Skocz do zawartości

Mały szary człowiek...


Geeeziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy temat, więc proszę o wyrozumiałość :)

 

Od kilku tygodni przymierzam się do rozpoczęcia rozgrywki w nowym dla mnie formacie. Zawsze była to gra 4fun, czyli wybierałem jeden ze swoich ulubionych zespołów i grałem sobie do utraty chęci, aczkolwiek teraz postanowiłem przejść prawdziwą drogę "od zera do bohatera".

 

Założeniami moimi jest rozpoczęcie gry jako bezrobotny z bez zadnego kursu trenerskiego. Pod uwagę biorę początek kariery jedynie w kraju ojczystym czyli polsce. Ułatwieniem jedynie może być w przyszłości znajomość języka angielskiego i niemieckiego.

 

Wybór krajów

Ustawienia

 

Wersja : FM 15 3.2

Baza Danych: Duża

Status: jak to często w naszym kraju bywa - bezrobotny.

Edytowane przez MaKK
Poprawione linki
Odnośnik do komentarza

Tydzień zaczął się jak zawsze... narzekania matki, aby znaleźć w końcu sobie jakąś robote. Oczywiście czułem się jak serialowy Ferdek, w tym kraju nie było pracy dla ludzi z moim wykształceniem. Nędzny tytuł technika nie dawał mi w tym kraju niczego.. czułem się niepotrzebny. W drodze powrotnej z pośredniaka, zachaczyłem o mój ulubiony kiosk Ruchu. Zakupiłem kilka ulubionych gazet sportowych na spokojne poniedziałkowe popołudnie, przy okazji wysyłając kupon Lotto na chybił trafił.. esh może w końcu się powiedzie.

Po powrocie do domu rozpocząłem poszukiwanie pracodawcy w prasie. Każda próba uzyskania pracy kończyła się fiaskiem, nie było znajomości = nie było pracy.

Gdy nadszedł wieczór, usiadłem do mojej ulubionej pracy a w niej zauroczyl mnie artykuł "Od zera do bohatera". Opowieść o pewnym trenerze z jedej ze znanych lig z Europy, który zaczynał przygodę bez jakiegokolwiek doświadczenia. Stwierdziłem on dał rade to ja nie dam?! Usiadłem do komputera w celu znalezienia wolnych miejsc pracy w polskich klubach , nie mialem nadzieji nawet na I ligę. Przejrzalem wszystkie kluby i znalazłem kilka wolnych etatów w III lidze. Ostrovia, Wisłoka czy Dąb Dąbrowa nie były to wielkie kluby ale miałem nadzieje. Szybko napisałem moje nie zbyt obszerne CV i wysłałem na maile drużyn. Gdy o całej sytuacji powiedziałem mamie , odpowiedziała mi jednym słowem - "Zgłupiałeś!".

Dzień w dzień przeglądałem skrzynkę mailową z nadzieją odzewu, lecz dobijaly mnie informacje o nowo zatrudnionych trenerach druzyn do ktorych wysłałem CV... a na mailu cisza, żadnej wiadomości. Załamałem się, nawet w głupiej III lidze trzeba mieć znajomości. W akcie desperacji wysłałem CV do I ligowego Zagłębia Sosnowiec i Dolcanu Ząbki, a co mi tam.

 

W piątkowe południe, podczas obiadu dzwoni telefon. Zdenerwowany przerwą w posiłku odbieram :

- HALO!?!?!?

- Dzięń dobry! Pan Grzegorz? - usłyszałem przemiły kobiecy głosik w słuchawce.

- Tak? w czym problem ? - zdenerwowany odpowiadam w przekonaniu, iż to kolejna oferta handlowa.

- Witam, z tej strony Agnieszka Jędras , osobista sekretarka prezesa Zagłębia Sosnowiec - Marcina Jaroszewskiego. Pan Marcin zaprasza Pana na rozmowe kwalifikacyjną jutro na popołudnie. Jest pan nadal zainteresowany?

Zatkało mi dech w piersiach, czy ja snię ?

- Oczywiście, że tak ! - odparłem.

 

Po uzgodnieniu kilku szczegółów, wykonałem szybki telefon do cioci z okolic Katowic w celu zorganizowania noclegu na kilka dni. Wyskoczyłem na miasto wypłacic pieniądze na bilet. I z niecierpliwieniem oczekiwałem następnego dnia. Godzina 8.30 - Łódź Kaliska STARTUJEMY!

Edytowane przez MaKK
Odnośnik do komentarza

Sobota poranek.

 

Wstałem jak nigdy wyspany. Zabralem swoje walizki i powędrowałem na pociąg do Katowic. Tam czekała na mnie ciocia i wytumaczyła mi nieco logistykę po śląskich miastach. Po miłym popoludniu udałem się do Sosnowca na rozmowę.

Sosnowiec ulica Kresowa 1, siedziba Zagłębia. W środku prześliczna Pani sekretarka Agnieszka.

Rozmowa z prezesem była zdumiewająco luzacka, albo traktował mnie niepoważnie bądź to wporzo gość. Na koniec standardowo - Odezwiemy się do Pana w ciągu 7 dni.

Więc zabrałem swoje 4 litery i pojechałem spędzić wakacje u cioci.

Po 4 dniach na wyświetlaczu mojego telefonu pojawił się numer telefonu z sekretariatu Zagłębia. Po drugiej stronie, przeurocza sekretarka , zaprosiła mnie na kolejną rozmowę w celu omówienia szczegółów kontraktu.

Warunki były dla mnie oszałamiające na start 2400zł , mieszkanie nieopodal stadionu, telefon służbowy oraz kwit kierujący na kurs uprawnień treneskich. Licencja Krajowa C - na start dobre i to .

Po podpisaniu kontraktu zostałem zapoznany ze sztabem oraz moim asystentem. Najbliższy trening jutro. Zobaczymy co potrafią Ci moi kopacze.

 

Jednak Sosnowiec nie jest taki zły jak go malują. Wszyscy narzekają, że to koniec Polski. Jak dla mnie od teraz to mój raj na ziemii.

 

 

( tak btw proszę jakiegoś moda na zmianę imienia i nazwiska sekretarki w 2 poscie na Agnieszka Jędras , niech będzie troche realistyczniej. Dość śmiesznie trafiłem , mieszkając w Łodzi trafić w Sosnowcu na sekretarkę o nazwisku najpopularniejszego łódzkiego pseudokibola :) )

Odnośnik do komentarza

Następnego dnia gdy obudziłem się w nowym mieszkaniu, ubrałem się w klubowy dres by poprowadzić wraz z moim asystentem swoj pierwszy trening.

 

Kadra wyglądała całkiem ciekawie , nie brakowało w niej starych wyjadaczy jak i młodych wilków głodnych sukcesu.

 

Oto oni.

 

Bramkarze:

 

Szymon Gasiński - Polak - 31 lat

Wojciech Fabisiak - Polak - 19 lat

 

Podsumowanie:

Według mojego scouta nieco wieksze umiejętności obecnie ma Fabisiak aczkolwiek licze na doświaczenie Gasińskiego więc póki co on raczej będzie numerem jeden w bramce chyba, że nie zachwyci, a młody okaże się napradę lepszy.

 

Lewi obrońcy:

Jovan Ninković - Serb - 27 lat

Daniel Kutarba - Polak - 21 lat

 

Podsumowanie:

Statystyki przemawiają na korzyść Kutarby, zobaczymy co wyjdzie w praniu

 

Środkowi obrońcy:

Krzysztof Markowski - Polak - 34 lata

Sławomir Jarczyk - Polak - 33 lata

 

Podsumowanie:

Solidni defensorzy, trzeba się rozglądać za zmiennikami oraz zastępcami w przyszłości.

 

Prawi obrońcy:

Michal Farkas - Słowak - 29 lat

Krystian Dudała - Polak - 17 Lat

 

Podsumowanie:

Polak niewiele odstaje o wiele starszemu koledze z drużyny, chociaż doświadczenie i bardziej ofensywne umiejętności Farkasa póki co bardziej do mnie przemawiają.

 

Defensywni pomocnicy:

Grzegorz Fonfara - Polak - 31 lat

Kamil Zalewski - Polak - 25 lat

 

Podsumowanie:

Fonfara zdecydowany lider tej pozycji. Kamil zaś raczej zmiennik, po sezonie trzeba będzie się rozglądać za wzmocnieniem.

 

Środkowi Pomocnicy:

Sebastian Dudek - Polak - 34 lata

Łukasz Matusiak - Polak - 29 lat

Wojciech Wojcieszyński - Polak - 28 lat

Tomasz Szatan - Polak - 25 lat

 

Podsumowanie:

Sebastian wyglada na mózga druzyny ktory w tym sezonie będzie kreował naszą grę, po sezonie niestety trzeba będzie szukać wzmocnienia, Wojtek może być co najwyżej jego zmiennikiem, zaś Łukasz będzie typowym gościem od czarnej roboty. Szatan ze względu na swoje dobre warunki dynamiczne zostanie "przerobiony" na prawego skrzydłowego.

 

Lewi pomocnicy:

Rafał Sadowski - Polak - 24 lata

Mateusz Wrzesień - Polak - 21 lat

 

Podsumowanie:

Solidni skrzydłowi , zaletą Mateusza jest umiejętność gry również na prawej stronie. Rywalizacja do rozstrzygnięcia podczas sparingów

 

Prawi pomocnicy:

Hubert Tylec - Polak - 20 lat

Dawid Ryndak - Polak - 25 lat

 

Podsumowanie:

Hubert jest moim faworytem na tej pozycji świetne warunki dynamiczne, chociaż Ryndak zapewne też nie odpuści rywalizacji w składzie

 

Napastnicy:

Łukasz Tumicz - Polak - 29 lat

Patryk Mularczyk - Polak - 16 lat

 

Podsumowanie:

Mularczyk mlody, aczkolwiek duzo nie brakuje mu do Łukasza. Patrykiem interesuje się Wisła Kraków, lecz nie widzi mi się go sprzedawać. Szczerze mówiąc brakuje strzelby wysokiego kalibru.

 

 

Wnioski:

Na gwałt - środkowy obrońca oraz jakiś typowy strzelec .

Odnośnik do komentarza

No rozumiem, chcialem od 3 ligi startować ale wszyskie kluby z wakatami nawet mnie na rozmowy nie zapraszały. Mam pomysł na kariere ciekawą, ale dopiero w fm16, i jak będzie może dodatek z IV ligą to bym pocisnął Widzewem ;p przed tą karierą pykałem sobie Widzewem i z 2 ligi wrocilem do ekstraklasy i pozniej polecialo.. 3 mistrzostwa , faza grupowa ligi mistrzow itd . ale to na innych zasadach bylo mniej hardcorowo.

Odnośnik do komentarza

temat do zamkniecia, po rozkminie trafil do mnie komentarz Sobu , zbyt piekne zeby to bylo prawdziwe. Jeszcze dziś zaczne kariere innym klubem na tych samych zasadach :) tylko ze w III lidze . Aby wyeliminowac problem kontraktu rozpoczne z zerowym doswiadczeniem i kursami ale z wybranym klubem :)

Odnośnik do komentarza

Dobry pomysł . Zaczynam od nowa , i prosze o wykasowanie postow z zagłębiem :) Temat bedzie mial bardziej formę opisową niż opowiadania z fabułą bo nadchodzą ciezkie 2 tygodnie przede mną i nie bede mial czasu wymyslać fabuły :)


Zasady: Ukryte atrybuty, Dodawanie kluczowych piłkarzy do klubów (w III lidze duzo było szaraków), Zerowe doświadczenie, Brak kursów

FM15 3.2

Ligi

Baza danych: Duża

Dodatki: Update z CMREV na dzien 1.09.2015 oraz PLU do tego.

 

Klub: GKS Jastrzębie

Liga : III liga (opolsko- śląska)

Odnośnik do komentarza

Dobry pomysł . Zaczynam od nowa , i prosze o wykasowanie postow z zagłębiem :) Temat bedzie mial bardziej formę opisową niż opowiadania z fabułą bo nadchodzą ciezkie 2 tygodnie przede mną i nie bede mial czasu wymyslać fabuły :)

 

Jak chcesz pociągnąć to jakiś czas i dobrze pograć, to proponuję zamknąć temat, wrócisz za 14 dni i będziesz miał wtedy czas na pisanie tego na spokojnie (w Wordzie np) i przemyślenie formy.

Zgodnie z regulaminem nie możesz zacząć dwóch karier w 14 dni, więc przemyśl sprawę. :>

Odnośnik do komentarza

 

Dobry pomysł . Zaczynam od nowa , i prosze o wykasowanie postow z zagłębiem :) Temat bedzie mial bardziej formę opisową niż opowiadania z fabułą bo nadchodzą ciezkie 2 tygodnie przede mną i nie bede mial czasu wymyslać fabuły :)

 

Jak chcesz pociągnąć to jakiś czas i dobrze pograć, to proponuję zamknąć temat, wrócisz za 14 dni i będziesz miał wtedy czas na pisanie tego na spokojnie (w Wordzie np) i przemyślenie formy.

Zgodnie z regulaminem nie możesz zacząć dwóch karier w 14 dni, więc przemyśl sprawę. :>

 

"Użytkownik nie może uruchomić więcej niż 2 tematów w ciągu czternastu dni. Prowadzenie więcej niż jednego tematu naraz jest niedozwolone z uwagi na nagminne zjawisko porzucania tematów i zmian klubów - Kariery to dział przeznaczony dla ludzi zdecydowanych grać jednego save'a na poważnie. Sugerujemy staranny dobór ligi i drużyny przed otwarciem tematu."

 

Czyli nie mozna zaczac wiecej niz dwoch karier w 14 dni :>

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...