Skocz do zawartości

Czy da się jakoś wygrywać, jak się nie umie grać?


XardasKSP

Rekomendowane odpowiedzi

Pobrałem sejwa.

Zacznę od trenerów- masz siłowego oraz bramkarzy. Tylko. Nawet nie ma w zespole asystenta. Na tym etapie sugerowałbym ograniczyć trenerów młodzików i rezerw, a zatrudnić normalny sztab.

Tych dwóch kołczów zdecydowanie do wymiany. No może bramkarski może zostać.

Cały zespół trenuje ofensywne stałe fragmenty gry. Czemu?!

Całość zleć asystentowi.

 

Co do taktyki- masz za słabych graczy pod te polecenia. Czemu każesz robić graczom coś, czego nie potrafią? Spróbuj te taktyki, co masz, tylko usuń polecenia indywidualne.

W mecz z Unią Tarnów szybko strzeliłeś dwa gole, później była duża dziura w środku pola. Trzeba było albo cofnąć jednego PŚa, albo obu na DPŚ.

 

Wyniki nie są tragiczne. Na minus to wyjazdówki. Trzeba coś pozmieniać w taktyce.

Kontuzji masz od groma- nie wiem czemu. Pewnie przez brak trenerów :-k

IMO trochę za dużo tych wypożyczeń robisz, nie budujesz składu, tylko robisz łapankę.

 

Taki DPŚ jak Damian Pecak- wystawiłeś go na listę, a to bardzo przyzwoity grajek. Chcesz się go pozbyć i trzymasz w pierwszym zespole- po co? To samo jest z kilkoma innymi. Np Sławek Jeż- rzeźnik, jak na tę ligę, który jest wystawiony na sprzedaż.

I dziwisz się, że kiepskie morale?

 

Dzieki ze ci sie chcialo moze bys doradzil jakie to polecenia pokasowac bo ja nie mam zielonego pojecia. Z Unia Tarnow nie mialem OPS zdrowego, nie mialem napastnika zdrowego i nie mialem taktyki innej wycwiczonej bo albo niezbedny OPS albo dwoch napastnikow. Stad pewnie dziura. Moze dodac jakas taktyke z 5cioma DPS a srodku zeby murowac po strzeleniu?

 

A co do trenerow to probowales zatrudnic jakiegos wiecej ? Sprobuj zobacz co zrobi zarzad klubu i jak odpowie jak poprosisz o ekstra trenera. Raz mi dali trenera pozwolili zatrudnic od bramkarzy sam go wybralem najlepszego jaki sie zgodzil do takiego klubu. A tych trenerow juniorow to oni na juniorow tylko pozwalaja nieda sie za ich zwolnienie wziac do 1szego zespolu trenerow.

 

Co do DPSow to ja gram 2ch PSow wiec DPSy do tej taktyki poprostu odpadli pozatym sa na szczycie swoich mozliwosci jakos kolo 70 CA i PA maja. A reszta moich grajkow to najgorsi PA 98 a niektorzy jak Ceglarz PA 130 stad nadzieja na przyszlosc ze sie rozwina. I jak koncza im sie kontrakty z Cracovia to jak Zielinski przechodza do mnie jakims trafem szczesliwym na kontrakt z moim klubem ci wypozyczeni. A i przyjda tylko z Cracovii i Wisly oraz klubow w okolicy. Bo z innych regionow Polski to niechca do III ligi przechodzic grajkowie. Na transfery definitywne nie ma budzetu i do tego pensji tez nie ma.

 

Na minus chyba bardziej gra u siebie bo na wyjazdach punkty pozbieralem a remisy i jeden wpie..ol u siebie dostalem od lidera 2-1 ktory to lider mial byc slaby a wygrywa regularnie.

 

Jakas porada jakie polecenia usunac ewentualnie jak wyjsc na nastepny mecz jak nie mam OPSa zdrowego zadnego? Wziac z juniorow?

