Skocz do zawartości

Prawybory prezydenckie 2015


FYM

  

93 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę jeszcze raz wyjaśnić. Postaram się, aby było łatwiejsze dla Ciebie do przyswojenia. Negatywne nastawienie do PBK bierze się z jego aktywności w życiu realnym tj. przemówień, wywiadów, innych wystąpień, a nie z klipów w internecie. Dlatego też zgodziłem się z michem, że nieważne jakby Komorowski zareagował w tamtej sytuacji, i tak jego postawa oceniona by została negatywnie. Jest to wynikiem tego, ze ludzie po prostu władzy nie lubią. Internet wyłapuje te najciekawsze fragmenty, które mają potencjał, aby generować kliknięcia. Kliknięcia generują zazwyczaj skrajności, negatywne w szczególności. Ludzie mając dostęp do takich materiałów mogą wysuwać swoje wnioski i ocenić (ale nie muszą tego robić), gdyż zazwyczaj ich ciekawi pojedynek szary człowieczek vs władza.

Błędem w Twoim postępowaniu jest to, że próbujesz sprowadzić sprawę do absurdu i na tej podstawie to wytłumaczyć. Stąd wziął się Korwin, o którym ja w ogóle nie wspomniałem i jest nawet zjawiskiem odwrotnym do tego opisywanego przeze mnie.

Drugim błędem jest wiara w Polaków, że znalazłoby się więcej ludzi wychodzących z lokali wyborczych, którzy by potrafili wymienić pięć punktów programu kandydata (o ile by miał taki program...), na którego głosowali niż cytujących tekst z jakiegoś śmiesznego mema dotyczącego któregoś z jego rywali.

Odnośnik do komentarza

Oj, widzę że ocena świadomości obywatelskiej Polaków jest na naprawdę niskim poziomie. Trzeba jednak przyznać, że są ku temu przesłanki, bo i mi w poniedziałkowy poranek przeszło przez myśl, że być może wielu wyborców Kukiza w tej chwili zastanawia się, czym tak właściwie są te mityczne JOWy ;)

 

Jeśli chodzi o kwestię SKOKów, to próba ewentualnego ugrania na niej politycznego kapitału przez kogokolwiek jest z góry skazana na porażkę. Główna tego przyczyna jest bardzo prozaiczna - ludziom afery z udziałem czołowych polityków spowszedniały do tego stopnia, że większość tych, których sprawa bezpośrednio nie dotyczy, zareagowałaby jedynie westchnieniem lub klasycznym "o, znowu kradną". Inna sprawa, że ów temat podczas kampanii podjąć może jedynie ktoś, komu ewentualne zyski mogłyby zbilansować potencjalne straty. W związku z tym, spełnione muszą być dwa podstawowe argumenty: samemu trzeba być (względnie) czystym i mieć stosunkowo niewiele do stracenia.

 

Wynik I tury z mojej perspektywy oczywiście daleki od idealnego, ale powodów do przesadnego dramatyzowania też mimo wszystko nie ma. Niemal ćwierć miliona głosów dla Janusza Palikota to realne poparcie dla programu TR, na bazie którego można zacząć budować podwaliny pod kolejną kampanię. Ja życzyłbym sobie, aby to budowanie odbyło się z dala od ludzi pokroju pani Magdaleny Środy, która mentalnie znajduje się mniej więcej tak daleko od realnego świata i jego problemów, jak Janusz Korwin-Mikke. Mam również nadzieję, że jesienią TR (nawet zakładając możliwość ewentualnej porażki) pójdzie do wyborów samodzielnie, nie wchodząc w jakiekolwiek pseudokoalicje z SLD, Demokratami, Środą, czy radykalnymi antyklerykałami.

 

My tu rozmawiamy, a tymczasem Paweł Kukiz zaprasza na debatę do Lubina. O ile znaczenie debat telewizyjnych jest zazwyczaj znacząco przeceniane, o tyle gdyby tutaj faktycznie do takiej debaty miało dojść i pojawiłby się na niej jedynie Andrzej Duda, to urzędujący prezydent chyba może zacząć się pakować.

Odnośnik do komentarza

I to jest dobry PR:

 

http://wpolityce.pl/polityka/244322-andrzej-duda-rusza-z-prezydenckim-biurem-porad-prawnych-duda-pomoc-bedzie-dla-kazdego-kazda-sprawa-kazdego-polaka-jest-wazna

 

Niby nie skierowana przeciwko Komorowskiemu, ale jednak porusza problem poprzedniej wypowiedzi Komora.

 

 

Ciekawa też zagrywka Kukiza, zaprosi do debaty. Duda się zgodził, a jak Komor odmówi to będzie kolejny samobój.

Odnośnik do komentarza

Jak nie odmówi, też będzie. Co ma Kukiz do organizowania debat? Jak dla mnie to zagranie Kukiza pośrednio popierające PiS. Bardzo sprytne zresztą.

 

Ma się i to dużo. Ma swój elektorat (jaki by nie był), który pewnie czeka kogo "wskaże" Kukiz. Jasne, że to nie polityk przekazujący swoje poparcie jak reszta graczy na politycznym rynku, ale jednak myślę, że jego zdanie będzie miało znaczenie, a takie zaproszenie do debaty "O Kukizie" pokazuje, że Paweł nie chce stracić swojego elektoratu, chce delikatnie poprzeć jednego z kandydatów (jak widać będzie to Duda) i na jesień dostać się do Sejmu.

Odnośnik do komentarza

Szefem sztabu Kukiza jest absolwent Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów założonej przez Jacka Spendla - a to BARDZO dobra rekomendacja. Jeśli naprowadzi Kukiza wolnorynkowo, to może być znakomity moment dla wolnościowców. Wróbelki ćwierkają też, że Kukiz chce współpracować z Centrum im. Adama Smitha. Jeśli udałoby się na Kukizie wprowadzić trochę wolnorynkowców do sejmu, to będzie najlepsze, co spotkało Polskę od 1918.

Odnośnik do komentarza

Duda zastrzegł, że referendum po zebraniu miliona głosów owszem, ale nie w sprawach światopoglądowych :lol: Rozumiem, że tutaj liczy się zdanie episkopatu...

a po co organizować referendum ws. kary śmierci skoro mamy doktrynę UE w tym zakresie? ;)

Odnośnik do komentarza

 

Ale odpowiedział mu logicznie skoro a) nie ma na mieszkanie, to niech weźmie kredyt, jak setki tysiące innych, b) jak jest niezadowolona z płacy i pracy, to niech ją zmieni. Jakiej odpowiedzi oczekiwałeś? Jakby go zbył ogólnikowym "Tak, będę dążył do tego, żeby takich sytuacji nie było i minimalna wzrosła do 10 tysięcy" to byś napisał, że nie umie konkretnie odpowiedzieć na konkretne pytanie chłopaka. Nagonka na Komorowskiego staje się groteskowa.

 

Wczoraj znajoma studentka politologii (ok, nie miałem żadnych złudzeń co do studentów tego kierunku, but still...) na fejsie w kilkunastu komentarzach wylała swoje żale dotyczące Komorowskiego-nieudacznika, które sprowadzają się do dwóch zarzutów:

1. Nie opodatkował zagranicznych koncernów, które kradną pieniądze w kraju i powodują ubogie życie studentów;

2. Jej znajoma w Katowicach jest bezdomna, bo przyjechała studiować, nie ma gdzie nająć mieszkania, a kilka czynszówek stoi wolnych i niszczeje;

Naprawdę, polemika z takimi ludźmi nie ma żadnego sensu, bo to są wyborcy polityki środkowego palca - wystarczy spojrzeć na ten temat i na, przykładowo, obrońców PiS w kwestii SKOKów. To nie są świadomi wyborcy, powtarzają tylko wbitą im propagandę jak katarynki. To przeraża, że do tak szerokiej liczby osób powyższe argumenty (przy których IMO dzieciak pytający się naiwnie o kupno mieszkania wygląda jak guru ekonomii) trafiają, bo wbito im do głowy, że władza może wszystko, ale ta konkretna władza chce im tylko szkodzić.

Szefem sztabu Kukiza jest absolwent Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów założonej przez Jacka Spendla - a to BARDZO dobra rekomendacja.

Rotfl and lol. Poturlane po całości.

Znam i cenię większość wykładowców dawnej Kuźni (której Jacek zmienił nazwę i troszkę formę), ale nie róbmy z dość oszczędnych kursów dodatkowych jakiejś dobrej rekomendacji. Po znajomych wiem, że ukończenie tej akademii jest kwestią chęci, a nie potencjału, nawet nie czasu, bo ta "akademia" ogranicza się do paru wykładów prowadzonych w sieci. Fajny projekt utworzony w celu uzyskania znajomości, ale zrobienie nawet zaocznej politologii czy studiów podyplomowych w Koziej Wólce daje Ci więcej wiedzy i wymaga nieskończenie więcej wysiłku.

Odnośnik do komentarza

Czy Ty kurwa jesteś w stanie napisać posta bez jakichś personalnych przytyków? SWojej elitarnej Alma Mater (i wybitnej szkole średniej o której Meler już tu kiedyś wspominał) wystawiasz znakomitą wizytówkę, mistrzu retoryki :) Nie wspomnę już o problemach z rozumowaniem, bo nigdy nie byłem - wbrew temu co sobie ubzdurałeś - obrońcą PiS w żadnej sprawie. Chyba że to nie nawiązanie do mnie. W tym wypadku to już nie wiem - Tworki i leczenie schizofrenii paranoidalnej.

 

PS O łykaniu propagandy pisze człowiek, który wszędzie widzi potwornego i nienawistnego Kaczafiego - sprawcę wszystkiego co złe w polskiej polityce (i nie tylko). Przy okazji pisząc elaboraty usprawiedliwiające działania PO. Paradne :laugh:

 

https://www.facebook.com/SamuelPereiraPL/videos/vb.117693858319539/844442958977955/?type=2&theater

 

Abstrahując od Bronisława, wypowiedź Dudy dość zaskakująca (na plus). Otwarcie przyznał, że naszym najważniejszym partnerem w Europie jest RFN, więc jest to cios zdany Michnikowi, który w swoim pijanym wariackim szale bredził coś o antyeuropejskości Ondreja. No i mam wrażenie, że jeżeli Dudzie uda się wygrać drugą turę, w partii rozpocznie się proces odsuwania Kaczafiego na boczny tor, o ile takie jego "odcinanie się" od polityki Kaczora nie jest tylko na pokaz.

 

PS A do SKOKów jeszcze wrócę jak będę miał chwilę czasu.

Odnośnik do komentarza

No i mam wrażenie, że jeżeli Dudzie uda się wygrać drugą turę, w partii rozpocznie się proces odsuwania Kaczafiego na boczny tor, o ile takie jego "odcinanie się" od polityki Kaczora nie jest tylko na pokaz.

 

Bzdury. Juz bylo kilku ktorzy chcieli robic przewrot w pis i wiadomo jak skonczyli. Sekta trzyma sie tylko i wylacznie dzieki Kaczynskiemu. Jak chlop zejdzie ze sceny, to nikt tego gowna nie pociagnie.

Odnośnik do komentarza

Pożyjemy, zobaczymy. Jak dla mnie PiS to nie jest kolos na glinianych nogach. PO jest w odwrocie (co jest niezrozumiałe, bo przecież w kraju jest coraz lepiej :) ), lewuchy z SLD pogrzebani w kryzysie od lat, a PSL nigdy nie będzie wiodącą partią w Polsce. PiS jest więc naturalnym kandydatem do objęcia schedy po Platformie, nie będzie im potrzebny do tego Kaczyński, bo do wzięcia będzie zdecydowanie większy elektorat i granie Smoleńskiem stanie się zbędne.

 

Myślę, że w ciągu kilku lat Duda może stać się synem marnotrawnym Kaczafiego.


Jezu, nic, po prostu bawi mnie człowiek ;)

a film chuja dowodzi. Wypowiedź Bronka jest w jego stylu, ale nie jest na zasadzie "w Unii sojusznikiem jest USA" tylko jest pierdolonkiem. Zluzuj lad ;)

Ale przecież ja nawet się nie odnosiłem do tego co powiedział Komorowski, tylko do wypowiedzi Dudy. Łot de fak? :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...