Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

A więc niestety mam niewesołą nowinę - w maju forum gargulec.pl będzie prawdopodobnie musiało przejść w stan spoczynku.

Powodem jest wchodząca ogólnoeuropejska regulacja prawna RODO. Ogólnie rzecz biorąc - niestety aby funkcjonować forum musi składować i operować na danych osobowych. Do których zalicza się adres email, IP (w połączeniu z innymi czynnikami) oraz także to co sami wrzucicie - np. zdjęcia czy to co sami napiszecie o sobie. I fakt, że mówimy o działalności niekomercyjnej NIE MA nic do rzeczy (pytałem o to prawnika). Nowe zmiany prawne zaś wymagają ścisłej kontroli jak te dane są przetwarzane.

Najzwyczajniej w świecie nie będzie mnie stać na jego utrzymanie. Nie w obliczu faktu, że jest możliwe by potrzebny był Inspektor Ochrony Danych (plus sporo zmian technicznych - te akurat byłyby wykonalne) a tego się za mniej niż 300-400 zł miesięcznie nie da załatwić. Nie mamy wystarczająco dużej bazy użytkowników aby taką kwotę pokryć z reklam a operowanie “w szarej strefie” jest cokolwiek debilnym rozwiązaniem biorąc pod uwagę wysokość kar (do 20 000 000 € lub 4% obrotu rocznego, którakolwiek z tych kwot będzie wyższa).

 

Takie oto info pojawiło się na malutkim forum na którym bywam, i zastanawia mnie jak te nowe przepisy będą miały się do CMF; ma ktoś może jakąś wiedzę w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...