Skocz do zawartości

Més que un club


Fafus

Rekomendowane odpowiedzi

473px-FC_Barcelona_(crest).svg.png



Wersja: FM 16.1.1

DB: Średnia [DB 16.0.1]

Ligi [10/9]: Hiszpania (1-2), Anglia (1), Brazylia (1), Francja (1), Holandia (1), Niemcy (1), Polska (1), Portugalia (1), Włochy (1)

Dodatkowe pliki: FM 16 Real Names Fix

Zasady: Własne - postaram się opierać drużynę na wychowankach



FC Barcelona - któż nie rozpoznaje tego wielkiego klubu? Nie ulega wątpliwości, że jest to jedna z największych i najlepszych drużyn świata, ma wspaniałą historię, jest wizytówką jednego z hiszpańskich regionów - Katalonii. Motto popularnej Blaugrany to "El Barça és més que un club", czyli w wolnym tłumaczeniu - "Barca, więcej niż klub", które będzie motywem przewodnim tej kariery. Historia Barcelony będzie jeszcze trwać przez długie lata, będzie przynosić swoim kibicom łzy szczęścia i goryczy. Hans Gamper podczas zakładania Barcy nie dopuszczał w najśmielszych marzeniach, że stworzy tak wielką instytucję. A ja podejmę się tutaj pracy, jakże ciężkiej; sprawić, by Barcelona była jeszcze silniejsza, jeszcze mocniejsza, jeszcze lepsza...


Sukcesy klubu, jakże bogate - z wartych uwagi - 5 razy zdobyta Liga Mistrzów, 23-krotnie wygrywana Liga BBVA, 2 razy - Klubowe Mistrzostwo Świata, 4-krotnie Europejski Puchar Zdobywców Pucharów, a 3 razy Barcelona wygrała Ligę Europy. Będziemy rozgrywać mecze derbowe z dwoma zespołami - Derby Barcelony, zwane też Derbami Katalonii, przeciwko Espanolowi, oraz znane na całym świecie El Clasico - z Realem Madryt.


W tej karierze wcielam się w niespełna 31-letniego Wojtka Hajka, urodzonego 19 września 1984 roku w Radomsku. Wojtek posiada 2 obywatelstwa - polskie i angielskie, biegle włada również językami - oprócz polskiego i angielskiego właśnie, także hiszpańskim i katalońskim.


Prognoza mediów na sezon ligowy, jak się można spodziewać, to zwycięstwo w całych rozgrywkach. Ja mam dopilnować, aby te oczekiwania spełnić. No bo, Barcelona - klub znany na całym świecie, ze świetnymi obiektami treningowymi i chyba najlepszym systemem szkolenia młodzieży na świecie - takie cele powinien sobie stawiać. Oczywiście występujemy również w Lidze Mistrzów, czyli w najlepszych z możliwych rozgrywkach kontynentalnych. W poprzednim sezonie klub zdobył to trofeum - ale czy jako pierwszemu klubowi w historii, uda nam się obronić to prestiżowe trofeum?


Gramy na legendarnym Camp Nou, mogącym pomieścić aż 99 394 kibiców. Klub jest w świetnej kondycji finansowej, jednak należy pamiętać, że Barcelona posiada nałożony przez FIFA zakaz transferowy, do 1 stycznia 2016. Więc do tego czasu będziemy musieli sobie radzić bez wzmocnień.



Już będąc w klubie, zastaję powitalną wiadomość. Dowiaduję się, że będę zarabiał 130 000€ na tydzień (kosmiczna kwota), a także, że mój kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2016. Moim asystentem jest Juan Carlos Unzue, prezesem - Josep Maria Bartomeu, a dyrektor ds. sportowych każe mówić na siebie skromne Robert.


Aktualne informacje transferowe klubu mówią nam o tym, że z klubu wypożyczonych jest trzech piłkarzy - Alex Song, Cristian Tello i Martin Montoya - tych dwóch ostatnich ma wpisane w umowie wypożyczenia klauzule wykupu w wysokości (obaj) 8 mln €. Jeszcze jak o transferach, to warto wspomnieć, że mamy prawo wykupu Denisa Suareza z Villarealu, kwota klauzuli o 6 mln €.


No to tak, kariera nastawiona na zapoznanie się z nowym FM'em, ale mam zamiar w niej dłużej posiedzieć, bo nigdy dłużej niż pół roku Barcelony nie prowadziłem. Skład podam pod koniec okienka, niby nikogo kupić nie możemy, ale mogę kogoś sprzedać, przenieść między zespołami itp. Zapraszam do oceniania i komentowania! :D


Edytowane przez MaKK
Za duży obrazek- spoiler, poprawienie czcionki
Odnośnik do komentarza

Zobaczymy jak będzie szło. Na pewno zajrze jeszcze nie raz. Jak inne wersje fma? Ja zatrzymałem się na 2012, zakochałem się w niej po uszy. Innych wersji nie sprawdzam, bo mnie nie stać, a w piractwo się nie bawie.

Inne wersje? No to tak, zaczęło się od tego, że kolega nabył jakoś FM'a 14, byłem kilka razy u niego i patrzyłem jak grał, kilka miesięcy później (rok temu) pod choinkę dostałem wersję 2015 i pokochałem Football Managera <3 A na 16 uzbierałem sam (no z drobną pomocą rodziców :D) i wczoraj kupiłem.

 

Barcelona nigdy nie wygrala LE.

Hmm, sugerowałem się tym: http://i.imgur.com/u26W60V.png :-k

Odnośnik do komentarza

Tak, wiem, że po Pucharze Miast Targowych powstał Puchar UEFA potem Liga Europy. Zastanawiające jest to, że FM to połączył jakby. Może to rzeczywiście przez fake, ale widocznie wstęp powinienem pisać na wikipedii, nie na FM'ie :D

Odnośnik do komentarza

Fafus, mógłbym sobie kupić 16 ale rodzina ważniejsza. Zresztą na 12 mam rozegrane dwie najdłuższe kariery. Southport - 20 sezonów i Jagiellonią 12 sezonów. O innych wersjach czytałem na stronach, ale nie ogarniam jakoś. Może musiałbym zagrać i wtedy bym połapał co i jak, ale boje się, że nie przypadną mi do gustu i tylko będą zbierały kurz na półce.

Odnośnik do komentarza

Mi 15 przypadła bardzo do gustu, z 16 teraz podobnie, bo już gram, i gram od kilku godzin, ale to może też dlatego, że 14 to moja najstarsza wersja w jaką miałem przyjemność zagrać, no jestem ten "z młodego pokolenia" :)

 

Tak w ogóle wszystko tak szczegółowo ustawiam, że nie mam czasu na kliknięcie kontynuuj, ciekawe czy dzisiaj jeszcze drugi wpis dodam :D

Odnośnik do komentarza

Skład na sezon 2015/16:

 

BR:

1. Marc-Andre Ter Stegen Germany.png (23 l.) - 23 mln € | 125K €/tydzień

13. Claudio Bravo Chile.png (32 l.) - 13,25 mln € | 145K €/tydzień

25. Jordi Masip Spain.png (26 l.) - 2,7 mln € | 20,5K €/tydzień

~ Ter Stegen w lidze, Bravo w pucharach, Masip w razie czego.

 

OŚ:

3. Gerard Pique Spain.png (28 l.) - 39 mln € | 245K €/tydzień

15. Marc Bartra Spain.png (24 l.) - 24,5 mln € | 86K €/tydzień

23. Thomas Vermaelen Belgium.png (29 l.) - 15,25 mln € | 145K €/tydzień

24. Jeremy Mathieu France.png (31 l.) - 6,75 mln € | 125K €/tydzień

~ Pique z Bartrą w podstawowym, Vermaelen i Mathieu na rotację.

 

OP:

2. Douglas Brazil.png (24 l.) - 5,75 mln € | 54K €/tydzień

6. Dani Alves Brazil.png (32 l.) - 3,9 mln € | 245K €/tydzień

-. Aleix Vidal Spain.png (25 l.) - 22,5 mln € | 100K €/tydzień NMZ

~ Alves w pierwszym, Douglas na ławce, Vidal może grać dopiero od stycznia.

 

OL:

18. Jordi Alba Spain.png (26 l.) - 31,5 mln € | 165K €/tydzień

21. Adriano Brazil.png (30 l.) - 5,5 mln € | 110K €/tydzień

~ Alba w pierwszym, Adriano na rotację.

 

DP:

5. Sergio Busquets Spain.png (26 l.) - 46,5 mln € | 245K €/tydzień

14. Javier Mascherano Argentina.png (31 l.) - 24,5 mln € | 205K €/tydzień

~ Zamiennie Masche z Busim.

 

PŚ:

4. Ivan Rakitić Croatia.png (27 l.) - 33,5 mln € | 250K €/tydzień

8. Andres Iniesta Spain.png (31 l.) - 34,5 mln € | 300K €/tydzień

12. Rafinha Brazil.png (22 l.) - 18,75 mln € | 86K €/tydzień

20. Sergi Roberto Spain.png (23 l.) - 14,75 mln € | 60K €/tydzień

-. Arda Turan Turkey.png (28 l.) - 34 mln € | 165K €/tydzień NMZ

~ Iniesta i Rakitić na pierwszy plan, Rafinha i Roberto w rotacji. Turan od stycznia.

 

OPP:

10. Lionel Messi Argentina.png (28 l.) - 91 mln € | 700K €/tydzień

~ Leo kluczowy, tutaj mogą jeszcze grać Rafinha, Munir i Sandro w razie czego.

 

OPL:

11. Neymar Brazil.png (23 l.) - 77 mln € | 400K €/tydzień

17. Munir Spain.png (19 l.) - 4,2 mln € | 25,5K €/tydzień

~ Neymar w podstawowym, Munir ogony.

 

N:

9. Luis Suarez Uruguay.png (28 l.) - 85 mln € | 450K €/tydzień

16. Sandro Spain.png (20 l.) - 2,1 mln € | 13,75K €/tydzień

~ Suarez pierwszy skład, Sandro - ławka.

 

 

A tak będzie wyglądać początkowa taktyka na sezon:

 

p9kT7ef.png

 

Odnośnik do komentarza

Taktyka ulega ciągle zmianie, polecenia również. Tylko formacja zostaje ta sama :) A Twoją przygodę z Barcą na pewno zaraz obczaję :D

 

 

W Barcelonie od dawna obowiązuje hierarchia kapitanów. Zgodnie z tradycją, ustaliłem kolejność piłkarzy noszących opaskę:

1. Andres Iniesta Spain.png (31 l.) - osobowość: profesjonalny

2. Lionel Messi Argentina.png (28 l.) - osobowość: bardzo ambitny

3. Javier Mascherano Argentina.png (31 l.) - osobowość: nieustępliwy

4. Gerard Pique Spain.png (28 l.) - osobowość: zrównoważony

5. Sergio Busquets Spain.png (26 l.) - osobowość: dosyć zdeterminowany

 

Podczas lipca władzę w klubie w drodze wyborów przejął nowy prezes, Diego Cabrera Spain.png.

W okresie przygotowawczym poprosiłem zarząd o znalezienie nam nowego klubu filialnego. Wybór padł na grające w Lidze Adelante CD Tenerife.

 

A oczekiwania od zarządu prezentują się następująco:

| Liga Mistrzów - półfinał

| Liga BBVA - zwycięstwo

| Superpuchar Europy - zwycięstwo

| Superpuchar Hiszpanii i Puchar Króla - bez znaczenia

 

Zatrudniłem dwóch nowych trenerów - za przygotowanie techniczne będzie odpowiadał Simone Montanaro Italy.png, a za przygotowanie kondycyjne - Luis Arnau Spain.png.

Podczas lipca hiszpańskiego paszportu doczekał się Neymar.

 

W okresie przygotowawczym kilkoro zawodników przedłużyło kontrakty. Marc Bartra będzie zarabiał od teraz 94K € na tydzień (kontrakt ważny do 2019), a Rafinha będzie otrzymywał tygodniowe wynagrodzenie w wysokości 95K € (również do 2019). Przedłużyłem też kontrakty z niektórymi juniorami.

 

W sumie przed sezonem klub sprzedał ogólną ilość 86 355 karnetów.

