Skocz do zawartości

Wielka Piłka w Grodzie Kraka


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Długo przy fabule nie wytrzymałem, to prawda, ale teraz będzie inaczej! Bez fabuły, bez zbędnego pitolenia, tylko Football Manager! Wybrałem wersję oznaczoną numerkiem 12 z prostego powodu: Jak dla mnie jest to najlepsza część gry. Zapragnąłem spróbować sił w naszej ojczyźnie i, niczym kilka miesięcy temu GKS Tychy, wprowadzić Polski klub na salony. Jednocześnie nie chciało mi się za bardzo wysilać, więc wybrałem Wisłę Kraków, czyli klub, który od razu w pierwszym sezonie gra w Eliminacjach Ligi Mistrzów. Początkowy budżet klubu wynosił 450 tysięcy ojro na ewentualne wzmocnienia i miałem jeszcze sporo wolnej kasy na pensję. Kariera będzie prowadzona w formie miesięcznych podsumowań. No to jedziemy!

 

*****

Kadra Wisły Kraków na sezon 2011/2012:

 

Bramkarze [Wiek/Kraj/Wartość]:

 

Sergey Pareiko [35/EST/650.000 €]

Milan Jovanić [25/SRB/80.000 €]

Filip Kurto [19/POL/350.000 €]

 

Notes: Na razie Pareiko zostaje, Kurto na ławkę, a Jovanić pewnie odejdzie. W następnym sezonie trzeba będzie jednak poszukać wzmocnień!

 

Obrońcy [Wiek/Kraj/Wartość]:

 

Junior Enrique Diaz [27/CRC/150.000 €]

Dagan Paljic [28/SRB/160.000 €]

Gordan Bunoza [23/BIH/650.000 €]

Osman Chavez [27/HON/1.500.000 €]

Kew Jaliens [32/NED/700.000 €]

Michał Czekaj [19/POL/925.000 €]

Michael Lamey [32/HOL/130.000 €]

Marko Jovanović [23/SRB/260.000 €]

 

Notes: Lewa strona to wieczna rywalizacja między Diazem a Pajlicem. Prawa to Lamey albo Jovanović, w razie co grać tu mogą także Jaliens albo Czekaj. Na środku pewniakiem jest Chavez, a partnerem Jaliens. Wiecznym zmiennikiem Bunoza. Aczkolwiek jakiś tani diamencik może podbić moje serce.

 

Pomocnicy/Skrzydłowi [Wiek/Kraj/Wartość]:

 

Cezary Wilk [24/POL/625.000 €]

Radosław Sobolewski [34/POL/60.000 E]

Tomas Jirsak [26/CZE/180.000 €]

Łukasz Garguła [29/POL/140.000 €]

Maor Melikson [26/ISR/2.200.000 €]

Andraż Kirm [27/SVN/2.400.000 €]

Ivica Iliev [31/SRB/140.000 €]

Patryk Małecki [22/POL/1.900.000 €]

Rafał Boguski [26/POL/300.000 €]

Gervasio Nunez [22/ARG/250.000 €]

 

Notes: Środkowi Pomocnicy to Wilk i Sobolewski, dżokerem będzie Jirsak. Na skrzydłach także wszystko jest jasne. Kirm po lewej, Małecki po prawej. Iliev będzie wchodził na końcówki, a Nunez jest bardzo wszechstronny, także na pomocy mamy chyba komplet. Rozgrywający to naturalnie Maor Melikson, a Boguski odchodzi z klubu.

 

Napastnicy [Wiek/Kraj/Wartość]:

 

Tsvetan Genkov [26/BUŁ/1.600.000 €]

Piotr Karłowicz [18/POL/900.000 €]

 

Notes: Dokupić zmiennika Bułgarowi.

 

W 2. rundzie kwalifikacyjnej zmierzymy się z gruzińskim Zestaponi, natomast przed tą rywalizacją zagramy kilka sparingów. Naszymi rywalami będą: Wisła Kraków II, Haladas FC, Dinamo Zagrzeb, MVV Maastricht, AZ Alkmar oraz Montana. Czas roznieść tą ligę!

Odnośnik do komentarza

CZERWIEC/LIPIEC 2011:

 

Transfery do klubu:

 

Kouassi N'Goran (60 tyś. € z Africa Sports)

Maksym Skavysh (190 tyś. € z BATE Borysów)

 

Sparingi:

 

23.06 - Wisła Kraków 4:1 Wisła Kraków II

25.06 - Haladas FC 0:2 Wisła Kraków

27.06 - Wisła Kraków 4:2 Dinamo Zagrzeb

03.07 - MVV 1:4 Wisła Kraków

06.07 - AZ Alkmar 2:1 Wisła Kraków

11.07 - Montana 0:4 Wisła Kraków

 

Liga Mistrzów [2/3 Runda Eliminacyjna]:

 

13.07 - Wisła Kraków 1:2 Zestaponi

20:07 - Zestaponi 0:2 Wisła Kraków

27.07 - Wisła Kraków 3:0 Litex Łowecz

 

T-Mobile Ekstraklasa [1]:

 

30.07 - Wisła Kraków 0:2 Korona Kielce

 

Notes: Na początek może sparingi. Poszły nam one bardzo dobrze, jedynie porażka z AZ na wyjeździe tworzy niejako ryse na szkle, ale i tak można uznać mecze towarzyskie za udane. Mieliśmy bowiem na rozkładzie takie firmy jak Dinamo Zagrzeb czy MVV Maastricht. W lipcu dołączyło do nas dwóch nowych graczy. Kouassi N'Goran to dobry, jak na Ekstraklasę, obrońca, który kosztował nas tylko 60.000 ojro i postanowiłem sprawdzić, czy poradzi sobie w defensywie Mistrza Polski. Ponadto za prawie 200 tysięcy dołączył do nas zmiennik dla Genkova, a więc Białorusin, Maksym Skavysh, który ma papiery na świetne granie. Tych dwóch zawodników ma sprawić, że Wisła utrzyma wywalczony w sezonie 2010/2011 tytuł Mistrza Polski. Fatalnie zaczęliśmy jednak Eliminacje Ligi Mistrzów, gdzie przed własną publicznością ulegliśmy niżej notowanemu Zestaponi 1:2. Do rewanżu na gorącym terenie podeszliśmy z zamiarem odrobienia strat i rzutem na taśmę wywalczyliśmy awans do kolejnej fazy, gdzie Łysy z UEFA wylosował nam Litex Łowecz, z którym w pierwszym meczu gładku wygraliśmy 3:0 i możemy być już praktycznie pewni barażów. Niestety przez nasze zaangażowanie w europejskie boje ucierpiała Ekstraklasa, gdzie na inauguracje na Reymonta ulegliśmy Koronie 0:2. Mimo to jesteśmy dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza

@Jeżeli się będzie podobać, to może nawet więcej niż tydzień :P No i oczywiście aktywność czytających obowiązkowa! :D

 

*****

SIERPIEŃ 2011:

 

Transfery z klubu:

 

Rafał Boguski (95 tyś. euro wyp. do Jagiellonii)

 

Liga Mistrzów [3/4 Runda Eliminacyjna]:

 

03.08 - Litex Łowecz 3:2 Wisła Kraków [M. Dimitrov 51', S. Todorov 59', 72' - D. Biton 35', T. Genkov 74']

16.08 - Glasgow Rangers 1:2 Wisła Kraków [C. Borges 19' - M. Skavysh 68', 70']

24.08 - Wisła Kraków 3:1 Glasgow Rangers [T. Genkov 18', O. Chavez 78', C. Wilk 89' - S. Naismith 25']

 

T-Mobile Ekstraklasa [2-5]:

 

06.08 - ŁKS Łódź 0:2 Wisła Kraków [P. Małecki 11', M. Melikson 90+1' kar.]

19.08 - Lech Poznań 0:1 Wisła Kraków [T. Genkov 40']

27.08 - Górnik Zabrze 2:2 Wisła Kraków [T. Zahorski 35', A. Milik 90+4' - K. N'Goran 39', M. Skavysh 81']

31.08 - Wisła Kraków 2:2 Legia Warszawa [T. Genkov 13', 16', C. Wilk 71' cz.k. - A. Jędrzejczyk 81', M. Radović 89]

 

Notes: Klub opuścił Rafał Boguski, niestety tylko na wypożyczenie, ale dobre i to. W Lidze Mistrzów ulegliśmy Litexowi 2:3, ale i tak zagraliśmy w barażach dzięki poprzedniemu zwycięstwu 3:0. Trafiliśmy na Rangersów i mimo, że zaprzyjaźniony manager tomba twierdził, że z zespołami ze Szkocji nie ma szans, to postanowiliśmy to sprawdzić. Najpierw dzięki dwóm szybkim bramkom Skavysha wygraliśmy u siebie, a na wyjeździe daliśmy Rangersom pograć piłką, ale i to im nie pomogło, ponieważ dokładnie ich wypunktowaliśmy i zagramy w fazie grupowej Ligi Mistrzów! W grupie zagramy z Chelsea Londyn, Bayerem 04 Leverkusen i Szachtarem Donieck. Niestety nie mamy większych szans na chociażby trzecie miejsce. W Ekstraklasie natomiast było ciekawie. Dwa zwycięstwa z ŁKS'em i Lechem, oraz dwa remisy. Oba po frajerskich bramkach w końcówkach. Te punkty niestety mogą w przyszłości mieć spore konsekwencję.

Odnośnik do komentarza

@Lucas07 - Niestety nie przewiduję :/ Chociaż za kilka lat kto wie... :P

 

******

WRZESIEŃ 2011:

 

Liga Mistrzów [1-2]:

 

13.09 - Wisła Kraków 2:1 Szachtar Donieck [P. Małecki 34', M. Skavysh 77' - Jadson 21', H. Mkhitaryan 51' cz.k.]

28.09 - Chelsea Londyn 4:0 Wisła Kraków [s. Kalou 71', F. Lampard 81' kar., F. Torres 83', 90']

 

T-Mobile Ekstraklasa [6-8]:

 

10.09 - Wisła Kraków 1:1 Ruch Chorzów [P. Małecki 32' - M. Zieńczuk 55', W. Grzyb 51' cz.k.]

16.09 - Śląsk Wrocław 1:3 Wisła Kraków [P. Ćwielong 40' - T. Genkov 19', A. Kirm 52', 68']

24.09 - Wisła Kraków 1:1 Widzew Łódź [C. Wilk 9' - Ł. Broź 22']

 

Puchar Polski [2 Runda]:

 

21.09 - Tur Turek 0:3 Wisła Kraków [G. Bunoza 17', T. Jirsak 23', 71']

 

Notes: Niespodziewane zwycięstwo z Szachtarem Donieck na inaugurację Ligi Mistrzów rozbudziło apetyty kibiców Białej Gwiazdy, ale mocno ostudziła je porażka czterema bramkami z Chelsea. Tym bardziej, że do 70. minuty graliśmy super. Tak jak mówiłem będzie mega ciężko. W Ekstraklasie nie potrafiliśmy wykorzystać gry w dziesiątke Ruchu i tylko jeden punkt zostaje w Krakowie. Mecz przyjaźni ze Śląskiem wygrany bardzo przekonująco, ale mecz z Widzewem pozostawiał wiele do życzenia. Byliśmy ospali, nieskuteczni i bardzo przewidywalni. W Pucharze Polski jak zawsze dałem pograć rezerwowym i pewne zwycięstwo 3:0 z Turem. Szczególnie z dobrej strony pokazał się Tomas Jirsak, który walczy o miejsce w podstawowej jedenastce.

Odnośnik do komentarza

PAŹDZIERNIK 2011:

 

Transfery do klubu:

 

Krisztian Nemeth (Wolny Transfer)

 

Liga Mistrzów [3]:

 

19.10 - Wisła Kraków 0:2 Bayer Leverkusen [s. Kiessling 13', S. Reinartz 90+2']

 

T-Mobile Ekstraklasa [9-13]:

 

01.10 - Lechia Gdańsk 2:4 Wisła Kraków [i. Lukjanovs 10', 51' - T. Genkov 2', 27', M. Melikson 14', P. Małecki 90+5', C. Wilk 50' cz.k.]

05.10 - Wisła Kraków 0:0 GKS Bełchatów

15.10 - Polonia Warszawa 3:2 Wisła Kraków [Ł. Trałka 12', R. Jeż 22', M. Sadlok 89' - M. Skavysh 58', D. Biton 86']

22.10 - Wisła Kraków 2:1 Cracovia [i. Iliev 6', M. Skavysh 43' - A. Niedzielan 18', M. Bartczak 60' cz.k.]

29.10 - Zagłębie Lubin 0:3 Wisła Kraków [M. Melikson 2', K. N'Goran 22', T. Genkov 51']

 

Puchar Polski [3 Runda]:

 

25.10 - Dolcan Ząbki 2:3d Wisła Kraków [G. Bunoza 3' sam., D. Świerblewski 46' - G. Bunoza 11', P. Małecki 49', 94']

 

Notes: W Champions League klasycznie, czyli niestety czerwono. Po porażce z Bayerem zmieniłem taktykę z 4-2-2-2 na 4-5-1 z zagęszczonym środkiem pola itp. Nie mamy już praktycznie szans na wyjście z grupy, ale cieszy kasa na koncie. Ekstraklasa to tradycyjnie już rollercoaster. Najpierw przekonujące zwycięstwo w Gdańsku z Lechią, a potem remis ze słabiutkim GKS-em Bełchatów. Następnie dość pechowa porażka z Polonią na wyjeździe. Odbiliśmy to sobie zwyciężając w derbach Krakowa 2:1 oraz 3:0 nad Zagłębiem Lubin. W 3 Rundzie Pucharu Polski dosyć dziwny mecz Gordana Bunozy, ale grunt, że wywalczyliśmy awans do ćwierćfinału. Sorki za tak szybki tempo postów, ale z grą jestem już w ciul do przodu i chce to szybciutko nadgonić :D

Odnośnik do komentarza

@MaKK - I tu się mylisz :P Dałbym screena, ale nie chce spojlerować składu i wyników ;)

 

*****

 

LISTOPAD 2011:

 

Liga Mistrzów [4-5]:

 

01.11 - Bayer Leverkusen 6:1 Wisła Kraków [E. Derdyok 7', 12', M. Ballack 48', 67', T. Barnetta 61', 70' - M. Melikson 83', D. Paljic 58' cz.k.]

23.11 - Szachtar Donieck 3:0 Wisła Kraków [Y. Rakitskyi 7', 11', Jadson 54']

 

T-Mobile Ekstraklasa [14-16]:

 

04.11 - Wisła Kraków 0:0 Jagiellonia

20.11 - Podbeskidzie 1:2 Wisła Kraków [s. Patejuk 81' - O. Chavez 4', P. Małecki 86', O. Chavez 34' cz.k.]

26.11 - Korona Kielce 1:1 Wisła Kraków [J. Kiełb 42', A. Cebula 46' cz.k. - M. Melikson 70]

 

Notes: Ałć :/ Aż takiego wpierdolu w LM się nie spodziewałem. Szczególnie boli to 6:1 od Szwabów, ale z taką formą to było do przewidzenia. Zauważyłem też, że w naszych meczach pada strasznie dużo czerwonych kartek. Na krajowym podwórku remis z Jagą po bezbarwnym spotkaniu, wygrana rzutem na taśme z Podbeskidziem oraz remis w Kielcach z Koroną. Musimy coś ze sobą zrobić, bo daleko z takimi wynikami nie zajedziemy. Gramy bardzo niekonsekwentnie (o czym świadczy mecz z Koroną), nonszalancko w obronie i bardzo nieskutecznie w ataku. Dobrze, że za pasem przerwa zimowa, bo w zespole potrzeba odświeżenia!

Odnośnik do komentarza

GRUDZIEŃ 2011:

 

Liga Mistrzów [6]:

 

06.12 - Wisła Kraków 1:3 Chelsea Londyn [P. Małecki 60' - J. Diaz 14' sam., P. Jagielka 36', N. Anelka 83']

 

T-Mobile Ekstraklasa [17-20]:

 

02.12 - Legia Warszawa 2:3 Wisła Kraków [M. Melikson 27' sam., D. Rekish 37', M. Ohayon 10' cz.k - P. Małecki 14', 39', 79', O. Chavez 43' cz.k.]

10.12 - Wisła Kraków 3:2 ŁKS Łódź [M. Melikson 3' kar., K. N'Goran 30', K. Nemeth 90+1' - S. Szałachowski 1', M. Smoliński 81']

16.12 - Wisła Kraków 3:0 Lech Poznań [M. Skavysh 15', M. Melikson 21', R. Sobolewski 78']

21.12 - Wisła Kraków 4:1 Górnik Zabrze [A. Kirm 15', 43', M. Magiera 40' sam., R. Sobolewski 89' - T. Zahorski 81']

 

Notes: Taktyka zaczyna przynosić efekty :D Mimo to Liga Mistrzów nie dla nas, ale zapamiętajcie te rezultaty, bo gwarantuje wam, że przeżyjecie szok :P W Lidze komplet punktów, miażdżące wygrane na Lechem (3:0) i Górnikiem (4:1) i ciężkie boje z ŁKS'em i Legią. W świetnej formie byli nasi skrzydłowi, którzy w grudniu strzelili dla nas 6 goli. Do tego dwukrotnie trafiał Sobolewski, na właściwe tory wskoczył Melikson i zaczęliśmy coś grać. W dodatku prezes Cupiał za nasze boje w Lidze Mistrzów stwierdził, że podniesie nam budżet do 7 milionów euro! Panowie, jedziemy na zakupy! :kutgw:

Odnośnik do komentarza

@Draken - Umknęło mi, bo tak jak wspominałem, jestem z grą w ciul do przodu :P

 

******

 

STYCZEŃ/LUTY 2012:

 

Transfery do klubu:

 

Vedran Jugović (300 tyś. euro z Osijek)

Emmanuel James (60 tyś. euro z Enyimba)

Henry Martins (70 tyś. euro z Enyimba)

Kanu (70 tyś. z Anderlechtu)

Łukasz Skorupski (975 tyś. z Górnika Zabrze)

Bart Buysse (975 tyś. z Twente)

Piotr Brożek (350 tyś. z Trabzonsporu)

 

Transfery z klubu:

 

Milan Jovanić (120 tyś. do Krylja Sowietów)

Piotr Karłowicz (Wyp. do Kolejarza Stróże)

Kasjusz Piwowarczyk (Wyp. do Kolejarza Stróże)

 

Sparingi:

 

28.01 - Olympique Marsylia 0:3 Wisła Kraków [R. Fanni 25' cz.k. - K. N'Goran 13', B. Buysse 41', T. Genkov 45+2' kar.]

31.01 - Beroe 2:2 Wisłą Kraków [G. Orachev 3', I. Petrov 51' kar. - K. Nemeth 40', P. Małecki 68']

06.02 - Wisła Kraków 2:0 Radomiak [G. Nunez 45', M. Chrapek 69']

15.02 - Wisła Kraków 3:1 Sparta Praga [Kanu 13', V. Jugovic 21', K. Nemeth 60' - J. Dosedel 80']

17.02 - Pogoń Siedlce 1:4 Wisła Kraków [M. Kaliszewski 44' - A. Kirm 17', M. Jovanovic 22', V. Jugovic 45', T. Jirsak 65']

25.02 - Donji Srem 1:1 Wisła Kraków [R. Bozic 45+2' - G. Nunez 8']

 

Superpuchar Polski:

 

11.02 - Wisła Kraków 3:2 Legia Warszawa [C. Wilk 42', T. Genkov 52', P. Małecki 67' - D. Ljuboja 6', 64']

 

Puchar Polski [Ćwierćfinał 1/2]:

 

29.02 - Zagłębie Lubin 1:1 Wisła Kraków [C. Horvath 34' - K. Jaliens 81']

 

Notes: Oj działo się, działo :D Najpierw oczywiście transfery. Z klubu odszedł Jovanic, ale o tym już wspominałem w lecie. Na wypożyczenie trafiło dwóch moich obiecujących juniorów ze składu rezerw: Karłowicz i Piwowarczyk. Jako, że pan Cupiał udostępnił nam pokaźne środki na transfery miałem duże pole do popisu i uważam, że okno było udane. Verdan Jugovic został zakupiony za zaledwie 300 tysięcy euro i będzie poważnym kandydatem do gry w wyjściowej jedenastce. James i Martins to regeni z Czarnego Lądu, którzy za pare lat mogą być niezłymi zawodnikami, ale na to jeszcze przyjdzie czas. Transferu Kanu w ogóle nie planowałem, ale gdy zobaczyłem jego cenę nie mogłem się powstrzymać. To będzie pokerowa zagrywka, rodem z forumcm.net. Z racji odejścia Jovanica potrzebowałem bramkarza i nie wachając się długo, postawiłem na najlepszego z dostępnych. Łukasz Skorupski ma zająć miejsce w naszej bramce na lata. Z racji kiepskiej dyspozycji Paljica i tego, że Diaz jest tylko wypożyczony, potrzebowałem lewego obrońcy z prawdziwego zdarzenia. Moje oko padło na skłóconego z Twente Barta Buysse i jako, że byłem 'przy hajsie' zaproponowałem mu kontrakt i dołączył on do drużyny Mistrza Polski. Ostatni ruch to sentymentalny powrót na Reymonta Piotra Brożka. Sparingi poszły spoko, szczególnie mecze z OM czy Spartą Praga. Do tego pierwsze trofeum w karierze, czyli Superpuchar Polski zodbyty po ciężkim boju z Legią Warszawa. Natomiast w pierwszym meczu Ćwierćfinału Pucharu Polski potknięcie z Zagłębiem, ale w tym sezonie te rozgrywki nie mają dla mnie znaczenia. Więc jak powiadał klasyk: "Show must go on!" :D

Odnośnik do komentarza

@Draken - Tak jak napisał Lucas07, jednorazowy wybryk PZPN :P

@smigler - Postaram się, ale na polskich zawodnikach za wiele ugrać się nie da :/

 

*****

 

MARZEC 2012:

 

T-Mobile Ekstraklasa [21-24]:

 

03.03 - Ruch Chorzów 2:2 Wisła Kraków [M. Jankowski 32', M. Zieńczuk 42' - O. Chavez 40', P. Małecki 45+1']

09.03 - Wisła Kraków 2:0 Śląsk Wrocław [P. Małecki 13', O. Chavez 22']

17.03 - Widzew Łódź 3:3 Wisła Kraków [P. Grzelczak 19', P. Mroziński 58', K. Ostrowski 76' - M. Skavysh 24', 43', P. Małecki 52']

23.03 - Wisła Kraków 3:0 Lechia Gdańsk [M. Skavysh 36', 60', P. Brożek 89']

 

Puchar Polski [Ćwierćfinał 2/2]:

 

14.03 - Wisła Kraków 0:2 Zagłębie Lubin [D. Sernas 31', 90']

 

Notes: Puchar Polski w tym roku niestety nie dla nas :/ Po dwóch słabych meczach odpadamy w ćwierćfinale i możemy skupić się w całości na lidze, gdzie także idzie nam w kratke. Raz pewna wygrana, a zaraz potem rozczarowujący remis. Cieszy forma Małeckiego i Osmana Chaveza. Warto odnotować również, że pod koniec miesiąca dał o sobie znać także Maxym Skavysh. Zostało nam sześć meczów i nie wyobrażam sobie, że nie zdobędziemy Mistrzostwa Polski!

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ/MAJ 2012:

 

Transfery do klubu:

 

Yury Kaneev (Wolny Transfer)

 

T-Mobile Ekstraklasa [25-30]:

 

01.04 - GKS Bełchatów 1:4 Wisła Kraków [R. Guevara 11', J. Popek 89' cz.k. - C. Wilk 33', M. Melikson 45+1', 90+3', O. Chavez 72', T. Genkov 86' cz.k.]

09.04 - Wisła Kraków 1:0 Polonia Warszawa [K. N'Goran 88']

15.04 - Cracovia 0:2 Wisła Kraków [K. Jaliens 75', J. Diaz 79']

20.04 - Wisła Kraków 4:2 Zagłębie Lubin [C. Wilk 15', K. N'Goran 20', B. Isailovic 35' sam., P. Małecki 81' - S. Reina 74', M. Małkowski 90']

28.04 - Jagiellonia 1:1 Wisła Kraków [Ł. Skorupski 25' sam. - Kanu 55']

05.05 - Wisła Kraków 4:1 Podbeskidzie [Kanu 44', 60', C. Wilk 47', Y. Kaneev 62' - A. Sikora 68', M. Sokołowski 22' cz.k.]

 

Notes: Niezły newgen, co? :P Przeglądałem listę zawodników bez kontraktu i kiedy zobaczyłem Kaneeva, niemal od razu zaproponowałem mu angaż. Możemy na nim zarobić w pizdu hajsu. Do tego transfery na nowy sezon są zajebiste, także za dwa-trzy posty będą wszystkie :P Ale wróćmy do Ekstraklasy. Zankomita końcówka sezonu, tylko jedno potknięcie, które paradoksalnie zapewniło nam tytuł Mistrza Polski. Świetna forma Kanu oraz N'Gorana, w meczu z GKS'em pokazał się także Popek z Gangu Albanii. Oczywiście w czerwonej kominiarce. Teraz tylko podsumowanie sezonu w formie opisowej, bo niestety statystyk poszczególnych zawodników nie posiadam, a potem nagdaniamy kolejny sezon :D

