Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY
Makk

[FM16] Taktyczne udręki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ustawisz wszystkim graczom role w jakich spisują się najlepiej powstanie jeden wielki burdel a nie taktyka.

Tak jak lad wcześniej pisał, dostosowujemy zawodników pod taktykę a nie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gracie może z dwoma napastnikami?

Próbuję jakoś ustawić chłopaków i średnio mi wychodzi. Ten z prawej to Wysunięty Napastnik/ Atak. W meczach trzech strzelają po 3 bramki, ten drugi na razie nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja grałem ostatni sezon tak - ten z prawej był kompletnym napastnikiem a ten z lewej (niżej) cofniętym napastnikiem z funkcją wsparcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jedyne ustawienie dwóch napastników, jakie mi wychodzi to odgrywajacy/cof. napastnik (atak) + fałszywa 9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jedyne ustawienie dwóch napastników, jakie mi wychodzi to odgrywajacy/cof. napastnik (atak) + fałszywa 9.

Spróbuję. Miałem już F9 i Cofnięty, jako tak działało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja planuję przetestować inny wariant. OPŚ z rolą fałszywy napastnik i przed nim napastnik, obaj mieliby płynnie zmieniać się pozycjami w trakcie meczu. Tylko tak myślę nad rolą dlatego najbardziej wysuniętego gracza. F9 to chyba bezsensu, bo to dwie prawie dublujące się role, dlatego chyba początkowo postawię na cofnięty napastnik z funkcją ataku. Lis pola karnego/wysunięty napastnik nie używałem chyba jeszcze nigdy na dłużej, zresztą to mimo wszystko ustawienie z formalnie jednym NŚ i chyba mógłby być za bardzo osamotniony w polu karnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie ustawienie się akurat się sprawdza ;) Tylko nie pamiętam jaką rolę miał napastnik, chyba to był Wysunięty Napastnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wysunięty napastnik z funkcją ataku zawsze strzela najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Messi w pierwszy sezonie z rolą F9 strzelił u mnie 75 bramek, także dream on. Zbyt wiele rzeczy w tej grze ma wpływ by posługiwać się takimi truizmami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Messi w pierwszy sezonie z rolą F9 strzelił u mnie 75 bramek, także dream on. Zbyt wiele rzeczy w tej grze ma wpływ by posługiwać się takimi truizmami.

To oczywiste. Sama przypisana rola jednemu grajkowi nie daje sukcesu.

Wczoraj właśnie zauważyłem coś ciekawego (może Hameryki nie odkryłem)- zazwyczaj się gra z bocznymi obrońcami na Atak. Ja dałem swoim Boczny Obrońca / Wsparcie i z pomocy lepiej latają po ziemi piłki prostopadłe do napastników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często wam się zdarzało ,że np.taktyka sprawdzała wam się w jednym sezonie na różnych przeciwnikach ,a w następnym gracie tak samo i już jest gorzej ? Szczególnie ze skutecznością?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często wam się zdarzało ,że np.taktyka sprawdzała wam się w jednym sezonie na różnych przeciwnikach ,a w następnym gracie tak samo i już jest gorzej ? Szczególnie ze skutecznością?

Oczywista oczywistość ;) Za dużo zmiennych jest, żeby padały takie same bądź podobne wyniki. Od samej kondycji graczy jednej i drugiej drużyny, aż po warunki na boisku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no wiem ,że tak się zdarza ,ale tak z pół roku grałem świetnie ,akcje,wykańczanie akcji aż w końcu mistrzostwo Włoch - przychodzi następny sezon skład mam jeszcze lepszy a my albo remisujemy albo przegrywamy . Próbowałem zmieniać ustawienia ale to nic nie daje :) Zespoły potrafią szybko odebrać piłkę i rozpoczynać atak - szybka wrzutka na skrzydło albo kilka klepek i po mnie .. Trochę mnie to wkurza bo myślałem,że znalazłem w miarę idealną taktykę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zobacz na Everton Martineza :) zbudowanie drużyny w krótkim czasie i utrzymanie jej na wysokim poziomie to nie takie łatwe zadanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem :) Najbardziej mnie wkurzają te remisy - zostając mistrzem Włoch potrafiłem mieć 11 meczów zremisowanych - ogrom . I teraz człowiek nie wie w którym kierunku iść - zmieniać role zawodnikom , nastawiać bardziej ofensywnie,defensywnie - a chciałoby się to robić bez słynnego save and load - ale coś czuje ,że jak będzie tak dalej to mnie wypieprzą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak w realnym świecie - trenerzy nawet po sukcesie muszą się zastanawiać jak usprawnić drużynę/rozszerzyć jej mozliwości itepe ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawda ,ale chyba nie wiem jak pomóc drużynie żeby łatwe sytuacje wykorzystywali lepiej (czyli tak jak w ubiegłym sezonie ) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapewne tak się dzieje dlatego, że jak zaczynasz grać, to drużyna przeciwna nie wie za bardzo z kim ma do czynienia i atakuje. Wysuwa się do przodu i przez to masz więcej miejsca na stworzenie sobie sytuacji i poszukanie luk w obronie.

Po sezonie, jak zgarniasz majstra, już inaczej do Ciebie podchodzą, zazwyczaj bardziej zachowawczo. Wystarczy, że cofną obronę, zawężą pole gry, a Ty grając np. podania w pole karne, będziesz bił głową w mur. Nie będzie wolnego miejsca w polu karnym i akcje będą się kończyć strzałami z dystansu.

Ustawienia w taktyce możesz mieć dobre. Może wystarczy wyjść na mecz bardziej zachowawczo, np. standardem albo kontrą?

Nie wiem jak grasz i kim, więc tylko gdybam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gram ciągle standardem i albo sztywno albo elastycznie - Boczni obrońcy albo automatycznie albo obrona ,do tego Wysunięty Rozgrywający Wsparcie, Cof.Rozgrywający obrona - choć słaby odbiór raczej mają bo to zawodnicy bardziej ofensywni , do tego SN z funkcją wsparcie i Cofnięty napastnik i Kompletny napastnik Atak - w tamtym sezonie się sprawdzało i myślałem ,że będzie fajnie a tu lipa - Linia obrony jest nieco głębiej, rzadko gram przy przeciwniku bo boje się ,że jak zacznę grać bliżej to mnie zrobią w karolka i będą szły bramka za bramką - a tak to krótkie podania,utrzymanie piłki, wyższe albo normalnie przesuwanie się zawodników,czy tam piłki :P do tego gra po ziemi i piłki na wolne pole i to chyba wszystko

Sądzę że skład mam dobry - BR:Perrin i Sportiello ; BO :Santon,Darmian, Walqvist i od biedy Asamoah , ŚO : Van Dijk,Balanta,Goldaniga,Astori,St Juste . ŚP : Tielemans,Praet,Thiago Alcantara,Gebhardt,Sahin i Asensio , BP(SN) : Pjaca,Zivkovic,Bernardeschi,Ljajic,Vlasic,od biedy Driussi i Atak : Milik,Calleri i Gabriel Barbosa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi