Skocz do zawartości

Ekstraklasa


Rekomendowane odpowiedzi

no tak, tylko w Polsce u21 to jeszcze obiecujacy junior. i to jest nasz problem, ze kazdy 19 latek odstaje (czy przez brak talentu, umiejetnosci czy po prostu "bo ma czas" nie wiem). Niech kurna dostana szanse nawet na kredyt, a moze sie okaze ze potrafia grac w pilke. Tylko ktos na tych Gumnych, Kapustkow (tak wiem, ze teraz jest w czarnej dupie) musi postawic i dac im popelniac bledy. Obecnie trenerzy sie boja, bo bledy juniora moga ich kosztowac posade, a smietanke spije nastepca.

Odnośnik do komentarza

To zalezy od klubu, IMO np. w Legii nie ma miejsca na stawianie na mlodych - tam sie liczy wynik. Najwiekszy problem naszej chujowej ligi to to, ze wszystkie kluby walcza o puchary, zamiast pogodzic sie z rola sredniaka - wynikiem tego sa przeplacani chujowi gracze zza granicy, a to tam wlasnie powinno sie stawaic na mlodziez, ktora albo wyjedzie za granice za fajna kase, albo przejdzie do klubow z czolowki. Sam przepis jest slaby - chyba ze chcemy ogladac wiecej bramek, bo pewnie to bramkarze dostana najwiecej szans (bo zawodnika z pola zmieniasz albo mlodziezowiec za mlodziezowca, albo musisz robic dwie zmiany).

Odnośnik do komentarza

no ale nikt nie mowi, ze ten junior musi grac w pucharach. Poza tym gralby w kazdej ekipie a nie tylko w Legii. I sila rzeczy kluby by musialy stawiac na akademie, choc zakladam ze czesc ekip wypozyczaloby graczy z Lecha, co w sumie tez by nie bylo takie zle, bo te wszystkie Jozwiaki, Tomczyki czy Klupsie ogrywaliby sie na poziomie ekstraklasy. Serio ja tu widze wiecej plusow niz minusow. Mowisz poziom ligi? Poziomu nie zanizy dramatycznie jeden junior. Poziom czesto to wypadkowa kasy. A kase najlepiej zarabiac na juniorach. Trzeba po prostu zaakceptowac, ze nasza liga to przedsionek wielkiej pilki. I my bedziemy eksporterem wybijajacych sie graczy.

 

1 godzinę temu, Kinas napisał:

nie, nie miałby - po pierwszy były niezgodny z europejskimi przepisami

z jakimi przepisami? pytam bo po prostu nie wiem. w sensie wieku czy narodowości?

Odnośnik do komentarza

Wszyscy gracze UE są traktowani jak nasi. Argument o tym, że większość klubów ma pogodzić się z rolą średniaka i zostać dostarczycielem i ogrywaczem zawodników dla Legii czy Lecha to największy absurd jaki tu ostatnio przeczytałem :D serio, nawet trudno znaleźć odpowiedni komentarz. Zgodzę się tylko z tym,  że kluby powinny odważniej stawiac na juniorów, ale w mojej opinii z tym jest coraz lepiej. Z drugiej strony nie każdy mlody talent to kozak na miarę Mbappe, który nie skończyl jeszcze dwudziestki, a co zdążył osiągnąć wszyscy wiedzą. Myślę, że gdyby było więcej tak zdolnych i pewnych siebie juniorów to kluby bardzo chętnie by na nich stawiały. Tutaj potrzebna jest większa świadomość dotycząca prowadzenia się oraz lepsze przygotowanie kondycyjne zawodników. Niestety, ale w szkoleniu podstawowym za mało uwagi zwraca się w Polsce na przygotowanie fizyczne.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że właśnie za dużo stawia się na przygotowanie fizyczne, a za mało na aspekty techniczne czy piłkarskie. W Hiszpanii mającej wielkie sukcesy w szkoleniu młodzieży, gracze uczeni są przede wszystkim grania w piłkę, a nie budowy muskulatury i dominowania fizycznością na boisku. To jest robione jakby obok, a nie wyłącznie. U nas junior musi być silny i wysoki inaczej jego szanse na grę znacznie spadają.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Nie zgadzam się, Lewandowski jako względnie młody chłopak zjadł naszą eklapę, a w Niemczech przez rok czasu go "wzmacniali", a dopiero jak przestał odstawać fizycznie zaczął grac regularnie co przełożyło się na gole. Myślę, że to samo spotkało za granicą Kamińskiego czy Bednarka. To nie może być przypadek, że Klich grał świetnie w PL czy w Eredivisie, a w Niemczech nie dawał rady w rezerwach. Kolejnym przykładem jest Kapustka, który ma niewiele więcej mocy nie mucha. Technicznie dwóm ostatnim wymienionym zawodnikom niewiele można zarzucić. 

Odnośnik do komentarza

a gdzie ja napisalem, ze mamy byc dostarczycielem graczy dla Lecha czy Legii? Chodzi mi o to, ze kluby moze w koncu beda zmuszone zainwestowac w Akademie i moze sie okazac, ze jednak kilku juniorow umie gralc w pilke. A jak tego nie zrobia, to beda musieli wypozyczac, co moze w kontekscie klubu dalej jest ujowe, ale patrzac szerzej (reprezentacje), juz takie glupie nie jest.

Sory, ekstraklasa to poziom mułu w rowie mariańskim i imo jedyna szansa na zarobienie grubszej kasy (i moze przez to podniesienie poziomu) to sprzedaz mlodych na zachod. Mlodych, ktorych trenerzy czesto boja sie wstawialc ze wzgledu na wyniki, bo patrza krotkofalowo (czemu nie mozna sie dziwic, bo u nas 3 porazki i spadasz z karuzeli).

Ale nie, najlepiej nic nie zmieniac tylko krytykowac.. Mi tam sie pomysl z juniorem podoba ogolnie, ale jak mowilem, wolalbym zebym to byl ktos u19. Niech by przez wyskakiwala jedna perelka na sezon to juz by bylo duzo moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

Takie sztuczne nakazy i ograniczenia meh. Problem leży w wieku jeszcze przed juniorskim. Dzieciaki trenują w szkółkach, akademiach, których jest multum, bo rodzice płacą, a nie bo są dobre, bo się zderzają z rzeczywistością. Dodatkowo brakuje trenerów i w takich "nieoficjalnych" akademiach często pracują ludzie bez uprawień, po znajomości. Pomijając kwestie kursów, które są drogie dla osoby, która chce rozpocząć pracę, a nie ma punktu zaczepienia, jest 

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, jasonx said:

@peżet aa to ok :) bylo pod moim postem.

 

btw serio narzucanie obywatelstwa juniora jest niezgodne z przepisami UE? Tzn w 1 lidze czy nawet w żużlu regulaminy łamią dyrektywy unijne? 

 

Jest niezgodne z przepisami.

 

Zapis w regulaminie pierwszej Ligi jest bardzo podobny do zapisu w regulaminie Champions League.

 

Imo tak samo mogliby to rozwiązać w Ekstraklasie.

 

Quote

5. W meczach o Mistrzostwo Nice I ligi kluby są zobowiązane do wystawiania w czasie trwania całego meczu co najmniej jednego zawodnika młodzieżowca. Przyjmuje się, iż zawodnikiem o statusie młodzieżowca jest zawodnik posiadający obywatelstwo polskie lub szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego ukończył 21 rok życia oraz zawodnik młodszy. Zawodnik szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN oznacza zawodnika, który – bez względu na swoją narodowość lub wiek – był lub może być zarejestrowany w klubie lub klubach zrzeszonych w PZPN, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 miesięcy pomiędzy 15 rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu podczas którego zawodnik kończy 15 rok życia) i 21 rokiem życia (lub końcem sezonu podczas którego zawodnik kończy 21 rok życia).

 

Odnośnik do komentarza

No to jaki problem wprowadzic te zapisy z 1 ligi, skoro to niby jest zgodne (choc nie za bardzo wiem czemu, bo wg tego 20 latek z paszportem, ktory przyszedl z jakies zagranicznej szkolki vide Adamczyk z Chelsea jest ok, a niepolak juz nie jest).

W zuzlu juniorem musi byc Polak i nikt sie o to nie czepia. W koszykowce na boisku tez musi byc Polak i tez nie slyszalem, zeby to bylo niezgodne z prawem :-k

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, jmk napisał:

Takie sztuczne nakazy i ograniczenia meh. Problem leży w wieku jeszcze przed juniorskim. Dzieciaki trenują w szkółkach, akademiach, których jest multum, bo rodzice płacą, a nie bo są dobre, bo się zderzają z rzeczywistością. Dodatkowo brakuje trenerów i w takich "nieoficjalnych" akademiach często pracują ludzie bez uprawień, po znajomości. Pomijając kwestie kursów, które są drogie dla osoby, która chce rozpocząć pracę, a nie ma punktu zaczepienia, jest 

 

Przecież kluby piłkarskie czerpią pełnymi garściami z takich szkółek i akademii. Nie wiem jak u Was ale u nas ktoś kto decyduje się na "kariere" instruktora w takiej szkółce musi zrobić papiery trenerskie a dodatkowo szkółki wysyłają ich na mnóstwo kursów. 

Odnośnik do komentarza

Ja mam dwa dowody, jeden z maila:

 

1.     Brazilian Soccer Schools - oddział w Szczecinie poszukuje trenera.

Szukamy osoby lubiącej kontakt z dziećmi (treningi od rocznika 2011).

Szukamy trenera, którego wartościami są: uczciwość, lojalność, chęć podnoszenia kwalifikacji. Chcemy rozwijać nasz zespół z kimś, dla kogo piłka nożna jest pasją.

Gwarantujemy szkolenia na miejscu, a dla najlepszych szkolenia w Anglii.

Jeśli jesteś zainteresowany napisz do nas lub prześlij swoją aplikację i CV: info@socatots.pl lub tel. tel. 91 350 95 60

 

 

 

Dwa - z pierwszej ręki. Szkolenie jednej z większych akademii - tydzień obozu piłkarskiego nad morzem. Koszt 2000 za dziecko, było ich multum. Każdy trener miał 'na sobie' 4 piłkarzy, potem zmiana itp. Przedział wiekowy 7-17. Od ogarniętych do całkowitych łamag (dostać się można było tylko przez zapłatę). No i sporo trenerów było bez papierów, po znajomości, ale żeby byli... Mało tego, ci z papierami, ale spoza znajomości muszą opłacić 2 takie kursy, żeby za trzecim dostać... chyba 800 zł. Konspekty były kserowane, a opisane zielony podaje do czerwonego ;) Ani ten trener, który mi to mówił nic ciekawego stamtąd nie wywiózł, ani nie uważa, żeby dzieciaki się nauczyły. Ot, zbieranie kasy i frajda dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jmk napisał:

Musi, a praktyka to dwie różne rzeczy. 

no chyba nie mozna sobie ot tak olewac przepisow unijnych w profesjonalnym sporcie. imo o ile nie uzyto jakies furtki prawnej, to ktos juz dawno by sie o to przyczepil, za duza kasa lezy na boisku czy torze do podniesienia.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, peżet napisał:

Nie zgadzam się, Lewandowski jako względnie młody chłopak zjadł naszą eklapę, a w Niemczech przez rok czasu go "wzmacniali", a dopiero jak przestał odstawać fizycznie zaczął grac regularnie co przełożyło się na gole. Myślę, że to samo spotkało za granicą Kamińskiego czy Bednarka. To nie może być przypadek, że Klich grał świetnie w PL czy w Eredivisie, a w Niemczech nie dawał rady w rezerwach. Kolejnym przykładem jest Kapustka, który ma niewiele więcej mocy nie mucha. Technicznie dwóm ostatnim wymienionym zawodnikom niewiele można zarzucić. 

 

No ale właśnie Lewandowski jest dowodem na to, że braki fizyczne można później nadrobić. Czy dwudziestoletnie drewno może z kolei przestać być drewnem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...