Odnośnik do komentarza

Sparingi w pre-sezonie 2015/16:

11.07.2015, [D], FC Barcelona B - 1:1 (Iniesta 17' - Cantalapiedra 72')

15.07.2015, [W], Hallescher FC - 1:1 (Bertram 19' - Neymar 90+1')

19.07.2015, [W], Jahn Regensburg - 1:3 (Knoll 50' - Suarez 11' 22', Mathieu 24')

25.07.2015, [W], Lommel United - 0:1 (Neymar 83')

28.07.2015, [W], Fulham - 1:1 (Woodrow 82' - Suarez 68')

04.08.2015, [W], Bayern - 4:0 (Lewandowski 7' 54' 60'..., Muller 22')

08.08.2015, [W], Al-Ittihad (KSA) - 2:3 (Al-Thunaiyan 37', Al Hallal 46' - Sandro 10', Iniesta 38', Neymar 90+1')

 

Mecz pożegnalny - Iniesta:

01.08.2015, [D], Atletico Madryt - 4:0 (Neymar 12', Suarez 45+2' 54' 62')

 

W sparingach nie ma sensu oceniać postawy, ważne, że udało nam się przetestować wiele formacji i taktyk, a także zawodnicy mogli podszlifować kondycję i ogranie. Warty wzmianki jest pożegnalny mecz Iniesty, gdzie zagrał Victor Valdes oraz Xavi, wiernie oddaliśmy hołd naszemu pomocnikowi.

 

 

Transfery:

~ do klubu:

- -

~ z klubu:

- Sergi Samper --> Bordeaux [wyp.]

- Alex Grimaldo --> OGC Nice [wyp.]

 

Nasze ruchy transferowe, ze względu na nałożony przez FIFA zakaz transferowy, były mocno ograniczone. Do klubu więc nie przyszedł nikt, a z klubu wypożyczyliśmy tylko 2 zawodników - Sampera do Bordeaux oraz Grimaldo do OGC Nice. Jednak kilka klubów przesyłało nam oferty. Za Rafinhę napływały propozycje z Chelsea, Arsenalu oraz PSG, natomiast Bartrą był zainteresowany Manchester United. W kwestii Rafinhi, to Chelsea nawet zdecydowała się pokryć klauzulę wykupu (30 mln €), jednak w porę przedłużyłem kontrakt z naszym brazylijskim pomocnikiem.

 

Podczas okresu przygotowawczego niestety nasi zawodnicy złapali kilka kontuzji. Dani Alves stłukł udo, na szczęście wypadł tylko na 5-6 dni, a Ivan Rakitić przeciążył nadgarstek i wypadł z gry na 7-10 dni. Jednak doszło też do poważniejszej kontuzji - urazu pachwiny, wykluczającego go z gry na 2-3 tygodnie doznał... Lionel Messi...

Odnośnik do komentarza
Lipiec 2015


Bilans: -

Liga BBVA: -

Liga Mistrzów: -

Copa del Rey: -

Superpuchar Hiszpanii: -

Superpuchar Europy: -

Klubowe Mistrzostwa Świata: -


Finanse: 112,330,094€

Budżet transferowy: 24,132,913€ [75%]

Budżet płacowy: 4,960,897€ [wyk. 4,907,462€]


Najciekawsze transfery (lipiec):

Diego Rolan, Bordeaux --> Arsenal, 17,5 mln €

Giuliano, Gremio --> Liverpool, 10,75 mln €

Mario, Villareal --> Chelsea, 7,5 mln €

Emanuel Mammana, River Plate --> Man Utd, 3,3 mln €

Eder Alvarez Balanta, River Plate --> Leicester, 3,1 mln €


Anglia:

Brazylia: Cruzeiro [+2]

Francja:

Hiszpania:

Holandia:

Niemcy:

Polska: Lech Poznań [+0]

Portugalia:

Włochy:

Odnośnik do komentarza

Też się zdziwiłem :D Ustalony był już jak obejmowałem klub. Ale Andres co najmniej sezon jeszcze z nami pogra.

 

 

