Skocz do zawartości

Przełamanie!


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Przy korzystnych wynikach w tej kolejce, to jest potknięciu Bayernu w meczu z Leverkusen, możemy zapewnić sobie Mistrzostwo już teraz. My swoje zrobiliśmy. Na wyjeździe ograliśmy Stuttgart 2:1, a architektami tego zwycięstwa byli Adam Szalai oraz Yannick Ferreira Carrasco. Dla drużyny gospodarzy trafił natomiast Junior Caicara. A Bayern? We frajerskim stylu przegrał u siebie z Bayerem Leverkusen 0:1 i mogliśmy to powiedzieć. Hoffenheim Mistrzem Niemiec!

 

15.04.2016, Mercedes-Benz Arena, Stuttgart

Frekwencja: 56,875

Bundesliga 31/34

 

Stuttgart [7] - [1] Hoffenheim 1:2 (0:1)

 

0:1 - Adam Szalai 9'

1:1 - Junior Caicara 60'

1:2 - Yannick Ferreira Carrasco 83'

 

Baumann 6.8 - Jin-Su 6.9, Sule 7.4, Vlaar 7.4, Kaderabek 7.2 - Lucas Silva 7.0, Schwegler 6.8 - Elyounoussi 6.5 (61' Ferreira Carrasco 7.2), Schmid 6.7 (71' Amiri 6.8) - Szalai 8.0, Volland 6.7 (77' Kuranyi -)

 

MVP: Adam Szalai (Hoffenheim) - 8.0 (gol i asysta)

 

Odnośnik do komentarza

Po niewątpliwym sukcesie, jakim było zdobycie Mistrzostwa Niemiec, przyszedł czas na kolejny ważny mecz w tym sezonie. Półfinał Pucharu to nie przelewki. Tym bardziej, jeżeli do tego dodamy naszego rywala. Bayern wręcz kipiał złością i chciał się zrewanżować za utratę Mistrzostwa Niemiec. Niestety dla nich nie dali rady - po dobrym meczu i dogrywcę wygrywamy 2:1 i jesteśmy w finale Pucharu Niemiec! Tam zagramy z Shalke, które wyeliminowało RB Lipsk.

 

20.04.2016, Wirsol Rhein-Neckar Arena, Sinsheim

Frekwencja: 30,150

Puchar Niemiec, 1/2 Finału

 

Hoffenheim [1L] - [1L] Bayern d2:1 (0:0)

 

1:0 - Kevin Volland 59'

1:1 - Pierre-Emile Hojberg 66'

2:1 - Mehdi Benatia sam. 113'

 

Baumann 6.8 - Jin-Su 7.2, Sule 6.9, Vlaar 6.9, Kaderabek 7.0 - Rudy 6.6, Schwegler 6.6 (57' Lucas Silva 6.8) - Elyounoussi 6.7 (67' Ferreira Carrasco 6.8), Schmid 7.3 - Szalai 6.6 (67' Kuranyi 6.7)

 

MVP: Arturo Vidal (Bayern) - 8.1 (asysta)

 

Odnośnik do komentarza

Trzy mecze Bundesligi powierzyłem mojemu asystentowi. Spisał się średnio i w trzech meczach zdołał zdobyć zaledwie trzy punkty. Został nam tylko finał Pucharu Niemiec, a ja mogę wam zdradzić, że już znalazłem nowy klub. Będzie dość....ciekawie :D

 

23.04.2016, Wirsol Rhein-Neckar Arena, Sinsheim

Frekwencja: 29,011

Bundesliga, 32/34

 

Hoffenheim [1] - [12] RB Leipzig 3:1 (2:0)

 

1:0 - Adam Szalai 17'

2:0 - Yannick Ferreira Carrasco 42'

3:0 - Kevin Volland 63'

3:1 - Nassim Ben Kahlifa 88'

 

Baumann 6.8 - Jin-Su 8.3 (68' Toljan 6.7), Vlaar 7.4, Sule 7.7, Kaderabek 7.0 - Thomas 7.6 (74' Lucas Silva 6.7), Rudy 6.7 (68' Bernardo 6.7) - Ferreira Carrasco 8.7, Schmid 6.9 - Volland 7.0, Szalai 7.3

 

MVP: Yannick Ferreira Carrasco (Hoffenheim) - 8.7 (gol i asysta)

 

 

 

30.04.2016, HDI-Arena, Hannover

Frekwencja: 43,868

Bundesliga, 33/34

 

Hannover [15] - [1] Hoffenheim 1:0 (1:0)

 

1:0 - Felix Klaus 30'

 

Baumann 6.8 - Jin-Su 6.7, Sule 6.9, Vlaar 6.9, Kaderabek 7.0 - Thomas 6.5 (52' Bernardo 6.8), Rudy 6.8 (69' Lucas Silva 6.7) - Ferreira Carrasco 6.3 (69' Elyounoussi 6.7), Schmid 6.5 - Volland 6.4, Szalai 6.3

 

MVP: Felix Klaus (Hannover) - 8.3 (gol)

 

 

07.05.2016, BayArena, Leverkusen

Frekwencja: 29,364

Bundesliga, 34/34

 

Leverkusen [5] - [1] Hoffenheim 3:2 (3:1)

 

1:0 - Stefan Kiessling 15'

2:0 - Joel Pohjanpalo 18'

2:1 - Ron Vlaar 43'

3:1 - Joel Pohjanpalo 45+2'

3:2 - Kevin Volland 46'

 

Baumann 6.6 - Jin-Su 6.9, Vlaar 7.1, Sule 6.7 (68' Schar 6.7), Kaderabek 6.7 - Thomas 6.8, Rudy 8.3 - Amiri 6.8 (57' Lucas Silva 6.8), Schmid 6.8 (46' Elyounoussi 6.6) - Volland 7.0, Szalai 5.5

 

MVP: Joel Pohjanpalo (Leverkusen) - 9.0 (dwa gole i asysta)

 

Odnośnik do komentarza

U mnie nie ma zadupia :D Przynajmniej w tej karierze, bowiem jak tylko skoczę tą, to zaczynam grać na jakimś wypizdowie albo w Polsce :D (W sumie to samo) :P

 

*****

 

Finał Pucharu Niemiec zapowiadał sie emocjonująco. Schalke może i miało dobrą drużynę, ale my byliśmy po prostu lepsi. Mimo tego potrzebowaliśmy dogrywki, żeby pokonać Schalke i tym samym zdobyć Podwójną Koronę! Świetny sezon mojej drużyny i zasłużone zwycięstwo w Pucharze Niemiec! TABELA BUNDESLIGI!

 

14.05.2016, Olympiastadion, Berlin

Frekwencja: 74,244

Puchar Niemiec, Finał

 

Schalke [1L] - [1L] Hoffenheim 2:4d (0:1)

 

0:1 - Adam Szalai 28'

0:2 - Yannick Ferreira Carrasco 48'

1:2 - Donis Avdijaj 65'

2:2 - Marco Hoger 71'

2:3 - Kevin Volland 92'

2:4 - Jonathan Schmid 113'

 

Baumann 6.8 - Jin-Su 7.6, Vlaar 8.3, Sule 8.3, Kaderabek 7.4 - Thomas 6.8 (77' Lucas Silva 6.8), Rudy 6.9 (90' Schwegler 6.6) - Ferreira Carrasco 7.8 (82' Elyounoussi 6.6), Schmid 9.0 - Volland 8.2, Szalai 7.4

 

MVP: Jonathan Schmid (Hoffenheim) - 9.0 (gol i dwie asysty)

 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze tylko podsumowanie kadry :P Mogę wam powiedzieć, że według mnie to drugi najlepszy klub na świecie, zaraz po Realu Madryt ;)

 

*****

Bramkarze [Mecze/Bramki Stracone/Czyste Konta/Ocena]:

 

Olivier Baumann [46/65/9/6.94]

Nicola Leali [2/4/0/6.80]

 

Notes: Tutaj król był jeden! Baumann utrzymywał wysoką formę przez cały czas i nie dał Lealiemu większych szans na grę. Pewna pozycja.

 

Prawa Obrona [Mecze/Bramki/Asysty/Ocena]:

 

Pavel Kaderabek [44(1)/1/3/7.13]

Nathaniel Clyne [4(1)/0/1/6.64]

 

Notes: Tutaj dzielił i rządził Kaderabek, a Clyne grał, kiedy Czech tak chciał. Świetnie obsadzona pozycja, jeżeli nowy manager nic nie zepsuje, to będzie miał z obrony pociechę.

 

Lewa Obrona [Mecze/Bramki/Asysty/Ocena]:

 

Kim Jin-Su [46/0/9/7.16]

Jeremy Toljan [2(4)/0/0/6.92]

 

Notes: Tutaj także dobrze obsadzona pozycja. Koreańczyk gra bardzo dobrze, a w odwodzie pozostaje utalentowany Niemiec.

 

Środek Obrony [Mecze/Bramki/Asysty/Ocena]:

 

Ron Vlaar [44/2/1/7.23]

Niklas Sule [39(1)/2/0/7.19]

Fabian Schar [9(9)/0/1/6.95]

 

Notes: Ja na miejscu nowego managera poszukał bym kogoś do łatania dziur, bowiem granie na trzech frontach z zaledwie trzema stoperami bywa ryzykowne. Niemniej jednak pozycja obsadzona tak samo dobrze, jak poprzednie.

 

Środek Pomocy [Mecze/Bramki/Asysty/Ocena]:

 

Sebastian Rudy [42(2)/6/14/7.34]

Eugen Polański [2(7)/0/1/6.65]

Pirmin Schwegler [23(13)/1/0/6.89]

Lucas Silva [26(19)/2/3/7.12]

Thomas [11(5)/1/3/6.82]

Bernardo Silva [0(7)/0/1/6.78]

 

Notes: Potrzeba zmiany. Schwegler i Polański nie grali wyśmienicie w tym sezonie, więc przydałoby się ich wymienić. Jednak pozostali grali bardzo dobrze.

 

Lewe Skrzydło [Mecze/Bramki/Asysty/Ocena]:

 

Tarik Elyounoussi [39(7)/16/8/7.10]

Yannick Ferreira Carrasco [9(19)/8/6/7.08]

 

Notes: Świetny sezon obu naszych lewoskrzydłowych. Zarówno Norweg jak i Belg prezentowali bardzo dobry poziom podczas naszej kampanii. Zdecydowanie bez zmian.

 

Prawe Skrzydło [Mecze/Bramki/Asysty/Ocena]:

 

Jonathan Schmid [40(2)/13/21/7.26]

Nadiem Amiri [1(3)/1/1/7.20]

 

Notes: Schmid to jedno z moich odkryć podczas pobytu w Hoffenheim. Kozacki grajek i kto wie, może zabiorę go ze sobą do...

 

Napastnicy [Mecze/Bramki/Asysty/Ocena]:

 

Kevin Volland [43(1)/27/8/7.25]

Kevin Kuranyi [9(23)/9/3/7.00]

Adam Szalai [45/22/16/7.30]

Mark Uth [1(4)/1/0/6.73]

 

Notes: Tutaj mieliśmy wyrównaną rywalizację pomiędzy Vollandem i Szalaiem, ale to tylko wychodziło drużynie na dobre. Kozackim jokerem był Kuranyi, chociaż on się starzeje. A ja tymczasem mogłem przebierać w ofertach...

Odnośnik do komentarza

MaKK zgadł nawet nie próbując :D Może i na wyjebce, ale szybko chciałem lecieć dalej z rozgrywką ;)

 

*****

Z Hoffenheim odszedłem w przyjaznej atmosferze. Po rozstaniu z Wieśniakami niemal natychmiast dostałem mase propozycji. Monaco, Manchester United, Arsenal, Napoli, Athletic Bilbao. Wszystkie te kluby starały się o moje zatrudnienie. Jednak najbardziej spodobała mi się propozycja z....

