Skocz do zawartości
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym plebiscycie CMF Awards, edycji 2017! Swój głos można oddać w poniższym dziale do 25.01 do godziny 23:59.
CMF Awards 2017

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa, że używam obu :) Grę traktuję jako piaskownicę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mod na nielimitowaną kasę ultralewicowy, na niewyczerpalne złoża ultraprawicowy, trudno rozgryźć tego Kinasa ;)

BTW, ta gra ma wysoki próg wejścia do opanowania mechaniki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest standardowa gra w budowanie miasta - tworzysz sieć dróg, zapewniasz infrastrukturę, zonujesz i "buduje się samo" :)

Sam zagrywałem się w Sim City 4, w OpenTTD, RT3 więc dla mnie osobiście nie było większego problemu wejść w grę.

Najważniejszą, najtrudniejszą i zarazem najfajniejszą sprawą jest projektowanie sieci dróg - źle zaprojektowane, zakorkowane drogi mają wpływ na niemal każdy element w grze. Każda usługa by działać potrzebuje gdzieś dojechać (lub dojechać do niej, np. szkoły), więc przy rozroście miasto może zacząć się dusić.

Jedyną rzeczą, która może przeszkadzać w grze jest niedopracowane AI w przypadku wyboru pasów jazdy przy rampach na autostradach. Powiedziałbym prawie, że skrin Vamiego jest tego przykładem, ale w tamtym wypadku należy się przyjrzeć znakom drogowym :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Grałeś w jakiekolwiek city buildery? Jak tak to nie będzie jakoś bardzo trudna, jeśli nie grałeś to przez pierwsze kilka miast się będziesz strasznie męczyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O właśnie Kinas - jako osoba obeznana z OTTD:

Czy da się w Cities wyświetlić listę wszystkich linii autobusowych czy metra? Bo nie mogę tego znaleźć....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy da się w Cities wyświetlić listę wszystkich linii autobusowych czy metra? Bo nie mogę tego znaleźć....

Da się, klikasz na znaczek autobusu na tym panelu bocznym, potem klikasz na autobusy i powinna wyskoczyć lista linii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mod na nielimitowaną kasę ultralewicowy, na niewyczerpalne złoża ultraprawicowy, trudno rozgryźć tego Kinasa ;)

BTW, ta gra ma wysoki próg wejścia do opanowania mechaniki?

Jest mega prosta. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni plan dróg i rozmieszczenie stref. Zapewnienie wszystkich usług to fajne wyzwanie :-) polecam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jak u was wygląda wjazd do miasta? W sensie, co budujecie przy końcach autostrady. Bo sie zastanawiam co jest najlepsze na wjazd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no ja mam autostradę i potem zjazdy do rond bazujacych na autostradzie, sprawdza sie wysmienicie, wczesniej robilem podobny schemat ale na bazie drog dwupasmowych jednokierunkowych i po czasie rozbudowa, trzeba pamietac by zostawic miejsce

od takiego ronda obecnie mam droge dwukierunkowa 6 pasmowa, mozesz na poczatek walnac 4 pasy i potem je rozszerzyc, nie powinno niszczyc stref przy takiej rozbudowie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no ja mam autostradę i potem zjazdy do rond bazujacych na autostradzie, sprawdza sie wysmienicie, wczesniej robilem podobny schemat ale na bazie drog dwupasmowych jednokierunkowych i po czasie rozbudowa, trzeba pamietac by zostawic miejsce

od takiego ronda obecnie mam droge dwukierunkowa 6 pasmowa, mozesz na poczatek walnac 4 pasy i potem je rozszerzyc, nie powinno niszczyc stref przy takiej rozbudowie

To jest jedno z lepszych rozwiązań, ja często robię siatkę autostrad, które są do siebie równoległe, a pod nimi daje siatkę 6 albo 4 pasmowych dróg, które są do nich prostopadłe. Nie najgorzej wygląda, ale w niektórych miejsca tworzą się niewielkie korki i zatory.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jedna wazna rzecz, jak od tego ronda pod przelotowka robisz drogi, to pamietaj o tym aby projektowac je tak, aby skrzyzowania nie byly za czesto, w szczegolnosci w strefach przemyslu i handlu - grozi to korkami, zeby je pozniej rozladowac trzeba likwidowac strefy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W strefach najlepsze są drogi jednokierunkowe, pamiętaj, że drogi 4 pasmowe mają ten pas zieleni w środku, co uniemożliwia nawrócenie i muszą jechać do najbliższego skrzyżowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Daj screen jak mozesz, bym sie pogubił ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zagadaj mnie jutro na steam(wieczor/popoludnie) to Ci zestreamuje i pokaze, dla mnie drogi jednokierunkowe nie zawsze sa najlepszym rozwiazaniem, ciezko to opisać

musze tylko ogarnac PC i go reanimować

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Da się, klikasz na znaczek autobusu na tym panelu bocznym, potem klikasz na autobusy i powinna wyskoczyć lista linii.

Nie wyskakuje.

Inna sprawa: pociągi towarowe eksportują coś u was? U mnie mega ruch w terminalu, ale wszystko to import. inb4: tak, mam tory w dwie strony :keke:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz akurat gram bez moda na unlimited money, ale przecież ekonomia w tej grze nie powinna przekroczyć umiejętności średnio rozgarniętego 5latka, jest to tylko niepotrzebny spowalniacz :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wyskakuje.

Czegoś takiego nie masz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie. Nie wyświetla się ten panel bus lines.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=411164732

to powinno pomóc :)

Teraz akurat gram bez moda na unlimited money, ale przecież ekonomia w tej grze nie powinna przekroczyć umiejętności średnio rozgarniętego 5latka, jest to tylko niepotrzebny spowalniacz :)

wiekszy fun jest, ja szybko osiagnalem przychod powyzej 30k USD na tydzień

co do pociągów towarowych u mnie 80% eksportu to ropa, a 20% to towary, na początku był tylko import, wiec to w miarę normalne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta