Skocz do zawartości

Czy da się jakoś wygrywać, jak się nie umie grać?


XardasKSP

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sprostować parę informacji, które padły w tym temacie ;P

1. AI nie uczy się twojej taktyki. To jest mit powtarzany od epoki piłki kamiennej. Jak coś wygrasz to wzrasta ci reputacja. Im wyższa reputacja tym bardziej defensywnie AI będzie grał przeciwko tobie.

2. atrybut agresji nie powoduje większej ilości rzutów karnych.


Nie mam za dużo doświadczenia w '15 (raptem 3 sezony), ale zauważyłem że w tej wersji to normalne zagrać 20 meczy bez porażki, a po jednej zaliczyć serię 10 meczów bez zwycięstwa. Wychodzi na to że morale ma w tej wersji znaczniej większy wpływ na wyniki niż w poprzednich częściach.

Odnośnik do komentarza

 

Chciałbym sprostować parę informacji, które padły w tym temacie ;P
1. AI nie uczy się twojej taktyki. To jest mit powtarzany od epoki piłki kamiennej. Jak coś wygrasz to wzrasta ci reputacja. Im wyższa reputacja tym bardziej defensywnie AI będzie grał przeciwko tobie.
2. atrybut agresji nie powoduje większej ilości rzutów karnych.
Nie mam za dużo doświadczenia w '15 (raptem 3 sezony), ale zauważyłem że w tej wersji to normalne zagrać 20 meczy bez porażki, a po jednej zaliczyć serię 10 meczów bez zwycięstwa. Wychodzi na to że morale ma w tej wersji znaczniej większy wpływ na wyniki niż w poprzednich częściach.

 

Ta gra jest podla poprostu, chcialem od nowa grac znaczy sie dalej po porazce (pewnie by byla jakby komputer sie niezacial) z Lyn. Wiec od nowa gralem planowo porazka ze Startem (tyle ze tylko 3-0) i dalej wszystko pieknie i mecz z Lyn.... 4-1 dla mnie Nilssen pieknego hat-tricka laduje i sie odblokowuje znowu jako super napastnik i krol strzelcow ligi..... a ja musze grac jeszcze raz bo mialem przegrac zanim nowa taktyke sprobuje po tym meczu... no bo jak 3-1 przegrywalem to bym przegral. Ot uczciwosc :P

 

Kolejny raz gram.... I znowu zaczyna sie od 1-0 i Nilssen strzela.... dlaczego za co mi to ta gra wtedy zrobila ze 3-1 przegrywalem i jeszcze sie zacielo ze musze od nowa grac zeby przegrac.... no i 4-3 wygrywam grajac drugi raz Nilssen 2 bramki.... i musze 3ci raz grac.... za co.... za co... czemu tak nie mogli od razu a ta sama taktyka.... nie rozumiem tej gry.... 3ci mecz 0-0 i 4ta powtorka. Chyba ja jestem strasznym pechowcem ze akurat mi sie trafilo przegrywanie 3-1 i zaciecie komputera... ale wychodzi na to ze FM to loteria a menedzer taki dodatek do silnika gry.... 4ta powtorka i wygrywam 3-1 Nilssen 2 bramki.... serio bede pol dnia S&L zeby przegrac :P

 

PS. MaKK chyba wie co mowi skoro osiaga lepsze wyniki niz "eksperci" od Joint Story tam nawet Bayernem maja pod gorke :P

Odnośnik do komentarza

 

 

Chciałbym sprostować parę informacji, które padły w tym temacie ;P
1. AI nie uczy się twojej taktyki. To jest mit powtarzany od epoki piłki kamiennej. Jak coś wygrasz to wzrasta ci reputacja. Im wyższa reputacja tym bardziej defensywnie AI będzie grał przeciwko tobie.
2. atrybut agresji nie powoduje większej ilości rzutów karnych.
Nie mam za dużo doświadczenia w '15 (raptem 3 sezony), ale zauważyłem że w tej wersji to normalne zagrać 20 meczy bez porażki, a po jednej zaliczyć serię 10 meczów bez zwycięstwa. Wychodzi na to że morale ma w tej wersji znaczniej większy wpływ na wyniki niż w poprzednich częściach.

 

Ta gra jest podla poprostu, chcialem od nowa grac znaczy sie dalej po porazce (pewnie by byla jakby komputer sie niezacial) z Lyn. Wiec od nowa gralem planowo porazka ze Startem (tyle ze tylko 3-0) i dalej wszystko pieknie i mecz z Lyn.... 4-1 dla mnie Nilssen pieknego hat-tricka laduje i sie odblokowuje znowu jako super napastnik i krol strzelcow ligi..... a ja musze grac jeszcze raz bo mialem przegrac zanim nowa taktyke sprobuje po tym meczu... no bo jak 3-1 przegrywalem to bym przegral. Ot uczciwosc :P

 

Kolejny raz gram.... I znowu zaczyna sie od 1-0 i Nilssen strzela.... dlaczego za co mi to ta gra wtedy zrobila ze 3-1 przegrywalem i jeszcze sie zacielo ze musze od nowa grac zeby przegrac.... no i 4-3 wygrywam grajac drugi raz Nilssen 2 bramki.... i musze 3ci raz grac.... za co.... za co... czemu tak nie mogli od razu a ta sama taktyka.... nie rozumiem tej gry.... 3ci mecz 0-0 i 4ta powtorka. Chyba ja jestem strasznym pechowcem ze akurat mi sie trafilo przegrywanie 3-1 i zaciecie komputera... ale wychodzi na to ze FM to loteria a menedzer taki dodatek do silnika gry.... 4ta powtorka i wygrywam 3-1 Nilssen 2 bramki.... serio bede pol dnia S&L zeby przegrac :P

 

PS. MaKK chyba wie co mowi skoro osiaga lepsze wyniki niz "eksperci" od Joint Story tam nawet Bayernem maja pod gorke :P

 

Nie wiem czemu nie moge jeszcze raz edytowac posta cos sie zacielo. W kazdym badz razie 5ta powtorka i 1-1 Nilssen strzela a potem Lyn w ostatnich minutach wyrownuje, scenariusz dobrze znany ale ciagle nie to co bylo ze 3-1 przegrywali i by pewnie przegrali. 6ta powtorka, Lyn nawet 1-0 prowadzi ale potem 2 gole i 2-1 a potem Lyn na 2-2 wyrownuje i tak mecz sie konczy. Jakim cudem wtedy bylo 3-1 przegrywane nie rozumiem -.- 7ma powtorka: Nilssen 2 gole i wygrywaja 3-0 z Lyn.... ja tego FMa nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj- to tylko gra :p Są pewne algorytmy i tyle.

Ja ostatnio gram taktyką Kontrola + Sztywny styl i... np. w pierwszej połowi potrafię strzelić jedną/dwie bramki, później nic nie zmieniając w końcówce meczu dobijam kolejne 3 lub 4. Jest dobrze ;)

 

Co do uczenia się AI. Yau po części ma rację, dlatego o tej "nauce" pisałem w cudzysłowie. To nie sztuczna inteligencja, żeby się uczyła na swoich błędach. Bardziej chodzi oto, iż dostosowuje się do taktyki gracza.

Im wyższa reputacja tym bardziej defensywnie AI będzie grał przeciwko tobie.

 

IMO, z tym zgodzić się nie mogę. Choćby w Lurgan moim, mam wyższą reputację niż np. Portadown, które zawsze ze mną gra bardzo ofensywnie, to samo co Glentoran.

 

@Xerdas - nie możesz edytować posta, bo zwykły user ma na to tylko 20 minut ;)

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj- to tylko gra :P Są pewne algorytmy i tyle.

Ja ostatnio gram taktyką Kontrola + Sztywny styl i... np. w pierwszej połowi potrafię strzelić jedną/dwie bramki, później nic nie zmieniając w końcówce meczu dobijam kolejne 3 lub 4. Jest dobrze ;)

 

Co do uczenia się AI. Yau po części ma rację, dlatego o tej "nauce" pisałem w cudzysłowie. To nie sztuczna inteligencja, żeby się uczyła na swoich błędach. Bardziej chodzi oto, iż dostosowuje się do taktyki gracza.

Im wyższa reputacja tym bardziej defensywnie AI będzie grał przeciwko tobie.

 

IMO, z tym zgodzić się nie mogę. Choćby w Lurgan moim, mam wyższą reputację niż np. Portadown, które zawsze ze mną gra bardzo ofensywnie, to samo co Glentoran.

 

@Xerdas - nie możesz edytować posta, bo zwykły user ma na to tylko 20 minut ;)

@MaKK: Aha no to nie edytuje, dodam ze 8my raz zagralem i wygrywali 2-0 by przegrac 4-2 Nilssen 2 bramki. A ja jestem tam gdzie bylem i moge czujac sie super uczciwie przetestowac taktyke goalAlota aka kallemanna na Bryne. Moze zacznie sie cos udawac. FM jest bardzo dziwny w kazdym badz razie

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, jest dużo więcej zmiennych. Chociażby preferencje klubu co do stylu gry czy też preferencje trenera. Są drużyny, które zawsze starają się grać np. ofensywnie, jednak reguła jest taka sama. Nie ważne jakich masz zawodników, ważne jaką masz reputację. Testowałem to w fm12 zmieniając reputację w edytorze, zazwyczaj zmieniało się nastawienie przeciwników.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, jest dużo więcej zmiennych. Chociażby preferencje klubu co do stylu gry czy też preferencje trenera. Są drużyny, które zawsze starają się grać np. ofensywnie, jednak reguła jest taka sama. Nie ważne jakich masz zawodników, ważne jaką masz reputację. Testowałem to w fm12 zmieniając reputację w edytorze, zazwyczaj zmieniało się nastawienie przeciwników.

FM jest poprostu wredny nie wiem jak to sie dzieje, ale z Lyn jakby nie wiem co 7 dobrych wynikow zanim przegralem. Z Bryne nowa taktyka 4ta minuta Bryne gol. Dalej sie toczylo mialem przewage i strzaly ich bramkarz bronil. A potem juz do normalnej taktyki mojej wrocilem ofensywnej wiecej atakow ale bramkarz Bryne broni dalej, Nilssen do pustej nie trafia (z Lyn po dwie albo hat-tricka ladowal, nawet w przegranym zaladowal 2a gole).... na koniec wolny dla Bryne i 2-0 w zad. Jakby FM *wiedzial* ze gram na serio i trzeba skracic i pokazac ze rzadzi silnik gry a nie jakies inne taktyki :P

 

Manager jest widzem, silnik zdecydowal z gory co ma wygrac a co przegrac XD

Odnośnik do komentarza

 

Manager jest widzem, silnik zdecydowal z gory co ma wygrac a co przegrac XD

 

Jak się przegrywa to jest jedno z pierwszych zdań, które przychodzi na usta :D

 

W koncu zadzialalo: http://www.fmnorge.com/forum/topic/19105-sir-goalalot/niby z kontry a rzadzili boiskiem i to tak ze rywal nie mial gdzie wsadzic tego zlotego strzalu nawet 2-0 wygrana z Ranheim. Ciagle miejsce do spadku ale nowa taktyka daje nadzieje co ciekawe za chwilke biegli sie w niej zrobili pewnie dlatego ze te same pozycje tylko inna taktyka. Ale serio w poprzednim meczu po 8miu grach zeby z Lyn byl wynik uczciwy jak Bryne tak latwo wygralo (dwa zlote strzaly odrazu gol) to myslalem ze FM na serio jest zlosliwy xD

Odnośnik do komentarza

Ale FM jest złośliwy, każdy to wie :P

Widzisz, jak pisałem- trzeba kombinować, nie ma gotowych od ręki totalnych rozwiązań.

Ta taktyka golAlota ktora podales jest poprostu genialna :D 14sta minuta z Alta ktora jest obecnie liderem i gol na 1-0 do tego poprostu rzadza na boisku, a ta tinkermans przyda sie na slabsze zespoly albo jak remis pozno w drugiej polowie :D Za szybko troche pochwalilem ale wbili na 2-0 i prowadzili gre. Dwa nagle ataki jednego zawodnika Alty i oczywiscie oba trafil w bramke i 2-2 sie skonczylo ale w koncu Alta z 41 punktami lideruje a Harstad z 19stoma na 13stym spadkowym miejscu wsrod 16 druzyn.

Odnośnik do komentarza

 

Ale FM jest złośliwy, każdy to wie :P

Widzisz, jak pisałem- trzeba kombinować, nie ma gotowych od ręki totalnych rozwiązań.

Ta taktyka golAlota ktora podales jest poprostu genialna :D 14sta minuta z Alta ktora jest obecnie liderem i gol na 1-0 do tego poprostu rzadza na boisku, a ta tinkermans przyda sie na slabsze zespoly albo jak remis pozno w drugiej polowie :D Za szybko troche pochwalilem ale wbili na 2-0 i prowadzili gre. Dwa nagle ataki jednego zawodnika Alty i oczywiscie oba trafil w bramke i 2-2 sie skonczylo ale w koncu Alta z 41 punktami lideruje a Harstad z 19stoma na 13stym spadkowym miejscu wsrod 16 druzyn.

