Skocz do zawartości

Czy da się jakoś wygrywać, jak się nie umie grać?


XardasKSP

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze słyszę o tym psuciu innych gier :>

Każda taktyka jest do nauczenia, jak mają inne polecenia to będą się uczyli trzech. Nie ma czegoś takiego, jak złota taktyka. Ja pogrywałem ustawieniem 2-3-2-1-2 lub coś w ten deseń.

Norwegowie tak twierdzili ze steam wszystkie gry odczytal na komputerze i poblokowal te nie oryginalne. Ja gram przez neta tylko w battlenet i steama nigdy nie uzywalem. Tutaj w Norwegii mam za ta sama cene gre w pudelku i wszystkie opcje jezykowe w jakich wydano z plytka. A ta taktyke znalazlem: http://www.fmnorge.com/forum/topic/19105-sir-goalalot/to tego norwega tylko to tez do dobrych klubow nikt nie testowal w marnym. I czy to cos pomoze w srodku sezonu? Chyba ze od nowa zaczne gre od bezrobotnego i naucze ich 2ch taktyk tej tinkerman i tej ktora polecales od tego norwega.

Odnośnik do komentarza

Nauczysz ich grać innymi taktykami, a później i tak trzeba będzie coś pogrzebać ;) Trzeba testować, poprawiać itp. itd.

Powtórzę- nie ma złotego środka.

A ci norwedzy pisza ze np. Molde jak grali to wszystko wygrywali ta taktyka tego kolesia. Zapytalem ich czy do slabej druzyny sie nadaje i czemu im sie przeciwnik nie nauczyl taktyki a u mnie w mojej w 4tym sezonie jest padlina i porazki. Czasem mi sie wydaje jakby mentalnosc grajkow moich szwankowala albo poprostu sa za slabi. No ale moze ten kto sava obejrzy cos powie na ten temat.

 

PS. Czytalem twoja kariere Lurgan Celtic poprostu nie do wiary ze tak to potrafisz zrobic. Jak oni w Joint Story na stronie FMa to wielkie opowiadanie to pisza ze to nie mozliwe ze slaba druzyna dojdzie do najwyzszej ligi etc. I tak do Bayernu dotarli. Wyglada jakbys mial zloty srodek w tym Lurgan. Bo koles od Joint Story podobno siedzi dlugo przed kazdym meczem a rezultaty w porownaniu do Twoich slabe.

Odnośnik do komentarza

Dobra to tak Nie zaczynaj nowej gry, lepiej tutaj powalczyć. Zagrałem na razie 1 mecz z IK Start to jest lider i uważam, że wypadliśmy całkiem niezle. Co prawda przegrałem 4-3, ale kilka rzeczy pozwoliło mi pozytywnie myśleć o Twoich grajkach bo tak: 1 Start zdobył 2 bramki po 2 karnych (mimo, że mają ustawione polecenie gra bez wślizgów), 2 Prowadziłem do 87 minuty 3-2, ale potem FM dostał wściku macicy i dowalił nam 2 głupie bramki bo przecież lider nie może przegrać z 13 drużyną w lidze. Teraz pobawię się jeszcze indywidualnymi poleceniami piłkarzy i zagram następny mecz :)

Już wiem skąd te 2 karne w indywidualnych poleceniach kilku Twoich piłkarzy miało "ostrzejsze wślizgi" :/

Odnośnik do komentarza

Ja nie ślęczę nad statystykami, informacjami itd ;) Nie, nie znalazłem tego "złotego środka", co raz lepsi zawodnicy, poprawki do taktyki itd.

Z tym, co piszesz i walczysz- to spójrz na wyniki z początku sezonu 2021/22. Wysokie wygrane (6-0, 7-0 itd), a teraz 4-0, 3-0. Coś się zacięło i muszę to zmienić. W LE i LM gram zupełnie inną taktyką (powstrzymanie, sztywno), a jeszcze inną w lidze (ofensywa). Przez te parę lat w Lurgan poszło kilka taktyk.

 

Czasem mi sie wydaje jakby mentalnosc grajkow moich szwankowala albo poprostu sa za slabi

 

Dobrze napisałeś ;) Może mają gracze słabe statystyki lub niektórzy zawodzą w ważnych meczach.

Odnośnik do komentarza

Dobra to tak Nie zaczynaj nowej gry, lepiej tutaj powalczyć. Zagrałem na razie 1 mecz z IK Start to jest lider i uważam, że wypadliśmy całkiem niezle. Co prawda przegrałem 4-3, ale kilka rzeczy pozwoliło mi pozytywnie myśleć o Twoich grajkach bo tak: 1 Start zdobył 2 bramki po 2 karnych (mimo, że mają ustawione polecenie gra bez wślizgów), 2 Prowadziłem do 87 minuty 3-2, ale potem FM dostał wściku macicy i dowalił nam 2 głupie bramki bo przecież lider nie może przegrać z 13 drużyną w lidze. Teraz pobawię się jeszcze indywidualnymi poleceniami piłkarzy i zagram następny mecz :)

Ale ja nie wiem jak to zrobic zeby mi sie z tym dobrze zylo. Ze Startem gra byla niby wspaniala ofensywna podawali sobie w polu karnym Startu i strzelali w bramkarza albo obok ale przegralem 4-0 wszystkie gole po kontrach Startu. Do tego z Lyn 3-1 przegrywalem i mi sie zacial komputer w 24 minucie bo chyba wstrzasow biurka nie wytrzymal albo chcial kurtyne opuscic zanim zlosc we mnie eksploduje :D I jak to teraz odtworzyc? Zeby bylo uczciwie jak specjalnie przegrac 4-0 i 3-1 przegrywac w 24 minucie po karnym dla Lyn? Moze w edytorze da sie ustawic ze byl taki wynik? I co z taktyka ta co jest czy sie juz rywale jej nauczyli? Uzyc tej norwega taktyki bedzie lepsza? Bo norski pisza ze im sie nie uczyli rywale mimo ze ta sama grali ?

 

PS. @MaKK pisales cos ze nie mozna ofensywnie na slabszych rywali caly czas bo sie zamkna. Ale takie mecze najczesciej moi wysoko wygrywali bo wtedy jakos sie wbijali w tego rywala a rywal nie trafial z kazdej kontry. A troche lepszy rywal i wali jak "w kaczy zad" co atak to moi wpuszczaja gola i niby obroncow mam ok i niby bramkarz talent i nic..... A lepszych nie moge kupic.

Odnośnik do komentarza

Nie da się odtworzyć wyniku, jeśli coś się posypało i wywaliło Ci grę. Trzeba grać ponownie.

 

I co z taktyka ta co jest czy sie juz rywale jej nauczyli

 

Nie ma hop-siup. To zajmuje trochę czasu. Na logikę- jak grasz Barceloną i TNS, to jedna i ta sama taktyka się nie sprawdzi, bo są różni grajkowie, różne warunki boiska, różne podpowiedzi asystenta, inne rozmowy itp. itd.

To że taktyka sprawdza się w drużynie X, to nie znaczy że sprawdzi się w drużynie Y :>

Odnośnik do komentarza

Nie da się odtworzyć wyniku, jeśli coś się posypało i wywaliło Ci grę. Trzeba grać ponownie.

 

I co z taktyka ta co jest czy sie juz rywale jej nauczyli

 

Nie ma hop-siup. To zajmuje trochę czasu. Na logikę- jak grasz Barceloną i TNS, to jedna i ta sama taktyka się nie sprawdzi, bo są różni grajkowie, różne warunki boiska, różne podpowiedzi asystenta, inne rozmowy itp. itd.

To że taktyka sprawdza się w drużynie X, to nie znaczy że sprawdzi się w drużynie Y :>

Ale chodzilo mi oto czy serio sie rywale ucza mojej taktyki ze np. dopiero w 4tym sezonie przestaje w ogole dzialac? Czy tez to zalezy? Bo o ile rozumiem ta taktyka norwega jest dobra ale tez sie jej naucza? I ze wtedy znowu zmienic czy jak? Do tego w tej taktyce bede potrzebowal 2ch DMow a jak zmienie na tinkermana to znowu dwoch pomocnikow. Aha i czy jakos mozna cos robic zeby zawodnicy chetniej przechodzili do mojej druzyny?

 

PS. czyli jak chce kontynuowac to musze save and load az Start wygra 4-0 i potem az bede 3-1 z Lyn przegrywal to bede w mniej wiecej tej sytuacji w ktorej bylem dopoki sie nie zacielo. To chyba zaczne od nowa bo S&L zeby przegrac 4-0 to niedam rady XD

 

Nie da się odtworzyć wyniku, jeśli coś się posypało i wywaliło Ci grę. Trzeba grać ponownie.

 

I co z taktyka ta co jest czy sie juz rywale jej nauczyli

 

Nie ma hop-siup. To zajmuje trochę czasu. Na logikę- jak grasz Barceloną i TNS, to jedna i ta sama taktyka się nie sprawdzi, bo są różni grajkowie, różne warunki boiska, różne podpowiedzi asystenta, inne rozmowy itp. itd.

To że taktyka sprawdza się w drużynie X, to nie znaczy że sprawdzi się w drużynie Y :>

Ale chodzilo mi oto czy serio sie rywale ucza mojej taktyki ze np. dopiero w 4tym sezonie przestaje w ogole dzialac? Czy tez to zalezy? Bo o ile rozumiem ta taktyka norwega jest dobra ale tez sie jej naucza? I ze wtedy znowu zmienic czy jak? Do tego w tej taktyce bede potrzebowal 2ch DMow a jak zmienie na tinkermana to znowu dwoch pomocnikow. Aha i czy jakos mozna cos robic zeby zawodnicy chetniej przechodzili do mojej druzyny?

 

PS. czyli jak chce kontynuowac to musze save and load az Start wygra 4-0 i potem az bede 3-1 z Lyn przegrywal to bede w mniej wiecej tej sytuacji w ktorej bylem dopoki sie nie zacielo. To chyba zaczne od nowa bo S&L zeby przegrac 4-0 to niedam rady XD

 

@DarkLuki karnych malo w sezonie a czasem tylko "brutalny" faul ratuje zad, nigdy bezposredniej czerwonej nie dostalem w meczu. Bez fauli to by rywal jak w maselko chyba 7 goli wbijal co mecz xD

Odnośnik do komentarza

2 mecz i totalna klapa przegrałem 0-1 z Lyn u siebie, więc słabo. Zastanawiające, że znowu po rzucie karnym. Mimo, że już całej drużynie ustawiłem w indywidualnych "ostrożniej atakuj piłkę". Zawodnik, który sprokurował karnego to środkowy obrońca, który agresji ma całe 4. No wię tłumaczył bym tą porażkę jako złośliwość FM a. Fakt, że potem prawie godzinę nie mogli się pozbierać po tym karnym, aż tak ich załamał i grali piach. No cóż teraz mecz z 6 drużyną w tabeli na wyjezdzie. Zagram jeszcze ze 2 mecze i albo coś się poprawi, albo poproś Vamiego lub lada, żeby spojrzeli Ci na ten save. Oni są lepszymi taktykami tu na forum niż ja. :)

Odnośnik do komentarza

Ale chodzilo mi oto czy serio sie rywale ucza mojej taktyki ze np. dopiero w 4tym sezonie przestaje w ogole dzialac

 

Tak, serio. Dużo zmiennych jest, jak w realu- ten sam mecz jakby powtórzyć, inne wyniki.

 

czyli jak chce kontynuowac to musze save and load az Start wygra 4-0 i potem az bede 3-1 z Lyn przegrywal to bede w mniej wiecej tej sytuacji w ktorej bylem dopoki sie nie zacielo. To chyba zaczne od nowa bo S&L zeby przegrac 4-0 to niedam rady

 

Wczytujesz wcześniejszy sejw i grasz dalej, mała szansa jest na to, że wynik będzie identyko.

Odnośnik do komentarza

2 mecz i totalna klapa przegrałem 0-1 z Lyn u siebie, więc słabo. Zastanawiające, że znowu po rzucie karnym. Mimo, że już całej drużynie ustawiłem w indywidualnych "ostrożniej atakuj piłkę". Zawodnik, który sprokurował karnego to środkowy obrońca, który agresji ma całe 4. No wię tłumaczył bym tą porażkę jako złośliwość FM a. Fakt, że potem prawie godzinę nie mogli się pozbierać po tym karnym, aż tak ich załamał i grali piach. No cóż teraz mecz z 6 drużyną w tabeli na wyjezdzie. Zagram jeszcze ze 2 mecze i albo coś się poprawi, albo poproś Vamiego lub lada, żeby spojrzeli Ci na ten save. Oni są lepszymi taktykami tu na forum niż ja. :)

@DarkLuki: Ja przegrywalem 3-1 z Lyn w 24 minucie. I w tym byl jeden karny. Ale Lyn zawsze przeciw mnie ma karnego sedzia ich lubi :D Jeszcze dwie zolte dal jednemu w pierwszym meczu z Lyn. Pozatym niestrzelic zadnego gola Lynowi (ale tylko 1nego stracic) to musiales chyba taktyke juz zmienic. Ale co do karnych to ja ze Startem zadnego nie mialem i ogolnie malo karnych mimo brutalnej gry to nie od karnych przegrywam lecz po kontrach no i rywale gole tluka od 1 strzalu bardzo skuteczni za bardzo......

 

 

@MaKK jak nie bedzie wynik podobny to bede czul ze oszukalem i juz nie jest gra bez oszustwa xD Bo tak to bym przegral a tu nie przegralem xD

 

Odnośnik do komentarza

@MaKK jak nie bedzie wynik podobny to bede czul ze oszukalem i juz nie jest gra bez oszustwa xD Bo tak to bym przegral a tu nie przegralem xD

 

1. To tylko gra :p 2. Jest sporo losowości w tej grze i tyle. Czasy taktyki diablo skończyły się wieki temu, nie da się wszystkiego wygrać od razu.

Odnośnik do komentarza

 

@MaKK jak nie bedzie wynik podobny to bede czul ze oszukalem i juz nie jest gra bez oszustwa xD Bo tak to bym przegral a tu nie przegralem xD

 

1. To tylko gra :P 2. Jest sporo losowości w tej grze i tyle. Czasy taktyki diablo skończyły się wieki temu, nie da się wszystkiego wygrać od razu.

 

Z Lurgan wszystko wygrywales tak ze JointStory moglo sie schowac xD

Odnośnik do komentarza

Moja taktyka zawiodła. Trzeci mecz i porażka znowu 1-0. Tym razem gola tracimy już w 2 minucie i nie możemy się podnieść. Statystycznie w strzałach był remis po 4 celne. Moja rada co do tego save'u to poszukaj lepszego asystenta i przede wszystkim wypożyczaj zawodników z wyższych lig i lepszych klubów. Ja gram w 5 lidze angielskiej (FM 2016) i nie da rady bez piłkarzy wypożyczonych. No i tak jak Makk Ci radzi to tylko gra i trzeba kombinować. Zawsze trzeba coś zmieniać. Ja staram się grać swoją taktyką bo te ściągnięte z netu bywają różne, mam u na myśli to, że jednym działają innym nie. I jeszcze jak już trafię na taktykę, którą wygrywam po 3-0 to gram nią aż do bólu, ale komp uczy się Twoich zagrań i taktyk (to co Makk też Ci tu powiedział). Więc jak coś się zatnie i po serii zwycięstw mam pasmo np 3 porażek to sygnał, żeby coś zmienić w taktyce. Niekoniecznie od razu ustawienie, ale np dać inne role piłkarzom, inne polecenia i to powinno pomóc.

P.S Niezle musiałeś się wku.....jak już komputer zaciął się od wstrząsów na biurku haha :D

Odnośnik do komentarza

 

 

@MaKK jak nie bedzie wynik podobny to bede czul ze oszukalem i juz nie jest gra bez oszustwa xD Bo tak to bym przegral a tu nie przegralem xD

 

1. To tylko gra :P 2. Jest sporo losowości w tej grze i tyle. Czasy taktyki diablo skończyły się wieki temu, nie da się wszystkiego wygrać od razu.

 

Z Lurgan wszystko wygrywales tak ze JointStory moglo sie schowac xD

 

Nieprawda ;) W kraju tylko raz wygrałem wszystko, ale przegrałem finał LE. Jakbym zagrał ten sezon jeszcze raz, to by już tak nie było.

Odnośnik do komentarza

@DarkLuki: Tylko ja tego nie moglem zrozumiec bo byla passa taka w poprzednim sezonie tez ze przegrywali i remisowali ale nagle zaczeli wygrywac ta sama taktyka i 25 punktow w 14 meczach zrobili. I nie rozumiem co sie stalo. A teraz pare razy zwyciestwo przerywalo porazki a passa sie niezaczynala czemu tez nie wiem. Na wypozyczenie niechca isc lepsi grajkowie z klubow Tippeligaen odmawiaja Harstad tak samo jak najlepsi z nizszej ligi. Chyba ze ktos w klubie jest pobliskim ale Tromsø nie ma dobrych grajkow ktorych chce wypozyczyc.

