Skocz do zawartości

Piece of cake


Loczek

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas mojej nieobecności - tradycyjnie, jak co roku - pod moją batutą Paul Bliss dokonywał kosmetycznych zmian. Nie wiem czy często szafujecie sztabem szkoleniowym, ale ja ze swojego nie byłem zadowolony. Pierwszym powodem były liczne kontuzje. Posiadaliśmy co prawda trzech fizjoterapeutów, lecz od kiedy zainwestowałem mnóstwo pieniędzy w szkółkę dla młodzieży w nasze szeregi wstąpiło naprawdę sporo osób, przez co trzech lekarzy nie dawało rady na tylu frontach. Drugi powód to brak odpowiedniej liczby szkoleniowców zajmujących się właśnie juniorami.

Jak ich dobierałem? Ustawiałem atrybuty w wyszukiwarce na " atrybuty trenerskie " i wyszukiwałem odpowiednie - według mnie - statystyki. I tak, po dwóch dniach poszukiwań, rozmów, pertraktacji mieliśmy :

Menedżer Zespołu U 21 - Francesco Totti.

Menedżer Zespołu U 18 - Walter Samuel

Asystent Zespołu U 18 - Stephan Lichsteiner

Nikt nie chciał zostać asystentem zespołu U 21 ale Totti nie narzekał. Radził sobie nie gorzej niż podczas kariery kopacza, więc nie zwolniłem go.

Z pozostałego sztabu :

Trenerzy - Siedmiu.

Trenerzy Bramkarzy - Trzech.

Udało mi się zakontraktować Ikera Casillasa. Hiszpan ubiegał się o kontynentalną licencję trenerską B. Urzekające było to, że od sezonu 1996/1997 aż do 2020/2021 był pierwszym golkiperem ekipy z Madrytu.

Trenerzy Zespołu U 18 - Dziewięciu.

Trenerzy Siłowi - Trzech

Fizjoterapeuci - Czterech

Scouci - Pięciu.

Tak się miał rozpocząć kolejny sezon, kolejne zmagania i kolejna walka. Jaki mam cel? Oczywiście mistrzostwo.

 

Odnośnik do komentarza

Otyły Mathew zmarł na otyłość. Ważył 190 kilogramów i powikłania wynikły z nadmiaru bekonu po konkursie jedzenia Brytyjskiego Śniadania. Ofanzolił szesnaście zestawów, wypił trzy kartony soku pomarańczowego. Jego żona znalazła go rankiem przed domem, z workiem na śmieci w zaciśniętej dłoni. Leżał oparty rozbitą głową o zderzak Datsuna260 Z.

Wyprawiliśmy mu ceremonialny pogrzeb. Była orkiestra, byli zapaśnicy z jego klubu, byli piłkarze. Nie wszyscy, bo nie każdy go pamiętał. Tak w zasadzie to nikt nie mógł go kumać, bo on przecież nas woził jak graliśmy w kelnerskich ligach, a teraz mamy taką lepszą.

 

Po pogrzebie dostałem informację, że na obóz przygotowawczy lecimy do Chin. Niedawno byliśmy w Bristolu, a teraz stać nas na Chiny.

Miałem stresa, bo po chińsku nigdy nie gadałem, a zawsze wydawało mi się, że oni mają tak ciasne oczy, że widzą nas, ale nie do końca. Rooney się stresował, bo nie znosił latać, podobnie jak Bergkamp na którym się wzorował, a Dembele był podniecony, bo myślał, ze Chiny to Tajlandia i że tam też można i że za darmo.

 

Tydzień czasu, tydzień wczasów, tydzień treningów wśród ludzi dla których metr pięćdziesiąt to nie Piece of Cake. W tym dwa sparingi :

 

18.07.2020 Beijing 1:4 Weston Super Mare ( Goransson sam ) ( Cristiano Ronaldo, Rooney, Wik, Betinho )

23.07.2020 Liaoning 0:4 Weston Super Mare ( Cristiano Ronaldo, Wik, Scheuer 2x )

 

Po powrocie do Jukej graliśmy dalej sparingi, a do klubu walili drzwiami i oknami. Chcieli Scheuera i Betinho.

 

27.07.2020 Plymouth 0:3 Weston Super Mare ( Rooney 2x, Dembele )

06.08.2020 Celta 0:2 Weston Super Mare ( Dembele, Cristiano Ronaldo )

08.08.2020 Yate 0:4 Weston Super Mare ( Devine, Scheuer 2x, Bencivenga )

 

Po ostatnim sparingu sprzedaliśmy dwóch zawodników :

Jacop Serup - przybył za darmo, poszedł do Manchesteru United za 10 mln funtów. Slaven Bilic sikał z radości.

Thomas Rosborg - przybył za 105 tys a poszedł do Norwich za 8.75 mln.

 

Zarobiliśmy 86 milionów na transferach.

Najgorzej, że zarząd zarąbał mi większość tej kwoty, bo podobno jakieś długi, jakieś zobowiązania. Co chwila dostawałem informacje - plan rozbudowy stadionu przedłuża się, bo ktoś coś spierdolił, zapewne Polaczek, więc teraz zbudują mi to na wrzesień, ale nie wiadomo czy na pewno.

 

Na ten burdel udało mi się ściągnąć do nas

 

Jairzinho - 24, WN/OP/PL - z Portugalii. Polecił mi Krystyna i mówił, że chłopak napakowany jest jak Pekaes do Lichenia. Braga dostała za niego 13 milionów. A dziwne, bo był z Portugalii, ale wychowanek CR Flamengo.

 

Scheuer poszedł na wypożyczenie, bo Dembele po transferze Jairzinho powiedział, że pierdoli tak szeroki skład i albo się kogoś pozbędziemy, albo on zasadza ziarnko niezgody. Powiedziałem mu, że jak nie zamknie oblicza to go zwolnię, a on, że mamy tak umowy podpisane, że mogę go w dupę pocałować.

Zatem Niemiec poszedł na wypożyczenie do Bochum. Takie to dziwne, bo pisali o nim " Drugi Miroslav Klose " a był co najwyżej drugim Mirosławem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co jest za granicą najgorsze? Zostać złapany przez policję, nie opłacić ubezpieczenia, zalegać z ratami, stracić dobrze płatną pracę, zgubić dokumenty tożsamości?

Za granicą najgorsze to trafić na Polaka.

W moim supermarkecie był taki jeden Michał, pseudonim Gestapo, który otrzymał ode mnie stanowisko kierownicze dlatego, że mówił dobrze po angielsku i miał takowe doświadczenie w pracy w supermarketach Dino. Wyglądem przypominał zupełnie nikogo, ale mścił się na podwładnych z bardzo prywatnego powodu - przyłapał żonę na ogłoszeniach w anonsach towarzyskich. Kiedy on był w pracy ona też pracowała - opierdoliła więcej pni niż niejeden tartak.

Każdy kto przyjechał pierwszy raz do Supermarketu Loko dostawał dwa tygodnie ochronki. Mógł pracować w pełnym wymiarze pracy, płaciłem mu pełną stawkę, ale wykonywał poszczególne czynności w systemie : po kolei. Każdy zaczynał od inwentaryzacji na magazynach, później wykładał towar, później uczył się kasy fiskalnej i tak dalej. Co trzy dni dochodziły nowe obowiązki. I o ile do tej pory każdy przechodził ten system bezstresowo, o tyle od kiedy Michał został kierownikiem każdy kolejny pracownik w połowie szkolenia dochodził do wniosku, że lepiej zbierać szparagi albo skoczyć na bungee bez bungee.

Jak to jest, że Polak Polaka zawsze wydyma?

Pomimo wysokich ubezpieczeń, opłat drogowych i innych opłat każde auto w Anglii ( a przynajmniej większość ) jest w stanie idealnym. Kosztują śmieszne pieniądze, a jak dobrze zakombinujesz to kupisz nowsze taniej niż starsze. W Polsce Polak Polakowi sprzeda auto w stanie idealnym sklejone z pięciu, z przebiegiem lepszym niż dziwka z Amsterdamu. Przytnie na nim 100% ceny, potem wyłączy telefon lub zmieni numer. Tu tego nie uświadczysz, a jeśli tak to ... od Polaka.

Polakom wynajmuje się mieszkania pod warunkiem, że opłacą czynsz na pół roku do przodu. Polakom nie wynajmuje się lepszych mieszkań, bo je zdemolują. Polak Polakowi wynajmie mieszkanie na tak abstrakcyjnych warunkach, że czasami lepiej zamieszkać w hotelu. Pomoże znaleźć pracę, jak mu się zapłaci, zawiezie na lotnisko pod warunkiem, że zalejesz mu do pełna. Przywiezie z Polski wagon fajek i sprzeda ze 100% przebitką twierdząc, że jak nie pasi ci coś to się pierdol bo w ryj dostaniesz.

Miałem pracownika, który ściągnął z Polski narzeczoną i najlepszego przyjaciela. Mieszkali w trójkę, na dwa pokoje, bo taniej. Oni żyli jak bracia, ona jak przyjaciółka. Kiedy narzeczony leciał do Polski ( bo nie dostali urlopu we dwoje ) to jego przyjaciel mu rżnął narzeczoną. Miał zawsze taką samą taktykę - upijali się, rżnął ją, na pół przytomną kładł do łóżka, przykrywał, a rano pytał jak się czuje, bo szybko poszła spać. Później wpadł na genialny pomysł a la Benzema - nagrywał ich seks, na wypadek, gdyby w przyszłości mu się chciało, a ona by nie chciała. " Bo pokażę mu ".

Miałem pracownika, który sprzedawał sterydy z Polski robione przez jakiegoś kogoś w kotłowni. Naklejka z certyfikatem, kupował za 10 zł, sprzedawał za 100 zł i mówił, że to okazja. A później krajanom wyskakiwały krosty, mieli problemy ze wszystkim.

Dlaczego nie może być tak, że za granicą pomagamy sobie nawzajem? Pieprzyć obcokrajowców, jesteśmy jednej krwi, wyjechaliśmy po to samo, walczymy o to samo. Jesteśmy patriotami poza ojczyzną, a ojczyźnie gardzimy polskością. Narodzie dumny tak bardzo, durny tak bardzo przez chwile jesteś ze sobą na co dzień sobą tak gardząc.

Michała zwolniłem. Na jego miejsce przyszedł mój brat.

Odnośnik do komentarza

@ Nepotyzm pełną gębą. Po to go ściągnąłem do Anglii.

 

--------------------------------------

 

Przedsezonowe mecze pokazały, że wiem że nic nie wiem. Powiem wam, że prowadzenie biznesów w połączeniu z poświęcaniem czasu na bycie menedżerem to nie Piece of Cake. Nie masz czasu nawet myśleć o czymś innym niż obowiązki służbowe, zatem popęd seksualny rozładowujesz wyłącznie w formie polucji nocnych. I to tylko, jak masz czas żeby się wyspać, a nie cztery godziny i siema. Może dla was to nie jest problem bo mieszkacie w Polsce, ale tu ...

 

Życie w Weston Super Mare, od kiedy awansowaliśmy do pierwszej ligi, zmieniło się nie do poznania. Zbudowali nową galerię handlową, kilka barów szybkiej obsługi, molocha kinowego, kilka nowych supermarketów. Obrzeża miasta porastały nowymi budynkami, a na wlocie do miasteczka zbudowali luksusowe osiedle dla bogatszych. Za metr kwadratowy płaciło się jakieś pięć tysięcy funtów, więc to też nie Piece of Cake. Oczywiście sam kupiłem tam dom, bo musiałem, jako jeden z popularniejszych menedżerów na Wyspach Brytyjskich równać do najbogatszych. Fejm na dzielni musi być.

 

Zarobiliśmy 86 milionów funtów i to poszło na rozbudowę infrastruktury klubowej. Mieliśmy już całe kompleksy odnowy biologicznej, swoje baseny, swoje masażystki i dietetyków, swoje wszystko co powinno się mieć, jak się jest bogatym i zajebistym. Dziwne jest to, że pomimo transferu Cristiano Ronaldo jeśli chodzi o sprzedaż koszulek lepiej szły Laudrupa, Devine i Jairzinho. Z tym ostatnim wiązałem ogromne oczekiwania, bowiem każdy z moich skautów twierdził, że chłopak to nowy Ronaldo, a przynajmniej Ronaldinho.

 

Inauguracja sezonu wyglądała tak o :

 

Premier League

15.08.2020 Q.P.R 0:2 Weston Super Mare ( Rosborg, Ronaldo )

19.08.2020 Derby 1:3 Weston Super Mare ( Campbell ) ( Benic, Ronaldo, Devine )

22.08.2020 Weston Super Mare 1:3 Chelsea ( Coutinho ) ( Lukaku 2x, Mitrovic )

 

A potem przyszedł czas na Superpuchar Europy. W zeszłym roku przerżnęliśmy z Barceloną, w tym mieliśmy na tapecie byłych podopiecznych Mourinho - portugalskie FC Porto.

Składy :

Koval - Alex, Quintana, Abdoulaye, Sandro - El Neny, Nainggolan, Alione, Nedelev - Johann, Gustavo

Navas - Bencivenga, Goransson, Oates, Benic - Rasmussen, Devine, Wik, Jairzinho - Perica, Ronaldo

 

Mecz był jednym z tych - grajcie jak chcecie. To taki lepszy sparing, bo przed milionami kibiców, ale mecz o pietruszkę, bo nie daje nic. Superpuchar to taki mecz o którym za pół roku nikt nie pamięta, a za pięć lat nikt nie pamięta o nie pamiętaniu.

Na Stade de Geneve, w Genewie, pan Skomina cztery razy wskazywał na środek. Raz u Portugalii, trzy razy u nas, Anglików. Dorypaliśmy im jak kibole Legii Polonii.

 

Superpuchar Europy

28.08.2020 FC Porto 1:3 Weston Super Mare ( Johann ) ( Wik, Ronaldo, Perica )

 

Premier League

12.09.2020 Weston Super Mare 2:1 Newcastle ( Ronaldo, Jairzinho ) ( Longo )

 

Potem rozlosowali nam grupę w Champions League. To był nasz debiut, więc liczyłem, że los potraktuje nas papierkiem lakmusowym. I rzeczywiście, nie było najgorzej :

 

Ajax

Celtic

FC Porto

Weston Super Mare

 

Cel minimum to ustrzelić trójeczkę, żeby awansować do Pucharu Europy. Ale kto wie kto wie ...

 

Champions League

15.09.2020 Weston Super Mare 0:2 FC Porto ( Gustavo 2 x )

 

Premier League

19.09.2020 Swansea 1:3 Weston Super Mare ( Weimann ) ( Perica, Wik, Dembele )

 

Capital One Cup

22.09.2020 Derby 2:4 Weston Super Mare ( Murphy, Batth ) ( Ronaldo 2x, Perica 2x )

 

Premier League

26.09.2020 Weston Super Mare 3:3 Norwich ( Jairzinho, Perica, Laudrup ) ( Newell, Dean, Bell )

 

Odnośnik do komentarza

Październik i listopad to kwiecień plecień. Niby gramy dobrze, ale zdarzają się nam głupie wpadki, przez co ani razu nie mogłem zdobyć tytułu najlepszego menedżera. Nie dziwne, każdy lepszy gra na w miarę równym poziomie, a nasza sinusoida bardzo często ma za dużą amplitudę. Gorsze momenty zaliczał Cristiano Ronaldo, bo z miesiąca na miesiąc przybywało mu siwych włosów. Zamiast dawać z siebie wszystko na boisku dawał z siebie wszystko w salonach kosmetycznych, co systematyczne kastrowało naszą skuteczność podbramkową. Powoli musiałem wprowadzać pomysł na zakontraktowanie nowych grajków w przerwie zimowej. I ponownie musiałem przebrnąć przez barierę Paula Blissa. Tym razem dowiedział się o tym co, kto, ile razy i gdzie z Dżoanną, przez co niemal każdy był na muszce. Ech, romantyczny idiota.

Champions League

30.09.2020 Celtic 4:1 Weston Super Mare ( Traore, Fortounis 2x, Dockal ) ( Ronaldo )

 

Premier League

03.10.2020 Stoke 4:4 Weston Super Mare ( Brathen 2x, Milunovic, Ademi ) ( Oates, Perica2x, Rooney)

17.10.2020 Weston Super Mare 1:0 Everton ( Ronaldo )

 

Champions League

21.10.2020 Ajax 1:2 Weston Super Mare ( Zivkovic ) ( Dembele 2x )

 

Premier League

25.10.2020 Manchester United 5:1 Weston Super Mare ( Capezzi, Abiola-Daramola, Oates sam, Rafinha, Rekik ) ( Perica )

 

Capital One Cup 4 Runda

28.10.2020 Weston Super Mare 5:2 Crystal Palace ( Oates, Dembele 3x, Benic ) ( Bamford 2x )

 

Premier League

31.10.2020 Weston Super Mare 3:3 West Brom ( Perica, Bresemann, Jairzinho ) ( Gardiner, Roberts, Tucudean )

 

Październikowe szaleństwo zakończyło się szybciej niż przeciętne rozwolnienie.

 

Champions League

03.11.2020 Weston Super Mare 3:1 Ajax ( Benic, Perica, Coutinho ) ( Thomassen )

 

Premier League

07.11.2020 Southampton 5:1 Weston Super Mare ( Ayew 2x, McManaman, Mulumbu, Cavani ) ( Perica )

 

Champions League

25.11.2020 FC Porto 2:2 Weston Super Mare ( Johann, El Neny ) ( Perica, jairzinho )

 

Premier League

28.11.2020 Tottenham 0:2 Weston Super Mare ( Perica 2x )

 

Cztery mecze w listopadzie dały nam solidną dawkę relaksu. To nie był co prawda urlop, ale większość chłopaków miała czas na SPA ze swoimi, lub z cudzymi dziewczynami. Sam skorzystałem z jacuzzi, basenów termalnych, sesji masaży lomi lomi czy jak to się zwie. Pod koniec listopada zajmowaliśmy szóste miejsce w tabeli. W czubie była Chelsea. Pod koniec listopada również złożyliśy dwa zapytania o dwóch bardzo dobrych i dość drogich grajków - Sergio Aguero ( Real Madryt, wartość 4.5 miliona ) oraz Robert Lewandowski ( Bayern, wartość 3.6 miliona ). Pierwsze oferty zostały odrzucone.

 

Odnośnik do komentarza

Tamtego dnia na niebie chmury pokonał skwar. Pachniało kwitnącym bezem, ale po chwili uświadomiłem sobie, że w listopadzie bez nie kwitnie, a już zwłaszcza nie kwitnie na Wyspach. To perfumy sprzątaczki, która wyglądała całkiem niczego sobie. Zatrzymałem się przy wejściu do budynku z klubowymi gadżetami ( tak, wiem, w każdej opowieści każdy zatrzymuje się w tym momencie i robi coś niesamowicie niesamowitego ) i poprosiłem o papierosa. Kobieta spojrzała na mnie z zaciekawieniem, wyjęła paczkę Marlboro. To były setki, więc musiała je mieć z importu. Zaciekawiony zapytałem o pochodzenie, a ona na to, że to nie maj fakyn biznes. Tyle było z pomysłu na szmuglowanie fajek.

 

Prezes wpadł na przegenialny pomysł, bo do klubu w przyszłym sezonie ściągać same znane nazwiska. Nasza polemika nie miała większego sensu, bowiem to co Bliss chciał to Bliss miał, a to co ja chciałem mogłem sobie kupić jak mnie na to stać. To była walka z wiatrakami, dlatego też postanowiłem, że skoro nie mogę mieć swojego zdania, nie mogę mieć kobiety, to poużywam sobie z Dżoanną. Blondynka kusiła od dawna swoim krzykliwym ubiorem, a od kiedy skończyła się impreza z Trezeguetem, Mutu i Salgado, nie mieliśmy sposobności by porozmawiać.

Zanim przejdę do pikanterii powiem wam na czym polegał pomysł Blissa.

- Skoro infrastruktura całego miasta została zmieniona po naszych sukcesach klubowa kasa powinna pękać w szwach. Nie pęka, bo mamy Cristiano Ronaldo i Keylora Navasa ze sławnych grajków, a cała reszta jest dobra, nie wątpię, natomiast nie jest sławna.

- Myślisz, że Ronaldo od kiedy się urodził był sławny? Nie pęka w szwach, bo cały czas twierdzicie, że stadion ma odpowiednią pojemność.

- Nie odnosisz sukcesów.

- Nie? Dwa razy z rzędu wygraliśmy Ligę Europy tą moją niby partyzantką. Nie mamy sławnych piłkarzy? Spójrz - odsłoniłem firankę w oknie i wskazałem na murawę, na której trwała rozgrzewka przed treningiem - Stathis Athanasopulos to nasza gwiazda.

- Pfff - Bliss parsknął śmiechem, przez co lepka maź wylatująca mu z nosa wylądowała na blacie stołu. Nie raczył tego zetrzeć.

- Parskaj sobie. Koszulek Ronaldo sprzedało się jakieś 800, a koszulek Greka ponad dwa tysiące.

- To i tak za mało.

- Benic wyrósł na gwiazdę światowego formatu. Roberto poszedł do Manchesteru United za 43 miliony funtów. To mało?

- Mi się marzy duet Messi-Ronaldo, za nim Beckham, Desailly, Pogba i ...

- A mi się marzy, żebyś wreszcie zaczął rozsądnie myśleć. Albo buduję klub od podstaw, szkolę chłopaków, puszczam ich w słabszych meczach i robię z nich gwiazdy, albo żyjemy twoimi marzeniami. Ściągamy chuj wie kogo.

- Będzie tak, jak mówię Pawle. Nie umniejszam twoim zdolnościom przywódczym, ale oficjalnie złożyłem zapytanie o Aguero, Lewandowskiego - Paul Bliss chwycił arkusz z notatkami, zmrużył oczy i przesunął palcem po długiej liście - Dede, Anthony'ego Martiala, Fabio Boriniego.

- No, to są mega znane nazwiska - zaklaskałem jak klaun - to wszystko ?

- W przyszłym sezonie dostaniesz dużo większy budżet transferowy. Ale do klubu mają przyjść tacy piłkarze o których każdy już słyszał. Marzy mi się drużyna All Stars, ale nie mamy hajsu na opłacanie kontraktów. Bo wiesz ...

- Tak, wiem. Kupić to jedno, a utrzymać to drugie. Już mi to powtarzałeś tyle razy, że śni mi się po nocach. To przez ten debilny frazes nie mam jeszcze nowego samochodu.

- A właśnie, bo wspominałeś, że szukasz czegoś ciekawego. Tak się fajnie składa ....

- Kupię z salonu. Stać mnie. To wszystko panie prezesie?

- Mam do sprzedania moje Audi RS6, gdybyś chciał oczywiście.

- Zatem miłego dnia. Listę piłkarzy, których byś chciał oczywiście mieć prześlij mi na maila. Nie mam czasu przychodzić tutaj z każdą pierdołą, bo jak wiesz nie mam gwiazd w zespole, zatem muszę zmaksymalizować swoją pracę.

- Cześć!

Wychodząc zatrzymałem się przed biurkiem Dżoanny. Miała dziś na sobie biurową, ołowianą sukienkę i niebieskie szpilki. Włosy spięła w dobieranego, warkocz przewiesiła przez lewe ramię. Uniosła na moment wzrok i uśmiechnęła się do mnie jak urzędnik do petenta.

- Może kawa ... albo coś ? - spytałem lekko zmieszany, chociaż sam nie wiem z czego wynikało moje zakłopotanie.

- Może coś? - odparła nie podnosząc wzroku.

Odnośnik do komentarza

Grudniowe potyczki wyglądały tak o :w Lidze Mistrzów najpierw wszyscy nas łoili, ale mój zespół to ekipa turniejowa, zatem po chwili powstaliśmy jak Feniks z Popiołów. Miałem mały wachlarz zawodników, zatem Cristiano Ronaldo naprzemian grał na lewej pomocy i na lewym ataku. Jak miał gorsze mecze zastępował go Jairzinho, który za cholerę nie spełniał pokładanych w nim nadziei. Po rozmowach w szatni nie dochodziliśmy do consensusu, zatem przyszedł przed chwilą, ale chyba poleci na listę transferową.

 

Champions League

01.12.2020 Weston Super Mare 3:0 Celtic ( Dembele, Rooney, Jairzinho )

 

Premier League

06.12.2020 Weston Super Mare 2:0 Arsenal ( Perica, Oates )

09.12.2020 Weston Super Mare 2:0 West Ham ( Devine, Jairzinho )

12.12.2020 Weston Super Mare 1:0 Wigan ( Perica )

 

Capital One Cup Ćwierćfinał

15.12.2020 Weston Super Mare 2:1 Fulham ( Bresemann 2x ) ( Collinson )

 

Premier League

19.12.2020 Crewe 1:3 Weston Super Mare ( Buuterworth ) ( Perica 2x, Dembele )

23.12.2020 Manchester City 1:3 Weston Super Mare ( Insigne ) ( Dembele, Perica, Oates )

26.12.2020 Weston Super Mare 2:2 Liverpool ( Oates, Ronaldo ) ( Kondogbia, Thychosen )

29.12.2020 Weston Super Mare 2:0 Aston Villa ( Dembele 2x )

 

Początek roku przywitaliśmy zatem na czwartym miejscu, ale udało się nam zakontraktować razem z petardami czterech chłopa :

 

Cirilo Pastor - 23/Hiszpania/DPŚ - Hiszpan odszedł z Realu Madryt za 3.1 miliona funtów i według moich scoutów był to chłop z potencjałem Xaviego. Myślę, że zrobiłem bardzo dobry interes. Pastor miał z marszu grać w środku pola, gdzie mieliśmy lukę w formacji defensywnej.

 

Fabio Borini - 29/Włochy/WNŚ/OP/PL - Boriniego Juve sprzedało za 6 milionów. Makaroniarze zrobili na tym niezły biznes bo w 2015 roku kupili go z Liverpoolu za 11,25 miliona funtów a opylili nam za połowę. Borini miał być uzupełnieniem, piłkarzem zapchajdziurą.

 

Anthony Martial - 25/Francja/WNŚ/OP(L) - Francuza nie trzeba przedstawiać. Był podobno cudownym dzieckiem Francji, ale statystyki mówiły, że z cudownością ma tyle wspólnego co Tomaszewski z niepierdoleniem. AS Monaco sprzedało go nam za 4.9 miliona. Jak przybył na Woodspring Stadium Dembele powiedział, że mamy za dużo napastników i albo odchudzę skład, albo siema.

 

Dede - 32/Brazylia/OŚ - środkowy defensor był uzupełnieniem kulejącej obrony. Traciliśmy bardzo dużo bramek w bardzo głupi sposób, a 70% tych strat to właśnie strzały ze środka. Manchester United pozwolił mu przejść do nas za 575 tysięcy funtów.

 

Kolejne mecze, styczniowe mecze z wzmocnieniami to już lekki Piece of Cake.

 

Puchar 3 Runda

02.01.2021 Millwall 2:4 Weston Super Mare ( Palmer, Fairclough ) ( Perica 2x, Amaya, Dembele )

 

Capital One Cup Półfinał 1 Mecz

05.01.2021 Q.P.R 1:1 Weston Super Mare ( Donnelly ) ( Benic )

 

Premier League

16.01.2021 Weston Super Mare 5:1 Derby ( Ronaldo, Perica 3x, Amaya ) ( Colclough )

 

Capital One Cup Półfinał Rewanż

19.01.2021 Weston Super Mare 2:1 Q.P.R ( Pastor, Amaya ) ( Rhodes )

 

Puchar 4 Runda

23.01.2021 Bournemouth 0:3 Weston Super Mare ( Martial, Jairzinho, Borini )

 

Tabela na ten dzień wyglądała następująco :

 

 

 

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | | Chelsea | | 21 | 17 | 2 | 2 | 48 | 12 | +36 | 53 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | | Man Utd | | 22 | 17 | 2 | 3 | 48 | 15 | +33 | 53 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Weston-super-Mare | | 21 | 14 | 4 | 3 | 49 | 32 | +17 | 46 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Arsenal | | 22 | 14 | 3 | 5 | 40 | 25 | +15 | 45 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Man City | | 22 | 13 | 5 | 4 | 42 | 26 | +16 | 44 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Newcastle | | 22 | 10 | 6 | 6 | 41 | 31 | +10 | 36 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Tottenham | | 21 | 11 | 2 | 8 | 31 | 26 | +5 | 35 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Q.P.R. | | 21 | 10 | 4 | 7 | 37 | 31 | +6 | 34 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Southampton | | 22 | 10 | 2 | 10 | 39 | 38 | +1 | 32 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Liverpool | | 22 | 7 | 10 | 5 | 31 | 21 | +10 | 31 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Stoke | | 22 | 8 | 4 | 10 | 33 | 36 | -3 | 28 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | Norwich | | 22 | 7 | 4 | 11 | 34 | 40 | -6 | 25 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Everton | | 22 | 6 | 6 | 10 | 23 | 34 | -11 | 24 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Aston Villa | | 22 | 6 | 4 | 12 | 28 | 38 | -10 | 22 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | | West Brom | | 22 | 5 | 5 | 12 | 29 | 38 | -9 | 20 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | | Derby | | 22 | 4 | 6 | 12 | 23 | 44 | -21 | 18 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 17. | | Swansea | | 22 | 5 | 3 | 14 | 21 | 42 | -21 | 18 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 18. | | Wigan | | 22 | 4 | 5 | 13 | 23 | 46 | -23 | 17 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 19. | | West Ham | | 22 | 4 | 4 | 14 | 11 | 30 | -19 | 16 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 20. | | Crewe | | 22 | 4 | 3 | 15 | 21 | 47 | -26 | 15 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Odnośnik do komentarza

Budowa nowego domu w dzielnicy luksusowych budynków leciała pełną parą. Miałem mieć - wiem, pedalsko to brzmi kiedy jestem dalej singlem - osobny budynek garażowy. Na dole miejsce na sześć samochodów, na pierwszym piętrze siłownia. Taka na niecałe 80 metrów kwadratowych. Za budynkiem ogród, a przy ogrodzie basen. Ale tylko dziesięć metrów. Przy basenie jacuzzi, miejsce na leżaki, hamak i niewielki barek. Pomyślałem na zaś - jakaś imprezka z Mutu się czasami przyda, a te bywają bardzo mocno mocne.

Sam budynek miał mieć około sześćset metrów kwadratowych i składać się z trzech pięter. Dom osadzony przy wzniesieniu, na bambusowym podłożu był w dwóch kolorach - ciemny grafit i szary. Architekt postanowił wsadzić mi niewielki basen nad conserwatory, na dach, tak, żeby mieć lepszy widok na okolicę mocząc dupę w bąbelkowych kąpielach. Podobno laski na to lecą, a ja jestem na etapie rozpłodowym. Obok postawił dwa leżaki a całość dachu pokrył antypoślizgową nawierzchnią ze szkłem zamiast barierek. Na dach wchodziło się po schodach wykonanych z tybetańskiego marmuru. Conserwatory miało antywłamaniowe rolety. W środku znajdowały się skórzane kanapy, nowoczesny barek z wymyślnym alkoholem, łóżko Ceragemu do masażu. Na dwór wychodziło się elektrycznie rozsuwanymi drzwiami. Przed nimi stały dwa parasole, pięć leżaków i wspomniany wcześniej basen. Zatem miałem dwa baseny. Dookoła powciskał w dziwne, niewidoczne dla oka miejsca głośniki tak, żeby muzyka leciała zewsząd, ale źródło było ciężkie do zlokalizowania.

Przy barku, na zewnątrz, wcisnął kinecta.

W budynku było pięć pokoi, trzy łazienki i kuchnia. Na płaskim dachu, na samej górze zamontowano mi Zestaw Wiatrowo-Solarny 6 KW - Turbina 3 kW i panele fotowoltaiczne 3kW wraz z kontrolerem. Cokolwiek to miało znaczyć, ale podobno miałem mniej płacić za rachunki. Brałem co dawali, ale rachunki miałem w dupie jak Balotelli karierę.

Zanim wyposażyłem wnętrze udałem się wreszcie do salonu samochodowego i na Dzień Dobry zamówiłem : S 500 4 Matic AMG Coupe do szybkiej jazdy na szybkie dupeczki. Pozostałe pięć miejsc zapełniłem dwoma innymi : Aston Martin Rapide 6.0 12V do jeżdżenia za miasto i spokojny, stonowany, do wypadów do Asdy i Tesco Lexus RX 450 h.

Nie będzie Bliss mi bluźnił jakimś pedalskim A7.

Odnośnik do komentarza

@ Miło, że ktoś to jednak czyta :P

-------------------------------

 

Ekstaza związana z zakupami uruchomiła w mojej głowie komórki odpowiedzialne za interesy. Zafascynowany ostatnim programem w którym Kryśka Czubówna opowiadała o Polakach pracujących na szklarniach w Holandii postanowiłem sam taką szklarnię otworzyć. A najlepiej kompleks kilku kilkunastu. I zatrudnić tam Polaków i dawać im trochę lepsze warunki niż Ciapaki prowadzące polski sklep w centrum miasta, czy inne Szuszwole prowadzące coś w Anglii zatrudniając "nie - anglików ".

Wybrałem się w tym celu do biur nieruchomości. Dali mi mapy, dali mi plany i powiedzieli gdzie i co i za ile. Wsiadłem w Merca, objeździłem całe Somerset, aż wreszcie znalazłem - plac, na którym stały karawany, w których i tak nikt już nie chciał mieszkać.

W centrum Weston Super Mare wynajęcie trzypokojowego mieszkania kosztuje jakieś 500 funtów plus rachunki. A na obrzeżach, w wypizdówku małym, karawan kosztuje 550 funtów plus rachunki. Rachunek jest prosty - kto ma mózg nie mieszka w karawanie. A, że Brytole mózgów nie mają, kupują karawany, wynajmują pola i czekają, aż znajdą się równie inteligentne bestie.

Nie chciałem nic wynajmować. Hajsu mam jak lodu, kupiłem więc kilkadziesiąt hektarów ziemi za okazyjną cenę. Ciapak sprzedał mi, pogratulował trafnej inwestycji, a tydzień później dowiedziałem się, że woził się z tą ziemią już trzeci rok i tylko sprzedaż hamowała go przed wyjazdem do rodzinnej Syrii i wstąpieniem do bojówek ISIS. No cóż, po trupach do celu.

 

Steve miał kontakty na południu Holandii, gdzie systematycznie jeździł po haszysz. Niby niewiele, ale wystarczyło mi w zupełności by wybrać się z nim któregoś razu, w charakterze osoby poszukującej pracy przy ścinaniu i pielęgnacji róż, za najniższą krajową i pocałowaniem w śmierdzącą girę w nagrodę, że w ogóle jako Polak mogę tam robić. Na okazję musiałem oczywiście chwilę poczekać, bo liga leciała przed siebie jak Jan Kowalski w Rębiszowie po nowym Czechu.

 

Plan miałem niecny. Jak skumam o co chodzi przy tych różach to na zakupionej ziemi postawię jedną szklarnię. A jak się będzie kręciło to drugą, trzecią i siódmą. Z doświadczenia wiem, że najwięcej zarabia pośrednik, no ale kto mi zabroni być producentem i pośrednikiem za razem?

Odnośnik do komentarza

Rok 2021 miał być tym przełomowym. Na pewno każdy z was zaraz po Wigilii, a jeszcze przed Sylwestrem postanawia wziąć kartkę, albo odpalić notatnik w telefonie/komputerze. I zapisuje tam pierdoły, że się nawróci, że nie będzie walił już konia, że schudnie i że poprawi oceny. Efekty zwykle utrzymują się do końca pierwszego tygodnia Nowego Roku, a potem wszystko wraca do normy. Tymczasem na Woodspring Stadium miało być zgoła odmiennie.

 

Kibice nadali nam przydomek - The Seagulls. Brzmiało trochę jak ci, co piją morze, ale ja tłumaczyłem to faktem, że jesteśmy morskimi potworami z Kanały Brystolskiego i wpierdalamy każdemu, kto śmie do nas przyjechać.

 

Rozbudowano nam wreszcie stadion. Od tej pory mógł pomieścić ... 16125 kibiców, a zarząd jarał się jak murzyn baterią tym, że wszystkie miejsca mieliśmy siedzące. Nosz kurwa, nadal musieliśmy grać albo w Yeovil albo w Bristolu. Nie zamontowali nam dachu, ale dali podgrzewaną płytę, więc nawet jak by spadł śnieg ( a nie spadnie, bo nie padało tu od czasów, gdy Wielka Brytania była jeszcze częścią Afryki ) to będzie ciepło. Długość to 102 metry, szerokość to 65 metrów. Mieliśmy dość chujową bazę treningową, ale za to zaplecze VIPów było tak rozbudowane, że jednym guzikiem wszystkie kurewki z okolicy grzały do nas na szóstym biegu.

W skali do 1 do 50 jakość szkolenia młodzieży mieliśmy na 3, ale Bliss twierdził, że ewentualne luki w składzie powinniśmy łatać wychowankami, bo tych mamy najlepszych w lidze. Nie wiem co brał, ale musiał zmienić dilera.

 

No i wreszcie nazwa ... czasami poziom debilomierza wykraczał poza granice i w tym przypadku nie było inaczej. Zamiast nazwać stadion od mojego nazwiska nazwali go ... Stadion Stadion Miejski.

 

Podpisaliśmy nowe umowy z klubami partnerskimi :

- Burnley -> Sky Bet Championship

- Huracan -> Argentyńska Ekstraklasa

- Stockport Sports - > klub

- York - Sky Bet League 1

 

Premier League

26.01.2021 Newcastle 1:2 Weston Super Mare ( Cornelius ) ( Perica, Dede )

30.01.2021 Norwich 2:5 Weston Super Mare ( Power, Newell ) ( Perica 2x, Jairzinho 2x, Bencivenga )

02.02.2021 Weston Super Mare 2:1 Swansea ( Athanasopoulos 2x ) ( Stephens )

06.02.2021 Weston Super Mare 4:3 Stoke ( Perica 2x, Jairzinho, Martial ) ( Armstrong, Halberg )

 

Puchar 5 Runda

14.02.2021 Arsenal 3:3 Weston Super Mare ( Campbell 2x, Salah ) ( Martial, Coutinho, Jairzinho )

 

Gramy bardzo dobre mecze, a pismaki zarzucają mi, że nie stawiam na Anglików, a na obcokrajowców. Jak można stawiać na Anglików, gdzie ich mózgi wielkości orzeszka potrafią wyłącznie zanotować pomiędzy bruzdami - Kick and Go? Nothing else !

Odnośnik do komentarza

@ Nie ma. Dopiero co rozbudowali :P

@ Nie wiem o co kaman :/

--------------------------------------------

 

Do wyjazdu do Holandii został niecały miesiąc. Byłem podekscytowany jak Ronaldo przed wizytą u kosmetyczki, ale w międzyczasie musieliśmy rozegrać kolejne spotkania w lidze i sprostać oczekiwaniom zarządu odnośnie pucharów. No więc, to wyglądało tak :

 

Premier League

20.02.2021 Everton 0:2 Weston Super Mare ( Perica, Oates )

 

Puchar 5 Runda powtórka

24.02.2021 Weston Super Mare 2:1 Arsenal ( Perica 2x ) ( Campbell )

 

A potem przyszedł finał Capital One Cup. Ponownie Wembley, ponownie pan Clattenburg i ponownie ogromne oczekiwania. Bliss rzekł nam, że i tak zaszliśmy daleko i nawet jak nas ogolą bez pianki i mydła, to nie będzie wstydu.

Graliśmy z Manchesterem United, więc to nie Piece of Cake. Ale zagraliśmy koncertowo, oboje, bo kibice zobaczyli aż siedem bramek. Całe szczęście, że cztery z nich to strzelali moi piłkarze. Jairzinho nie wytrzymał ciśnienia i w 94 minucie opluł sędziego za to, że meczu nie kończy. Portugalczyk dostał karę zawieszenia na 2 mecze, a ja mu zawiesiłem pensję na dwa tygodnie, bo zapomniał idiota, że została nam jeszcze dogrywka. Chłopaków łapały skurcze, padali jak muchy, ale ostatecznie udało się pocisnąć Czerwone Diabły. Nieznacznie, ale jednak.

 

Capital One Cup Finał

27.02.2021 Weston Super Mare 4:3 Manchester United ( Benic, Dembele, Athanasopoulos, Borini ) ( Fierro 2x, Capezzi )

 

Champions League 1 Runda Eliminacyjna Rewanż

02.03.2021 Fenerbahce 2:1 Weston Super Mare ( Cigerci, Yasar ) ( Coutinho )

Awansowaliśmy dalej, bo w dwumeczu pykło 2:2.

 

Puchar 6 Runda

07.03.2021 Weston Super Mare 3:1 Liverpool ( Athanasopoulos, Martial, Perica ) ( Chalobah )

 

Premier League

10.03.2021 West Brom 0:2 Weston Super Mare ( Oates, Dembele )

13.03.2021 Weston Super Mare 3:0 Southampton ( Borini, Amaya, Mooney )

Mooney zaliczył debiut. To był bardzo słaby piłkarz, ale chciałem dać komuś szansę z rezerw, żeby prezes nie pierdolił i żeby media się odjebały. Miał debiut, strzelił bramkę, a po meczu Borini pokazał włoski temperament. Włoch stwierdził, że jest za mocny żeby siedzieć na ławce i wchodzić jako rezerwowy. Odparłem mu, że póki ja układam puzzle to on jest puzlem. I wcisnę go gdzie będę chciał. Na co on, że w życiu każdy dyma każdego. A najważniejsze jest to, żeby podczas dymania być z tyłu. Odesłałem go do rezerw. Będzie czerstwy makaron.

 

16.03.2021 Chelsea 2:2 Weston Super Mare ( Cummins, Mitrovic ) ( Oates, Martial )

Oates niebywale dużo bramek zdobywał w tym sezonie. A to przecież lewy albo środkowy obrońca. Kurduplowaty Walijczyk tym samym stał się obiektem westchnień innych. 19 meczów, 7 bramek, dwukrotnie gracz meczu. To może kusić, a ja miałem w planach nowych grajków, więc postanowiłem, że jak dadzą mi więcej niż dwie zgrzewki pomarańczy i skrzynkę Grappy zielonej na miejscu, to go opylę.

 

TABELA

 

 

 

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | | Chelsea | | 30 | 22 | 5 | 3 | 67 | 19 | +48 | 71 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | ULE | Weston-super-Mare | | 29 | 21 | 5 | 3 | 71 | 41 | +30 | 68 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Man Utd | | 30 | 20 | 6 | 4 | 60 | 21 | +39 | 66 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Man City | | 31 | 19 | 8 | 4 | 64 | 32 | +32 | 65 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Arsenal | | 29 | 17 | 4 | 8 | 49 | 35 | +14 | 55 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Newcastle | | 31 | 14 | 9 | 8 | 58 | 43 | +15 | 51 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Tottenham | | 31 | 14 | 7 | 10 | 39 | 32 | +7 | 49 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Liverpool | | 30 | 10 | 13 | 7 | 43 | 29 | +14 | 43 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Q.P.R. | | 31 | 12 | 6 | 13 | 49 | 52 | -3 | 42 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Everton | | 30 | 11 | 7 | 12 | 36 | 43 | -7 | 40 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Aston Villa | | 31 | 11 | 5 | 15 | 42 | 51 | -9 | 38 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | Southampton | | 31 | 11 | 4 | 16 | 45 | 52 | -7 | 37 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Norwich | | 31 | 10 | 6 | 15 | 47 | 56 | -9 | 36 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Stoke | | 31 | 10 | 6 | 15 | 45 | 56 | -11 | 36 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | | West Brom | | 31 | 7 | 7 | 17 | 41 | 54 | -13 | 28 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | | West Ham | | 30 | 7 | 6 | 17 | 21 | 38 | -17 | 27 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 17. | | Derby | | 30 | 7 | 6 | 17 | 30 | 59 | -29 | 27 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 18. | | Swansea | | 31 | 7 | 5 | 19 | 34 | 61 | -27 | 26 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 19. | | Wigan | | 31 | 6 | 7 | 18 | 31 | 67 | -36 | 25 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 20. | | Crewe | | 31 | 6 | 4 | 21 | 34 | 65 | -31 | 22 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

 

 

16 marca zagraliśmy mecz z Chelsea, a następny, według terminarza, odbędzie się ... 3 kwietnia z Arsenalem. Demynszit, tyle wolnego?

To czas na Holandię. Zabukowałem bilety, zabrałem chujowsze ciuchy i miałem nadzieję, że mnie nikt nie pozna w kraju legalnej prostytucji.

Odnośnik do komentarza
  • Makk przypiął ten temat
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...