 

Znowu nie moge edytowac wiec dopisze ze dziady wrocily do dziadostwa, na chwile im sie poprawilo lecz pozniej zagrali o spadek z Mjøndalen i oczywiscie 2-1 w zad przyjeli i tylko posiadanie pilki wieksze ale dopuszczali juz tamtych do sytuacji duzo slabszych niz Ranheim ktore ograli i Alta z ktora zremisowali a tylko do 2ch strzalow dopuscili.

Odnośnik do komentarza

twoja ekipa pierwsza straciła gola? Zmieniałeś coś wtedy?

Niezmienialem bo zaraz wyrownali na 1-1 ale potem 2-1 przegrywali. Wiec juz pozniej w drugiej polowie dalem ofensywe a potem szarze na samiutki koniec i nie pomoglo. Ale za to nastepny mecz z duzo lepszym Sandnes Ulf u siebie 3-2 wygrany. Potem wygrany 3-1 na wyjezdzie z Kristiansund ale w drugiej polowie na chwile musialem dac ofensywe bo chyba by 0-0 sie skonczylo dopiero jak sie otworzyli to sie kontry posypaly moje. Ale juz nie bajkowo jak z Alta grali. A teraz Vålerenga z 2giego miejsca w tabeli wiec pewnie w zad bedzie a ciagle 1 punkt brakuje do wyjscia ze strefy spadkowej. A meczykow do konca tylko 7.

Odnośnik do komentarza

Nienawidze tej gry juz nigdy w to niezagram zniszczylem komputer przez tego podlego FMa, Mecze wygladaly tak 0-1 z Vålerenga porazka, 0-0 z Bodø & Glimt, I potem 6-0 tak 6-0 Z hØDD I WYJSCIE PRZED HØDD na pozycje do utrzymania.... A potem te dziady musialy mi to zrobic musialy 3-1 w dupe z Moss potem 0-0 ze Strømmen 1-1 z bærum a Hødd wyszedl w tym czasie 3 punkty do przodu. I to koniec bo ze Startem nie wygraja a Hødd nie przegra. KONIEC zrobila mi to ta swinska podla gra a juz myslalem z nowa taktyka ze bedzie dobrze. Nienawidze tej gry i juz nigdy w to gowno niezagram musialem zapomniec czemu kiedys przestalem grac.

Odnośnik do komentarza

Nienawidze tej gry juz nigdy w to niezagram zniszczylem komputer przez tego podlego FMa, Mecze wygladaly tak 0-1 z Vålerenga porazka, 0-0 z Bodø & Glimt, I potem 6-0 tak 6-0 Z hØDD I WYJSCIE PRZED HØDD na pozycje do utrzymania.... A potem te dziady musialy mi to zrobic musialy 3-1 w dupe z Moss potem 0-0 ze Strømmen 1-1 z bærum a Hødd wyszedl w tym czasie 3 punkty do przodu. I to koniec bo ze Startem nie wygraja a Hødd nie przegra. KONIEC zrobila mi to ta swinska podla gra a juz myslalem z nowa taktyka ze bedzie dobrze. Nienawidze tej gry i juz nigdy w to gowno niezagram musialem zapomniec czemu kiedys przestalem grac.

Może jakaś meliska albo rumianek?

Odnośnik do komentarza

Sorry ponioslo mnie troche. Komputer udalo sie reanimowac, a gra uzaleznia wiec poprostu skasowalem savy wszystkie i uczciwie od nowa zaczalem gre od bezrobotnego trenera i wlaczone wszystkie ligi (Europy). Co zabawniejsze od nowa zatrudnilo mnie Harstad IL wiec ciekawe jak pojdzie tym razem majac 2 taktyki do wyboru. W 2. divisjon (aka 3 lidze) idzie lepiej bo odrazu od srodka sezonu same zwyciestwa, wiec pewnie awansuje rownie szybko co wczesniej (albo nawet odrazu) ciekawe tylko czy rownie szybko spadne. Staram sie brac FMa na spokojnie chociaz budzi dawno zapomniane emocje z czasow gdy Polonia grala w Ekstraklasie i gdy fruwaly krzesla a kiedys kijek szczescia wbil sie centralnie w TV gdy w ostatniej minucie doliczonego czasu Jez niestrzelil sam na sam z pusta bramka w pamietnym meczu z Gornikiem Zabrze. Zastanawiam sie co JW im zrobil w szatni jak zabawa w prawdziwego "FMa" za prawdziwa forse nie wychodzila, trenera sie w kazdym badz razie ostro obrywalo i szybko zwalniani byli a Kokosinski w klubie Kokosa hasal po schodach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...