 

FC Barcelona. To było moje nowe miejsce pracy. Klub, który jeszcze kilka lat temu nie miał sobie równych w Hiszpanii i na świecie teraz rok w rok przegrywa w La Liga z Realem, a w poprzednim sezonie z Ligi Mistrzów odpadł już w fazie grupowej. Doszło do tego jeszcze przegranie w karnych finału Ligi Europy z Manchesterem United i Luis Enrique zapłacił głową. Na jego miejsce zostałem zatrudniony ja, młody trener, który z Hoffenheim w poprzednim sezonie wywalczył podwójną koronę. Do dyspozycji dostałem prawie 65. milionów euro, co jeszcze zwiększyłem poprzez sprzedaż Javiera Mascherano, ale o tym w dalszej części. Poniżej kadra FC Barcelony na dzień 1 lipca 2016:

 

Bramkarze:

 

Claudio Bravo [CHI/33]

Marc-Andre ter Stegen [GER/24]

Jordi Masip [ESP/27]

 

Notes: Tutaj raczej bez większych zmian. Podstawowym bramkarze będzie ter Stegen, jego zmiennikiem Bravo, a Masip to tak w razie czego.

 

Prawa Obrona:

 

Marc Bartra [ESP/25]

Dani Alves [bRA/33]

Darijo Srna [CRO/34]

 

Notes: Srna jest pomysłem Enrique, który ściągnął go jeszcze w poprzednim sezonie za darmo. U nas będzie sobie siedział na ławce. Dani Alves raczej odejdzie, a Bartra zacznie sezon w podstawowym składzie.

 

Lewa Obrona:

 

Jordi Alba [ESP/27]

Jeremy Mathieu [FRA/32]

Alex Grimaldo [ESP/20]

 

Notes: Tutaj także mamy całkiem dobrą obsadę. Najlepszy jest oczywiście Jordi Alba i to on zacznie sezon w podstawowym składzie. Jego zmiennikiem będzie chyba Grimaldo, a Mathieu będzie łatał dziury.

 

Środek Obrony:

 

Gerard Pique [ESP/29]

Aleksandar Dragović [AUT/25]

Thomas Vermaelen [bEL/30]

 

Notes: Tutaj mogą grać także Bartra oraz Mathieu, ale biorąc pod uwagę, że chce się pozbyć Vermaelena, to przyda nam się jeden zawodnik. Poluje na mojego byłego podopiecznego, Niklasa Sule, ale jak wyjdzie - zobaczymy.

 

Środkowa Pomoc:

 

Sergio Busquets [ESP/27]

Alex Song [CMR/28]

Sergi Samper [ESP/21]

Ivan Rakitic [CRO/28]

Oliver [ESP/21]

Andres Iniesta [ESP/32]

Sergi Roberto [ESP/24]

 

Notes: Kłopot bogactwa. Song na 100% odejdzie, zresztą negocjuje już kontrakt z Lazio. Busquets wypadł na 2-3 miesiące z powodu kontuzji, więc teoretycznie wybór jest prosty. Ja będę chciał stawiać na Rakitica i Inieste w środku oraz Sampera jako defensywnego pomocnika. Zobaczymy jak to wyjdzie.

 

Lewe Skrzydło:

 

Neymar [bRA/24]

Denis Suarez [ESP/22]

Cristian Tello [ESP/24]

Adnan Januzaj [bEL/21]

 

Notes: Kolejna pozycja z kłopotem bogactwa. Najlepszy jest tu Neymar i to on zacznie sezon jako podstawowy zawodnik, jego zmiennikiem będzie Januzaj. Denisa chyba wypożycze, a Tello postaram się sprzedać czy coś.

 

Prawe Skrzydło:

 

Arda Turan [TUR/29]

Lionel Messi [ARG/29]

Pedro [ESP/28]

Munir [ESP/20]

Adama Traore [ESP/20]

 

Notes: Na tej pozycji wybór wydaje się oczywisty. Messi to gwiazda i to bezdyskusyjnie on zacznie sezon w podstawowym składzie. Traore i Munira postaram się wypożyczyć, ale reszta zostaje i będzie moimi ważnymi postaciami w nadchodzącym sezonie.

 

Napastnicy:

 

Luis Suarez [uRU/29]

Jean-Marie Dongou [CMR/21]

 

Notes: Na napadzie króluje Suarez, a jego dublerem będzie Dongou. I gdzie ja mam te 60. milionów zainwestować? :D

Odnośnik do komentarza

Letnia przerwa w słonecznej Barcelonie obfitowała w zmiany. Po pierwsze z klubu odeszli niepotrzebni zawodnicy oraz Ci, którzy mieli zbierać cenne doświadczenie, aby w późniejszych latach decydować o sile wielkiej Barcelony. I tak na wypożyczenie trafili: Jose Luiz Alvarez (Kopenhaga), Adama Traore (Troyes), Alen Halilović (Valliadolid), Munir (Watford), Edgar Ie (Malaga) oraz Lee Seung-Woo (Recreativo). Do tego odszedł niepotrzebny, stary i słaby Vermaelen, za którego Roma zapłaciła nam 4.8 miliona euro. Oprócz tego Atletico dało za Javiera Masherano 12. milionów euro, a Alex Song odszedł do Lazio za 6.25 miliona, ale o tych transferach było już w poprzednim poście. Teraz może o transferach do nas. Przybył oczywiście Darijo Srna, który do tego wygrał z Chorwacją Mistrzostwa Europy, pokonując w finale (o ironio) Hiszpanię. 1,5 miliona w europejskiej walucie daliśmy za utalentowanego Augustina Saporitiego z Gimnasii, który z miejsca został na dwa lata wypożyczony tam z powrotem. Uznałem, że potrzebuje zmiennika dla Suareza, dlatego wydałem 13.5 miliona na byłego już zawodnika Santosu, Gabriela Barbose. Brazylijczyk może być strzałem w dziesiątke! Ostatnim, i zarazem najdroższym, transferem tego lata był zakup środkowego obrońcy. Hoffenheim nie chciało oddać Niklasa Sule, więc sięgnąłem po kolumbijskiego defensora Sportingu Lizbona, Edera Alvareza Balante, a na konto Smoków wpłynęło nieco ponad 35 milionów. Całkiem sporo, jak na zmiennika.

 

Sparingi wypadły całkiem dobrze. Najpierw pewnie pokonaliśmy 3:0 Rubin Kazań na wyjeździe. Później Bayerowi Leverkusen także strzeliliśmy trzy gole, tracąc zaledwie jednego. Następnie w półfinale Pucharu Towarzyskiego przegraliśmy 1:0 z Fulham, żeby w meczu o trzecie miejsce pokonać w karnych Hellas Verona. Ostatnie dwa mecze sparingowe to dwie pewne wygranę. Najpierw pokonaliśmy 3:1 Bologne, żeby na koniec rozbić Vise 4:0. Przyszła także pierwsza rata za prawa do transmisji telewizyjnej. Zarobiliśmy łącznie 124 miliony euro, z czego teraz dostaliśmy około 63. Reszta wpłynie potem.

 

Moim debiutem na ławce trenerskiej Barcelony było pierwsze spotkanie o Superpuchar Hiszpanii z Realem Madryt. Królewscy całkiem ciekawie się wzmocnili, kupując chociażby Gonzalo Higuaina, Alessandro Florenzi'ego czy Alvaro Morate. My mieliśmy całkiem spore kłopoty z kadrą, bo nie mogłem skorzystać chociażby z Luisa Suareza, Gerarda Pique, Darijo Srny czy Sergio Busquetsa. Udało nam się jednak wygrać po świetnej grze i szybkim golu Neymara. Dość powiedzieć, że Real nie oddał ani jednego celnego strzału! Jednak to może nie wystarczyć i na Santiago Bernabeu pojedziemy maksymalnie skoncentrowani.

 

17.08.2016, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 99,394

Supepuchar Hiszpanii

 

FC Barcelona [1L] - [1L] Real Madryt 1:0 (1:0)

 

1:0 - Neymar 4'

 

ter Stegen 6.9 - Alba 6.7, Dragović 7.3 (70' Mathieu 6.8), Alvarez Balanta 7.6, Bartra 8.7 - Samper 8.6 - Iniesta 6.9, Rakitić 6.7 - Neymar 7.7 (70' Pedro 6.8), Januzaj 6.8 (46' Barbosa 6.7) - Messi 7.9

 

MVP: Marc Bartra (Barcelona) - 8.7

 

Odnośnik do komentarza

Inauguracja La Liga zastała nas w Sewilli. Nie graliśmy jednak z klubem Grzegorza Krychowiaka, ale z Realem Betis Sevilla. To nie był wymagający rywal na papierze, a na boisku tylko to potwierdzili. Gospodarze byli nawet tak mili, że w zdobyciu jednej bramki nas wyręczyli. Sami zdobyliśmy jeszcze cztery i spotkanie to zakończyło się rezultatem 5:1. I tak to pewnie będzie wyglądać przez większość sezonu. Szkoda mi tylko tego, że do rozgrywek można zgłaszać tylko dwudziestu pięciu zawodników. Tak to dałbym pograć młodym, ale zostaje nam jeszcze Puchar Króla. Był to także 400. występ w koszulce Blaugrany Andresa Iniesty. Piękny jubileusz.

 

21.08.2016, Benito Villamarin, Sewilla

Frekwencja: 50,999

Primera Division, 1/38

 

Real Betis [-] - [-] FC Barcelona 1:5 (1:4)

 

0:1 - Lionel Messi 6'

0:2 - John Guidetti sam. 16'

0:3 - Luis Suarez 38'

0:4 - Lionel Messi 39'

1:4 - Xavi Torres 43'

1:5 - Gabriel Barbosa 79'

 

ter Stegen 7.1 - Alba 8.7, Dragović 7.6, Alvarez Balanta 8.1, Dani Alves 7.9 - Iniesta 7.2, Rakitić 7.7 - Neymar 9.4 (89' Tello -), Januzaj 9.0, Messi 9.1 (46' Turan6.8) - Suarez 7.4 (46' Barbosa 7.0)

 

MVP: Neymar (FC Barcelona) - 9.4 (cztery asysty)

 

Odnośnik do komentarza

Przed rewanżowym meczem Superpucharu Hiszpanii utarliśmy nosa Realowi na polu transferowym. Za 1.5 miliona euro sprowadziliśmy bowiem z zespołu Królewskich Jesusa Vallejo, młodego środkowego obrońcę, który w przyszłości może stać się bardzo dobrym graczem.

 

Mecz rewanżowy z Realem do najłatwiejszych nie należał. Było jasne, że gospodarze od razu rzucą się do ataków i będzie bardzo trudno się bronić. Zaczęło się nieciekawie, bowiem już po sześciu minutach gry przegrywaliśmy dwoma bramkami i wszyscy kibice na stadionie zaczęli myśleć, że już po wszystkim. Zapomnieli bowiem, że w naszej ekipie grał Luis Suarez, który jeszcze przed przerwą swoimi dwoma trafieniami przywrócił nas do gry. Druga częśc gry była nie mniej atrakcyjna, ale bramki w niej nie padły i mogliśmy świętować pierwsze trofeum w tym sezonie! Superpuchar Hiszpanii dla Barcelony!

 

24.08.2016, Santiago Bernabeu, Madryt

Frekwencja: 80,354

Superpuchar Hiszpanii

 

Real Madryt [1L] - [1L] FC Barcelona 2:2 (2:2)

 

1:0 - Cristiano Ronaldo kar. 3'

2:0 - Gonzalo Higuain 6'

2:1 - Luis Suarez 35'

2:2 - Luis Suarez 40'

 

ter Stegen 7.5 - Alba 7.3 (72' Mathieu 6.8), Pique 6.8, Alvarez Balanta 6.9 (72' Dragović 6.8), Dani Alves 6.5 - Samper 6.7 - Iniesta 6.9, Rakitić 7.0 - Neymar 6.8 (72' Pedro 6.7), Messi 7.0 - Suarez 9.0

 

MVP: Luis Suarez (FC Barcelona) - 9.0 (dwa gole)

 

Odnośnik do komentarza

Wylosowano grupy Ligi Mistrzów. My zagramy w grupie G razem z FC Porto, Anderlechtem Bruksela oraz Grashoppers Zurych. Hoffenheim natomiast nie miało tyle szczęścia. Ich rywalami są Juventus Turyn, Ajax Amsterdam oraz Benfica Lizbona.

 

Kolejnym meczem było domowe spotkanie z Tenerife. Zdecydowałem się wystawić nieco rezerwowy skład, aby dać odpocząć takim graczom jak Neymar, Iniesta czy Dragović. I tak bez problemu poradziliśmy sobie z wyspiarzami, głównie za sprawą Leo Messiego i jego dwóch trafień. Ozdobą meczu był jednak gol Sergi'ego Roberto, który z około 18. metra przymierzył w samo okienku bramki Tenerife. Cóż więcej mogę napisać. Przekonujące zwycięstwo w dobrym stylu. Szczególnie dobrze zaprezentowali się wspomniany wyżej Roberto oraz Jesus Vallejo, który zagrał jak profesor.

 

27.08.2016, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 88,812

Primera Division, 2/38

 

FC Barcelona [1] - [16] Tenerife 3:0 (2:0)

 

1:0 - Lionel Messi 35'

2:0 - Sergi Roberto 39'

3:0 - Lionel Messi 50'

 

Bravo 7.0 - Alba 7.6, Pique 7.3, Vallejo 8.2, Alvarez Balanta 8.4 - Samper 7.0 - Januzaj 7.8, Roberto 8.3 - Turan 6.9 (54' Tello 6.7), Messi 9.3 (54' Pedro 6.7) - Barbosa 6.9

 

MVP: Lionel Messi (FC Barcelona) - 9.3 (dwa gole i asysta)

 

Odnośnik do komentarza

Co tak cicho się zrobiło? :/

 

*****

 

Razem z Realem Madryt zostaliśmy uznani za faworytów do zdobycia trofeum Ligi Mistrzów. Kurs na nasze zwycięstwo to 3-1. Dalej kolejno: Bayern (15-2), Manchester City (8-1), Chelsea i Juventus (oba kluby 10-1). Do mnie tymczasem przyszedł niezadowolony Arda Turan i zarządał natychmiastowych występów w pierwszym zespole. Gdy kazałem mu się bardziej przyłożyć, Turek strzelił focha i z miejsca wylądował na liście transferowej. Wstępnie dogadaliśmy się już nawet z Zenitem na 15 milionów euro + 2,7 w ratach. Zobaczymy jak to wyjdzie. Ponadto manager Juventusu, Joachim Low, stwierdził, że chętnie widział by u siebie w drużynie Pedro, ale ani ja, ani sam zainteresowany nie chcemy przenosin Hiszpana do Włoch.

 

Naszym rywalem w 3. kolejce minionego sezonu była Valencia, która na Camp Nou przyjechała w bojowych nastrojach. My natomiast nadal nie mogliśmy skorzystać z kontuzjowanych Sergio Busquetsa i Marca Bartry. Lekko podmęczeni byli także Neymar i Rakitić, więc w ich miejsce do składu wskoczyli Pedro i Sergi Roberto, który dobrze spisał się w meczu z Tenerife. Swój debiut zaliczył Darijo Srna, który zaliczył asystę przy bramcę Luisa Suareza. Później z rzutu karnego poprawił Leo Messi i kolejne zwycięstwo w sezonie stało się faktem.