Odnośnik do komentarza

@Co tak wszyscy zamilkli :P

 

*****

 

Transfery do klubu:

 

Sasha Kljestan (650 tyś. euro z Anderlechtu Bruksela)

Bogdan Shust (300 tyś. euro z Szachtara Donieck)

Daan Van Gijseghem (250 tyś. euro z Club Brugge)

Semir Stilic (Wolny Transfer z Lecha Poznań)

Marko Miric (Wolny Transfer ze Spartaka ZV)

Rangelo Janga (Wolny Transfer z Willem II)

Piotr Celeban (Wolny Transfer ze Śląska Wrocław)

Jan Lastuvka (Wolny Transfer z Dnipro Dniepropietrowsk)

Yaya Sanogo (Wolny Transfer)

Adrien Regattin (Wolny Transfer)

 

Transfery z klubu:

 

Kew Jaliens (725 tyś. euro do De Graafschap)

Michael Lamey (Wolny Transfer)

Tomas Jirsak (Wolny Transfer do Krylii Sowietów)

Sergey Pareiko (Wolny Transfer do Slovana Bratysława)

Dragan Paljic (Wolny Transfer do Westerlo)

Filip Kurto (Wyp. do Sturmu Graz)

Łukasz Garguła (Wyp. do Górnika Zabrze)

Krisztian Nemeth (Wyp. do Widzewa Łódź)

Gordan Bunoza (Wyp. do Śląska Wrocław)

Osman Chavez (Wyp. do Jagielloni)

Vedran Jugovic (300 tyś. euro do Krylii Sowietów)

Michał Chrapek (9 tyś. euro do Floty Świnoujście)

Tsvetan Genkov (1.2 mln. euro do Bristol City)

 

Notes: Tradycyjnie zaczynamy od zawodników, którzy opuścili mój klub. Kontraktów nie przedłuzyłem z graczami wiekowymi (Lamey, Pareiko) czy też narzekającymi (Jirsak oraz Paljic). Odszedł także marudzący Jugovic, który wybitnie nie grał, a ciągle na coś narzekał. A to murawa zła, a to trening za wcześnie, a to dziwki za drogie. Miałem tego dość i za 300 patyków odszedł do Rosji. Sporo wypożyczeń, ale zarobiliśmy na nich ponad 600 tysięcy, a gracze ci nie są mi już potrzebni. Odszedł także doświadczony Jaliens, ale i jego opłakiwał nie będę. Wobec ogromnej konkurencji zespół zdecydował się także opuścić Genkov, a Bristol zapłaciło nam 1.2 miliona, głównie w ratach. Ze sprzedażą Chrapka może się pośpieszyłem, ale moim zdaniem z niego już nici :( Wzmocnili nas zajebiści gracze. Bramkarzy mamy tak naprawdę komplet, bo jest młody Skorupski, dobry Shust i doświadczony Lastuvka. Na prawą flankę doszedł Celeban, na środek Van Gijseghem, który kosztował nas śmiesznie małą kwotę :P Bardzo konkretnie wzmocniliśmy także ofensywę. Semira Stilica przedstawiać raczej polskim fanom nie trzeba. Miric to świetny skrzydłowy, ale u nas będzie tylko zmiennikiem. Sprowadzony został głównie, żeby coś na nim zarobić. Kijestan to świetny środkowy pomocnik, który z miejsca stanie się gwiazdą Ekstraklasy i pomoże nam w bojach w Lidze Mistrzów. Rangelo Janga to podobna historia, z tym, że on faktycznie ma fantastyczne możliwości, ale Skavysha ani Yaya Sanogo raczej nie wygryzie. Z Francuzem w ogóle dziwna sprawa, bo raz po raz proponowałem mu kontrakt, jak był w Auxerre, a on za każdym razem odrzucał. Jednak gdy Francuski klub nie zaproponował mu nowej umowy, młody napastnik błyskawicznie podpisał z nami kontrakt. Adrien Regattin został przeze mnie wypatrzony na turnieju w Tulonie, a że Toulouse nie przedłużyło z nim kontraktu, zabrałem go ze sobą do Krakowa. Tak wzmocnieni możemy rozpoczynać boje w sezonie 2012/2013!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...