Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

Może i jestem upierdliwy ale mam prośbę: często widać, jak moderatorzy pogrubiają błędy popełniane przez userów i słusznie. Ale prosiłbym o uwypuklanie notorycznie powtarzanego słowa "meczy", które także jest błędem. Oczywiście w miarę możliwości.

Dziękuję.

Pewnie chodzi Ci o mnie, bo w chwilach desperacji nie wytrzymuję i zaznaczam userom najgorsze błędy. Oczywiście forma "meczy" jest niepoprawna (prawidłowa ->"meczów"), ale ręczne poprawianie tekstów to walka z wiatrakami. Czasami zastanawiam się, czy dla tych piszących najbardziej niechlujnie nie stworzyć osobnego karierowego "żłobka" i degradować tam pełne błędów, literówek i niechlujności tematy z Karier.

Odnośnik do komentarza
Czasami zastanawiam się, czy dla tych piszących najbardziej niechlujnie nie stworzyć osobnego karierowego "żłobka" i degradować tam pełne błędów, literówek i niechlujności tematy z Karier.

 

Moment, moment. Celem działu Opowiadania jako takiego jest danie możliwości użytkownikom spisania swojej FMowej kariery na forum. Kiedy powstał podział na Opowiadania i Opowiadania lepsze kilka osób już stwierdziło, że jest to zupełnie niepotrzebny podział, na lepszych i gorszych. Jeśli teraz powstanie dział pt. Opowiadania złe, to autorowi już w ogóle nie będzie się chciało pisać karier.

 

Jasne, można zwrócić uwagę, dać czas na poprawę, ale wszystko w pewnych granicach.

Odnośnik do komentarza
Pewnie chodzi Ci o mnie, bo w chwilach desperacji nie wytrzymuję i zaznaczam userom najgorsze błędy. Oczywiście forma "meczy" jest niepoprawna (prawidłowa ->"meczów"), ale ręczne poprawianie tekstów to walka z wiatrakami. Czasami zastanawiam się, czy dla tych piszących najbardziej niechlujnie nie stworzyć osobnego karierowego "żłobka" i degradować tam pełne błędów, literówek i niechlujności tematy z Karier.

 

Bez sensu też abym ja w wielu przypadkach pisał posta tylko po to, aby wytknąć czy poprawić błąd. A takich sytuacji jest wiele, i nawet nie mam na myśli opowiadań, bo tam zaglądam stosunkowo rzadko. Bardziej mi chodzi o takie normalne, codzienne posty w temacie o reprezentacji, livescorze czy klubach.

Naprawdę czasem liczba tych wyrazów aż kłuje w oczy.

Odnośnik do komentarza
Moment, moment. Celem działu Opowiadania jako takiego jest danie możliwości użytkownikom spisania swojej FMowej kariery na forum. Kiedy powstał podział na Opowiadania i Opowiadania lepsze kilka osób już stwierdziło, że jest to zupełnie niepotrzebny podział, na lepszych i gorszych. Jeśli teraz powstanie dział pt. Opowiadania złe, to autorowi już w ogóle nie będzie się chciało pisać karier.

Jasne, można zwrócić uwagę, dać czas na poprawę, ale wszystko w pewnych granicach.

Czasem lepiej byłoby aby taki autor w ogóle nie pisał. Oszczędziłby wielu osobom nerwów. Co do "żłobka" to część autorów zdegradowanych tam opów by się wykruszyła a dla części byłaby to motywacja do zastanowienia się nad jakością tekstu. Obecnie w Karierach rezydują opki solidne, przyzwoite i zupełnie nędzne i trochę niesprawiedliwie jest trzymać te ostatnie z pozostałymi zaś przesadą byłoby przenoszenie wszystkich poprawniejszych do Opowiadań.

Odnośnik do komentarza
Moment, moment. Celem działu Opowiadania jako takiego jest danie możliwości użytkownikom spisania swojej FMowej kariery na forum. Kiedy powstał podział na Opowiadania i Opowiadania lepsze kilka osób już stwierdziło, że jest to zupełnie niepotrzebny podział, na lepszych i gorszych. Jeśli teraz powstanie dział pt. Opowiadania złe, to autorowi już w ogóle nie będzie się chciało pisać karier.

Jasne, można zwrócić uwagę, dać czas na poprawę, ale wszystko w pewnych granicach.

Czasem lepiej byłoby aby taki autor w ogóle nie pisał. Oszczędziłby wielu osobom nerwów. Co do "żłobka" to część autorów zdegradowanych tam opów by się wykruszyła a dla części byłaby to motywacja do zastanowienia się nad jakością tekstu. Obecnie w Karierach rezydują opki solidne, przyzwoite i zupełnie nędzne i trochę niesprawiedliwie jest trzymać te ostatnie z pozostałymi zaś przesadą byłoby przenoszenie wszystkich poprawniejszych do Opowiadań.

Totalnie porypany pomysł. Idąc takim tropem wkrótce będziemy piętnować każego usera odpowiednią grupą, czy rangą typu "analFABETA". Mam wrażenie, że lada dzień stworzymy podział na poprawnych, poprawniejszych i gorszych, stawianych niżej niż zbanowani.
Odnośnik do komentarza
Totalnie porypany pomysł. Idąc takim tropem wkrótce będziemy piętnować każego usera odpowiednią grupą, czy rangą typu "analFABETA". Mam wrażenie, że lada dzień stworzymy podział na poprawnych, poprawniejszych i gorszych, stawianych niżej niż zbanowani.

Sugeruję korzystać z bardziej literackiej polszczyzny. Jeśli nie wiesz co to takiego, sięgnij po słownik, albo ujawniaj swe przemyślenia wśród kolegów pod budą z piwem. :>

 

Edyta: Sugeruję zapoznać się z tym postem: KLIK!

Edyta2: Chodzi o dział Karier a tam pisanie nie jest obowiązkowe. Jeśli już ktoś decyduje się na założenie tam tematu to pisze dla innych userów a nie dla samego siebie przecież. Masowe błędy ortograficzne, literówki, powtórzenia, niechlujność, stylistyka na poziomie zerówki a właściwie jej brak, jest tylko i wyłacznie objawem braku szacunku dla tych, dla których przeznaczony jest tekst. Po co więc w ogóle w takim przypadku pisać ?

Odnośnik do komentarza

:omg: brak mi słów... nie wiem co chciałeś osiągnąć tą błyskotliwą uwagą nt słowa "porypany". Sugerujesz, że to słowo wulgarne?

"porypać I posp. ?zrobić coś źle?"

 

Edyta1: link który podałeś jest pełen "?" które na bank nie mają nic wspólnego z literacką polszczyzną.

Edyta2: Na dziale karier się zaczyna... To tak nawiasem mówiąc. Dla dużej części userów ważna jest możliwość podzielenia się wynikami, a Ci lubią to oglądać (nie mylić z czytać). Dlatego dział ten nazywa się kariery, a ten temat, gdzie oczekujemy treści, nazywa się opowiadania. Taka jest moja wizja. Sam pierwszego opka pisałem, aby pisać, czyli pochwalić się wynikami, wymienić poglądami nt taktyki w zespole i innymi bzdurami.

Odnośnik do komentarza
:omg: brak mi słów... nie wiem co chciałeś osiągnąć tą błyskotliwą uwagą nt słowa "porypany". Sugerujesz, że to słowo wulgarne?

"porypać I posp. ?zrobić coś źle?"

 

Edyta1: link który podałeś jest pełen "?" które na bank nie mają nic wspólnego z literacką polszczyzną.

Jest tam uwaga o "kulutrze wypowiedzi". Nie doczytałeś? Nie wiesz co to kultura? ->sięgnij po słownik.

 

Edyta2: Na dziale karier się zaczyna... To tak nawiasem mówiąc.

Nawiasem mówiąc pisanie zaczyna się w szkole podstawowej a czasem nawet w zerówce, ale na pewno nie w Karierach ;)

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Wg mojej skromnej osoby taki podzial bylby jednak dobry. Nie kazdy potrafi pisac skladna polszczyzna, przykuc uwage czytelnika, prowadzic interesujaca fabule. Zgoda, ze dla takich osob jest utworzony dzial "kariery" (na opowiadania trzeba sobie zasluzyc). Jednak i w karierach pojawiaja sie ciekawe teksty, moze bez fabuly a jednak prowadzone schludnie z dawka humoru. Co innego gdy jakis gim wpadnie, zacznie siac zamet i rozpocznie kolejna "super kariere Chelsea" :] Przebicie sie przez 10 takich karier w "karierach" skutecznie zniecheca i nie pozwala wylowic najciekawszych tekstow ktore zasluguja na uznanie.

 

W smie przyszedl mi teraz do glowy inny podzial :] A moze by tak zrobic dzial "teksty" ? Trafialby tam kazdy nowo napisany tekst a powiedzmy po 2 stronach nastepowala by "segregacja" tzn trafialby do ww karier bez fabuly lub opowiadan. W innym przypadku nadal kisil by sie z holota w "tekstach" :> Ot taka luzna propozycja :P

Odnośnik do komentarza
Jeżeli zacznie się kompletna segregacja, to CMF po raz kolejny udowodni, że nie jest forum dla wszystkich.

Jeżeli nie zacznie się na poważnie tępić piszących "po polskiemu" vel "po polskawemu", to wkrótce forum stanie się analfabetycznym śmietnikiem, pełnym błyskotliwych nastoletnich "dysortografów" i im podobnych. Wracając pamięcią do lat edukacji w szkole podstawowej i liceum, nie przypominam sobie, by korzystanie ze słownika ortograficznego (w wersji drukowanej wówczas!) parzyło, ucinało ręce czy dokonywało równie niepożądanych działań. W obecnych czasach, gdy programy do edycji tekstu i przeglądarki dają możliwość natychmiastowego sprawdzenia poprawności wpisanych słów, głupio byłoby mi osobiście popełniać takie błędy, jakich dziesiątki czy nawet setki na forum wciąż widać. A brednie o dysortografii możecie sobie (to do panów, który polska ortografia jest obca) w dupę, za przeproszeniem, wsadzić.

Odnośnik do komentarza

Pozostaje taka kwestia, czy efekty jakie sie tym osiagnie sa warte wysilku i zamieszania jakie trzebe bedzie wlozyc w upominanie, segregowanie i przypoprzadkowywanie ludzi do kategorii. Zawsze bede uwazal, ze CMF nie jest miejsce, gdzie ktokolwiek mialby byc wychowywany, uczony jakichkolwiek zasad - takze zasad ortografii. Jesli nie zapewni mu tego najblizsze otoczenie to na pewno nie damy rady tego zrobic my - zostaniemy jedynie odebrani jaki agresor, ktory ogranicza swobode wypowiedzi i sie po prostu czepia.

 

Serio nie wiem czy odbrobine nie przeginacie z takimi, a nie innymi propozycjami na uzdrowienie tych, ktorzy choruja na dysortografie, czy inne dysmożdże.

 

To, ze on sobie to wrzuci do slownika nie nauczy go pisac poprawnie i literacko... Tak samo, jak nasze uwagi raczej nie uczynia go lepszym czlowiekiem.

 

Slowem mozemy tu usuwac skutki - przyczyn nie usuniemy, a jesli ktos ma odmienne zdanie to go chyba ulanska fantazja poniosla i za bardzo wierzy w swoja moc sprawcza.

 

Jeżeli zacznie się kompletna segregacja, to CMF po raz kolejny udowodni, że nie jest forum dla wszystkich.

