Skocz do zawartości

The Cherries


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja gry: Football Manager 2015

Baza danych: duża

Ligi: Wszystkie europejskie + Brazylia i Argentyna

Dodatki: FM 2015 Beta Update 0.1

 

Siemano, wracam z nową karierą po dłuższej przerwie - mam nadzieję, że tym razem wytrwam dłużej. Mój wybór padł na beniaminka angielskiej Premier League - AFC Bournemouth. Klub ten zyskał moją sympatię zaraz po tym jak dołączył do nich nasz rodak Artur Boruc. Gram na uaktualnieniu na dzień 7 czerwca. A tak przedstawia się skład The Cherries:

 

Bramkarze:

Adam Federici [AUS/29]

Artur Boruc [POL/34]

Darryl Flahavan [ENG/36]

Lee Camp [NIR/29]

 

Notes: Nie wiem czy to jest dobre podejście, ale ze względu na sympatię jaką darzę Boruca to on zacznie sezon jako nasz podstawowy bramkarz. Jego zmiennikiem będzie sprowadzony z Reading Federici. Pozostała dwójka jest na wylocie z klubu. Z tego względu będę szukał jakiegoś młodego utalentowanego bramkarza który mógłby się uczyć od wyżej wymienionej dwójki - jakieś propozycje?

 

Prawa obrona:

Simon Francis [ENG/29]

Adam Smith [ENG/23]

 

Notes: Mam dwójke solidnych zawodników na tej pozycji. Francis wydaje się lepszy, ale Smith jest kilka lat młodszy. Jeszcze nie wiem na kogo postawię, przekonamy się za niedługo.

 

Lewa obrona:

Charlie Daniels [ENG/27]

Ian Harte [iRL/36]

 

Notes: Daniels na pewno sobie poradzi na poziomie Premier League, natomiast nie jestem przekonany co do tego w stosunku do Harte. Jeśli przytrafi się okazja na ściągnięcie kogoś ciekawego na tę pozycję to na pewno z niej skorzystam.

 

Środkowa obrona:

Steve Cook [ENG/23]

Tommy Elphick [ENG/26]

Elliott Ward [ENG/29]

Baily Cargill [ENG/18]

 

Notes: Jedynym problemem w tej formacji jest to, że nie mamy typowego lidera. Trójka Cook, Elphick, Ward to zawodnicy przyzwoici, ale nic po za tym. Do tego mamy oczywiście młodego Cargilla z którym jeszcze nie wiem co zrobię. Jeśli uda mi się sprowadzić jakiegoś fajnego zawodnika na tę pozycję to go wypożyczę, jeśli nie to zostanie i będzie dostawał szansę gry w pierwszym zespole.

 

 


Środkowa pomoc:

Harry Arter [iRL/24]

Dan Gosling [ENG/24]

Andrew Surman [ENG/27]

Eunan O'Kane [iRL/24]

Shaun MacDonald [WAL/26]

 

Notes: Mamy niby mocny środek pola, ale nie ma tutaj zawodnika typowo defensywnego, a takiego będę potrzebował podczas meczy z najlepszymi drużynami. Bez wzmocnień się nie obejdzie.

 

Skrzydła:

Christian Atsu [GHA/22]

Matt Ritchie [ENG/24]

Ryan Fraser [sCO/20]

Junior Stanislas [ENG/24]

Marc Pugh [ENG/27]

 

Notes: Co tu dużo mówic, szału nie ma. Jedynie Ritchie wybija się ponad przeciętność i to on będzie moim pierwszym wyborem na prawym skrzydle. Będę szukał wzmocnień, ale wciąż priorytetem pozostanie sprowadzenie bramkarza i defensywnego pomocnika.

 

Napastnicy:

Callum Wilson [ENG/22]

Tokelo Rantie [RSA/23]

Brett Pitman [ENG/26]

Yann Kermorgant [FRA/32]

 

Notes: Mam trójkę naprawdę dobrych zawodników. Wilson, Rantie a także doświadczony Kermorgant niewiele się od siebie różnią i będzie mi bardzo trudno wybrać tego jednego (planuję grać 4-5-1) który zacznie sezon jako nasz podstawowy napastnik.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem napisać na wstępie, że kariera będzie opisywana w formie miesięcznych podsumowań.

 

****************

 

Transfery z klubu:

Josh McQuoid (350 tys. funtów do West Ham)

 

Transfery do klubu:

Bartłomiej Drągowski (1 mln z Jagielloni Białystok)

Dani Benitez (WT)

Mehdi Abeid (Wyp. z Newcastle United)

Jesus Vallejo (1.1 mln z Real Zaragoza)

Oriol Romeu (3 mln z Chelsea Londyn)

Rasmus Thelander (1.3 mln z Aalborg)

Fahel (WT)

 

Sparingi:

09.07 - Bournemouth 4:1 Bournemouth U21 (3x Rantie, Camp sam.)

12.07 - Leeds United 5:2 Bournemouth (2x Rantie)

19.07 - Wmborne 0:4 Bournemouth (2x Kermorgant, Pitman, Gosling)

23.07 - Bournemouth 1:0 UBSCO (Kermorgant)

26.07 - Dorchester 0:3 Bournemouth (2x Wilson, Vallejo)

04.08 - Bolton 0:0 Bournemouth

 

 

Składu nie wzmocni już na pewno żaden zawodnik, tego jestem pewien, chce sie natomiast pozbyć Warda i Pitmana dla których nie widzę miejsca w moim zespole. Jedyny zawodnik który został przezemnie sprzedany to McQuoid, zawodnik z rezerw za którego otrzymaliśmy dość przyjemną sumkę. Jako "młody talent" na pozycję bramkarza do klubu przybył Bartek Drągowski. Objawienie zeszłego sezonu ekstraklasy, miejmy nadzieję, że w Football Managerze będzie bronił równie dobrze. Oczywiście nie jest to opcja na teraz - planuję 2 lata potrzymać Boruca, później zobaczymy jak się będzie rozwijał Bartek i podejmę decyzję czy już jest gotowy na grę w Premier League. Na środek obrony pozyskałem dwóch zawodników. Pierwszym z nich jest młody, utalentowany Vallejo za którego zapłaciliśny grosze, biorąc pod uwagę jego niesamowity potencjał. Drugi to Duńczyk Thelander który z miejsca ma wskoczyć do podstawowego składu. Były zawodnik Aalborgu to opcja rezerwowa, niestety nie udało mi się sprowadzić Kamila Glika. Dogadałem się z Torino w sprawie wykupu, mieliśmy im dać 4 mln funtów, ale sam zawodnik nie był zainteresowany przejściem do nas. Na środek pola udało mi się pozyskać aż trzech graczy. Romeu, czyli były zawodnik Barcelony czy Chelsea Londyn sprowadzony za śmieszne pieniądze, Fahel który do tej pory grał w Brazylii oraz wypożyczony z Newcastle Abeid - jeśli się pokaże z dobrej strony to rozpoczniemy negocjacje w sprawie wykupu. Ostatnim nabytkiem jest Benitez, były zawodnik Granady sprowadzony za darmo. Wzmocni on rywalizację na skrzydłach, a w razie konieczności może również zagrać na lewej obronie. Początek sezonu ligowego mamy dość przyjemny. Na inaugurację zagramy z Crystal Palace, a następnie: Watford, Norwich, Swansea, Leicester, a w między czasie zmierzymy się z Northampton w Capital One Cup.

Odnośnik do komentarza

@Fenomen - niestety w tej wersji już nie jest tak dobry :(

@jmk - Nie przekonuje mnie ten zawodnik, i po pierwszych spotkaniach nie zanosi się na to, żeby to uczynił.

 

******************

 

Sierpień 2014

 

Transfery z klubu:

Eunan O'Kane (1.2 mln do Burnley)

 

Transfery do klubu:

Sergi Roberto (Wyp. z Barcelony)

 

Premier League:

[1/38] - Crystal Palace 1:0 Bournemouth (Bolasie)

[2/38] - Bournemouth 3:0 Watford (Atsu, Wilson, Layun sam.)

[3/38] - Norwich City 2:2 Bournemouth (Hooper, Tettey - Ritchie, Roberto)

 

Capital One Cup, 2 runda:

[1/1] - Bournemouth 1:0 Northampton (31' Stanislas)

 

 

Miało być koniec transferów, ale jednak zdecydowałem się jeszcze na jedną wymiane. O'Kane który i tak by nie miał szans na grę odszedł do Burnley, natomiast na wypożyczenia do nas przyszedł Sergi Roberto. Zawodnik którego chciałem wykupić z Barcelony, ale po uzgodnieniu kwoty odstępnego sam zawodnik nie chciał negocjować, dlatego go wypożyczyłem, a po sezonie powalczymy o zatrudnienie go na stałe. Start ligi - biorąc pod uwagę rywali - bardzo przeciętny. Bolą straty punktów, bo wcale nie byliśmy gorsi od rywali w tych meczach. Z Crystal Palace przez większą część spotkania dominowaliśmy, mieliśmy dwie poprzeczki, ale to gospodarze wyprowadzili skuteczną kontrę i zgarnęli komplet punktów. Odbiliśmy to sobie na Watfordzie, który bez problemu ograliśmy. Ten mecz był debiutem dla Roberto, który zaliczył asystę a także został wybrany najlepszym zawodnikiem tego spotkania. W ostatni dzień miesiąca przyszło nam się zmierzyć z Norwich na wyjeździe. Wszystko zaczęło się pieknie i po 45 minutach prowadziliśmy już 2:0. Niestety, nie zdołaliśmy utrzymać tego wyniku, zaraz po przerwie padła bramka kontaktowa, a już w doliczonym czasie gry remis dla swojego zespołu wywalczył Tettey. Na mecz z Northampton zdecydowałem się wystawić całkowite rezerwy. Zadebiutował Bartek Drągowski, który spisał się naprawdę solidnie, nie wpuścił bramki a my wyeliminowaliśmy rywali. W kolejnej rundzie zagramy z Wolverhampton.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że posty pojawiają się tak rzadko, ale pracuję i mam mało czasu na grę. Mimo wszystko mogę zapewnić, że przynajmniej jeden post dziennie będę wrzucał :)

 

****************

 

Wrzesień & Październik 2014

 

Premier League:

[4/38] - Bournemouth 1:1 Swansea City (Ritchie - Michu)

[5/38] - Leicester City 1:1 Bournemouth (Moore - Abeid)

[6/38] - Bournemouth 2:0 Manchester City (2x Ritchie)

[7/38] - Tottenham Hotspur 4:2 Bournemouth (3x Kane, Lamela - Thlenader, Atsu)

[8/38] - Bournemouth 1:2 Liverpool (Atsu - 2x Gerrard)

[9/38] - Aston Villa 3:0 Bournemouth (Drogba, Weimann, Thelander sam.)

 

Capital One Cup:

[3r] - Bournemouth 2:1 Wolverhampton (2x Pitman - Dicko)

[4r] - Chelsea Londyn 1:1 k.6:7 Bournemouth (Remy - Wilson)

 

 

Jest niedosyt po pierwszym wrześniowych meczach. Swansea u siebie powinniśmy ograć, ale z kapitalnej strony pokazał się Fabiański i ugrał punkt dla swojego klubu. Następnie znowu remis w wyjazdowym meczu z Leicester. Tym razem jednak możemy się cieszyć z tego punktu, bo to nasi rywale byli stroną dominującą, lecz Abeid kapitalnym uderzeniem z dystansu uratował nam punkcik. Następnie na własnym stadionie gościliśmy Manchester $ity i niespodziewanie wygraliśmy. Świetny mecz w wykonaniu Ritchiego, dwie bramki, w tym jedna piękna bezpośrednio z rzutu wolnego. Potem było już tylko gorzej. Trzy porażki, z Tottenhamem, Liverpoolem i ta ostatnia, która zabolała najbardziej z Aston Villą. Przegrane spotkania z Tottenhamem i Liverpoolem były do zaakceptowania, w końcu to ścisła ligowa czołówka, ale aż tak wysokiej porażki z Aston VIllą chyba nikt się nie spodziewał. W Capital one przeszliśmy kolejne dwie rundy. Nie bez problemu, ale uporaliśmy się z Wolverhampton a następnie po rzutach karnych na Stamford Bridge wyeliminowaliśmy Chelsea Londyn. W ćwierćfinale czeka nas pojedynek z Newcastle United.

 

 

TABELA - KLIK

Odnośnik do komentarza

Listopad 2014

 

Premier League:

[10/38] - Bournemouth 2:1 Sunderlund (Kermorgant, van Aanholt sam. - Graham)

[11/38] - Bournemouth 0:0 Chelsea Londyn

[12/38] - Southampton 1:1 Bournemouth (Rodriguez - Kermorgant)

[13/38] - Bournemouth 1:1 Stoke City (Vallejo - Bojan)

 

Po ostatnich trzech porażkach ligowych trzeba było coś zmienić. Pierwszą ofiarą moich roszad został Boruc, którego w pierwszym składzie zastąpił jego uczeń, czyli Bartek Drągowski. Dość odważnie postąpiłem, ale po tym, co nasz młody bramkarz pokazał w Capital One byłem pewien jego umiejętności. Druga zmiana to posadzenie na ławce kupionego w czerwcu Thelandera za którego na boisku pojawił się Vallejo. Jak widać zmiany te dały pozytywny efekt. Co prawda wygraliśmy w tym miesiącu tylko z Sunderlandem, ale trzeba też popatrzyć na to, że żadnego meczu nie przegraliśmy, a w jednym z nich Vallejo zdobył bramkę. Drągowski natomiast łapał kapitalne oceny, kolejno: 6.7, 7.7, 7.0, 7.0. Do tego popatrzcie na to - KLIK - kapitalnie się nam młodzik rozwija.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2014

 

Premier League:

[14/38] - West Ham United 1:2 Bournemouth (Valencia - 2x Atsu)

[15/38] - Bournemouth 1:2 Manchester United (Ritchie - Mata, Rojo)

[16/38] - Arsenal Londyn 1:1 Bournemouth (Chamberlain - Wilson)

[17/38] - Bournemouth 2:1 Newcastle United (Wilson, Benitez - Perez)
[18/38] - West Bromwich Albion 0:2 Bournemouth (2x Ritchie)

[19/38] - Bournemouth 1:0 Everton (Wilson)

 

Capital One Cup, Ćwierćfinał:

[1/1] - Bournemouth 3:2 Newcastle United (2x Wilson, Ritchie - 2x Perez)

 

 

Ależ kapitalne wyniki w tym miesiącu! Jedyna porażka przytrafiła nam się z aktualnym liderem, Manchesterem United który pewnie kroczy po mistrzostwo Anglii. Do tego udało nam się wywieźć punkcik z Emirates Stadium. Szkoda, że tego meczu nie wygraliśmy, dopiero w doliczonym czasie gry Chamberlain dał remis Kanonierom. Do tego cztery wygrane ze słabszymi rywalami, ale jakby nie patrzeć też przez większość z nich jesteśmy za takich uznawani. W Capital One nie bez problemu ale awansowaliśmy do kolejnej rundy - gola na wagę zwycięstwa w samej końcówce zdobył Ritchie. W półfinale czeka nas dwumecz z Arsenalem Londyn.

 

 

TABELA - KLIK

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2015

 

Transfery do klubu:

Marcin Wasilewski (98 tys. z Leicester City)

Cristian Benavente (90 tys. z Realu Castilla)

Valter Birsa (Wyp. z AC Milan)

 

Premier League:

[20/38] - Bournemouth 1:0 Crystal Palace (Atsu)

[21/38] - Watford 0:1 Bournemouth (Roberto)

[22/38] - Bournemouth 2:0 Norwich City (2x Kermorgant)

 

FA Cup:

[3r] - Bournemouth 0:0 Preston

[3r] - Preston 1:2 Bournemouth (Davies - Wilson, Arter)

[4r] - Bolton 0:2 Bournemouth (Daniels, Roberto)

 

Capital One Cup, Półfinał:

[1/2] - Arsenal Londyn 1:2 Bournemouth (Chambers - Pitman, Wilson)

[2/2] - Bournemouth 0:0 Arsenal Londyn

 

 

Trzy transfery do klubu w styczniu, ale nie oszukujmy się - są to bardziej uzupełnienia niż wzmocnienia. Ward i Elphick się na mnie obrazili, gdyż w ogóle nie grają. W związku z tym zdecydowałem się sprowadzić doświadczonego Marcina Wasilewskiego który jeszcze rok spokojnie pogra na najwyższym poziomie. Drugi zawodnik to wielki talent z Peru, Benavente. Wychowanek Realu Madryt w którym nie zdążył zadebiutować, ale jego ostatnie występy w Castilli były bardzo dobre - 12 meczy, 2 bramki, 3 asysty, średnia 7.32. Stwierdziłem, że i tak na nim dużo nie stracimy, a warto zaryzykować, może akurat rozwinię się na miarę oczekiwań. Ostatni transfer to wypożyczenie Birsy. Sprowadzenie w czerwcu Beniteza okazało się kompletnym niewypałem, więc musiałem znaleźć prawdziwego konkurenta dla Atsu - wybrałem właśnie Słoweńca.

 

Kolejny miesiąc zdecydowanie na plus. Trzy zwycięstwa w lidze, ale trzeba powiedzieć, że znowu graliśmy tylko ze słabszymi rywalami. W FA Cup sensacyjnie zremisowaliśmy u siebie z Preston, ostatnim zespołem Championship, przez co musieliśmy grać drugi mecz, który na szczęście wygraliśmy. W kolejnej rundzie bez problemu ograliśmy Bolton i w następnej fazie czeka nas pojedynek z Shrewsbury. W Capital One sprawiliśmy kolejną niespodziankę. Po wyelimiowaniu Chelsea Londyn czekał nas dwumecz Kanonierami. Arsenal pod wodzą Arsene'a Wengera zawodzi w tym sezonie, ale mimo wszystko wciąż jest to klasowy zespół. Co ciekawe sprawa awansu rozstrzygnęła się na Emirates, gdzie wygraliśmy 2:1. W finale będzie bardzo ciężko - zagramy z Manchesterem City.

 

TABELA - KLIK

Odnośnik do komentarza

Adrian - Megapack z CMREV.

Jezovski - Będzie ciężko, mamy teraz przesrany terminarz.

 

****************

 

Luty 2015

 

Premier League:

[23/38] - Bournemouth 2:1 Leicester City (Romeu, Ritchie - Kramaric)

[24/38] - Swansea City 1:1 Bournemouth (Shelvey - Ritchie)

[25/38] - Manchester City 2:0 Bournemouth (Negredo, Aguero)

[26/38] - Bournemouth 1:4 Tottenham Hotspur (Ritchie - Kane, Chadli, Paulinho, Lennon)

[27/38] - Liverpool 5:1 Bournemouth (3x Balotelli, Can, Origi - Atsu)

 

FA Cup:

[5r] - Bournemouth 3:2 Shrewsbury (Wilson, Ritchie, Thelander - Lawrence, Collins)

 

 

I zaczynaja się schody. Na początku miesiąca dwa mecze z nieco słabszymi rywalami. Pierwszy z Leicester udało nam się wygrać, natomiast ze Swanesa na wyjeździe zremisowaliśmy, co biorąc pod uwagę ich formę było dobrym wynikiem, lecz potem było już tylko gorzej. Trzy porażki z topowymi zespołami i nasze marzenia o wywalczeniu europejskich pucharów w tym sezonie znacząco się oddalają. Co prawda do siódmego Arsenalu tracimy stosunkowo nie dużo, bo 5 punktów, ale patrząc na naszych rywali w tych ostatnich kolejkach można stwierdzić, że będzie piekielnie ciężko. Zagramy jeszcze z: Chelsea (W), Man United (W), Arsenalem (D), Evertonem, (W). W FA Cup udało się wyeliminować 4(!) ligowe Shwersbury, ale wynik pozostawiał wiele do życzenia. Byliśmy chyba nieco załamani po tych trzech porażkach z rzędu, a już w kolejnym meczu czeka nas finał Capital One z Manchesterem City.

 

TABELA - KLIK

 

Odnośnik do komentarza

Marzec 2015

 

Premier League:

[28/38] - Sunderlund 1:2 Bournemouth (Aanholt - Wilson, Birsa)

[29/38] - Bournemouth 2:1 Aston Villa (Ritchie, Senderos sam. - Benteke)

[30/38] - Chelsea Londyn 3:1 Bournemouth (Ramires, Remy, Cuadrado - Ritchie)

[31/38] - Bournemouth 1:1 Southampton (Wilson - Osvaldo)

 

FA Cup, 6 runda:

[1/2] - Bournemouth 2:2 Tottenham Hotspur (Wilson, Atsu - Lennon, Holtby)

[2/2] - Tottenham Hotspur 2:0 Bournemouth (Kane, Lamela)

 

Capital One Cup, Finał:

[1/1] - Manchester City 3:2 Bournemouth (2x Dzeko, Aguero - 2x Wilson)

 

 

Koniec pięknej przygody w Capital One Cup niestety nie ułożył się po naszej myśli. Przegraliśmy z Manchesterem City 2:3, ale pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i byliśmy naprawdę blisko tego triufmu. W FA Cup nie daliśmy rady Tottenhamowi, chociaż mieliśmy ku temu okazję. W pierwszym meczu przegrywaliśmy 0:2, zdołaliśmy wyciągnąć remis, ale w samej końcówce stworzyliśmy dwie znakomite okazje, które niestety nie zostały wykorzystane, a w rewanżu kompletnie sobie nie poradziliśmy. W lidze dwa zwycięstwa które były naszym obowiązkiem, a także remis, tylko remis z Southampton. Gdybyśmy tutaj nie stracili punktów to do siódmego miejsca mielibyśmy zaledwie 2 oczka straty. Oczywiście w meczu z Chelsea nikt od nas nie oczekiwał zwycięstwa a i my nie sprawiliśmy niespodzianki.

 

TABELA - KLIK

TERMINARZ - KLIK

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2015

 

Premier League:

[32/38] - Stoke City 0:0 Bournemouth

[33/38] - Bournemouth 0:3 West Ham United (2x Valencia, Zarate)

[34/38] - Manchester United 5:1 Bournemouth (4x van Persie, Depay - Kermorgant)

 

Jeszcze nie zamknęliśmy sobie drogi do pucharów, ale na pewno straciliśmy szansę na to aby po tych trzech spotkaniach wskoczyć na siódme miejsce. Fatalne wyniki, tylko remis ze Stoke City, porażka z West Hamem, który już o nic w lidze nie walczy, a na koniec kompletnie sobie nie poradziliśmy z nowym mistrzem Anglii, Manchesterem United. Do Swansea tracimy w tej chwili 3 punkty. Łąbędzie w tym miesiącu przegrały wszystkie swoje spotkania, dzięki czemu nam nie odskoczyli.

 

TABELA - KLIK

Odnośnik do komentarza

Maj 2015

 

Premier League:

[35/38] - Bournemouth 1:2 Arsenal Londyn (Atsu - 2x Cazorla)

[36/38] - Everton 0:0 Bournemouth

[37/38] - Bournemouth 1:1 West Bromwich (Cook - Ideye)

[38/38] - Newcastle United 3:1 Bournemouth (2x Cisse, Armstrong - Birsa)

 

 

Fatalna końcówka sezonu. 9 meczy bez wygranej i nie udało nam się wywalczyć pucharów europejskich. Ba, nawet nie utrzymaliśmy ósmego miejsca - przez tą fatalną formę wyprzedził nas jeszcze Everton i sezon kończymy na dziewiątej lokacie. Biorąc pod uwagę nasz cel - utrzymanie - to i tak bardzo dobrze nam poszło, lecz po tak dobrych wynikach mój apetyt jak i kibiców był zapewne większy.

 

TABELA - KLIK

Odnośnik do komentarza

Bramkarze: [Występy/Bramki stracone/Czyste konta/Średnia]

 

Artur Boruc [15/18/5/6.88]

Bartłomiej Drągowski [36/52/9/6.89]

Adam Federici [0]

 

Notes: Bardzo dobry sezon w wykonaniu naszego młodego Bartka Drągowskiego. Stracił co prawda dużo bramek, ale zdecydowana większość nie była jego winą, a raczej przeciętnie spisującej się obrony. Boruc zagrał kilka meczy na początku sezonu a także spotkania pucharowe. Dobre występy przeplatał słabszymi i nie wiem czy będę go trzymał jeszcze rok, czy zdecyduję się go sprzedać. Federici odejdzie.

 

 

Boczni obrońcy: [Występy/Bramki/Asysty/Średnia]

 

Adam Smith [2/0/0/7.30]

Simon Francis [50/0/7/6.83]

Ian Harte [7/0/0/6.74]

Carlie Daniels [44/1/1/6.73]

 

Notes: Francis i Daniels co widać po statystykach byli moim pierwszym wyborem, jednakże tylko dlatego, że nie miałem dla nich praktycznie żadnej konkurencji. Oboje grali bardzo przeciętnie i wzmocnienie boków obrony będzie moim priorytetem w letnim oknie transferowym.