 

@MaKK: W porownaniu do joint story to sa cuda tam angielska druzyna z League One to bylo g.... ktore nie wejdzie do Premiership a wygranie LE Sochaux to bylo wielkie osiagniecie. Final Lurgan Celtic to by abstrakcja byla xD Wiec cuda osiagnales xD

 

PS. SWTOR mniej denerwuje od FMa odreagowuje ciemna strona mocy (odnosnie awatara jaki masz ustawiony xD ) Szkoda ze w SWTOR nie ma opcji dialogowej "You`ll all die cause my team lost AGAIN.... feel the power of the dark side it grows with each loss" :D xD

Odnośnik do komentarza
W porownaniu do joint story to sa cuda tam angielska druzyna z League One to bylo g.... ktore nie wejdzie do Premiership a wygranie LE Sochaux to bylo wielkie osiagniecie. Final Lurgan Celtic to by abstrakcja byla xD Wiec cuda osiagnales xD

 

Widzisz, są może i cuda, ale nie da się jednym, dwoma, trzema, ani dziesięcioma zdaniami opisać czemu się w Lurgan udało, a tam nie. Zapewne bardzo dużo czynników na to w pływa. Finał LE udało się, ot taki rzut monetą, uśmiech losy ;)

Zapewne więcej się to już nie powtórzy, no chyba, że będę grał ze 100 lat.

Odnośnik do komentarza

Awans do najwyzej ligi i mistrzostwa to nie jest ze raz sie udalo przypadkiem. Cos musi byc dobrze zrobione. W mojej grze poprostu jestem zbyt tepy by zrozumiec czemu wygrywali 25 punktow w 14stu meczach albo jak ich zmotywowac. Chyba ze serio komputer zrozumial moja taktyke. Tylko ze wedlug innych portali zrobil to 2 sezony wczesniej wiec pomimo tego sie niby udawalo. Tylko dlaczego? Rozmowy motywacyjne podobnie prowadze wszyscy prawie na zielono bo najpierw z jednym gadam jak nie zmienia koloru to inaczej z drugim a jak zmieni to taka gadka do wszystkich obroncow etc. W czasie meczu zadam wiecej jak przegrywaja jak slaby rywal to agresywnie jak mocny zarliwie. Czasem wbija zaraz gola wyrownujacego a potem dostaja 2 w zad.

 

Zaczne chyba od nowa i bede opisywal kariere mecz po meczu moze ktos wtedy jakos cos doradzi xD I zrozumiem co jest zle.

 

PS. W Joint Story oni z gory zakladali ze to nie mozliwe jest cos takiego jak z Lurgan zrobiles. Poprostu nawet ze szczesciem niewykonalne i juz sobie zalozyli. No ale tam nawet Bayern przegrywa wiec moze zeby publicznosc zaciekawic specjalnie piszacy nie wykorzystuje maxa swoich umiejetnosci bo jakby wygral prawie wszystko to nie byloby ciekawie czytac czy cos ?

Odnośnik do komentarza

Awans do najwyzej ligi i mistrzostwa to nie jest ze raz sie udalo przypadkiem. Cos musi byc dobrze zrobione.

 

Mistrzostwo to co innego. Mi chodziło o finał LE. Dobrze zrobione? Taktyka, gracze, łut szczęścia. I coś jeszcze.

Do wielu aspektów nie podchodzę, jak maniak. ;) Przykładowo rozmowy motywacyjne, trening, konferencje- to wszystko zostawiam asystentowi.

Ostatni sezon był najlepszy dla Lurgan Celtic. Jak będzie dalej? Nie wiadomo. W poprzednim sezonie, trzy kolejki (o ile dobrze pamiętam) przed końcem przegrałem mistrzostwo ligi.

Wszystko po prostu zbiegło się dobrze. Taktyka + gracze. Czy umiejętność ustawienia? Może i jest u mnie, ale rozpisać tego bym nie potrafił ;)

Odnośnik do komentarza

@MaKK: I tak to sa cuda skoro "eksperci" od FMa twierdza ze to nie mozliwe a ty to robisz. Coprawda to FM 2014 ale chyba az tak wielkiej roznicy nie ma. Sprobuj moze kiedys kariere w FM 2015 od niezatrudnionego trenera. Bo napewno wszyscy sa ciekawi czy lepiej jak joint story sie uda.

 

Co do mnie to ja wszystko w FM ustawialem ze niby dobrze wychodzilo poza wlasnie ruszaniem taktyki bo co cos rusze to jest gorzej a nie lepiej i wychodzilo mi ze nieruszac daje najlepszy wynik tylko ze przestalo xD

 

PS. Jak widac bardziej doswiadczony gracz probowal moim savem i zamiast 3-2 czy 2-1 przegrywac to 1-0 przegrywal wiec ja nie wiem co jest nie tak mentalnosc grajkow chyba tylko ze niby sa pozytywnie nastawieni...... do przegrywania :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...