Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R.


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Temat na starym forum.

 

Zdziwiłem się, że też nikt na nowej bazie nie założył tematu o tej grze. Jej pierwsza odsłona była niezła, choć można mieć parę zastrzeżeń. Nie wiem jak Wy, ale mam ochotę na powrót do zony i odkurzenie gry. Tymczasem pojawiają się już zapowiedzi prequela SoC.

 

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky jest drugim produktem z tytułowej serii. Nie jest to jednak klasyczna kontynuacja gry Shadow of Chernobyl, a to dlatego, że mamy do czynienia z prequelem. Oznacza to, iż wydarzenia rozgrywają się przed historią opowiedzianą w pierwszej części serii (konkretnie rok wcześniej). Akcja gry ponownie ma miejsce się na terenie znanej z Cienia Czarnobyla strefy (Zona). Co ciekawe, odwiedzane przez gracza tereny są jeszcze niebezpieczniejsze. Należy się także liczyć z obecnością potężniejszych anomalii, doskonale znanych z Cienia Czarnobyla. Clear Sky daje możliwość zapoznania się z przeszłością jednej z poznanych już w pierwszej części serii postaci, tym razem jednak wcielamy się w Stalkera reprezentującego przeciwną stronę barykady, próbującego upolować wspomnianego wyżej bohatera. Za przygotowanie Clear Sky ponownie odpowiedzialne jest ukraińskie studio developerskie o nazwie GSC Game World, które opracowało też takie gry jak Firestarter, czy Codename: Outbreak.

 

Na potrzeby S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky przygotowano nowy świat gry. Około 50% powierzchni stanowią sektory znane z pierwszej części serii, ale takie, które poddano znacznym modyfikacjom. Pozostała połowa stworzona została wyłącznie z myślą o nabywcach Clear Sky (między innymi Limansk, podziemia Prypeci). Licznych usprawnień doczekała się także konstrukcja zależności rządzących otaczającym nas światem, dzięki czemu wydarzenia poboczne, które mają miejsce w otoczeniu, są jeszcze wyraźniejsze. Gracz może między innymi być świadkiem toczonych między Stalkerami i zakrojonych na szerszą skalę walk. W trakcie zabawy istnieje możliwość przystąpienia do jednej z ośmiu różnych frakcji. Będąc już członkiem danego ugrupowania, zajmujemy się wykonywaniem różnych zadań. Początkowo są to proste misje, jednak z czasem otrzymujemy coraz trudniejsze zadania. Przejmujemy jednocześnie kontrolę nad kolejnymi sektorami i neutralizujemy bazy wroga. Warto też dodać, iż wybór frakcji nie jest obowiązkowy.

 

Pozostałe usprawnienia objęły między innymi interfejs użytkownika oraz widok podręcznego PDA, doskonale znanego z pierwszej części serii. Zarówno sojusznicy, jak i przeciwnicy zachowują się teraz rozsądniej (np. potrafią używać granatów). Gracz może korzystać z opcji szybkiej podróży oraz zdobywać nowe artefakty. Ulepszono system odpowiedzialny za upgrade ekwipunku (bronie, pancerze itp.) oraz za dokonywanie napraw. Lepiej prezentuje się fizyka świata gry. W Clear Sky pojawiają się także nowe, nieznane do tej pory zmutowane stwory. Grafika w pełni wykorzystuje możliwości oferowane przez biblioteki DirectX 10.

 

gry-online.pl

Odnośnik do komentarza

Moi drodzy. Zainstalowałem wczoraj ponownie Stalkera. W związku z zakupem nowego kompa postanowilem zobaczyć jak wygląda i chodzi Stalker ze wszystkimi ustawieniami garficznymi na tzw. full.

Powiem wam, że Stalker jest śliczny. Te dynamiczne światła, tekstury, cienie. Gra nabrala nowego blasku.

Do tego chodzi wyśmienicie :) .

Do tej pory musiałem grać na nieco ograniczonych detalach. Gra wyglądała super, ale dopiero po zmianie sprzętu przekonałem się co oferuje pod względem graficznym :) . Miodzio.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam mały problem. Może ktoś z was się z nim już spotkał.

Zainstalowałem patcha 10004. Wrzuciłem moda transport mod v.1.0 (spatchowany) i dupa.

Wywala mi grę. Transport mod nie działa.

Po jego wywaleniu wszystko jest cacy.

Macie jakis pomysł na to, że transport mod zaczął działać?

Odnośnik do komentarza
Dzięki za info, że można było nimi jeździć tylko do nasypu. W sumie kaszana. Myślalem, że mod działa na wszystkich planszach.

Może są jakieś poprawione mody, ale nie wydaje mi się - za nasypem stoją same złomy.

Z resztą jeździło się maksymalnie kiepawo i już wolałem chodzić (mimo swojej niecierpliwości ;))

Odnośnik do komentarza
Dzięki za info, że można było nimi jeździć tylko do nasypu. W sumie kaszana. Myślalem, że mod działa na wszystkich planszach.

Może są jakieś poprawione mody, ale nie wydaje mi się - za nasypem stoją same złomy.

Z resztą jeździło się maksymalnie kiepawo i już wolałem chodzić (mimo swojej niecierpliwości ;))

 

Zgadzam się. Już Maluchem się lepiej jeździ, niż samochodami w Stalkerze :]

Odnośnik do komentarza

Owszem jeździło się kiepawo, ale dzięki tym pojazdom teren bardziej mi się podobał :D .

Do chodzenia z czasem się przyzwyczaiłem. Bywa to meczące, ale da się przeżyć.

Fajnie, że teren jest spory. Gorzej, że jednak są te przejścia i tak naprawdę nie da się zwiedzić wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

oj ja milo wspominal Stalkera :) mimo wielu bledow to gralo mi sie znosnie :) tez w pewnym momencie musialem sie liczyc z kazdym strzalem ale jakos dalem rade i przeszedlem :) bardzo podobala mi sie Arena gdzie walczylo sie z roznymi przeciwnikami :]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Mam pytanie do osób grających w Czyste Niebo.

Czy u was rosyjscy aktorzy też są tak wyciszeni w momencie jak odzywa się lektor? W ogóle ich nie słychać, kompletnie. Jak pan Utta "siedzi cicho" to słychać ich doskonale.

Druga sprawa - bo nie pamiętam. Czy w Stalkerze można się było zdrzemnąć/przyspieszyć upływ czasu? Nie lubię chodzić po Zonie w nocy (słabo widzę w ciemnościach a do tego lękliwy jestem ;) )

A ogólnie to CN chyba jest tym czym Stalker powinien być od początku :-k

Odnośnik do komentarza
Po drugie CDP ma zamiar dodać jeszcze w patchu poprawke do lektora i dzwięków rosyjskich żeby były bardziej słyszalne.

 

Cytat z forum CDP. A więc to nie wina moich ustawień, głośników czy Bóg wie czego, tylko przesadne wyciszenie rosyjskiej mowy :-k

 

Najgorsze, że widzę także, że zapowiadany na dniach patch (poprawiający m. in. stabilność, choć u mnie gra się ani razu nie wykrzaczyła) ma być niekompatybilny z poprzednią wersją a jakoś nie chce mi się grać jeszcze raz te 10h które już spędziłem przy grze :/ Bo to akurat najgorsze 10h czyli jak jest się słabym mośkiem co go byle mutant może ukatrupić :/

 

Btw - czy ktoś z was wstąpił już do jakiejś frakcji? Czy wojny są zabugowane czy tylko u mnie koledzy mają mnie w głębokim poważaniu i zamiast zająć oczyszczone przeze mnie posterunki nic nie robią :roll:

 

Chyba jednak bug :sciana: Za forum z gram.pl

-lonersi nie palą się przejmować punktów nawet jak powybijam wszystkich bandytów na mapie
Odnośnik do komentarza

Hej, szwagier jest fanem gry i kupił sobie, żeby u mnie łupać, bo ma za słabego kompa. Tymczasem raz na jakiś czas, gra zalicza albo crasha i wywala do Windy, albo resetuje mi cały system, komp mam w miarę nowy i WSZYSTKIE inne gry działają na nim bez zarzutu (tzn. S.T.A.L.K.E.R poza wyrzutami też dobrze działa).

 

Pojawia mi się informacja o jakimś X ray engine błędzie, w googlach wyskakuje mi info o directX-ie, ale ja mam 9.0c, więc za bardzo nie rozumiem o co cho.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...