Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

A propos Koln. Powiedzcie mi jak traktowany jest teraz Christoph Daum? Wygląda na to że spokojnie w Turcji przeczekał kilka latek aż smrodek wokół niego opadnie i teraz wraca do wielkiej piłki. Byłem pewien że po aferze z prochami będzie w ojczyźnie spalony na zawsze.

 

 

Generalnie siedzi sobie spokojnie i nikt mu nic nie robi, cisza i spokój.

 

A propos jeszcze Hoffenheim, ponieważ ich stadion nie spełnia wymogów pierwszej ligi, więc będą musieli, dopóki nie zostanie oddany nowy stadion na 30000 ludzi, grać na innych stadionach. A poza tym, to chociaż są z mieścinki i wydali 20 milionów €uro na transfery, to awansu nie kupili, tylko wygrali na boisku. Dlatego w przyszłym roku, będziemy mieli dwie drużyny "wiejskich milionerów" na boiskach Bundesligi :-)

Odnośnik do komentarza
A poza tym, to chociaż są z mieścinki i wydali 20 milionów ?uro na transfery, to awansu nie kupili, tylko wygrali na boisku.

 

oczywiście, ale ich sukces trudno rozpatrywać w kategoriach ciężkiej, systematycznej pracy u podstaw - jak, nie wiem, w Mainz, co kilka razy z rzędu przegrało awans w ostatniej kolejce, a piłkarzy sobie wychowywali albo wyszukiwali talenty i trenowali, do tego mając za plecami miasto i fanatyczne rzesze kibiców.

W Hoffenheim przeszedł koleś, powiedział "lubię was, zróbmy se pierwszą ligę" i rzucił kaboną. Jego kasa, jego kaprys, nie mam nic do tego. Tylko podobnie wyglądała sytuacja Gretny z SPL. Kiedy jej dobrodziej zachorował, to klub się posypał jak domek z kart bo takie kluby nie mają racji bytu na poziomie pierwszoligowym. A na razie niech się cieszą, pewnie. Ale niech tez spróbują się trochę usamodzielnić, żeby nie było dramatu jak w Ulm, gdzie się pieniążki skończyły i SSV poleciało z pierwszej do piątej albo szóstej ligi.

 

PS - kto jest ta druga drużyną? :>

 

Taka ciekawostka z Gelsenkirchen - Schalke sprzedało już wszystkie 44 tysiące karnetów na nadchodzący sezon. Dwa dni po zakończeniu poprzedniego....

Odnośnik do komentarza

Raphael Schäfer w wywiadzie dla Kickera powiedzial, ze on sie nigdzie ze Stuttgartu nie wybiera i 28 czerwca punktualnie bedzie na pierwszym treningu. Pomimo, ze trener i dyrektor sportowy wypowiedzieli sie, ze nie gra on roli w planowani druzyny na nowy sezon i sa w trakcie szukania nastepcy. Sam Schäfer powiedzial, ze jesli nawet Lehmann przyjdzie, to on moze tylko skorzystac z jego doswiadczenia i sie wiele od niego nauczyc. Powrot do FCN nie wchodzi w rachube powiedzial 29-latek. No to bym powiedzial ze Stuttgart ma problem, bo Schäfer ma kontrakt do 2011 roku. Po tym sezonie napewno nikt go nie kupi, a jakby nie patrzec zarabia 5,5 miliona i takiego trzymac na lawce to droga przyjemnosc.

Odnośnik do komentarza

Jak podla prze chwila Abendzeitung pewne jest ze w 2 lidze barwy FCN reprezentowac bedzie ulubieniec publicznosci Marek Mintal i reprezentant Tunezji Jaouhar Mnari. Do tego mowi sie, ze do Norymbergii wrocic chce Chhunly Pagenburg. FCN za Misimovica wola od Wolfsburga 4-5 milionow, a za Kluge ktorego chce M'Gladbach FCN chce 2,5 miliona.

Odnośnik do komentarza

Dopisałem się do Javiera :-)

 

Co do Hoffenheim jeszcze, to część z zawodników występujących w zespole to wychowankowie, albo chłopaki, które już jakiś czas tam grają, ale o sile, która zadecydowała o awansie, stanowili zawodnicy sprowadzeni, tacy jak Obasi, Djemba Ba, Salichovic (czy jak on się tam nazywa), Ibertsberger (nota bene z Freiburga go ściągneli za 250 tys. €uro, etc.

Odnośnik do komentarza

No przeszło 18 milionów na minusie wydanych na nowych graczy to wynik dość spory - zwłaszcza, że reszta ekip grających o BuLi jakoś równoważyła swoje wydatki sprzedając innych i nikt nie ma tak niekorzystnego bilansu.

No ale ok, już dość o Hoffenheim, ale nie każcie mi lubić taki "wynalazek" :]

Odnośnik do komentarza

Bild dzisiaj napisal, ze Lars Jakobsen chce wypelnic swoj kontrakt i zostac w Norymberdze. Uciesyl by mnie ten fakt, jakby zrodlo bylo troche bardziej wiarygodne. Za to transfermarkt.de podaje, ze Blazek tez chce zostac, a Sparta Prag chce podobno Kollera.

 

Dopisałem się do Javiera :-)

:przytul: :* :przytul:

No to ty i juz ponad 3500 innych :) Czytalem, ze Bader prowadzil z Pinola juz pierwsze rozmowy i chce zrobic wszystko aby nasz Argentynczyk zostal.

Odnośnik do komentarza

Michael Skibbe nie jest już trenerem Bayeru Leverkusen. Aspiryny zwolniły swojego trenera gdyż nie został wykonany plan minimum, czyli awans do pucharów. Główną przyczyną tego niepowodzenia była koszmarna końcówka sezonu - Bayer zdobył tylko 7 punktów w ostatnich 10 kolejkach.

Nie podano nazwiska nowego trenera.

 

Edyta: Akcją "Pinola musi zostać" poparło już 10 tysięcy osób :o Chciałem znaleźć swój wpis no ale to już niemożliwe :keke:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...