Skocz do zawartości

Wędkarstwo


jmk

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem tego tematu, ale ... nie znalazłem albo nie wiem gdzie umieścić, nawet nie ma tematu zbiorczego o hobby :P

 

Ktoś łowi? :D Ja kiedyś za dzieciaka to robiłem i lubiłem, potem jednak nie miałem możliwości, ale zawsze mnie to relaksowało. Teraz niespodziewanie... dostałem w prezencie nową wędkę + przybory. Mam więc pytanie - ile kosztuje całość, żeby można było sobie legalnie zarzucić spławik w rzece lub jeziorze?

 

Nie ukrywam, że ja po prostu lubię klimat siedzenia w ciszy nad wodą, a jak wpadnie rybka to super, bo jeść też lubię ;)

Odnośnik do komentarza

Z tego co kojarzę musisz mieć wykupiony normalny karnet PZW, a to trochę hajsu jest. Rozejrzyj się za prywatnymi stawami w Twojej okolicy. Ja robię z kolegami czasami tak, że jedziemy na taki jeden kawałek za Łodzią, płaci się dychę za wstęp (plus ileś tam za rybę jeżeli złowioną chce się zabrać do domu) i można siedzieć ile się chce, grillować i piwka normalnie pić. Jak się nie jeździ regularnie to karta wędkarska to niestety średnio opłacalny biznes.

Odnośnik do komentarza

Z tego co kojarzę musisz mieć wykupiony normalny karnet PZW, a to trochę hajsu jest. Rozejrzyj się za prywatnymi stawami w Twojej okolicy. Ja robię z kolegami czasami tak, że jedziemy na taki jeden kawałek za Łodzią, płaci się dychę za wstęp (plus ileś tam za rybę jeżeli złowioną chce się zabrać do domu) i można siedzieć ile się chce, grillować i piwka normalnie pić. Jak się nie jeździ regularnie to karta wędkarska to niestety średnio opłacalny biznes.

podrzucisz namiar na tę miejscówkę ? mają jakieś www ?

 

generalnie jak nie robisz tego przynajmniej tydzien w tydzien to karta wędkarska(licencja) jest nieopłacalna. zdaje sie ze coraz wiecej jest takich prywatnych łowisk, gdzie można wyrwać grubą sztukę i potem ją wypuścić do stawu i łowić dalej :) zabranie ryby jest oczywiście odpłatne :-)

 

generalnie nienawidze ryb, jeść, dotykać, czasem nawet patrzeć, a wędkowanie to mega cisza, relaks, wyciszenie

nie mam co prawda sprzętu, ale jak ktoś ma n wędek to zawsze jednej użyczy, no i ogniska, grille i łojenie :D coś pięknego

Odnośnik do komentarza

 

Z tego co kojarzę musisz mieć wykupiony normalny karnet PZW, a to trochę hajsu jest. Rozejrzyj się za prywatnymi stawami w Twojej okolicy. Ja robię z kolegami czasami tak, że jedziemy na taki jeden kawałek za Łodzią, płaci się dychę za wstęp (plus ileś tam za rybę jeżeli złowioną chce się zabrać do domu) i można siedzieć ile się chce, grillować i piwka normalnie pić. Jak się nie jeździ regularnie to karta wędkarska to niestety średnio opłacalny biznes.

podrzucisz namiar na tę miejscówkę ? mają jakieś www ?

 

 

 

http://www.wedkuje.pl/lowisko,stawy-w-brzezinach-warynskiego-62,17883

Odnośnik do komentarza
Witam,

w odpowiedzi na Pana e-mail informuję jakie są koszty.

- egzamin na kartę 36,90 zł.

- karta (jeśli jest Pan zameldowany w Szczecinie) 10,- zł. (każda Gmina ma swój cennik)

- wpisowe 25,- zł.

- skł. członkowska 75,- zł.

- składka okręgowa ( w zależności na jakich wodach chce Pan wędkować)

może to być: 88,- 114,- 129,- lub wody górskie (w tym nizinne) 146,-

Jeśli Pańska renta brutto wynosi do 1400,- zł. wówczas za składkę okręgową

może Pan zapłacić: 72,- lub 89,- zł.



Taką odpowiedź dostałem. Trochę się zbiera tego... Mnie chodzi właśnie o wędkowanie, a nie w jakimś prywatnym stawie, gdzie jeszcze za rybę trzeba zapłacić. Pojechać sobie o świcie nad jezioro albo nad Odrę i posiedzieć nad wodą, przy okazji łapiąc obiad :D

Odnośnik do komentarza

takiej ryby z Odry czy Wisły bałbym się doktnąć na talerzu i nie mówię tego dlatego, że nie jadam ryb, z jeziora spoko, z rzek... takich dużych strach

 

e tam, ja łowię dośc cześto na Warcie w okolicach mostu kolejowego pomiędzy Solcem Wielkopolskim a Chociczą i je później jadam, jak wygląda naprawdę ładnie.

 

@jmk - jaki masz sprzęt?

Odnośnik do komentarza

 

 

 

takiej ryby z Odry czy Wisły bałbym się doktnąć na talerzu i nie mówię tego dlatego, że nie jadam ryb, z jeziora spoko, z rzek... takich dużych strach

e tam, ja łowię dośc cześto na Warcie w okolicach mostu kolejowego pomiędzy Solcem Wielkopolskim a Chociczą i je później jadam, jak wygląda naprawdę ładnie.

 

@jmk - jaki masz sprzęt?

Ale to w żadnym stopniu nie zaprzecza temu co napisał Smetek :D.

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Złota łopata mi się należy, za odkopanie tego tematu ;)

 

Po prawie 20tu latach wróciłem do dawnego hobby, jakim było wędkowanie. Zakupiłem trochę podstawowego sprzętu i początkowo łowiłem sobie na stawku, który mamy na ogrodach działkowych i trochę na komercji. Doszedłem jednak do wniosku, że pod nosem mam też tyle fajnej wody PZW (Nogat, Wisła), że trzeba powrócić w struktury tego betonu ;)

No i wyrobiłem nową kartę wędkarską i od jakiegoś czasu siedzę nad wodą dość regularnie. Kupiłem łódkę, także trochę wody jest do pływania :)

Co do jedzenia ryb. Osobiście nie zabieram ryb z łowiska. A jeśli już, to ot tak na raz, a nie żeby wypychać zamrażalnik. Nie chodzi o to, że nie lubię ich jeść. Lubię po prostu ryby łowić, a beretując rybę, drugi raz jej nie złowimy. Niestety, system zarybiania w PZW jest chory i wychodząc z założenia, że karta musi się zwrócić, tylko napędzamy ten system. I nóż w kieszeni mi się otwiera, gdy dowiaduję się o kolejnym ubitym metrowym szczupaku na mojej wodzie i tłumaczeniu palanta, że przecież taka ryba nie trafia się co chwilę, więc trzeba było ją ubić. Oczywiście wymiary ochronne dla takich ludzi nie istnieją.

Poniżej wrzucam kilka fotek :)

 

Pinokio z komercji :)

99d457d5b2345260med.jpg

 

 

Okonek z Nogatu

c168062734721731med.jpg

 

 

Szczupaczek również z Nogatu

1b5c3804f8d1c144med.jpg

  • Lubię! 3
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...