Skocz do zawartości

Gilbert all'estero


Adam3333

Rekomendowane odpowiedzi

CM 01/02, 3.9.60, baza danych:maximum

Po nieudanej przygodzie z Orlenem postanowiłem objąć jakiś dużo lepszy zespół. Wybór padł na Inter Mediolan. Zespół ten ostatnie mistrzostwo zdobył 12 lat temu, a ostatni raz w finale LM grał prawie 30 lat temu. Dla porównania ich odwieczni rywale w ostatnich 12 latach zdobyli 5 mistrzostw, a w finale LM gościli od 1989 roku 5-krotnie.

Oto skład jaki zastałem w klubie (wliczając zawodników z rezerw):


Bramkarze:


Alex Cordaz (18, ITA)

Alberto Fofana (34, ITA)

Mathieu Moreau (18, FRA)

Enrico Rosi (17, ITA)

Francesco Toldo (29, ITA)


Tu jest tylko jeden kandydat na pierwszego golkipera - dwudziestodziewięciolatek pozyskany z Fiorentiny. Albo dwóch, albo trzech młodych golkiperów pójdzie na wypożyczenie - to jeszcze kwestia przemyślenia. Fofana zostaje jako doświadczony rezerwowy.


Obrońcy:


Marco Materazzi (27, ITA)

Pasquale Padalino (28, ITA)

Luca Branchini (17, ITA)

Ivan Cordoba (24, COL)

Michele Serena (31, ITA)

Dario Simić (25, CRO)

Nelson Vivas (31, ARG)

Javier Zanetti (27, ARG)

Grigoris Georgatos (28, GRE)

Vratislav Gresko (23, SVK)

Stefano Lombardi (24, ITA)

Salvatore Ferraro (18, ITA)

Alessandro Potenza (17, ITA)

Erminio Rullo (17, ITA)


Tu zależy od ustawienia, ale w przypadku 4 obrońców wytypowałbym tak: DR - Zanetti, DC - Simić i Materazzi, DL - Cordoba. Prawdopodobnie trzech 17-latków i dwóch 18-latków pójdzie na wypożyczenie. Co do sprzedaży - wstrzymam się z oceną.


Pomocnicy:


Benoit Cauet (32, FRA)

Guly (27, ARG)

Luigi Di Biagio (31, ITA)

Cristiano Zanetti (24, ITA)

Fabrizio Biava (17, ITA)

Giovanni Pasquale (20, ITA)

Alberto Quadri (18, ITA)

Stephane Dalmat (22, FRA)

Emre Belozoglu (20, TUR)

Gaetano Stasi (18, ITA)

Jonatan Binotto (26, ITA)

Buruk Okan (27, TUR)

Clarence Seedorf (25, NED)

Sergio Conceicao (26, POR)

Francisco Javier Farinos (23, SPA)

Anselmo Robbiati (31, ITA)


Tutaj też zależy od taktyki, przykładowo pierwsi czterej nie przydadzą się w taktyce bez defensywnych pomocników. Mamy wielu dobrych zawodników w tej formacji, walka o miejsce w składzie będzie wyrównana. Są tu jednak też kolejni kandydaci do wypożyczenia. Zastanawiam się nad Pasquale - sprzedać go czy wypożyczyć.


Napastnicy:


Mario Ribecchi (17, ITA)

Mohammed Kallon (21, SL)

Alvaro Recoba (25, URU)

Ronaldo (24, BRA)

Adriano (19, BRA)

Mattia Altobelli (17, ITA)

Hakan Sukur (29, TUR)

Antonio Pacheco (25, URU)

Nicola Ventola (23, ITA)

Christian Vieri (28, ITA)


Ta pozycja wydaje się najbardziej przepakowana: Vieri, Sukur, Ronaldo, młody Adriano, Recoba. Akurat ten ostatni obecnie jest zdyskwalifikowany na 12 miesięcy, a Adriano przyda się trochę ogrania na wypożyczeniu, podobnie jak Altobelliemu i Ribecchiemu.


Ogólna ocena: Skład bardzo dobry, wyrównany, sporo młodych zawodników, dużo znanych nazwisk.


Zarząd oczekuje, że powalczę o tytuł. W realizacji tego celu ma mi pomóc budżet transferowy w wysokości 32 milionów euro.

Parę słów o sztabie szkoleniowym i zarządzie: - prezesem jest Massimo Moratti

- Managing Directorem jest Rinaldo Ghelfi

- Generalnym menedżerem jest Gabriele Oriali

- Dyrektorem ds. futbolu jest Giuliano Terraneo

- moim asystentem jest Giuseppe Baresi

- jest zatrudnionych 5 trenerów, 7 skautów i 3 fizjoterapeutów.


Lista przedsezonowych sparingów:

- 28 lipca z Castellettese (nieligowy)

- 2 sierpnia z Albinoleffe (Serie C1/A)

- 6 sierpnia z De Graafschap (1.liga hol.)

- 11 sierpnia z Rapidem Wiedeń

- 17 sierpnia z Fenerbahce (półfinał CM Cupu)

- 18 sierpnia z Benficą/Olympiakosem - jeśli przejdę Fenerbahce (finał CM Cupu)


Przed drugim odcinkiem prawdopodobnie zarządze, kto na sprzedaż i wypożyczenie, oraz rozejrzę się za wzmocnieniami. Zapraszam do czytania i komentowania :).

Odnośnik do komentarza

@Hatlok - Cieszę się, że ktoś będzie to czytał :)

@Fenomen - CM przyciąga swoją grywalnością i prostotą względem FM-ów.

Zgodnie z zapowiedzią ustaliłem, kto na sprzedaż i wypożyczenie. Na sprzedaż wystawiłem Lombardiego i Pasquale, a na wypożyczenie - każdego zawodnika poniżej 20 lat (mam 13 takich zawodników). A jak już jesteśmy przy wypożyczeniach - 3 zawodników wypożyczył jeszcze poprzedni szkoleniowiec - Caneirę (22, POR, DC) do Benfiki, Sixto Peraltę (22, ARG, AM/F R/L/C) do Ipswich, a Awonę Stephane Biakolo (19, FRA/CMR, SC) do Charleroi.

Rozejrzałem się również za wzmocnieniami. Znalazłem kilku ciekawych zawodników, jednego z nich udało mi się już 27 lipca pozyskać. Chodzi o Marcela Desailly'ego (http://imgur.com/gallery/MkgjoOJ/new) za którego Chelsea otrzymała ode mnie 14,25 miliona euro.

 

W naszym pierwszym sparingu mierzyliśmy się z nieligowym Castellettese. Z jednej strony powinniśmy roznieść ten zespół, ale z drugiej z strony dopiero testuję skład, ustawienie i taktykę.

Udało nam się dosyć zdominować rywali, ale nie strzeliliśmy dziś żadnej bramki. Zawiódł mnie ten wynik, ale przecież to był tylko sparing, dodatkowo mój nieoficjalny debiut w roli trenera Interu.

 

 

28.07.2001 Giuseppe Meazza, Milan

Frekwencja: 61383 - :o
Mecz towarzyski
Inter Mediolan - Castellettese 0:0
Edytowane przez MaKK
Usunięcie enterów
Odnośnik do komentarza

Następne dwa sparingi to potyczki z trzecioligowym Albinoleffe i z holenderskim pierwszoligowym De Graafschap. W obu meczach wyszliśmy innymi składami i taktykami.

Ponownie zdominowaliśmy przeciwnika. Dziś jednak, w przeciwieństwie do meczu sprzed 5 dni, wygraliśmy. Oddaliśmy 10 strzałów, pozwalając rywalom tylko na jeden. Zaimponował mi Adriano, który zdobył hattricka.

 

 

02.08.2001 Giuseppe Meazza, Milan

Frekwencja: 48805
Mecz towarzyski
Inter Mediolan - Albinoleffe 3:0 (2:0)
1:0 - Adriano 24'
2:0 - Adriano 32'
3:0 - Adriano 66'
De Graafschap z kolei nie dało się tak łatwo stłamsić, co pokazuje statystyka strzałów - 10-6 dla nas. My jednak wykazaliśmy się lepszą skutecznością i defensywą, ostatecznie pokonując ich 4:0.

 

06.08.2001 Giuseppe Meazza, Milan

Frekwencja: 48780
Mecz towarzyski
Inter Mediolan - De Graafschap 4:0 (2:0)
1:0 - Dalmat 3'
2:0 - Sergio Conceicao 20'
3:0 - Hakan Sukur 49'
4:0 - Okan 63'
Może przeciwnicy i łatwi, ale wyniki napawają optymizmem. Czymś co jeszcze cieszy jest wysoka frekwencja - na każdym dotychczasowym meczu ponad 45 tysięcy, a to przecież tylko sparingi.
Odnośnik do komentarza

Naszymi następnymi sparingpartnerami byli Rapid Wiedeń i Fenerbahce. Wciąż rozglądam się za wzmocnieniami, ale nie udało mi się nikogo nowego pozyskać. Żadnego zawodnika nie udało mi się również sprzedać bądź wypożyczyć. No cóż, jak się nie uda, wrócą do rezerw.

Dzień po naszym sparingu z De Graafschap zakończyła się tegoroczna edycja Pucharu Intertoto. Jeden z polskich zespołów (Zagłębie L.) zakończył swój udział już w 1. rundzie, natomiast drugi (Groclin) doszedł do półfinału. Zwycięzcami finałów zostały zespoły Denizlisporu, Myllykoskenu Pallo 47 i PSG.

Rapid, podobnie jak my, gra w tym sezonie w PUEFA, co pokazuje ich poziom względem naszego ostatniego rywala. Kolejny raz wyszliśmy innym zestawieniem i kolejny raz wygraliśmy, oddając 12 strzałów. Dzisiaj swoje umiejętności strzeleckie pokazali pomocnicy, strzelając wszystkie trzy gole.

 

 

11.08.2001 Giuseppe Meazza, Milan

Frekwencja: 48757
Mecz towarzyski
Inter Mediolan - Rapid Wiedeń 3:0 (1:0)
1:0 - Sergio Conceicao 18'
2:0 - Seedorf 50'
3:0 - Binotto 61'

 

Nasz rywal w półfinale był jeszcze lepszy. My jednak kolejny raz dominujemy i ponownie wygrywamy. Tylu strzałów w meczu jeszcze nie widziałem - 22 nasze i 6 rywali, jednak dzięki dobrej dyspozycji bramkarzy gole były tylko dwa. Przechodzimy do finału, gdzie zmierzymy się z Benficą, która w drugim półfinale pokonała Olympiakos 2:1.

 

 

17.08.2001 Giuseppe Meazza, Milan

Frekwencja: 7363
CM Cup, półfinał
Inter Mediolan - Fenerbahce 2:0 (2:0)
1:0 - Seedorf 36'
2:0 - Ronaldo 42'
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

@PiotruH - Dobrze sobie radzą jak narazie :).

Ostatnim sparingiem który rozegraliśmy w ramach przygotowania do sezonu był finał CM Cupu, gdzie mierzyliśmy się z Benficą. Ponownie pokazaliśmy klasę, dominując portugalski zespół i zachowując czyste konto. CM Cup jest nasz! Mogło być 4:0, ale Ronaldo w 19. minucie znajdował się na spalonym. Ciekawostką jest, że przeciwko nam zagrał wypożyczony od nas gracz, Caneira.

 

 

18.08.2001 Giuseppe Meazza, Milan

Frekwencja: 8997
CM Cup, finał
Inter Mediolan - Benfica Lizbona 3:0 (2:0)
1:0 - Adriano 15'
2:0 - Materazzi 41'
3:0 - Hakan Sukur 90'

Małe podsumowanie okresu przygotowawczego:

- najwięcej meczów: Marcel Desailly i Francesco Toldo - wszystkie mecze zaczynali w 1. składzie

- najwięcej goli: Adriano - 5

- najwięcej asyst: Anselmo Robbiati - 2

- najwyższa średnia: Adriano - 8.57

 

Nie spodziewałem się, że naszym liderem będzie młody Adriano. Dużo spodziewałem się po Vierim, ale ten był wiecznie zmęczony i zagrał tylko w jednym meczu.

 

Czas na inaugurację ligi - nastąpi ona 26 sierpnia, a zmierzymy się z Perugią.

Odnośnik do komentarza

Zanim przejdę do inauguracji ligi parę faktów z innych rozgrywek:

- Superpuchar Włoch - Fiorentina 1:3 Roma

- Superpuchar Europy - Liverpool 4:3 Bayern

- Wszystkie polskie kluby przeszły rundę kwalifikacyjną PUEFA

- A Wisła weszła do fazy grupowej LM!

- Grupy LM:

Group A
                          
1st     Lyon                       FRA  
2nd     Mallorca                   ESP  
3rd     Porto                      POR 
4th     Schalke 04                 GER  
 
Group B
 
1st     Dortmund                   GER
2nd     Roma                       ITA  
3rd     Rosenborg                  NOR  
4th     Spartak Moscow             RUS  
 
Group C
 
1st     FC Kobenhavn               DEN 
2nd     Lazio                      ITA 
3rd     Real Madrid                ESP      
4th     Sparta Prague              CZE  
 
Group D
 
1st     Arsenal                    ENG  
2nd     Galatasaray                TUR  
3rd     PAO                        GRE 
4th     PSV                        HOL  
 
Group E
 
1st     Dinamo Kiev                UKR 
2nd     Feyenoord                  HOL   
3rd     Juventus                   ITA 
4th     Lille                      FRA  
 
Group F
 
1st     Leverkusen                 GER
2nd     Man Utd                    ENG  
3rd     Nantes                     FRA   
4th     Wisla                      POL  
 
Group G
 
1st     Boavista                   POR  
2nd     FC Bayern                  GER  
3rd     Lugano                     SUI  
4th     Parma                      ITA  
 
Group H
 
1st     Deportivo                  ESP 
2nd     Liverpool                  ENG   
3rd     Lokomotiv Moscow           RUS 
4th     Olympiakos                 GRE  
 
Rozlosowano również pary 1. rundy PUEFA. Trafiliśmy na austriacki Grazer AK. Pierwszy mecz zagramy u siebie 13 września.
W końcu nadszedł czas mojego oficjalnego debiutu! Niestety nie mogłem wystawić dziś Seedorfa, który złapał kontuzję - wyleciał na 3 tygodnie.
W meczu od początku dominowaliśmy. W pierwszej połowie nie pozwoliliśmy oddać przeciwnikom ani jednego strzału. Pierwsze kilkanaście minut drugiej połowy rokowało może nawet lepiej. Gola strzeliliśmy jednak dopiero, gdy Monaco zagrał ręką w polu karnym. Karnego pewnie wykorzystał Georgatos. W kolejnych akcjach widać było wielką chęć podwyższenia prowadzenia u moich zawodników. Udało się to w 74. minucie Okanowi, który miał powody do radości ze swej gry w debiucie w Serie A. Szkoda tylko że nie udało nam się utrzymać czystego konta. W końcówce Perugia ostro zaatakowała i Toldo za trzecim strzałem skapitulował. Gdyby ktoś spojrzał tylko w statystyki strzałów, pomyślałby że wygraliśmy jakieś 6:0 albo 6:1. Tymczasem wygrywamy tylko 2:1, pomimo takiej dominacji. Następny mecz to dopiero 1. runda PUEFA przeciwko GAK - owi.

26.08.2001 Giuseppe Meazza, Milan
Frekwencja: 61175
Serie A, 1/34
Inter Mediolan - Perugia 2:1 (0:0)
1:0 - Georgatos 64' (k)
2:0 - Okan 74'
2:1 - Blasi 90'
Toldo 7 - Georgatos 7, Materazzi 6, Desailly 6, Zanetti 6 © - Dalmat 8 (80' Emre 7), Robbiati 7 (70' Farinos 7), Okan 8, Conceicao 8 (80' Binotto 6) - Adriano 8, Ronaldo 8
MoM: Stephane Dalmat (Inter) - 8

 

Edytowane przez MaKK
Usunięcie enterów
Odnośnik do komentarza

W trakcie przerwy reprezentacyjnej wielu moich podopiecznych reprezentowało swoje kraje, m.in.: Portugalię, Francję, Turcję i Grecję. Był też nieprzyjemny akcent owej przerwy - kontuzja Adriano, która wyeliminuje go z minimum 3 najbliższych meczów.

Pierwsza runda Pucharu UEFA to nie może być szczyt naszych marzeń. Osobiście liczę, że dojdziemy chociaż do ćwierćfinału. Mam nadzieję, że piłkarze podzielają moje ambicje (albo nawet mają większe), i że nie zlekceważą naszego pierwszego rywala w tym turnieju, którym jest austriacki GAK.

Identycznie jak w poprzednim meczu, od początku dominowaliśmy. Udało nam się narzucić rywalom nasz styl gry, który do tej pory działa świetnie. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0, po udanej dobitce Robbiatiego. Druga połowa była trochę bardziej wyrównana, ale też trochę mniej emocjonująca. Ostatecznie zachowaliśmy czyste konto i dorzuciliśmy w 73. minucie drugą bramkę. Muszę wyróżnić za ten mecz Robbiatiego, który dostał dziś dziesiątkę. Rewanż za równo dwa tygodnie, ale przed nim jeszcze mecze ligowe z Venezią i Torino.

 

13.09.2001 Giuseppe Meazza, Milan
Frekwencja: 49853
Puchar UEFA, 1. runda, 1. mecz
Inter Mediolan - GAK 2:0 (1:0)
1:0 - Robbiati 38'
2:0 - Okan 73'
Toldo 7 - Georgatos 7, Materazzi 6, Desailly 7, Zanetti 8 © - Dalmat 7, Robbiati 10, Okan 8, Conceicao 7 (78' Binotto 7) - Vieri 9, Ronaldo 8 (78' Hakan Sukur 7)
MoM: Anselmo Robbiati (Inter) - 10

 

Edytowane przez MaKK
Usunięcie enterów
Odnośnik do komentarza

3 dni po meczu z GAK-iem przyszło nam zmierzyć się z Venezią. Kandydaci do spadku nie powinni być dla nas zagrożeniem, nawet pomimo tego, że sezon zaczęli od zwycięstwa. W dniu meczu jeszcze dobra wieść - Seedorf może wrócić do składu.

Już w 6. minucie golkiper rywali postanowił ułatwić nam faulując Dalmata w polu karnym i wylatując z boiska! Karnego wykorzystał Georgatos, ale nie myślcie sobie że to był koniec bramkowych emocji. Moi zawodnicy mieli wielką chęć wykorzystania przewagi liczebnej i strzelenia jeszcze paru goli. W pierwszej połowie udało się nam pokonać bramkarza rywali jeszcze dwukrotnie. W końcówce najpierw strzelił Dalmat, a potem drugiego karnego wykorzystał Georgatos. W drugiej połowie nie padły już żadne bramki, choć rywale mieli na nie chrapkę. Udało nam się utrzymać trzybramkowe prowadzenie, choć momentami było niełatwo. Możemy być zadowoleni ze swej dzisiejszej gry i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Za tydzień zagramy z Torino.

