Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

Ci sedziowie w tym sezonie to jest jakies nieporozumienie :doh!: Lacznie nie przyznali nam juz 9 ewidentnych karnych. TU mozna zobaczyc jak naprawde powinna wygladac tabela :| Ja juz sie denerwuje na mysl o sobocie. Takiej narwowki jeszcze nigdy nie mialem.

Odnośnik do komentarza

@ me_who: ty bedziesz sluchal w radiu? Gdybam wlasnie czy wziasc radio na stadion, tylko jest pytanie czy bede cokolwiek slyszal w mlynie :| Moze mnie ktos informowac przes SMS? Moj numer to +491798079081

 

A w niedziele nastepny kryminal, kto wywalczy 3 miejsce w 2 lidze. Chcialbym dla T-m'a zeby to byl Freiburg, ale wazniejsze jest zeby to nie bylo Hoffenheim!

 

Ponadto Ivan Klasnic nie podpisal nowego kontraktu z Werderem i prawdopodobniej od nowego sezonu bedzie graczem Hannoveru 96.

 

Jestem pelen podziwu dla FCB ze pomoc w walce o utrzymanie. Naprawde nie sadzilem ze FCB zagra jeszcze tak ofensywnie, a tu taka niespodzianka. Nie zmienia to faktu ze ich nienawidze :]

Odnośnik do komentarza

Ploteczki transferowe:

Zvjezdan Misimovic niezależnie od rozwiązań jakie zapadną w ostatniej kolejce odejdzie do Wolfsburga. Kwestią pozostaje cena - gdy FCN utrzyma się w lidze, ma to być więcej niż 4 miliony euro. W sumie niezła kasa :-k Gorzej, że w razie spadku odejść będzie musiał jeszcze ktoś dobry, by móc utrzymać resztę zespołu - wśród tych najlepiej opłacanych - Wolfa i Mintala - w drugiej lidze. Oczywistym wyborem jest niestety Javier Pinola, chyba obecnie ukochany gracz na Frankenstadion (poza Mintalem, bo on to jest inna liga ;)) po którego ustawia się kolejka chętnych. Mówi się o Bayer Leverkusen, HSV a ostatnio do tej grupy dołączyło Schalke...Jest więc niestety bardzo prawdopodobne, że jutrzejszy mecz, to ostatni występ Pino w barwach FCN, bo jakoś nie wierzę, że nawet jak się utrzymamy Bader utrzyma Javiera w Nbg :| Choć nadal pozostaje wierność Pinoli barwom klubowym ("Nie ruszę się z Norymbergi") i jest nadzieja, że zostanie. No ale do tego potrzebne jest utrzymanie.

 

I jeszcze jedno: przed meczem finałowym o Puchar UEFA, odbyło się losowanie dodatkowych miejsc w tymże pucharze dla lig z najwyższym współczynnikiem Fair-Play. Wygrały Niemcy i Dania; Bundeslige będzie reprezentować Hertha, Eintracht lub Wolfsburg.

Odnośnik do komentarza

Dochodzi jeszcze ploteczka, ze Hoffenheim chce kupic Vittka, a Leverkusen chce jeszcze Wolfa :| Bader zapowiedzial, ze w przypadku spadku beda inwestowac i plan jest taki, zeby odrazu awansowac. Mam tylko nadzieje, ze jutro damy rade. Obojetnie co jutro bedzie to i tak wiem ze bede jutro na stadionie plakal ;(

 

Jeszcze nigdy tak nie sralem przed meczem :| Chyba tam jutro umre :|

Odnośnik do komentarza

No i to w co nie wierzyłem się stało - nasi pseudopiłkarze zrobili mistrza świata i rok po 6 miejscu i Pucharze Niemiec spadli - po raz 7, rekordowy - do drugiej ligi.

Jestem zdruzgotany. Mówiłem o spadku, ale w niego nie wierzyłem, nie spodziewałem się, że taka ekipa da się wypierdolić na zaplecze.

To jest hańba, hańba, po trzykroć hańba. Mam nadzieję, że wiekszości tych ogórów nie zobacze już w barwach FCN; wypierdalać darmozjady i ty lamo von Heesen na czele :x

Przepraszam, ze wyrazy, ale obok załamania jestem nieziemsko wściekły :x

 

Ich bin ein Glubberer und ich will immer bleiben!

Odnośnik do komentarza

wtf z tym tytułem tematu? :| me_who :x

 

No coż...kiedyś to musiało nadejść... :( Kahn kończy kariere :(

 

Oliver Kahn rozegrał 557 meczów w 1. Bundeslidze (128 dla Karlsruher SC, 429 dla Bayernu), 78 w Pucharze Niemiec, 140 w europejskich pucharach i 86 w reprezentacji. Razem 841 występów, 0 goli, 1 niewykorzystany karny (23 lutego 2002, Bayern - Cottbus 6:0, 90. minuta - szansa na 7:0, ale strzał Kahna na słupek sparował Tomislav Piplica).

Ma na koncie:

- 8x Mistrzostwo Niemiec (1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2008)

- 6x Puchar Niemiec (1998, 2000, 2003, 2005, 2006, 2008)

- 6x Puchar Ligi (1997, 1998, 1999, 2000, 2004, 2007)

- 1x Liga Mistrzów (2001)

- 1x Puchar UEFA (1996)

- 1x Puchar Interkontynentalny (2001)

- 1x Wicemistrzostwo świata (2002)

- 1x Mistrzostwo Europy (1996)

Oraz indywidualnie:

- Najlepszy piłkarz finału Ligi Mistrzów (2001)

- 3x Najlepszy bramkarz świata (1999, 2001, 2002)

- 4x Najlepszy bramkarz Europy (1999, 2000, 2001, 2002)

- 2x Piłkarz roku w Niemczech (2000, 2001)

- Drugi piłkarz świata wg FIFA (2002)

- 7x Najlepszy bramkarz Bundesligi (1994, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002)

- Najlepszy zawodnik Mistrzostw Świata (2002)

Odnośnik do komentarza

Można go nie lubić za charakter, ale trzeba przyznać że Oli był ikoną Bayernu i jednym z najwybitniejszych bramkarzy w historii niemieckiego futbolu. Odchodzi wielka postać. Sporo mojej sympatii zyskał podczas ostatniego mundialu, kiedy to w meczu z Argentyną chyba, przez serią karnych przybił piątkę znienawidzonemu przedtem rywalowi - Lehmannowi.

Odnośnik do komentarza

Kur... śmieszne. Jest mi teraz strasznie przykro, że wywaliliśmy Meyera w lutym. Byłem za tym krokiem, ale von Heesen to chyba najgorszy trener jakiego mogliśmy mieć. Nic nie naprawił, a do tego jeszcze zleciał z ligi. Zatrzymanie Badera jeszcze mogę zrozumieć, bo przez 5 lat konsekwentnie budował dobry zespół, no ale ten sezon wszystko zniszczył :/ To jego pierwszy "babol" i jestem skłonny dać mu sezon na zbudowanie nowego FCN.

Garść niusów z drugiego - teraz także i naszego - frontu.

Do BuLi awansowało Hoffenheim, które rozniosło Furth 5-0. To chyba klub z najmniejszego miasta w historii BuLi i ewenement jak na niemieckie warunki. Niestety po raz kolejny udowadnia nam się, że jak jest kasa, to dobry zespół można wybudować nawet na pustyni :|

W drugiej lidze pozostanie także Kaiserslautern, które uratowało "awansowane" już Koeln ulegając im 0-3. Nie lubię ich, ale wolę takie zespoły niż Hoffenheim :roll:

Z 2. BuLi poleciały Jena, Padeborn, Aue i Offenbach, z koeli awans do niej wywalczą najprawdopodobniej Ahlen, Oberhausen, Ingolstadt i FSV Frankfurt/SV Sandhausen.

Odnośnik do komentarza

Ciekaw jestem co wiesz, bo ja doczytałem tylko, że Misimovic już praktycznie jest w Wolfsburgu, a Frankfurt chce Charisteasa i Wolfa. Mama nadzieję, ze wiesz coś więcej, głównie chodzi mi o nowych grajków :-k

Ogólnie plany personalne na nowy sezon mają być przedstawione w ciągu najbliższych dni: plan jest oczywiście jasny, zbudować zespół który wywalczy awans.

Odnośnik do komentarza

Artykuł w Nurnberger Zeitung.

Zgadzam się z większością spostrzeżeń. Rzeczowo, na chłodno, bez darcia szat - i z chyba słusznym wnioskiem: to był najbardziej niepotrzebny i bezsensowny a zarazem frajerski spadek spośród wszystkich siedmiu jakie były udziałem FCN.

 

Z innej beczki - w Sport Bild doczytałem, że Club wydaje obecnie 47M euro i na front drugoligowy musi wystarczyć połowa tej kwoty :/

Odnośnik do komentarza

O nowych graczach jak narazie jeszcze nic nie slychac. Spekuluje sie bardzo kto zostanie, a kto odejdzie. Galasek powiedzial, ze nie chce konczyc kariery w takich okolicznosciach i lepszym momentem bylby awans. Jak narazie jedynym pewniakiem ktory mozna powiedziec ze juz odszedl jest Misimovic. Z tego co slychac w sprawie obroncow Wolfa i Pinoli klamka jeszcze nie zapadla i obaj podkreslili, ze nie chca sie z Norymbergii wynosic. Mintal rowniez powiedzial, ze jest w stanie zrezygnowac z bardziej lukratywnego kontraktu w Salzburgu i zostac. Mowi sie o wymianie Charisteas na Kyrgiakosa. Podobno oferty maja tez Vittek i Saenko, ale nie mowi sie jak narazie z kad. Ponadto Gladbach chce spowrotem Kluge. Tak to na chwile obecna wyglada. Jak tylko bede wiedzial cos wiecej to odrazu bede pisal.

Odnośnik do komentarza

We Freiburgu nie wiadomo na razie nic, oprócz tego, że Pitroipa w przyszłym sezonie będzie graczem HSV i że Freiburg ma nowe koszulki (coś dla Profa :P). Wyglądają, jakbyśmy byli z Leverkusen, albo innego Frankfurtu :| Chłopaki zagrali w nich w ostatnim, po raz n-ty kompromitujący sposób u siebie :|

 

nowe stroje

 

Robin Dutt pokazał, że ma jakąś wizję prowadzenie zespołu i udało mu się dość ciekawie poskładać zespół. Myślałem, że będzie dużo gorzej, że chłopaki będą, po rozsypce zespołu i odejściu kluczowych zawodników do tej pory, raczej w środku tabeli, albo niżej, ale walczyli do końca (prawie :P)

 

Koeln to straszne pipki i powinni dostać minus 20 punktów na start w BuLi za podłożenie się Lautern.

Odnośnik do komentarza

A propos Koln. Powiedzcie mi jak traktowany jest teraz Christoph Daum? Wygląda na to że spokojnie w Turcji przeczekał kilka latek aż smrodek wokół niego opadnie i teraz wraca do wielkiej piłki. Byłem pewien że po aferze z prochami będzie w ojczyźnie spalony na zawsze.

Odnośnik do komentarza

Thomas Doll nie jest już trenerem Borussii Dortmund. Doll zrezygnował po żenującej w wykonaniu BVB rundzie wiosennej. Do Dortmundu może trafić jeden z najciekawszych moim zdaniem trenerów młodego pokolenia - Jurgen Klopp, który odszedł z FSV Mainz po tym jak nie udało wywalczyć się awansu. Ciekawe czy nerwus z Mainz będzie tym, który wreszcie naprawi popsutą od dłuższego czasu Borussię..

 

Do Bayernu na pewno nie trafi Gattuso. Włoch przedłużył kontrakt z AC Milan.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...