 

10.09.2016, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 96,514

Primera Division, 3/38

 

FC Barcelona [1] - [5] Valencia 2:0 (0:0)

 

1:0 - Luis Suarez 57'

2:0 - Lionel Messi k. 73'

 

ter Stegen 6.9 - Alba 7.4, Dragović 7.0, Alvarez Balanta 7.6, Srna 8.8 - Samper 6.6 (81' Vallejo -) - Iniesta 6.9, Roberto 6.6 (70' Rakitić 6.9) - Pedro 6.9, Messi 7.2 - Suarez 7.5 (81' Barbosa)

 

MVP: Darijo Srna (FC Barcelona) - 8.8 (asysta)

 

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz w grupie G Ligi Mistrzów graliśmy z Grasshoppers w Zurychu. Nie był to rywal wymagający, więc wystawiłem kilku młodych graczy typu Jesus Vallejo, Sergi Samper, który u nas zyskuje co raz mocniejszą pozycję, czy Gabriel Barbosa. Najbardziej znanym zawodnikiem naszych dzisiejszych przeciwników jest Kim Kallstrom, który jednak wyraźnie odstaje od naszych zawodników. Rywale zdołali nas jednak zaskoczyć i szybko objęli prowadzenie. Chwilę później wszystko jednak wróciło do normy. A przynajmniej tak nam się wydawało, ale Szwajcarzy jakimś cudem zdołali wyrównać. Później do roboty wziął się jednak Barbosa i zaliczyliśmy efektowne zwycięstwo po strzelaninie. Jedynym negatywem mógł być groźny z wyglądu uraz Januzaja, ale na szczęście Belgowi nic poważnego się nie stało.

 

14.09.2016, Letzigrund, Zurych

Frekwencja: 20,013

Liga Mistrzów, 1/6

 

Grasshoppers [-] - [-] FC Barcelona 3:6 (1:3)

 

1:0 - Miku 4'

1:1 - Neymar 11'

1:2 - Lionel Messi 13'

1:3 - Adnan Januzaj 45'

2:3 - Kim Kallstrom 49'

3:3 - Kim Kallstrom 59'

3:4 - Cristian Tello 60'

3:5 - Gabriel Barbosa 75'

3:6 - Gabriel Barbosa 89'

 

ter Stegen 7.0 - Alba 7.4, Pique 6.9, Vallejo 6.9, Bartra 6.9 - Iniesta 8.0, Samper6.3 (60' Rakitić 6.6) - Neymar 8.5, Januzaj 8.3 (64' Suarez 7.1), Messi 7.8 (46' Tello 7.0) - Barbosa 9.2

 

MVP: Gabriel Barbosa (FC Barcelona) - 9.2 (dwa gole i asysta)

 

Odnośnik do komentarza

Barcelona to tylko przystanek na drodzę do chwały ;)

 

*****

 

Po strzelaninie w LM przyszedł czas na wyjazdowy mecz z Cordobą. Jak to zwykle bywa w takim meczu, zdecydowałem się na rezerwowy skład i na ławce pozostali m.in. Alba, Rakitić, Alvarez Balanta czy Neymar. Po raz pierwszy za mojej kadencji kibice zobaczyli wracającego do zdrowia Sergio Busquetsa, który ma być naszym podstawowym defensywnym pomocnikiem. Cordoba zdołała jednak nas zaskoczyć i kibice mogli myśleć, że to rotowanie składem jest trochę za duże. Do tego doszedł jeszcze uraz Leo Messiego i w głupi sposób tracimy dwa punkty, które mogą się zemścić w końcówce sezonu. Fatalnie zagrał szczególnie Iniesta, nie zachwycił też Pedro.

 

17.09.2016, Nuevo Arcangel, Cordoba

Frekwencja: 21,310

Primera Division, 4/38

 

Cordoba [15] - [1] FC Barcelona 2:2 (2:0)

 

1:0 - Dani Pacheco 18'

2:0 - Patrick Ekeng 36'

2:1 - Luis Suarez 51'

2:2 - Neymar 74'

 

ter Stegen 6.8 - Grimaldo 6.9, Pique 6.8, Vallejo 6.8, Srna 7.0 - Busquets 7.0 - Iniesta 6.3 (51' Barbosa 6.5), Roberto 6.8 (78' Rakitić -) - Pedro 6.5, Messi 6.8 (38' Neymar 7.3) - Suarez 6.9

 

MVP: Patrick Ekeng (Cordoba) - 7.9 (gol)

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...