11 sierpnia 2015 roku stanęliśmy naprzeciw Sevilli w pojedynku o Superpuchar Europy. Tym meczem debiutuję w roli trenera Barcelony. Myślę, że jesteśmy przygotowani do meczu, jednak będzie nam brakować kontuzjowanego Messiego. Mam nadzieję, że i bez niego zespół sobie poradzi.
Zaczynamy. W 20. minucie krótko z rzutu wolnego zaczyna Neymar, piłkę dostaje Bartra, świetnie wynajduje Albę, ale ten fatalnie pudłuje. Minutę później Bartra otrzymuje żółty kartonik. Dalej gramy spokojnie. W 39. minucie Mascherano świetnie uruchamia Alvesa, a ten trafia w poprzeczkę! Szkoda tej akcji. Jednak już minutę później mamy rzut wolny, z około 40-45 metra. Neymar dośrodkowuje, piłka jeszcze w locie, a sędzia gwiżdże i wskazuje na jedenasty metr! Krychowiak faulował Pique. Do jedenastki podchodzi Neymar i nie myli się! Taki wynik utrzymał się do przerwy. W szatni pełna mobilizacja.
Już na samym początku 2. części gry Sevilla przycisnęła, świetnie jednak pracuje duet Bartra - Pique. W okolicach 56. minuty Alba źle wybił, ale Tremoulinas z szesnastego metra spudłował. Minutę później po rzucie rożnym świetnie strzelał głową Suarez, jednak Beto jakimś cudem obronił. W 63. minucie z kolei próba Llorente, tutaj z kolei doskonała parada Claudio Bravo. Za bezbarwnego Rafinhę wprowadziłem Munira. W 69. minucie Rakitić świetnie świetnie zagrał do Neymara, ale Beto znów świetnie. Za to w 80. minucie po dośrodkowaniu Alvesa w polu karnym Sevilli ogromne zamieszanie, piłkę zagarnia Iniesta i świetnym strzałem w okienko, gdzie po drodze piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, podwyższa na 2:0! Busquets za Rakiticia. Do końca już kontrolujemy grę, wreszcie koniec! Mamy Superpuchar Europy!

11.08.2015, Boris Paichadzis Erovnuli Stadioni, Tbilisi (Gruzja)

Frekwencja: 54 549
Superpuchar Europy UEFA
Barcelona – Sevilla 2:0 (1:0)
40'k - Neymar (1:0)
80' - Iniesta (2:0)
Bravo 7.2 - Alves 7.4, Pique 8.2, Bartra 7.2 [ŻK], Alba 7.4 - Mascherano 8.1, Rakitić 7.1 (82' Busquets -), Iniesta 8.6 - Rafinha 6.4 (67' Munir 6.7), Neymar 7.4, Suarez 6.8
MVP: Andres Iniesta [barcelona, PŚ] - 8.6 (gol)

 

W nagrodę otrzymaliśmy 4 miliony euro. Teraz czas na Superpuchar Hiszpanii!
Odnośnik do komentarza
Już 3 dni po tryumfie w Superpucharze Europy, podejmowaliśmy w pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii Athletic Bilbao. Zmian w stosunku do poprzedniego meczu prawie nie ma, jedyne rotacje w środku pomocy. Oby poszło nam tak, jak w poprzednim meczu.
My zaczynamy. W 10. minucie z autu fatalnie wyrzuca Alba, Williamsowi pod nogi, ten sam na sam z Bravo, a Pique go w ostatniej chwili kosi... Rzut karny, dobrze że bez kartonika. San Jose niestety nie myli się. Musimy odrabiać. Co Neymar próbuje, to Iraizoz odbija. W końcówce pierwszej części jeszcze Neymar i Suarez spróbowali szczęścia, jednak bez oczekiwanego skutku. W przerwie ostra rozmowa. Już w 45. minucie Macherano za Busquetsa.
Rozpoczynają drugą część. Co kika minut próbuje duet Suarez - Neymar, nie udaje się. Za zmęczonego Iniestę Rakitić. Nic się nie dzieje. My coraz ofensywniej - za Pique wchodzi Sandro. Walimy głową w mur. Pod koniec jednak Neymar idealnie dośrodkowuje, wchodzi Rakitić i trafia! Ale... Przy tym faulował, bramka nieuznana... Za protesty Rafinha kartkuje. Stawiamy już na szarżę, ale sędzia kończy mecz. Pierwsza bitwa przegrana.

14.08.2015, San Mames, Bilbao

Frekwencja: 53 332
Superpuchar Hiszpanii - 1. mecz
Athletic Bilbao - Barcelona 1:0 (1:0)
10'k - San Jose (1:0)
Bravo 6.8 - Alves 6.9, Pique 6.4 (78' Sandro -), Bartra 6.9, Alba 6.8 [ŻK] - Busqets 6.5 (45' Mascherano 6.7), Roberto 6.7, Iniesta 6.8 (63' Rakitić 6.7) - Rafinha 6.7 [ŻK], Neymar 6.7, Suarez 6.6
MVP: Gorka Iraizoz (Athletic, BR) - 7.7
Na San Mames się nie udało, trzeba odrobić straty na Camp Nou!
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...