmniej to takie moje odczucie.

Jeżeli grać w CM, to tylko na oryginalnym oficjalnym patchu wydanym przez SI.

Od razu mi się odechciało nawet uruchamiać i od razu pomyślałem o usunięciu gry z dysku.

Odnośnik do komentarza

 

 

Dlatego też wolę grać na oryginalnej bazie danych

 

Dokładnie. Cała magia CM 01/02 ulatnia się po wgraniu łaty.

Przynajmniej to takie moje odczucie.

Jeżeli grać w CM, to tylko na oryginalnym oficjalnym patchu wydanym przez SI.

Od razu mi się odechciało nawet uruchamiać i od razu pomyślałem o usunięciu gry z dysku.

 

To mamy coś za coś, w zamian za grę na nowym uaktualnieniu trzeba było widocznie pozmieniać daty urodzin piłkarzy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ktoś mi pomoże i powie jak "obrobić" te pliki pod win 7 by można było poprawnie zainstalować spolszczenie?

 

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=16o1hs&s=8#.VPTtdvmG_5M

nie instalowałem spolszczenia.

 

Angielska wersja wbrew pozorom nie jest taka trudna.

 

Jak coś, służę pomocą, niestety strona centrumfm.org nie działa a tam jest sporo materiałów na temat Ceema.

Odnośnik do komentarza

 

Ktoś mi pomoże i powie jak "obrobić" te pliki pod win 7 by można było poprawnie zainstalować spolszczenie?

 

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=16o1hs&s=8#.VPTtdvmG_5M

nie instalowałem spolszczenia.

 

Angielska wersja wbrew pozorom nie jest taka trudna.

 

Jak coś, służę pomocą, niestety strona centrumfm.org nie działa a tam jest sporo materiałów na temat Ceema.

 

Nie chodzi mi o wersję polską, bo w CMa zawsze grałem po angielsku, ale o to, że nie wiem jak to zrobić pod Win 7. To mnie najbardziej wkurza. Zostawię spolszczenie i przynajmniej zainstaluję najnowszego patcha :D

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że chodzi o podjęcie się możliwe maksymalnego wyzwania? Trudno porównywać, słabeusz w lidze angielskiej, będzie miał i tak łatwiejszy start niż powiedzmy, odpowiednio taki sam słabeusz w lidze walijskiej. Chyba nie da się tak wskazać. Warto wziąć pod uwagę szczebel rozgrywkowy, w Anglii zaczynasz możliwie najniżej bo w Conference (level 5), ale z pieniędzmi jest dość łatwo. Status półamatorski utrudnia sprawę na starcie. Atak na ligę mistrzów z czwartego miejsca w Anglii będzie dużo łatwiejszy, niż np jako mistrz Chorwacji. Do tego jeszcze wielkość stadionu, maksymalna widownia, poziom bazy treningowej (od 1 do 20), aktrakcyjność miasta (bądź wsi ;)) też wartość od 1-20). Te dwie ostatnie cechy są do podejrzenia np. w GK savegame editor. Jeśli przekręcisz na starcie jeden sezon na holidayu, to możesz trafić na interesujących beniaminków z zupełnie pustą kadrą i tak samo 'licznym' sztabem szkoleniowym. Warto też, dla utrudnienia sobie sprawy grać na bazie normalnej, a nie na maksymalnej.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że chodzi o podjęcie się możliwe maksymalnego wyzwania? Trudno porównywać, słabeusz w lidze angielskiej, będzie miał i tak łatwiejszy start niż powiedzmy, odpowiednio taki sam słabeusz w lidze walijskiej. Chyba nie da się tak wskazać. Warto wziąć pod uwagę szczebel rozgrywkowy, w Anglii zaczynasz możliwie najniżej bo w Conference (level 5), ale z pieniędzmi jest dość łatwo. Status półamatorski utrudnia sprawę na starcie. Atak na ligę mistrzów z czwartego miejsca w Anglii będzie dużo łatwiejszy, niż np jako mistrz Chorwacji. Do tego jeszcze wielkość stadionu, maksymalna widownia, poziom bazy treningowej (od 1 do 20), aktrakcyjność miasta (bądź wsi ;)) też wartość od 1-20). Te dwie ostatnie cechy są do podejrzenia np. w GK savegame editor. Jeśli przekręcisz na starcie jeden sezon na holidayu, to możesz trafić na interesujących beniaminków z zupełnie pustą kadrą i tak samo 'licznym' sztabem szkoleniowym. Warto też, dla utrudnienia sobie sprawy grać na bazie normalnej, a nie na maksymalnej.

Dokładnie zależy mi na utrudnieniu. Znam CMa, tylko że grałem w niego już mega dawno. Sama kwestia reputacji menedżera w CM/FM mnie trochę wkurza, bo grając w FMa zawsze chcę zaczynać jako nieznany i całkowicie niedoświadczony, a taką możliwość daje mi tylko najniższa angielska, może hiszpańska, bo w innych ligach moja reputacja niestety już jest na poziomie "regionalna". Wiem, że w starym dobrym CMie nie ma takiego podziału. Szukam po prostu zespoły w którym nie ma nikogo poza prezesem i mną :D

W serii CM zawsze zaczynałem karierę w szkockim Stirlingu.

Odnośnik do komentarza

witam, mam problem z graniem w cm'a na windowsie 7. mianowicie chodzi o scrolla w myszce, gdy zjeżdżam w dół, zamiast przewinąć stronę, myszka włącza mi to na czym aktualnie się znajduje. jest to mega denerwujące zwłaszcza że chyba wszyscy są przyzwyczajeni do scrolla w codziennym użytkowaniu komputera :)

da się to jakoś zmienić ? ma ktoś coś takiego? czekam na pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...