Skocz do zawartości
W ostatni weekend lipca odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy!
TEMAT ZLOTOWY
ANKIETA: CZY WEŹMIESZ UDZIAŁ W ZLOCIE?

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi miło, lubię ten forumek i cieszę się, że w jakiś sposób jestem też doceniany - najpierw Użytkownik Roku, a teraz wejście do MT. Nie pozostaje nic innego jak podziękować wszystkim za głosy ;) 

• Lubię! 5
  • Uwielbiam 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już widzę jakiś kolega zamknął, na przyszłość jak to nie jest sprawa najwyżej wagi po prostu zaraportuj posta z tematu z dopiskiem, że do zamknięcia czy coś ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Albo zapłać za bycie Przyjaciulem, wtedy możesz sam zamykać swoje tematy :)

• Lubię! 1
  • Uwielbiam 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Meler napisał:

Albo zapłać za bycie Przyjaciulem, wtedy możesz sam zamykać swoje tematy :)

Trzeba będzie wpłacić, żeby @Reaper miał na wyjazd do Tajlandii ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już tam był :kekeke:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ej, może wrzucić temat o Zlocie na główną stronę? Tak jak to było z awardsami? Kto wie, może ktoś się skusi na wyjazd i pogadanki o kulkach :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
21 godzin temu, Pulek napisał:

Ej, może wrzucić temat o Zlocie na główną stronę? Tak jak to było z awardsami? Kto wie, może ktoś się skusi na wyjazd i pogadanki o kulkach :)

Zrobione :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Cytat

A więc niestety mam niewesołą nowinę - w maju forum gargulec.pl będzie prawdopodobnie musiało przejść w stan spoczynku.

Powodem jest wchodząca ogólnoeuropejska regulacja prawna RODO. Ogólnie rzecz biorąc - niestety aby funkcjonować forum musi składować i operować na danych osobowych. Do których zalicza się adres email, IP (w połączeniu z innymi czynnikami) oraz także to co sami wrzucicie - np. zdjęcia czy to co sami napiszecie o sobie. I fakt, że mówimy o działalności niekomercyjnej NIE MA nic do rzeczy (pytałem o to prawnika). Nowe zmiany prawne zaś wymagają ścisłej kontroli jak te dane są przetwarzane.

Najzwyczajniej w świecie nie będzie mnie stać na jego utrzymanie. Nie w obliczu faktu, że jest możliwe by potrzebny był Inspektor Ochrony Danych (plus sporo zmian technicznych - te akurat byłyby wykonalne) a tego się za mniej niż 300-400 zł miesięcznie nie da załatwić. Nie mamy wystarczająco dużej bazy użytkowników aby taką kwotę pokryć z reklam a operowanie “w szarej strefie” jest cokolwiek debilnym rozwiązaniem biorąc pod uwagę wysokość kar (do 20 000 000 € lub 4% obrotu rocznego, którakolwiek z tych kwot będzie wyższa).

Takie oto info pojawiło się na malutkim forum na którym bywam, i zastanawia mnie jak te nowe przepisy będą miały się do CMF; ma ktoś może jakąś wiedzę w tym temacie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może @Perez coś się orientował w tym temacie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O RODO slyszalem, ale podpytam naszego admina, jak on to widzi, bo akurat ma duze doswiadczenie w temacie zarzadzania danymi osobowymi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie panikowałbym :)

• Lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta