Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

Do dzisiaj Diego Klimowicz jest oficjalnie pilkarzem Borussi Dortmund. Dla BVB jest to juz piaty nabytek. Napasttnik przechodzacy z VfL Wolfsburg warty jest Dortmundowi 1,5 miliona €.

 

 

Bardzo dobre wiadomosci docieraja z kurortu Bad Gögging, gdzie FCN przygotowuje sie do sobotniego finalu Pucharu DFB. Z 21 pilkarzy ktorzy pojechali na zgrupowanie, normalnie trenuje 20. Jedynym wyjatkiem jest Robert Vittek, ktory po kontuzji ma indywidualny trening. Wczoraj w wywiadzie telewizyjnym nasz trener Hany Meyer powiedzial, ze szansa na wystep Vittka w finale jest. Teraz tylko pozostalo trzymac kciuki, aby sie nikt nie poodzieral i w sobote stanac na murawie najmocniejszym skladem.

Odnośnik do komentarza
Cieszcie si?, Mintal w ko?cu gra i nawet bramki strzela. Macie o tyle wi?ksze szanse, ?e VfB mo?e nie by? wystarczaj?co skoncentrowane po zdobyciu mistrzostwa. Zawsze majster troch? odpuszcza.

Z jednej strony tak, ale z drugiej stoja przed wielka szansa zdobyc dublet, a to tez sie nie trafia na codzien. Jednak licze na to, ze ich zaskoczymy no i ze Marek strzeli bramke :] Do tego dochodzi jeszcze fakt ze chyba mamy przewage psychiczna, bo VfB w tym sezonie dwa razy z nami wysoko przegralo. W Norymberdze 4:1 i w Stuttgarcie 0:3 :] Moze sie boja :>

Odnośnik do komentarza

Jutro najważniejszy mecz ćwierćwiecza i mówiąc szczerze, od tygodnia myślę prawie tylko o nim :] FCN może sięgnąć po czwarty Puchar Niemiec w swojej historii. Gdyby się tak stało, byłoby to pierwsze trofeum od 39 lat (mistrzostwo w 1968) i pierwszy PN od 45 lat (1962). Chyba nie muszę więc mówić jakie są oczekiwania i marzenia wszystkich sympatyków Clubu.

Gdyby forma naszych piłkarzy była taka jak Hansa Meyera i jego ciętego języka, to właściwie już byśmy wygrali ;) HM dzisiaj brylował na konferencji prasowej, a kicker.de określił jego formę jako "najwyższą" :D Oby "forma" naszego kochanego trenera przełożyła się na piłkarzy. W tym sezonie mieliśmy patent na nowo korowanego mistrza Niemiec - Vfb Stuttgart. Jak już barry wspomniał, pokonaliśmy ich 3-0 u nich i 4-1 na własnym obiekcie. Ale to było dawno i już się nie liczy. Liczy się tylko jutrzejszy mecz.

Patrząc okiem statystyka, a może lepiej powiedzieć historyka - to ostatnimi czasy w Niemczech mistrz wygrywał także puchar. Ale tegoroczna tendencja w dużych ligach jest taka, że mistrz, który docierał do finału nie zdobywał pucharu swojego kraju (MU i Inter). Może to i dobry znak :)

Odnośnik do komentarza

Jam moge tylko powiedziec, ze jestem tak podekscytowany, ze w nocy nie spalem ani minuty. Za dwie godziny startuje do Berlina. Jak zwykle uzbrojony w aparat, aby wam choc troche to wszystko przyblizyc. Dzisiaj moga sie spelnic moje marzenia i mam wielka nadzieje ze sie tak stanie. W Norymberdze zawitam okolo 9 rano w niedziele i smaruje zaraz do miasta bo od 10 do 17 jest impreza na rynku glowny. Ma tez sie druzyna pojawic (mam nadzieje ze z pucharkiem :]) i maja sie wpisac do zlotej ksiegi miasta, a potem swietowac z kibicami. Mam nadzieje, ze to jakos wytrzymam i ze sen w autobusie mi wystarczy. Nasuwa sie tylko pytanie czy dam rade w autobusie spac. Impra jest zazwyczaj tak dobra, ze moze byc ciezko. Z tego co wiem to nie ma u nas chyba kibicow Stuttgartu, wiec trzymajmy kolektywnie kciuki za FCN :] Do niedzieli :pa:

 

Zupelnie zapomnialem :doh!:

 

Wielkie gratulacje z mojej strony ida do Hamburga. FC St. Pauli awansowal do 2. ligi :jupi: Ciesze sie niezmiernie, bo jest to zespol, ktory powinien grac w pierwszej lidze :>

Odnośnik do komentarza

REWELACJA!!!

Od trzech dni swietuje i pewnie bedzie tak dalej przez nastepne 3 miesiace. Wyjazd do Berlina byl najwspanialszym przezyciem w moim zyciu. FCN spelnil moje najskrytsze marzenia. Po bardzo ekscytujaczych 120 minutach wygralismy i jestesmy zdobywca pucharu. Przykro mi troche, ze radosc u was na forum jest tak mala, ale dla tych prawdziwych kibicow, ktorzy by sami chetnie pojechali do Berlina i tylko dla nich wstawiam dwa pakieciki. Pierwszy to z Berlina, a drugi juz z Norymbergi jak druzyna dotarla do domu. Poza tym chcialem sie wam pochwalic, ze udalo mi sie dotknac pucharu, pewnie niewiele ludzi moze poziedziec, ze "trzymalo" puchar niemiec w rece:] Nie ma zadnych komentarzy wiec wstawiam fotki i filmiki.

Czesc pierwsza - Berlin

Czesc druga - Nürnberg

 

Musze przyznac ze nasi Ultrasi sie poszarali i walneli wspaniala choreografie w Berlinie. Na public viewing w centrum Berlina mecz ogladalo 400000 osob :o na stadionie bylo 80000. W Norymberdze sam mecz w centrum ogladalo 50000 ludzi. Jeszcze lepsze bylo powitanie druzyny. Na calej trasie z lotniska do ratusza stali ludzie, a na rynku glownym druzyne powitalo 100000 ludzi. Euforia nie zna granic :jupi: Poprostu Ojropapokal!!!

Odnośnik do komentarza
A co z Mintalem? Czy Meira ostro go skasowa?? Bo je?li tak, to trzeba przyzna? ?e ma prawdziwego pecha.

Meira powinien dostac za ten faul czerwona i zostac zawieszony conajmniej na 12 spotkan :/ Bardzo dawno nie widzialem tak brutalnego faulu. Jednak musze przyznac, ze Marek mial szczescie w nieszczesciu i ani nie ma niczego zlamanego, anie zerwanego i obedzie sie bez operacji. Marek naderwal sciegno w prawym kolanie, do tego ma zbite to kolano i uraz lekotki. Wiec nie jest to az takie banalne. Ale na przyszly sezon bedzie gotowy :]

Odnośnik do komentarza
W takim razie to ogromne szcz??cie ?e wakacje si? zaczynaj? - jak si? podkuruje to b?dzie gotowy na przygotowania przedsezonowe.

Wiesz teraz jest okres, gdzie wszyscy smigaja na urlopy, do domu itd., a Marek juz zapowiedzial, ze nie ma zadnego urlopu i odrazu bierze sie za rehabilitacje, zeby wlasnie na rozpocuecie przygotowan do sezonu byc gotowym. 26.06 FCN rozpoczyna przygotowania do sezonu. Jesli Marek by mial operacje to stracilby 6 tygodni, skoro jednak operacji miec nie musi i wszystko sie ladnie wygaja i moze juz teraz zaczac z rehabilitacja, to za 4 tygodnie napewno bedzie gotowy by zaczac przygotowanie do sezonu z reszta druzyny.

Odnośnik do komentarza

Barry, tam jest napisane "Przez 39 lat" :D

Dobrze, ?e Phantom ma w ogóle nog? po tym faulu, ciesze si? ?e wraca. Btw - kiedy jest Ligapokal? Bo b?dziemy przeca w nim grac :D

 

Co do innych spraw - wida? Hoeness nie ?artowa?, Bayern rzeczywi?cie zbroi si? na pot?g?. Inna spraw czy te transfery co? dadz?, ale jak im wypal? wszystkie plany, to hoho...

A VW chyba znudzi?a si? ju? szarówka prezentowana przez ich Wolfsburg. zatrudnili kilku ciekawych graczy (ten duet z Cottbus wygl?da obiecuj?co) no i Felixa Magatha :o My?la?em, ?e VW b?dzie si? wycofywa? z tej miny ;) jak? jest Wolfsburg, tym bardziej, ?e jaki? ob??dnych wyników finansowych nie maja, a tu dalej pompowane s? grube miliony..Ciekawe gdzie pójdzie Auge, bo to pewnie b?dzie nast?pny klub Krzynówka :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Rewelacyjne informacje docieraja z Norymbergi. Tomas Galasek mial wlasciwie juz zakonczyc kariere, ale sam zawodnik po rewelacyjnym sezonie stwierdzil, ze w Norymberdze jest tak wspaniale, ze jesli FCN z nim kontrakt podpisze to z mila czecia. Z tego co wiem kontrakt jest juz przygotowany i czeka na podpis :] Tak samo Kristjansen i Polak, ktorzy chcieli odejsc zostaja :] Bardzo dobre nowiny.

 

Btw - kiedy jest Ligapokal? Bo b?dziemy przeca w nim grac

 

Di./Mi. 24./25.07.07 Halbfinale Ligapokal: 1.FCN - Schalke 04 / Karlsruher SC

Fr. 28.07.07 Finale Ligapokal

Odnośnik do komentarza

Nikt nie przypuszczał, że Hoeness się szarpnie na takie pieniądze. Ale widocznie "na szczękę prosty" w postaci sezonu poza LM spowodował u niego niebywałą rozrzutność.

Inna sprawa, że im zastrzyk nowych ludzi był niesamowicie potrzebny. Ale czy taki DreamTeam będzie się mobilizował na mecze z Duisburgiem, Bochum czy Bielefeldem - zobaczymy :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...