 

16.09.2001 Giuseppe Meazza, Milan
Frekwencja: 59634
Serie A, 2/34
Inter Mediolan - Venezia 3:0 (3:0)
1:0 - Georgatos 7' (k)
2:0 - Dalmat 43
3:0 - Georgatos 45' (k)
Toldo 8 - Georgatos 8, Materazzi 6, Desailly 7, Zanetti 7 © - Dalmat 8, Robbiati 7 (60' Kallon 7), Okan 8, Conceicao 8 - Vieri 9, Ronaldo 8 (69' Emre 7)
MoM: Stephane Dalmat (Inter) - 8
Edytowane przez MaKK
Ilość kolejek
Odnośnik do komentarza

Nadszedł czas na pojedynek trzeciej kolejki Serie A. Nas w jej ramach czekał wyjazd do Turynu, na mecz z beniaminkiem. Torino w momencie meczu z nami ma już za sobą w lidze jeden mecz zremisowany i dwa przegrane.

Parę dni przed meczem dostałem również informację, że Adriano wraca do lekkich treningów. Może zagra już w rewanżu z GAK-iem. W międzyczasie Valencia złożyła nam ofertę kupna Seedorfa - dawali 25 milionów. Zastanawiałem się, co począć. Postanowiłem podjąć negocjacje - zaproponowałem, że oddam im go za 35 milionów - oni nie zgodzili się.

W składzie postanowiłem dokonać jednej zmiany - Simić za Materazziego. Efekty zmiany bardzo mi się podobały, Simić ewidentnie zasłużył na tę szansę. Ogólnie mecz był ciekawy i emocjonujący, jednak my byliśmy lepsi. Udanie odpieraliśmy ataki rywali, a sami atakowaliśmy więcej i skuteczniej. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 2:0, po udanej dobitce Zanettiego i główce Robbiatiego. W drugiej połowie gola dorzucił również Ronaldo i ostatecznie powtórzyliśmy wynik sprzed tygodnia. Jest z czego się cieszyć! Za 4 dni rewanż 1. rundy PUEFA, a w lidze najbliższym rywalem Bologna.

 

23.09.2001 Delle Alpi, Turyn
Frekwencja: 38410
Serie A, 3/34
Torino - Inter Mediolan 0:3 (0:2)
0:1 - J. Zanetti 16'
0:2 - Robbiati 40'
0:3 - Ronaldo 78'
Toldo 9 - Georgatos 7, Simić 8, Desailly 6 (78' Materazzi 7), Zanetti 7 © - Dalmat 8 (78' Emre 7), Robbiati 7 (78' Farinos 7), Okan 8, Conceicao 7 - Vieri 9, Ronaldo 9
MoM: Ronaldo (Inter) - 9

 

Edytowane przez MaKK
Ilość kolejek
Odnośnik do komentarza

Włodarzy klubu bardzo ucieszył nasz ostatni mecz. Nie możemy jednak osiąść na laurach, wszak 4 dni po nim mierzymy się z Grazerem w rewanżu 1. rundy PUEFA. Do meczu przystępujemy z jedną zmianą w składzie - Georgatosa zamieni Cordoba. Powód? Kontuzja Greka eliminująca go z gry na 2 tygodnie.

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych. Nam nie zależało zbytnio na powiększeniu przewagi w dwumeczu, a rywalom na zmniejszeniu strat. Druga połowa trochę bardziej obfitowała w strzały, ale ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Nasza obrona dobrze działała, co w połączeniu z małą ambicją rywali dało tylko 3 strzały z ich strony, wszystkie w drugiej połowie. My w całym meczu uderzaliśmy 10 razy, w tym 4 razy w pierwszej połowie. Te 10-3 nie robi wrażenia, szczególnie jak porównamy to ze statystykami z meczu z Torino - 22-13. Szkoda że nie udało się dziś wygrać, ale przynajmniej nie straciliśmy gola i przede wszystkim przechodzimy do drugiej rundy PUEFA. Za 3 dni 4. kolejka Serie A i mecz z Bologną.


27.09.2001 Arnold Schwarzenegger, Graz
Frekwencja: 14248
Puchar UEFA, 1. runda, 2. mecz
GAK - Inter Mediolan 0:0
Toldo 7 - Cordoba 7, Simić 7, Desailly 7, Zanetti 8 © - Dalmat 7, Robbiati 7 (81' Farinos 7), Okan 6, Conceicao 7 (67' Seedorf 7) - Vieri 7, Ronaldo 6 (67' Hakan Sukur 7)
MoM: Franz Almer (GAK) - 9
Edytowane przez MaKK
Usunięcie enterów
Odnośnik do komentarza

W dzień po meczach rewanżowych 1. rundy PUEFA odbyło się losowanie par 2. rundy. Z polskich zespołów tylko jeden (Polonia W.) przeszedł do 2. rundy. Oni trafili akurat na Fiorentinę. Nam z kolei los przydzielił szwedzkie Helsingborgs IF. Z innych par na uwagę zasługuje na pewno para Chelsea - Bordeaux.

W czwartym naszym meczu w tym sezonie Serie A przyszło nam zmierzyć się z Bologną. Za ciekawostkę podam, iż w bramce mają 39-krotnego reprezentanta Włoch (który grał przez 4 sezony u nas) Gianlucę Pagliucę. Dziesiąty zespół poprzedniego sezonu spisuje się narazie na miarę możliwości, mając na koncie 7 punktów po 4 meczach. Przed meczem jeszcze dostałem dobrą wiadomość - Adriano wraca do pełnych treningów. Dziś usiądzie zatem na ławce, pierwszy skład pozostawię bez zmian.