A kto Ci powiedzial, ze jest? Nigdy nie bylo :]

Odnośnik do komentarza
Zawsze bede uwazal, ze CMF nie jest miejsce, gdzie ktokolwiek mialby byc wychowywany, uczony jakichkolwiek zasad - takze zasad ortografii. Jesli nie zapewni mu tego najblizsze otoczenie to na pewno nie damy rady tego zrobic my - zostaniemy jedynie odebrani jaki agresor, ktory ogranicza swobode wypowiedzi i sie po prostu czepia.

 

Yep - tłuszczę nie dlatego, żeby tłuszczony się czegoś nauczył, tylko dlatego, że kole mnie to w oczy, a pogrubienie przynosi mi w jakimś stopniu ulgę, a i satysfakcję :]

 

To, ze on sobie to wrzuci do slownika nie nauczy go pisac poprawnie i literacko... Tak samo, jak nasze uwagi raczej nie uczynia go lepszym czlowiekiem.

 

Oczywiście że nie, ale mnie osobiście będzie się to przyjemniej czytać ;)

Odnośnik do komentarza
Ja tak OT trochę, ale jeśli uważacie, że dysortograf to leń, któremu się nie chciało uczyć zasad ortograficznych to naprawdę gratuluję. :roll:

 

Raczej chodzi o to, że wielu leniów wymyśla sobie, że się jest 'chorym'.

 

Właśnie przez takich ludzi osoby, które naprawdę mają z tym problem, wrzuca sie do jednego worka i im sie nie wierzy.

Odnośnik do komentarza

Zacznę od tego, że nie jestem do końca przekonany do wizji "żłobka". Ale:

 

Zawsze bede uwazal, ze CMF nie jest miejsce, gdzie ktokolwiek mialby byc wychowywany, uczony jakichkolwiek zasad - takze zasad ortografii.

 

A ja uważam, że każde miejsce jest na to dobre. Rzeczą oczywistą jest, że są w tym względzie ośrodki pierwszoplanowe i drugoplanowe... a CMF w tym przedstawieniu gra halabardników. Ale nawet ten dziesiąty plan potrafi być czasem ważny. Jako wyrabianie, że tak powiem, kontekstu dla upartego nieuka ("hej, nie tylko w szkole i w domu się czepiają"). CMF nie ma tu żadnej misji, ale odrobinka pomocniczości w tym względzie IMHO nie zawadzi.

Odnośnik do komentarza
:omg: brak mi słów... nie wiem co chciałeś osiągnąć tą błyskotliwą uwagą nt słowa "porypany". Sugerujesz, że to słowo wulgarne?

"porypać I posp. ?zrobić coś źle?"

 

Edyta1: link który podałeś jest pełen "?" które na bank nie mają nic wspólnego z literacką polszczyzną.

Jest tam uwaga o "kulutrze wypowiedzi". Nie doczytałeś? Nie wiesz co to kultura? ->sięgnij po słownik.

Jakby to powiedzieć, podałeś link do google mówiąc, że masz jakąś obiekcję. Jaką, sam sobie poszukaj... thx za precyzje.

 

Edyta2: Na dziale karier się zaczyna... To tak nawiasem mówiąc.

Nawiasem mówiąc pisanie zaczyna się w szkole podstawowej a czasem nawet w zerówce, ale na pewno nie w Karierach ;)

Mowiłem o tym, że podział zaczyna się w Karierach, a potem już mały krok by go wprowadzić wszędzie. :roll:
Odnośnik do komentarza
Zacznę od tego, że nie jestem do końca przekonany do wizji "żłobka". Ale:

 

Zawsze bede uwazal, ze CMF nie jest miejsce, gdzie ktokolwiek mialby byc wychowywany, uczony jakichkolwiek zasad - takze zasad ortografii.

