Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś wytłumaczyć jak podłączyć te cholerne ścieki? Niby puszczam rurę a mam napisane, że budynek nie jest aktywny.

 

Wybudowałem stację wodociągową "w górze rzeki" i tu wszystko gra, "w dole" zaś rurę ściekową, podłączyłem rurę i nie działa :/

Odnośnik do komentarza

 

A odplyw wody i sciekow zrobiles?

 

Tak. To jest w ogóle jeden budynek po środku osiedla. Teraz przestał, ale co jakiś czas wyskakuje komunikat. Jak przyczaję, to zrobię zrzut ;)

 

Pewnie jakaś nierówność terenu i woda się tam zbiera. Nie bawiłeś się terraform tool albo nie miałeś jakieś fali wezbraniowej w okolicy wcześniej?

Odnośnik do komentarza

 

 

A odplyw wody i sciekow zrobiles?

 

Tak. To jest w ogóle jeden budynek po środku osiedla. Teraz przestał, ale co jakiś czas wyskakuje komunikat. Jak przyczaję, to zrobię zrzut ;)

 

Pewnie jakaś nierówność terenu i woda się tam zbiera. Nie bawiłeś się terraform tool albo nie miałeś jakieś fali wezbraniowej w okolicy wcześniej?

 

 

Nie bawiłem się żadnym toolem, fala wezbraniowa zrobiłaby spustoszenie na nabrzeżu najpierw raczej ;) No nic, na razie problem zniknął ;)

Odnośnik do komentarza

jmk: poradziłem sobie, widocznie coś źle kliknąłem ;)

 

Inne pytanie początkującego: Prąd nie wyrabia ;) - co jakiś czas dobudowuję wiatraki i obecnie ich moc przerobowa ustawiona jest na 150%, czy jak odblokuję zaawansowaną turbinę wiatrową to mam nią zastępować stare wiatraki, czy dobudowywać do istniejących?

Odnośnik do komentarza

jmk: poradziłem sobie, widocznie coś źle kliknąłem ;)

 

Inne pytanie początkującego: Prąd nie wyrabia ;) - co jakiś czas dobudowuję wiatraki i obecnie ich moc przerobowa ustawiona jest na 150%, czy jak odblokuję zaawansowaną turbinę wiatrową to mam nią zastępować stare wiatraki, czy dobudowywać do istniejących?

Zaawansowane można tylko na wodzie stawiać, jeden zaawansowany da tyle prądu co 2,5 zwykłych. Zależy na jakiej mapie grasz i jak z finansami stoisz.

 

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

jmk: poradziłem sobie, widocznie coś źle kliknąłem ;)

 

Inne pytanie początkującego: Prąd nie wyrabia ;) - co jakiś czas dobudowuję wiatraki i obecnie ich moc przerobowa ustawiona jest na 150%, czy jak odblokuję zaawansowaną turbinę wiatrową to mam nią zastępować stare wiatraki, czy dobudowywać do istniejących?

warto dostawiać zaawansowane turbiny. ustaw sobie na 100% i dostaw wiatraków. większa wydajność imho więcej kosztuje.

druga rzecz, nie sprzedawaj, nie opłaca się...

Odnośnik do komentarza

 

jmk: poradziłem sobie, widocznie coś źle kliknąłem ;)

 

Inne pytanie początkującego: Prąd nie wyrabia ;) - co jakiś czas dobudowuję wiatraki i obecnie ich moc przerobowa ustawiona jest na 150%, czy jak odblokuję zaawansowaną turbinę wiatrową to mam nią zastępować stare wiatraki, czy dobudowywać do istniejących?

warto dostawiać zaawansowane turbiny. ustaw sobie na 100% i dostaw wiatraków. większa wydajność imho więcej kosztuje.

druga rzecz, nie sprzedawaj, nie opłaca się...

Warto wywalić te normalne turbiny, bo miejsce zajmują i więcej się zyska na ich wywaleniu. Te advanced spokojnie powinny wystarczyć do czasu kiedy możesz sobie pozwolić na jądrową albo słoneczne.

 

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

wzrost wydatków na daną usługę nie odnosi się linearnie do jej efektywności

150% kosztów daje chyba 125% wydajności

50% kosztów daje ze 25% wydajności

 

jeśli chodzi o prąd to warto sobie przeliczyć ile kosztuje 1MW dla różnego typu elektrowni

 

no i wiatraki zależą od siły wiatru, jak postawisz kila obok siebie to zasłaniasz wiatr i moc rzeczywista spada

 

hint: przy after dark przestało się opłacać stawiać elektrownie słoneczne, bo nie działają w nocy :D


a, pytanie ode mnie:

 

czym się różni strefa turystyczna od rekreacyjnej?

Odnośnik do komentarza

no i wiatraki zależą od siły wiatru, jak postawisz kila obok siebie to zasłaniasz wiatr i moc rzeczywista spada

nie zauważyłem wpływu ustawienia nowych na siłę wiatru... niezależnie czy stawiam za czy przed, skąd ta pewność ? wiatr jak i prędkość wody = constans per mapa

hint: przy after dark przestało się opłacać stawiać elektrownie słoneczne, bo nie działają w nocy :D

patrz post wyżej ;)

 

czym się różni strefa turystyczna od rekreacyjnej?

pierwsza generuje ruch turystyczny i zyski z niego, druga jest dla swoich głównie(poprawa wartości gruntu w dzielnicy, zadowolenia mieszkańców, liczy się chyba jako kolejna usługa).
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...