 

PS. Pecak i Jez chcieli odejsc bo nie grali w pierwszym skladzie wiec sa na liscie transferowej zeby wiedzieli ze trener zrobil wszystko zeby sie ich pozbyc i nie niszczyli morale. A Pecak sie lapie czasem na liste rezerwowych bo umie grac OPP aka obronce prawego a tam tez kontuzje a jak zlapie ten ktory gra to kto mi zagra prawego obronce? Wiec poto jest :D

Odnośnik do komentarza

 

 

moze bys doradzil jakie to polecenia pokasowac bo ja nie mam zielonego pojecia

Nie piszę złośliwie, ale... Jak nie wiesz nawet jak pokasować polecenia dla graczy, a chcesz budować zespół oraz osiągać dobre wyniki?! :ke:

Naprawdę polecam zabrać się za najmocniejsze zespoły Świata, poznać grę, a później dopiero bawić się zespołem z niższych lig.

 

Co do kasowania poleceń: wchodzisz w taktykę, piłkarz, zaznaczasz pozycję gracza i minusem po prawej kasujesz te polecenia.

 

 

 

Moze dodac jakas taktyke z 5cioma DPS a srodku zeby murowac po strzeleniu?

Ale po co 5 DPŚ? Wystarczy przy szybkich dwóch golach cofnąć jednego np na rygiel defensywny.

 

Trenerzy- sam zatrudniałeś i zwalniałeś sztab, więc sam roszady robiłeś. Zarząd pewnie nie pozwala patrząc na budżet. Powywalaj zbędnych graczy, tych których nie chcesz.

 

 

 

Co do DPSow to ja gram 2ch PSow wiec DPSy do tej taktyki poprostu odpadli pozatym sa na szczycie swoich mozliwosci jakos kolo 70 CA i PA maja. A reszta moich grajkow to najgorsi PA 98 a niektorzy jak Ceglarz PA 130 stad nadzieja na przyszlosc ze sie rozwina.

No i co z tego, że masz dwóch PŚów? DPŚ też tam mogą grać.

Wspomnieni przeze mnie wyżej gracze są lepsi niż ci PŚ, których masz.

O CA i PA nie rozmawiam, bo ja nie korzystam z takich pomocy.

Odnośnik do komentarza

 

moze bys doradzil jakie to polecenia pokasowac bo ja nie mam zielonego pojecia

Nie piszę złośliwie, ale... Jak nie wiesz nawet jak pokasować polecenia dla graczy, a chcesz budować zespół oraz osiągać dobre wyniki?! :ke:

Naprawdę polecam zabrać się za najmocniejsze zespoły Świata, poznać grę, a później dopiero bawić się zespołem z niższych lig.

 

Co do kasowania poleceń: wchodzisz w taktykę, piłkarz, zaznaczasz pozycję gracza i minusem po prawej kasujesz te polecenia.

 

 

 

Moze dodac jakas taktyke z 5cioma DPS a srodku zeby murowac po strzeleniu?

Ale po co 5 DPŚ? Wystarczy przy szybkich dwóch golach cofnąć jednego np na rygiel defensywny.

 

Trenerzy- sam zatrudniałeś i zwalniałeś sztab, więc sam roszady robiłeś. Zarząd pewnie nie pozwala patrząc na budżet. Powywalaj zbędnych graczy, tych których nie chcesz.

 

 

 

Co do DPSow to ja gram 2ch PSow wiec DPSy do tej taktyki poprostu odpadli pozatym sa na szczycie swoich mozliwosci jakos kolo 70 CA i PA maja. A reszta moich grajkow to najgorsi PA 98 a niektorzy jak Ceglarz PA 130 stad nadzieja na przyszlosc ze sie rozwina.

No i co z tego, że masz dwóch PŚów? DPŚ też tam mogą grać.

Wspomnieni przeze mnie wyżej gracze są lepsi niż ci PŚ, których masz.

O CA i PA nie rozmawiam, bo ja nie korzystam z takich pomocy.

 

 

Ja wiem jak pokasowac, ja sie pytam ktore skasowac.... :D

 

Co do trenerow to w FM 2015 jest tak ze na poczatku ci pisza ilu wolno trenerow miec i mozna zebrac o dodatkowego, jak masz dobry budzet to i tak nie pozwalaja na wieksza ilosc nawet na darmowych.

I sa podzieleni na trenerow juniorow i trenerow zwyklych. Probowales wywalic juniorskiego ? I tak nie dadza za niego zwyklego wziac.

 

A co do PS to wstawie teraz DPSow ale nie byl ten co ma kontuzje aka Szymczak lepszy (moze miec 125 PA nawet a obecnie ma od nich wyzsze) ? I Bieszczad tez nie lepszy? Pomoc mam w genie scoucie poza gra tak jakby, cos jak lista talentow na necie :D Zeby nie stawiac na ogorkow ktorzy sie dobrze zapowiadaja, napastniczek chyba udany Ceglarz jako jedyny zadowala oczekiwania z calej druzyny xD

 

Zagrales mecz jakis sprawdzic czy pomogly zmiany polecen? Moglbys podpowiedziec ktore indywidualne zmienic (jak pomoglo :D)

 

PS. Wielkie dzieki ze w ogole ci sie chce pomagac, ale nie moge sie nadziwic ze nigdy nie motywujesz grajkow i pomijasz ten aspekt bo mi sie to wydaje niezwykle wazne w FM 2015 szczegolnie.

 

P.PS. Kogo na OPS wstawiles :D

Odnośnik do komentarza

Źle mi się przeczytało ;)

Skasowałem praktycznie wszystkie polecenia indywidualne z tej taktyki głównej. Zostawiłem tylko bocznym obrońcom Rzadziej Strzelaj, to samo skrzydłowym i napastnikowi. Reszta skasowana.

 

Mecz zagrany. Bardzo fajnie brykali -> http://i.imgur.com/1EfK1sH.png

 

Na pewno do zmiany- zatrudnienie asystenta, niech on zajmuje się rozmowami i treningiem. Ten daj na zgranie, później na obronę.

Odnośnik do komentarza

Kolejne mecze rozegrane. Poprawiłem trening.

http://i.imgur.com/pVJH2Ys.jpg

http://i.imgur.com/VSpmwhr.png- wicelider pokonany na wyjeździe.

 

Jak ciężko idzie, to cofam skrzydłowych na Bocznych pomocników/Atak, PŚów na DPŚ/Wsparcie.

 

Już mnie na trzy rozmowy zaprosili. Odrzuciłem, wskoczyłem Wisłoką na pierwsze miejsce w tabeli.

Odnośnik do komentarza

Kolejne mecze rozegrane. Poprawiłem trening.

http://i.imgur.com/pVJH2Ys.jpg

http://i.imgur.com/VSpmwhr.png- wicelider pokonany na wyjeździe.

 

Jak ciężko idzie, to cofam skrzydłowych na Bocznych pomocników/Atak, PŚów na DPŚ/Wsparcie.

 

Już mnie na trzy rozmowy zaprosili. Odrzuciłem, wskoczyłem Wisłoką na pierwsze miejsce w tabeli.

 

Co ty im zrobiles haha :D Magia czysta poprostu. (I nawet Vineta przegrywa) Surma OPSem ? I oczywiscie kontuzja LOL

 

Wyniki idealne, jak ciezko idzie znaczy jak rywal naciera czy jak?

 

I jak ustawic te indywidualne polecenia co skasowac? Pratycznie wszystkie to co zostawic?

 

Jestem pelen podziwu do tej odmiany wynikow :D I jakiego asystenta wybrales? Obecnego pogoniles?

 

Wielkie dzieki ze pomagasz jak bedziesz mogl napisz dokladniej co pozmieniales :D

Odnośnik do komentarza

Zasadniczo w tej taktyce, co masz to nie ma pozycji OPŚ. Tam jest Fałszywy Napastnik, więc możesz śmiało stawiać NŚa.

Ciężko idzie- tzn jak rywal przeważa.

Asystenta jeszcze nie brałem. Sztab jest ten, co był. Zmieniłem trening tylko. Zaproponowałem asystenta gościowi od rezerw. Wcześniej nie miałeś asystenta.

 

Pytanie: jak masz OPL i OPP, to lewonożnego dajesz na prawo czy lewo? I to samo z prawonożnym. Z lewą nogą dać można na prawo i zejście do środka, prawonożnego na lewą stronę i też niech schodzi do środka.

 

Kolejny mecz u siebie z Poroniec Poronin [6.] 2-2, a przegrywaliśmy już 0-2. Udało się dobić do remisu.

Następny mecz remis 1-1, ale przeszliśmy na taktykę 4-3-3. Dalej już lepiej -> http://i.imgur.com/hP7szD2.png

Wyniki -> http://i.imgur.com/TStlrJK.jpg

Pierwsze miejsce na koniec rundy jesiennej utrzymane -> http://i.imgur.com/xYRkade.jpg

 

Resovia, Pogoń Grodzisk Maz. oraz Finnsnes IL to kolejne teamy, które zaprosiły mnie na rozmowę. :)

Odnośnik do komentarza

Zasadniczo w tej taktyce, co masz to nie ma pozycji OPŚ. Tam jest Fałszywy Napastnik, więc możesz śmiało stawiać NŚa.

Ciężko idzie- tzn jak rywal przeważa.

Asystenta jeszcze nie brałem. Sztab jest ten, co był. Zmieniłem trening tylko. Zaproponowałem asystenta gościowi od rezerw. Wcześniej nie miałeś asystenta.

 

Pytanie: jak masz OPL i OPP, to lewonożnego dajesz na prawo czy lewo? I to samo z prawonożnym. Z lewą nogą dać można na prawo i zejście do środka, prawonożnego na lewą stronę i też niech schodzi do środka.

 

Kolejny mecz u siebie z Poroniec Poronin [6.] 2-2, a przegrywaliśmy już 0-2. Udało się dobić do remisu.

Następny mecz remis 1-1, ale przeszliśmy na taktykę 4-3-3. Dalej już lepiej -> http://i.imgur.com/hP7szD2.png

Wyniki -> http://i.imgur.com/TStlrJK.jpg

Pierwsze miejsce na koniec rundy jesiennej utrzymane -> http://i.imgur.com/xYRkade.jpg

 

Resovia, Pogoń Grodzisk Maz. oraz Finnsnes IL to kolejne teamy, które zaprosiły mnie na rozmowę. :)

 

Wolania przegrala 6 meczow :D Twoj komputer cie lubi widocznie :D (Abstrachujac od tego ze osiagasz lepsze wyniki bo lepiej grasz, ale inni osiagaja gorsze z innymi to juz "milosc komputera" :D)

 

A co do gry to ja OPL ustawiam tego co jest zielony na lewa strone a OPP tego co zielony na prawa strone. Aka ze pisze ze to jego pozycja, niewstawiam zawodnikow na przypadkowe pozycje (moze to zle).

 

Napastnika jak dam na OPSa to pisze ze czerwona pozycja wtedy czyli ze nie umie. A kogo dales bo widzialem ze Surme ale go skosili jak kazdego na tej pozycji (zawsze kontuzje) to kogo potem?

 

Na co zmieniles trening i kogo asystentem zrobiles? I kto mi podpowiadal motywacje chociazby lub kogo z przeciwnikow pilnowac skoro nie bylo asystenta?

 

Co do rozmow to przed sezonem nawet Rakow sie zglaszal z II ligi :D Ale myslalem ze bedzie lepiej tak jak Tobie to idzie a nie gorzej tak jak mnie to szlo :D

 

Tak czy inaczej pytanie za 100 pkt. ktore polecenia indywidualne skasowales i jaki jest trening :D

Odnośnik do komentarza

Ano komputer mnie lubi, a ja go :kekeke:

 

Co do OPP i OPL- zależy co mają robić i jakie zadania dostają. Przy cofnięciu ich na Bocznych Pomocników dałem im zejście do środka i zawężenie pola. Wtedy to gościa z lewą noga daję na prawą stronę, a grającego prawą na lewo. Ścinają do środka wtedy i mogą ładniej przymierzyć w bramkę. Olewam, że mają czerwoną pozycję czy jaką tam.

 

Na Fałszywego Napastnika dawałem któregoś NŚ albo PŚ z dobrym strzałem, nazwisk nie pamiętam. Później mogę dać skriny.

Trening zmieniłem na ogólny, nie stałe fragmenty. Asystentem został Menago Rezerw. Wcześniej go nie było, więc Ci nikt nie prowadził rozmów :D

 

Pytanie za 100 pkt. jest inne. Nie jak zmieniłem polecenia i jakie, tylko na jaką taktykę! :p Olałem to 4-2-3-1. Ustawiłem 4-3-3 swoje i wyniki od razu lepsze.

Wcześniej w taktyce 4-2-3-1 kasowałem graczom wszystkie polecenia. Natomiast uważam, że to nie jest odpowiednia taktyka pod Twój zespół. Może inaczej- nie masz odpowiednich wykonawców.

Zobacz na FMBase jakimi zespołami ludzie grali tą taktyką. Same Tottenhamy, Bayerny, Reale itd. Lub mieli dobrych graczy.

Możesz sobie grać w takim ustawieniu z Kontrą & Sztywny styl, ale polecenia trzeba zmienić.

Odnośnik do komentarza

Ano komputer mnie lubi, a ja go :kekeke:

 

Co do OPP i OPL- zależy co mają robić i jakie zadania dostają. Przy cofnięciu ich na Bocznych Pomocników dałem im zejście do środka i zawężenie pola. Wtedy to gościa z lewą noga daję na prawą stronę, a grającego prawą na lewo. Ścinają do środka wtedy i mogą ładniej przymierzyć w bramkę. Olewam, że mają czerwoną pozycję czy jaką tam.

 

Na Fałszywego Napastnika dawałem któregoś NŚ albo PŚ z dobrym strzałem, nazwisk nie pamiętam. Później mogę dać skriny.

Trening zmieniłem na ogólny, nie stałe fragmenty. Asystentem został Menago Rezerw. Wcześniej go nie było, więc Ci nikt nie prowadził rozmów :D

 

Pytanie za 100 pkt. jest inne. Nie jak zmieniłem polecenia i jakie, tylko na jaką taktykę! :P Olałem to 4-2-3-1. Ustawiłem 4-3-3 swoje i wyniki od razu lepsze.

Wcześniej w taktyce 4-2-3-1 kasowałem graczom wszystkie polecenia. Natomiast uważam, że to nie jest odpowiednia taktyka pod Twój zespół. Może inaczej- nie masz odpowiednich wykonawców.

Zobacz na FMBase jakimi zespołami ludzie grali tą taktyką. Same Tottenhamy, Bayerny, Reale itd. Lub mieli dobrych graczy.

Możesz sobie grać w takim ustawieniu z Kontrą & Sztywny styl, ale polecenia trzeba zmienić.

 

Tinkermans to grali Realami i Tottenhamami. Ale Sir Goal a lot to norsk ktory to wymyslil to Molde rozniosl Tippeligaen i w CL gral dobrze raz nawet wygral inni tez mieli sukces od I divisjon norweskiej. Wiec myslalem ze pozniej jak znalazl na ekstraklase (marzenia o awansach haha ).

 

Na poczatku mowiles ze grales Sir Goal a lot ale skasowales indywidualne dlatego pytalem ktore.

 

A rozmow mi nie prowadzil ale podpowiadal co powiedziec. Wiec zastanawialem sie kto podpowiada, tyle ze nie byl ustawiony zeby z automatu cokolwiek prowadzic poza rezerwami i U-18.

 

Czyli ogolnie pozycje sie nie licza i kto jaka ma zielona? Byle atrybuty mial dobre.

Odnośnik do komentarza

Pozycję się liczą, ale przy tych OPL i OPP co pisałem dobrze idzie. Zawsze można spróbować znaleźć OPL z prawą nogą lub wyćwiczyć. Tylko czy do III ligi pójdzie z tym tak łatwo? Może być ciężko z tym.

 

Pisałem- moim zdaniem powinieneś zainwestować w inną taktykę.

Odnośnik do komentarza

Ta sama grajac Harstad awansowalem do I divisjon norweskiej i objalem w niej prowadzenie ale mi sie chwilowo znudzilo po porazce 1-0 ze Stabæk w koncowce meczu. No i to wrazenie ze po porazce bedzie juz kompletna klapa jak to zwykle bywa wiec zaczalem do nowa od Polskiej ligi tyle ze slabsi sa w III lidze Polskiej widocznie niz w II divisjon norweskiej.

 

Na poczatku grales Sir Goal a lot tylko ze bez indywidualnych polecen i z cofaniem dwoch PSow na DPSow jak zle szlo ?

Odnośnik do komentarza

 

Na poczatku grales Sir Goal a lot tylko ze bez indywidualnych polecen i z cofaniem dwoch PSow na DPSow jak zle szlo ?

Tak sobie, dużo się gracze gubili i puszczali rywala między obrońców itd.