 

A ja uważam, że każde miejsce jest na to dobre. Rzeczą oczywistą jest, że są w tym względzie ośrodki pierwszoplanowe i drugoplanowe... a CMF w tym przedstawieniu gra halabardników. Ale nawet ten dziesiąty plan potrafi być czasem ważny. Jako wyrabianie, że tak powiem, kontekstu dla upartego nieuka ("hej, nie tylko w szkole i w domu się czepiają"). CMF nie ma tu żadnej misji, ale odrobinka pomocniczości w tym względzie IMHO nie zawadzi.

Coz jesli Wam sie chce i Gabemu na przyklad przyjnosi to satysfakcje to dzialajcie - ja tam nic przeciwko nie mam, tez mi bedzie milej czytac zdania, ktore choc troche bardziej beda przypominac ten pierwotny jezyk polski :]

Odnośnik do komentarza

Trochę chyba odbiegliście od tematu;

 

Sprawa wygląda tak, że forum samo w sobie jest jakimś źródłem informacji, miejscem do podzielenia się wynikami z managera, miejscem do poruszenia dręczocych nas tematów. I to niech sobie zostanie po swojemu.

 

Mnie, osobiście, martwi co raz to i większy rygor? (nie wiem, czy to najlepsze słowo) wprowadzane na CMF. Nagle staje się to miejsce, że użytkownik musi stać się osobą 'świętą', tudzież taką, która przestrzega nienormalnych zasad (żeby nie było - imo żeby czerpać coś z forum, trzeba spełniać jakieś tam zasady, ale to inna bajka). Z początku były to jakieś drobne 'wykroczenia', teraz doszło natomiast do tego, że nie można oglądać meczów przez sopcasta (oglądać może i można, ale wolno o tym głośno mówić :]), wypowiedzieć swojego zdania (vide sytuacja w temacie zboczenia, zboczeńcy i patologie społeczne).

 

Do czego zmierzam - jeśli ktoś naprawdę chce coś z forum wynieść (oprócz ściągniejtej taktyki), to wyniesie, uwierzcie mi. Na cmf nie ma musu przebywania; ten, kto chce z niego korzystać, ten z niego korzysta. No właśnie, ale skoro nie ma musu przebywania, to nie róbcie też zakazu.

 

Odnośnie jeszcze Dixa, i jego pomysłu - skądinąd bardzo trefnego, imo - kiedyś każdy mógł pisać w opowiadaniach, i tyle. Nie było żadnych podziałów. Teraz jest już tak, że jest podział na lepiej piszących, i gorzej piszących. Sam tego za bardzo nie uznaję, bo w całym dziale Kariery jest w terj chwili może 6/7 opków na dobrym poziomie. Kiedyś takich opowiadań było zdecydowanie więcej. Jeśli teraz podzielicie na słabszych, średnich, lepszych, to ilość tych opowiadań zapewne jeszcze spadnie.

Odnośnik do komentarza

Sprawa wyglada tak, ze

 

1) albo sie ten kurek odkreci calkowicie i wroci do tego co bylo dawno temu oraz uzna, ze kazdy ma wlasna moralnosc i jesli bedzie chcial robic cos zlego to robic to bedzie, a tutaj bedzie udawal, iz jest grzeczny i przykladny

2) albo bedziemy mieli co raz wiecej pomyslow na wychowywanie uzytkownikow i mowienie im co jest zle, a co dobre i co maja robic, a czego nie

 

admini wybrali ta druga droge i o ile pomysl z korygowaniem bledow ortograficznych mi sie podoba to juz nie raz dawalem wyraz temu, ze cala reszta ograniczen doprowadzi ostatecznie do agonii tegoz forum, bo jak sie cos bez konca ulepsza to to w koncu jest do dupy nie podobne.

 

troche nad tym ubolewam, ale sie juz z tym pogodzilem - widac ktos tu jednak jest swiecie przekonany, ze moze poprzez zamiatanie smieci pod dywan uczynic ludzi szczesliwszymi i madrzejszymi.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...