Dziś kolejny raz pokazaliśmy nasze umiejętności. Znowu narzuciliśmy rywalom styl i tempo gry, choć oni też mieli swoje okazje. Już po pierwszej połowie prowadziliśmy 2:0 po golach Conceicao i Okana. W drugiej połowie, pomimo poprawy gry rywali, również zdobyliśmy dwa gole. Tym razem Pagliucę pokonali Farinos i Vieri. Dziś znowu mamy powody do radości. Przypomnę jeszcze inny powód do zadowolenia - za mojej kadencji zespół jeszcze nie przegrał. Oby ta seria trochę jeszcze potrwała. Za trzy dni potyczka z Parmą.

 

 

30.09.2001 Giuseppe Meazza, Milan
Frekwencja: 60485
Serie A, 4/34
[2.] Inter Mediolan - [8.] Bologna 4:0 (2:0)
1:0 - Conceicao 25'
2:0 - Okan 31'
3:0 - Farinos 75'
4:0 - Vieri 84'
Toldo 9 - Cordoba 8, Simić 7, Desailly 7, Zanetti 8 © - Dalmat 8, Robbiati 8 (66' Farinos 8), Okan 9, Conceicao 9 (75' Seedorf 7) - Vieri 9, Ronaldo 9 (75' Adriano 7)
MoM: Buruk Okan (Inter) - 9

 

 

P.S. Jak narazie tabela nie jest do końca miarodajna, ponieważ zespoły mają różną ilość rozegranych meczów.

Odnośnik do komentarza

Włodarze znowu nie omieszkali okazać swojej radości po naszym ostatnim meczu. Jest z czego się cieszyć - to nasze najwyższe dotychczas zwycięstwo, na równi ze zwycięstwem nad De Graafschap, i dodatkowo umożliwiło nam awans na pozycję lidera. Teraz jednak czas na mecz z Parmą, która w zeszłym sezonie była jedno miejsce wyżej, niż my. W tym sezonie jednak w lidze jeszcze nie wygrali meczu - po 4 meczach mają na koncie 3 punkty. Z takimi zawodnikami jak Di Vaio, Nakata, Fabio Cannavaro, Sebastian Frey, Micoud czy Savo Milosević to naprawdę słabo. Ciekawostka: Widać mało im dobrych graczy, skoro próbowali podkupić mi Vieriego. Oferowali 31 milionów.

Dzisiejszy mecz nie należał do najciekawszych. Nie obfitował aż tak w strzały (9-4 dla nas), było za to dużo innych wydarzeń. Zarówno u nas, jak i u rywali zdarzyła się kontuzja, a u gospodarzy jeszcze dwóch zawodników wyleciało za czerwoną kartkę. Jedyną bramkę tego wieczoru zdobył Okan po indywidualnej akcji. Dopisujemy sobie kolejne trzy punkty, ale pozostajemy w niepewności co do stanu zdrowia Dalmata. Kolejny mecz dopiero 14 października - przeciwko Udinese (przerwa spowodowana jest meczami reprezentacji).

 

3.10.2001 Tardini, Parma
Frekwencja: 27992
Serie A, 5/34
[13.] Parma - [1.] Inter Mediolan 0:1 (0:0)
0:1 - Okan 51'
Toldo 7 - Cordoba 6, Simić 7, Desailly 7, Zanetti 9 © - Dalmat 7 (26' Emre 6), Robbiati 7 (70' Farinos 7), Okan 8, Conceicao 7 - Vieri 7, Ronaldo 7 (70' Adriano 7)
MoM: Javier Zanetti (Inter) - 9
Edytowane przez MaKK
Usunięcie enterów
Odnośnik do komentarza

Kontuzja Dalmata ostatecznie wyeliminowała go na miesiąc. Niestety to nie jedyny obecnie kontuzjowany nasz gracz - Okan wyleciał na 3 tygodnie. Inni zawodnicy z kolei na szczęście się wyleczyli - mowa o Georgatosie i Sukurze.

W końcu po przerwie reprezentacyjnej wracamy do gry. Naszym przeciwnikiem w 6. kolejce Serie A jest dziewiąte Udinese. Przekonamy się czy odbudowali się po swoim ostatnim meczu, w którym przegrali 0:3 z Romą.

Już w 21. minucie byłem zmuszony zdjąć Robbiatiego. Za niego wszedł Farinos, który okazał się być zawodnikiem meczu. W ostatnich 10 minutach pierwszej połowy zdobył hattricka! Myślałem że spokojnie utrzymamy ten wynik do końca. Okazało się, że nie. Jak na złość, po wykorzystaniu przeze mnie wszystkich zmian, kwadrans przed końcem kontuzji doznał Vieri. Zresztą już zanim schodził, rywale wbili nam jedną bramkę. Jednak nawet pomimo gry w dziesięciu, nie mieliśmy prawa tak przejebać końcówki meczu. Nie wiem jak to się kurwa stało! Ostatecznie wyjeżdżamy z Udine z jednym punktem, po końcówce, którą chciałbym wymazać z pamięci. Za 4 dni potyczka z Helsingborgiem w PUEFA.

 

14.10.2001 Friuli, Udine
Frekwencja: 32057
Serie A, 6/34
[8.] Udinese - [1.] Inter Mediolan 3:3 (0:3)
0:1 - Farinos 36'
0:2 - Farinos 39'
0:3 - Farinos 45'
1:3 - Muzzi 62'
2:3 - Nalitzis 86'
3:3 - Nalitzis 90'
Toldo 6 - Cordoba 6, Simić 8, Desailly 6, J. Zanetti 7 © - Emre 7 (71' C. Zanetti 6), Robbiati 7 (21' Farinos 9), Seedorf 7, Conceicao 8 - Vieri 7, Ronaldo 7 (71' Adriano 6)
MoM: Francisco Javier Farinos (Inter) - 9
Edytowane przez MaKK
Usunięcie enterów
Odnośnik do komentarza

Zawodnicy kontuzjowani w poprzednim meczu (Robbiati i Vieri) wylecieli odpowiednio na 2 i 3 tygodnie. Niewiem czy poradzimy sobie bez nich oraz Okana i Dalmata. Będziemy musieli jednak, jeśli chcemy pokonać dziś Helsingborg. Szwedzi w poprzedniej rundzie lepiej niż my poradzili sobie z przeciwnikiem. My GAK odprawiliśmy wynikami 2:0 i 0:0, a oni Slavię Praga dwa razy po 2:0.

Ogólnie w meczu przeważaliśmy. Mieliśmy więcej akcji i były one groźniejsze. Jednak zanim strzeliliśmy pierwszego gola, kolejna kontuzja stała się faktem. Tym razem padło na Toldo. Co do pierwszego gola - strzelcem Emre. Popisał się on pięknym uderzeniem w górny róg bramki. To był jednak tylko początek bramkowych emocji. Na początku drugiej połowy Ronaldo podwyższył nasze prowadzenie wykańczając indywidualną akcję. Zaraz po nim, w 3 minuty później, bramkę zdobywa Conceicao. Ostatnią bramkę w tym meczu (i jedyną dla swojego zespołu) zdobył były gracz Feyernoordu, Alvaro. Tym razem, w przeciwieństwie do meczu z Udinese, udało się wygrać. Mamy prawo do zadowolenia z tego wyniku, rewanż powinien być dopełnieniem formalności. Jak będzie, przekonamy się. Przed rewanżem jednak czekają nas jeszcze dwa trudne mecze ligowe - z Milanem (derby) i z Juventusem.

 

18.10.2001 Giuseppe Meazza, Milan
Frekwencja: 50386
Puchar UEFA, 2. runda, 1. mecz
Inter Mediolan - Helsingborg 3:1 (1:0)
1:0 - Emre 42'
2:0 - Ronaldo 50'
3:0 - Conceicao 53'
3:1 - Alvaro 74'
Toldo 7 (20' Fontana 7) - Georgatos 7, Simić 7, Materazzi 5 (58' Desailly 6), J. Zanetti 6 © - Emre 8, Farinos 7 (84' Di Biagio 7), Seedorf 7, Conceicao 9 - Adriano 9, Ronaldo 8
MoM: Adriano (Inter) - 9
Edytowane przez MaKK
Usunięcie enterów
Odnośnik do komentarza

Toldo ostatecznie wyleciał na tydzień. Szkoda, że w tak ważnym momencie. Pozostali niestety jeszcze się nie wyleczyli, więc nie mogę skorzystać dziś z 5 ważnych zawodników.

Dla neroazzurich mecze z Milanem nigdy nie były i nigdy nie będą zwykłymi meczami. W tej właśnie potyczce po raz pierwszy w sezonie obawiam się wyniku. Powodem oprócz grupy kontuzjowanych zawodników jest skład rywali - same znane nazwiska. Po kolei: Abbiati - Contra, Maldini, Roque Junior, Kaladze - Serginho, Donati, Rui Costa, Umit Davala - Shevchenko, Inzaghi - taką jedenastkę wystawili.

Z racji obawy o wynik postanowiłem zmienić taktykę na trochę bardziej defensywną. Jak ocenić efekty tej zmiany? Jak ocenić mecz? W skrócie - dominacja Milanu. Nie pozwolili nam oddać ani jednego strzału (sic!), a sami uderzali piętnastokrotnie. Pomimo tak niekorzystnych statystyk, udało nam się zremisować, co należy uznać za duży sukces. Niestety okupiliśmy go stratą kolejnego gracza - w 87. minucie z urazem zszedł Desailly, który notabene grał w sezonach 94/95 - 97/98 w Milanie. Głównie do tego wyniku przyczynił się Fontana, który był dzisiaj naszą ostoją. Aż dziwię się, za co obrońcy dostali takie oceny. Przecież notorycznie rywale mieli dobre okazje, byli niedopilnowani, to przez nich Fontana miał tyle roboty. Za tydzień też nie będzie łatwo - zmierzymy się z Juventusem.

 

21.10.2001 Giuseppe Meazza, Milan
Frekwencja: 85432
Serie A, 7/34
[2.] Inter Mediolan - [8.] AC Milan 0:0
Fontana 8 - Georgatos 9, Simić 8, Desailly 7, J. Zanetti 7 © - Emre 6 (73' C. Zanetti 6), Farinos 5 (60' Kallon 7), Seedorf 6, Conceicao 7 - Adriano 7, Ronaldo 6 (60' Sukur 6)
MoM: Grigoris Georgatos (Inter) - 9

 

Edytowane przez MaKK
Usunięcie enterów
Odnośnik do komentarza

Okazją do nadgonienia liderującej Romy jest kolejna kolejka spotkań. My zmierzymy się z Juventusem, a Roma z Lazio. My jednak wciąż musimy sobie radzić bez kilku ważnych zawodników (co prawda Toldo wrócił już do pełnych treningów, ale jest zbyt zmęczony, by dziś zagrać), dlatego pomimo dopiero 9. miejsca Juve nie oczekuję fajerwerków.

W ostatnim meczu jeszcze przecież Desailly dołączył do listy kontuzjowanych - on nie zagra przez 2 tygodnie.

W międzyczasie odbyło się losowanie drugiej rundy Pucharu Włoch. Trafiliśmy na Udinese, pierwszy mecz zagramy z nimi 11 listopada.

Każda seria kiedyś musi zostać przerwana. Zagraliśmy dziś słabo i pierwszy raz za mojej kadencji przegraliśmy, w sumie zasłużenie, i to 0:3. Chociaż statystyki wskazują, że mecz był wyrównany, to naprawdę było zupełnie inaczej. Rywale atakowali rozważniej, mądrzej i groźniej. Po zakończeniu meczu postanowiłem sprawdzić wyniki równolegle rozgrywanych spotkań. Okazało się, że Roma wygrała w derbach 2:0, co oznacza, że odskakują nam na 4 punkty. Przynajmniej udało się utrzymać pozycję wicelidera. No cóż, trafiło się, że dwa trudne mecze i kilka kontuzji złożyło się w jednym momencie. Za 3 dni rewanż w drugiej rundzie PUEFA - czyli wyjazd do Helsingborga.

 

28.10.2001 Delle Alpi, Turyn
Frekwencja: 52477
Serie A, 8/34
[8.] Juventus Turyn - [2.] Inter Mediolan 3:0 (3:0)
1:0 - Trezeguet 8'
2:0 - Davids 28'
3:0 - Salas 37'
Fontana 7 - Georgatos 5, Simić 7, Materazzi 7, J. Zanetti 5 © (75' Cordoba 7) - Emre 7, Farinos 6, Seedorf 5 (46' Kallon 6), Conceicao 6 - Adriano 7, Ronaldo 6 (75' Sukur 7)
MoM: Marcelo Salas (Juventus) - 10
Edytowane przez MaKK
Usunięcie enterów
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Szczęśliwego Nowego Roku czytelnicy :)

Zarząd wyraził swoje niezadowolenie z naszej gry i wyniku meczu z Juve. Postaramy się poprawić im humory, rozgrywając dobry mecz w rewanżu PUEFA. Teoretycznie nie powinniśmy się wogóle obawiać, wszak mamy 2-bramkową zaliczkę z pierwszego meczu. Niestety jednak wciąż zawodnicy kontuzjowani nie mogą wrócić do gry, Toldo jeszcze nie wypoczął, dodatkowo do kontuzjowanych dołączył Materazzi.

Pomimo posiadanej zaliczki moi zawodnicy nie zrezygnowali z ataków w dzisiejszym meczu. Oddaliśmy 11 strzałów, rywalom pozwalając tylko na 4. Ostatecznie wygraliśmy 1:0 po woleju Farinosa z 40. minuty. Rywale nie grali najlepiej, ale też mieli pecha - 2 zawodników doznało kontuzji, a jeden dostał czerwoną kartkę kwadrans przed końcem meczu. Za 3 dni ligowy mecz z Lecce.

 

01.11.2001 Olympia, Helsingborg
Frekwencja: 12815
Puchar UEFA, 2. runda, 2. mecz
Helsingborg - Inter Mediolan 0:1 (0:1)
0:1 - Farinos 40'
Fontana 7 - Georgatos 7, Simić 6 (74' Padalino 6), Cordoba 7, J. Zanetti 7 © - Emre 7, Farinos 9, Seedorf 7, Conceicao 7 (74' Binotto 7) - Adriano 9, Ronaldo 7 (74' Sukur 8)
MoM: Francisco Javier Farinos (Inter) - 9

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...