Później cofnąłem też OPP i OPL na BP.

 

 

Widocznie sa na to za slabi ci gracze, ale pomoglo troche. A calkiem inna taktyka tez sie moze przydac zeby awansowac a po awansie i z lepszymi zawodnikami spowrotem ta sama?

 

Bo podobno ogolnie uznano ze ta jest najlepsza ze wszystkich jak sa juz troche lepsi zawodnicy wydawalo mi sie tylko nie wiedzialem ze mozna tak manipulowac przy niej a nie traci sie zrozumienia taktyki przez zawodnikow.

Odnośnik do komentarza

Próbuj.

Zagrałem kilka spotkań (do końca rundy) i widać, że można coś ugrać tą paczką. Aczkolwiek od wygranej 4-1 z Popradem grałem swoją taxą.

Sprobuje

 

Komputer jednak przestal kochac bo widze 0-0 z Wisla II a tam moze wylosowac albo calkowite rezerwy za rywala albo pozadnych grajkow rezerwy 1szego zespolu z lawki :D Jak calkowite rezerwy losuje to mozna ich wysoko ograc niby :D

 

Dzieki za pomoc, jak mozesz napisz cos wiecej o twojej taktyce oraz o indywidualnych poleceniach i o tym jaki trening trenowac i czy ustawic z automatu ze ma to robic asystent czy samemu ustawiac tydzien po tygodniu co i kiedy?

Odnośnik do komentarza

0-0 z Wisłą II uważam za dobry wynik. Trochę pecha mieliśmy i nic nie weszło, szanse mieliśmy. Popołudniu wrzucę skrina z tego boju. Kto grał po ich stronie, to już nie pamiętam, ale to był najbardziej wymagający rywal z tych spotkań, które rozegrałem.

 

Taktyka moja to 4-3-3, z trzema środkowymi pomocnikami, gdzie dwóch skrajnych gra jako wysunięci rozgrywający, jeden jako odbierający piłkę. W przodzie trójka napastników ma: dwóch F9, jeden wysunięty lub Lis. Polecenia to takie jakieś tam są.

W Świcie jakoś się spisywało, w Wrexham też.

 

Trening- zostawiam całość asystentowi. Pół sezonu ustawiam Zgranie, później ofensywę lub defensywę. Zależy co bardziej kuleje.

Odnośnik do komentarza

0-0 z Wisłą II uważam za dobry wynik. Trochę pecha mieliśmy i nic nie weszło, szanse mieliśmy. Popołudniu wrzucę skrina z tego boju. Kto grał po ich stronie, to już nie pamiętam, ale to był najbardziej wymagający rywal z tych spotkań, które rozegrałem.

 

Taktyka moja to 4-3-3, z trzema środkowymi pomocnikami, gdzie dwóch skrajnych gra jako wysunięci rozgrywający, jeden jako odbierający piłkę. W przodzie trójka napastników ma: dwóch F9, jeden wysunięty lub Lis. Polecenia to takie jakieś tam są.

W Świcie jakoś się spisywało, w Wrexham też.

 

Trening- zostawiam całość asystentowi. Pół sezonu ustawiam Zgranie, później ofensywę lub defensywę. Zależy co bardziej kuleje.

 

No wlasnie stad mysl ze komputer wylosowal ci mocnych i dlatego bylo ciezko. A czasem losuje absolutne rezerwy rezerw i jest latwo :D

 

Wcisnij taktyke na filedroppera jakbys mogl i by ci sie chcialo to sprobuje wybuchowej mieszanki aka twoja na niektorych i Sir Goal a lot na innych. Szczegolnie mi sie wydaje ze Sir Goal a lot na mocniejszych rywali jest lepsza.

 

Znaczy sie ustawiasz co ma trenowac asystent? Bo jak sam wybiera co ma trenowac to trenuje cos innego :D

Odnośnik do komentarza

 

Znaczy sie ustawiasz co ma trenowac asystent? Bo jak sam wybiera co ma trenowac to trenuje cos innego :D

 

Tak, wszystko zlecam asystentowi: rozmowy, konferencje itd.

Sam ustawiam punkt ciężkości w Przygotowania do Meczu. Reszty nie ruszam.

 

 

Pozostaje sprobowac, jak dasz rade wbij gdzies twoja taktyke :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...