 

 

Środkowi obrońcy:

 

Marcin Wasilewski [13/0/0/6.98]

Steve Cook [38/1/0/6.99]

Tommy Elphick [5/0/0/6.90]

Rasmus Thelander [34/2/1/7.10]

Jesus Vallejo [31/1/1/6.90]

 

Notes: Zdecydowanie najlepiej prezentował się sprowadzony w lipcu Thelander. Duńczyk zwrócił na siebie uwagę takich klubów jak Tottenham czy Lyon, więc niewykluczone, że się z nami pożegna. Reszta bez szału, chociaż na dość przyzwoitym poziomie. Tutaj tez będę potrzebował przebudowy, Elphick oraz Cook na pewno odejdą.

 

 

Defensywni pomocnicy:

 

Fahel [27/0/1/6.78]

Oriol Romeu [45/1/5/7.01]

 

Notes: Romeu okazał się strzałem w dziesiątkę. Biega, walczy, odbiera, czasami też załapie asystę - czyli wszystko to, czego się oczekuje od defensywnego pomocnika. Fahel prezentował się nieco gorzej, ale wobec niego oczekiwania nie były aż tak duże. Chce go mieć u siebie kilka klubów z Brazylii i niewykluczone, że zdecyduję się na powrót do ojczyzny.

 

 

Środkowi pomocnicy:

 

Andrew Surman [26/0/3/6.89]

Shaun MacDonald [0]

Harry Arter [21/1/1/6.90]

Dan Gosling [2/0/0/0]

Mehdi Abeid [32/1/3/6.83]

Sergi Roberto [41/3/7/7.01]

 

Notes: Liderem środka pola i jednym z najlepszych naszych zawodników w tym sezonie na pewno można nazwać Sergi Roberto, Hiszpan wypożyczony z Barcelony był naszym mózgiem, jak tylko grał to praktycznie każda akcja przechodziła przez niego. Szkoda, że Barcelonie się cos poprzewracało w głowię i chcą za niego 35 mln funtów, więc prawdopodobnie nie zobaczymy go u nas w przyszłym sezonie. Podobnie sprawa ma się z Abeidem. Algierczyk, który ze swoją reprezentacją triumfował na PNA spisywał się nieco gorzej, mimo wszystko chciałem go zatrzymać - niestety Newcastle nie jest w stanie realnie go wycenić. O reszcie zawodników nie ma co wspominać, niczym się nie wyróżniali i prawdopodobnie wszyscy zostaną sprzedani.

 

 

Skrzydłowi:

 

Matt Ritchie [39/14/10/7.09]

Marc Pugh [0]

Ryan Fraser [0]

Dani Benitez [12/1/0/6.88]

Junior Stanislas [6/1/1/6.88]

Christian Atsu [33/9/5/6.94]

Cristian Benavente [6/0/0/6.58]

Valter Birsa [16/2/1/6.72]

 

Notes: Kompletnie nietrafione transfery na tę pozycję. Zatrudniony w lipcu Benitez szybko stracił miejsce w składzie, okazało sie, że Premier League dla niego to za wysokie progi. Podobnie sprawy się mają w przypadku Benavente, który kompletnie się nie sprawdził. Birsa pokazał się z nieco lepszej strony, ale nie na tyle abym zdecydował się go wykupić z Milanu. Naszym asem w tej formacji a także MVP tego sezonu był oczywiście Ritchie. Anglik był po prostu fenomenalny. Atsu w którym kibice pokładali wielkie nadzieje zawsze grał na przyzwoitym poziomie, ale do Ritchiego było mu daleko. Chelsea chce za niego około 11 mln funtów, a ja raczej nie zdecyduję się wyłożyc na niego takiej sumy.

 

 

Napastnicy:

Yann Kermorgant [29/5/2/6.81]

Callum Wilson [40/15/4/6.95]

Tokelo Rantie [4/0/0/6.55]

Brett Pitman [5/3/2/7.56]

 

Notes: Teraz zaczynam żałować, że już na początku odrzuciłem Pitmana, który pokazywał się z dobrej strony w FA oraz Capital One Cup. Może by przełożył formę ze starć ze słabszymi rywalami na Premier League. Nasi podstawowi napastnicy czyli Kermorgant i Wilson raz po raz zawodzili. Nie mówiąc juz o Rantie który wypadł ze składu po kilku spotkaniach.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...