Skocz do zawartości

Ruszyła maszyna po szynach ospale - Kolejorz


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie! Po dłuższej przerwie na forum zdecydowałem się powrócić z opisywaniem karier, tym razem w najnowszej wersji Football Managera oznaczonej numerem 15. Zdecydowałem się objąć Lecha Poznań!

 

Football Manager 2015

Ligi: Polska (2), Anglia, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Włochy, Francja

Baza danych: duża

Klub: Lech Poznań

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszym moim krokiem po objęciu posady było zapoznanie się z kadrą Lecha Poznań. Uznałem, że mamy bardzo dobry skład jak na polskie warunki i już w tym sezonie naszym celem będzie zdobycie Mistrzostwa Polski. Nasza kadra nie ma większych braków i niemal wszystkie pozycje są dobrze obsadzone. Zdecydowałem, że dokonamy dwóch transferów, ponieważ potrzebny był nam jeden nowy środkowy pomocnik, oraz zmiennik na prawą obronę. Podczas poszukiwań nowych zawodników w mojej głowie zapadła nowa decyzja i postanowiłem sprowadzić do klubu jeszcze jednego napastnika, którym jest były piłkarz Barcelony B - Joan Roman. Zobaczymy, czy była to dobra decyzja i czy ten chłopak okaże się być wzmocnieniem dla naszego klubu. Bardzo istotnym elementem jest ustawienie, w jakim będziemy grać na boisku. Wygląda ono tak i jak sami widzicie jest ono bardzo ofensywne. Nasi skrzydłowi będą grać na pozycji napastnika, choć uważam że powinni sobie poradzić, ponieważ dwójka bocznych napastników ma wszechstronne zadania na boisku. Może jednak minąć trochę czasu, zanim przyzwyczają się do nowych ról na boisku.

 

 

Transfery z klubu:

 

-Vojo Ubiparip (Lechia Gdańsk, 125tys€)

 

Transfery do klubu:

 

- Joan Roman (Barcelona B, 475tys€)

- Augostinho Ca (Barcelona B, 300tys€)

- Stefan Stanchev (Czerno More, wypożyczenie)

 

Kadra Lecha Poznań na sezon 2014/2015

Bramkarze

 

Jasmin Buric

Maciej Gostomski

Krzysztof Kotorowski

 

Lewi obrońcy

 

Barry Douglas

Luis Henriquez

 

Środkowi Obrońcy

 

Hubert Wołąkiewicz

Marcin Kamiński (wicekapitan)

Maciej Wilusz

Paulus Arajuuri

Jan Bednarek

 

Prawi obrońcy

 

Tomasz Kędziora

Stefan Stanchev

 

Środkowi pomocnicy

 

Łukasz Trałka (kapitan)

Karol Linetty

Kasper Hamalainen

Darko Jevtic

Augostinho Ca

Szymon Drewniak

 

Napastnicy

 

Zaur Sadajev

Gergo Lovrencsics

Dawid Kownacki

Joan Roman

Muhamed Keita

Szymon Pawłowski

Dariusz Formella

 

Sparingi:

 

Austria Wiedeń - Lech Poznań 1:3 ([sam.], Lovrencsics, Sadajev)

Rapid Wiedeń - Lech Poznań 3:3 (2x Sadajev, Kamiński)

Fc Liefering - Lech Poznań 1:5 ([sam.], Drewniak, Keita, Ca, Trałka)

Unia Swarzędz - Lech Poznań 1:4 (2x Klichowicz, Formella, Rymar)

 

Okres przygotowawczy spędziliśmy na zgrupowaniu w Austrii, a po powrocie do kraju rozegraliśmy jeszcze sparing z trzecio-ligowcem. Szkoda jedynie kontuzji Sadajeva, ponieważ nasz napastnik pokazał się ze świetnej strony w dwóch rozegranych sparingach. Jeśli chodzi o nabytki, to Augostinho Ca grał bardzo dobrze i pokazał kilka ciekawych zagrań. Joan Roman jednak był zupełnym przeciwieństwem, miejmy nadzieję że z czasem jego gra będzie wyglądać coraz lepiej. Patrząc na naszą grę jestem pełen optymizmu i już nie mogę doczekać się spotkań o punkty. W najbliższym czasie zmierzymy się w 2 rundzie kwalifikacji do Ligi Europy z Serbską Jagodiną, a inaugurację Ekstraklasy rozpoczniemy od pojedynku z Zawiszą przed własną publicznością.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie do lewej
Odnośnik do komentarza

LIPIEC 2014

 

Ekstraklasa

 

[1/37] Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz 2:0 (Kownacki, Wołąkiewicz)

 

Liga Europy - 2 runda kwalifikacyjna

 

[1/2] Jagodina - Lech Poznań 1:3 (Wołąkiewicz, Lovrencsics, Linetty)

[2/2] Lech Poznań - Jagodina 2:0 (Linetty, Jevtic)

 

 

SIERPIEŃ 2014

 

Ekstraklasa

 

[2/37] Śląsk Wrocław - Lech Poznań 3:4 (2x [sam.], Kownacki, Hendriquez)

[3/37] Lech Poznań - Piast Gliwice 3:2 (Kownacki, Formella, Hendriquez)

[4/37] Cracovia Kraków - Lech Poznań 0:2 (Roman, Kownacki)

[5/37] Pogoń Szczecin - Lech Poznań 3:6 (Pawłowski, Linetty, Jevtic, Kownacki, Trałka, [sam.])

[6/37] Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:1 (2x Kamiński, Kownacki)

 

Tabela

 

Liga Europy - 3 runda kwalifikacyjna

 

[1/2] Lech Poznań - Litex Łowecz 0:0

[2/2] Litex Łowecz - Lech Poznań 4:1 (Kownacki)

 

 

Pierwsze dwa miesiące pracy w klubie mam już za sobą. Naszą rodzimą ligę rozpoczęliśmy od zwycięstwa nad Zawiszą w bardzo dobrym stylu. Już w drugiej kolejce doszło do pojedynku na szczycie, z którego udało nam się wyjść zwycięsko. Kolejne mecze potwierdzały tylko naszą dobrą dyspozycję, sierpień kończymy na drugim miejscu mając komplet zwycięstw podobnie jak Legia. Warto zauważyć, że w każdym meczu ligowym na listę strzelców wpisywał się Dawid Kownacki. Jeśli miałbym jednak wybrać najlepszego zawodnika tego okresu, to bez wątpienia byłby nim Karol Linetty. Nasz młody talent odwala świetną robotę w środku pola i zbiera świetne oceny.

Trochę inaczej sytuacja przedstawia się w kwalifikacjach do europejskich pucharów. W drugiej rundzie bez problemów wyeliminowaliśmy serbski zespół i w trzeciej rundzie trafiliśmy na Litex Łowecz. Przyznam się szczerze, że w pierwszym meczu zlekceważyłem przeciwnika i posłałem dość rezerwowy skład na to spotkanie. Bezbramkowy remis to nie był najlepszy wynik i do rewanżu przystąpiliśmy już w najmocniejszym zestawieniu. Wynik jednak mówi wszystko za siebie, dostaliśmy niezłe baty i odpadliśmy z walki o udział w pucharach. Na domiar złego kontuzji nabawili się Keita i Lovrencics i obaj nie będą mogli grać przez około 3-4 tygodnie.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie do lewej
Odnośnik do komentarza

@sky - zatrzymanie takich zawodników jak Linetty, Kownacki, czy Kędziora będzie oczywiście moim priorytetem i mam nadzieję, że nie mają w planach żadnej przeprowadzki. :)

@Morpheus - w sumie to już się zdążyłem przyzwyczaić, praktycznie zawsze moje drużyny tracą dużo bramek, ale dopóki strzelają więcej to mi to nie przeszkadza. :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

WRZESIEŃ 2014

Ekstraklasa

 

[7/37] Korona Kielce - Lech Poznań 1:5 (3x Klichowicz, 2x Pawłowski)

[8/37] Legia Warszawa - Lech Poznań 0:1 ([sam.])

[9/37] Lech Poznań - Górnik Zabrze 4:0 (2x Hamalainen, Roman, Douglas)

 

Tabela

 

Puchar Polski - 4 runda

 

Chojniczanka Chojnice - Lech Poznań 2:4 (2x Sadaev, Roman, Jevtic)

 

W meczu z Koroną Kielce dałem odpocząć przed meczem z Legią Kownackiemu, a zastąpił go zawodnik rezerw - Mateusz Klichowicz. Napastnik ten w pełni wykorzystał swoją szansę i tym występem zasłużył na kilka innych meczów w pierwszym zespole. Oprócz jego hattricka, dwie bramki dołożył Pawłowski i dzięki temu wysoko pokonaliśmy Koroniarzy.Po tym meczu przyszedł czas na szlagierowy mecz z Legią Warszawa. Nasi odwieczni rywale prowadzili w tabeli i warto też dodać, że w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów pokonali m.in Malmo i Spartę Praga, przez co zakwalifikowali się do fazy grupowej Ligi Mistrzów - gratulację. Mecz był wyrównany i bardzo zacięty, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Jednak już na początku drugiej części spotkania wyszliśmy na prowadzenie. W 50 minucie świetnym strzałem popisał się Szymon Pawłowski a piłka odbiła się jeszcze od gracza Legii i trafienie to zostało uznane jako bramka samobójcza. Dziesięć minut później Łukasz Trałka zobaczył drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić boisko. Legia mimo gry w przewadze, nie stwarzała większego zagrożenia pod naszą bramką i ostatecznie pokonaliśmy naszych rywali 1:0. We wrześniu rozpoczęliśmy także zmagania w Pucharze Polski, gdzie wyeliminowaliśmy Chojniczankę. Po kontuzji powrócił Sadaev, który zagrał w pierwszym meczu w sezonie od pierwszych minut.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie do lewej
Odnośnik do komentarza

@Debrecen - Nie mogę zaprzeczyć. :D Zawiedliśmy na całej linii.

----------------------------------------------------------------------------------------------

PAŹDZIERNIK 2014

Ekstraklasa

 

[10/37] Lech Poznań - Podbeskidzie 2:1 (Sadaev, Pawłowski)

[11/37] Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:2 (Jevtic, Pawłowski)

[12/37] GKS Bełchatów - Lech Poznań 2:2 (Lovrencsics, Kownacki)

 

Tabela

 

Puchar Polski - 5 runda

 

Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań 1:4 (2x Douglas, Wilusz, Klichowicz)

 

W Ekstraklasie idzie nam bardzo dobrze i utrzymujemy 5 punktów przewagi nad drugą w tabeli Legią. Dwa zwycięstwa na początku miesiąca dały nam jeszcze większą przewagę, jednak remis z Bełchatowem uszczuplił trochę naszą wyższość nad Legią. Dwie bramki dla przeciwników zdobył świetny w tym meczu Michał Mak. Jestem zadowolony z naszej gry, uważam że moi piłkarze w pełni zrozumieli nową taktykę i nasza gra może cieszyć oko. Mam jedynie zastrzeżenia co do bramkarza, ponieważ sezon w bramce rozpoczął Buric, jednak po kilku wpadkach między słupkami pojawił się Kotorowski. Buric jednak przeprowadził ze mną rozmowę i obiecał, że weźmie się w garść i poprawi swoje wyniki. Po powrocie do bramki Bośniacki spisywał się lepiej, zaliczył kilka świetnych interwencji, jednak wciąż nie czuje się pewny mając go na bramce. Po sezonie z pewnością będę rozglądał się za nowym bramkarzem.

W Pucharze Polski pokonaliśmy Zawisze i awansowaliśmy dzięki temu do ćwierćfinałów, gdzie zmierzymy się ze Śląskiem Wrocław. Dwumecz ten odbędzie się dopiero po przerwie zimowej, więc na razie nie zawracamy sobie nim głowy. Zawisza nie postawiła nam trudnych warunków i nawet nasi zmiennicy poradzili sobie z nimi bez większych kłopotów.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie do lewej
Odnośnik do komentarza

@a(L)an - Klichowicz pokazał się z dobrej strony w dwóch meczach, gdzie strzelał bramki. W pozostałych był trochę niewidoczny, ale i tak duży plus dla niego.

-----------------------------------------------------------------------------

LISTOPAD 2014

Ekstraklasa

 

[13/37] Lech Poznań - Wisła Kraków 3:2 (2x Jevtic, Arajuuri)

[14/37] Lech Poznań - Górnik Łęczna 2:2 (2x Kownacki)

[15/37] Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 0:5 (2x Pawłowski, Trałka, Kownacki, Wilusz)

[16/37] Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań 0:2 (2x Hamalainen)

[17/37] Piast Gliwice - Lech Poznań 0:3 (Kamiński, Kownacki, [sam.])

 

Tabela

 

 

GRUDZIEŃ 2014

Ekstraklasa

 

[18/37] Lech Poznań - Śląsk Wrocław 6:1 (2x Sadaev, Kownacki, Trałka, Douglas, Jevtic)

[19/37] Lech Poznań - Cracovia Kraków 1:1 (Douglas)

 

Tabela

 

Przez kolejne miesiące udaje nam się utrzymać wysoką formę i przez cały czas prowadzimy w tabeli ligowej. Przed przerwą zimową mamy 4 punkty przewagi nad Legią, która również radzi sobie bardzo dobrze. Szczególnie cieszą wysokie zwycięstwa nad Jagiellonią i Śląskiem Wrocław. Pokazaliśmy przez to, że jesteśmy wyraźnie lepsi od jednych z najlepszych drużyn w lidze. W tej pierwszej części sezonu dużo dowiedziałem się o moich zawodnikach i wiem czego mogę się po nich spodziewać, o tytuł króla strzelców będzie walczył Dawid Kownacki, który ma na koncie 12 ligowych trafień. Najwięcej asyst w lidze zanotował Karol Linetty, bo aż 10. W zimowym okienku transferowym nie przewiduję żadnych transferów, jestem zadowolony z obecnej kadry, w dodatku przedłużyłem kontrakty z Douglasem, Pawłowskim i Wołąkiewiczem. W trakcie przerwy zimowej priorytetem będzie dobre przygotowanie kondycyjne, ponieważ uważam że źle przygotowałem drużynę do sezonu. Mieliśmy spore problemy z kontuzjami, a w końcówkach meczów nasi zawodnicy byli już bardzo zmęczeni.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie do lewej
Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

 

- Mateusz Klichowicz (Wigry Suwałki, wypożyczenie)

 

 

Sparingi:

 

Lech Poznań - Unia Swarzędz 6:3 (2x Formella, Gawron, Kamiński, Jóźwiak, Lovrencsics)

Lech Poznań - Dinamo Zagrzeb 3:1 (3x Hamalainen)

Omonia Araddippou - Lech Poznań 2:6 (2x Douglas, 2x Keita, Jevtic, Pawłowski)

Aris Limassol - Lech Poznań 0:5 (2x [sam.], Gawron, Henriquez, Hamalainen)

Nea Falamis Falagusta - Lech Poznań 3:5 (2x Kownacki, Hamalainen, Pawłowski, Drewniak)

Lech Poznań - Raków Częstochowa 5:1 (2x Hamalainen, Sadaev, Lovrencsics, Douglas)

 

LUTY 2015

Ekstraklasa

 

[20/37] Lech Poznań - Pogoń Szczecin 2:4 (Arajuuri, Pawłowski)

[21/37] Lechia Gdańsk - Lech Poznań 3:1 (Pawłowski)

[22/37] Lech Poznań - Korona Kielce 4:0 (2x Kownacki, Roman, Hamalainen)

 

Koszmarny falstart w naszym wykonaniu! Porażka z Pogonią była pierwszym przegranym meczem ligowym w tym sezonie, jakby tego było mało kibice nie musieli długo czekać na drugą przegraną, ponieważ nastąpiła ona już w następnym meczu. Kompletnie nie wiem co mogło być przyczyną tak niespodziewanie niskiej formy na początku rundy wiosennej. Bardzo mnie to zmartwiło i po porażce z Lechią zwołałem zebranie zespołu i wytłumaczyłem piłkarzom, że nie możemy zaprzepaścić szansy na mistrzostwo. Najwidoczniej rozmowa z piłkarzami pomogła i w następnej kolejce pewnie pokonaliśmy Koronę Kielce. Przez te straty punktów utraciliśmy pierwsze miejsce w tabeli. Obecnie mamy 2 punkty straty do Legii.

Na pocieszenie Piłkarzem Roku Ekstraklasy został Karol Linetty, a Obcokrajowcem Roku - Barry Douglas.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie do lewej
Odnośnik do komentarza

MARZEC 2014

Ekstraklasa

 

[23/37] Podbeskidzie - Lech Poznań 0:0

[24/37] Lech Poznań - Legia Warszawa 1:0 (Kownacki)

[25/37] Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:4 (2x Linetty, Wołąkiewicz, Kownacki)

 

Tabela

 

Puchar Polski - ćwierćfinał

 

[1/2] Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:3 (Pawłowski, Trałka, Sadaev)

[2/2] Lech Poznań - Śląsk Wrocław 3:1 (Keita, Sadev, Gładosz)

 

Po wysokim zwycięstwie nad Koroną wydawać by się mogło, że wszystko wraca do normy i znów będziemy świadkiem długiej serii meczów bez porażki. Niestety już w meczu z Podbeskidziem straciliśmy kolejne punkty i strata do Legii wynosiła już 4 punkty. Mieliśmy jednak szansę odrobienia tej straty, ponieważ czekało nas bezpośrednie starcie na naszym stadionie. Po raz drugi w tym sezonie okazaliśmy się lepsi od Legii i dzięki temu zwycięstwu tracimy już tylko jeden punkt do pierwszego miejsca. W kolejnej kolejce pewnie pokonaliśmy Górnik Zabrze i z większym spokojem przystąpimy do kwietniowych meczów. Liga w tym roku będzie bardzo ciekawa, Legia jest na prawdę mocna i walka o mistrzostwo będzie niezwykle zacięta.

W Pucharze Polski dwukrotnie pokonaliśmy Śląsk Wrocław i awansowaliśmy do półfinału. Śląsk był od nas wyraźnie słabszy i zasłużenie przegrał oba mecze. W półfinale naszym przeciwnikiem będzie Lechia Gdańsk, która wyeliminowała Pogoń Siedlce. Drugą parę półfinałową tworzyć będą Korona Kielce i Pogoń Szczecin.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie do lewej
Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ 2015

 

Ekstraklasa

 

[26/37] Lech Poznań - Ruch Chorzów 3:0 (Hamalainen, Linetty, Wołąkiewicz)

[27/37] Wisła Kraków - Lech Poznań 0:1 (Sadaev)

[28/37] Lech Poznań - GKS Bełchatów 4:2 (2x Kownacki, Trałka, Sadaev)

[29/37] Górnik Łęczna - Lech Poznań 1:2 (Pawłowski, Wołąkiewicz)

[30/37] Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0 (Jevtic, Wołąkiewicz)

 

Tabela

 

Puchar Polski - półfinał

 

[1/2] Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:2 (Keita, Sadaev, Jevtic)

[2/2] Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:2 (Keita, Wołąkiewicz)

 

Kibice już zapomnieli o dwóch wpadkach na początku rundy wiosennej. Pięć meczów i 5 zwycięstw to świetny bilans i dzięki temu wysunęliśmy się na prowadzenie w tabeli. Stało się tak dzięki porażce Legii z Ruchem Chorzów i po zakończeniu rundy zasadniczej mamy dwa punkty przewagi nad Legią. Znów zachwycamy wszystkich naszą ofensywną grą i dominujemy na boisku. Problemy wystąpiły jedynie w meczu z Bełchatowem, ponieważ do 83 minuty utrzymywał się remis 2:2. Dopiero w końcówce Dawid Kownacki swoimi dwoma trafieniami dał nam zwycięstwo i zachowaliśmy fotel lidera. Przed nami siedem meczów w grupie mistrzowskiej, a już pierwszy mecz zapowiada się niezwykle ciekawie, ponieważ zmierzymy się z Legią Warszawa! Mecz odbędzie się na naszym stadionie i może on w dużym stopniu zadecydować o mistrzostwie Polski.

Półfinał Pucharu Polski obfitował w wiele bramek, oba mecze stały na wysokim poziomie. W pierwszym meczu zapowiadał się remis, jednak w 90 minucie udało nam się zdobyć zwycięską bramkę. Lechia dwukrotnie zaskoczyła nas w ofensywie i zdobyła dwie cenne bramki w kontekście rewanżu. Drugi mecz tylko potwierdził, która drużyna bardziej zasłużyła na udział w finale. Zagraliśmy o wiele lepiej, niż w pierwszym pojedynku i wywalczyliśmy awans do finału rozgrywek. Tam zmierzymy się z Koroną Kielce, która pokonała Pogoń 1:0.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie do lewej
Odnośnik do komentarza

@el_eldorador - Klichowicz dostanie być może szansę w przyszłym sezonie, obecnie uważam że podjąłem dobrą decyzję.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

MAJ/CZERWIEC 2015

Ekstraklasa - grupa mistrzowska

 

[31/37] Lech Poznań - Legia Warszawa 1:3 (Hamalainen)

[32/37] Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:2 (Kownacki, Lovrencsics)

[33/37] Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:0 (Trałka, Kownacki)

[34/37] Podbeskidzie - Lech Poznań 0:2 (2x Kownacki)

[35/37] Lech Poznań - Korona Kielce 2:0 (Kownacki, Sadaev)

[36/37] Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań 0:2 (Pawłowski, Kownacki)

[37/37] Lech Poznań - Pogoń Szczecin 2:0 (Jevtic, Wołąkiewicz)

 

Tabela

Grupa mistrzowska

Grupa spadkowa

 

 

Puchar Polski - finał

 

Lech Poznań - Korona Kielce 5:0 (2x Kownacki, 2x Hamalainen, Drewniak)

 

Do siedmiu meczów w grupie mistrzowskiej przystępowaliśmy z dwoma punktami przewagi nad drugą w tabeli Legią. Już w pierwszym meczu doszło do hitowego pojedynku, który niestety przegraliśmy i znacznie skomplikowaliśmy sobie tym naszą sytuację. Legia objęła prowadzenie w tabeli i zrobiło się niebezpiecznie. Wiedzieliśmy, że nie możemy sobie pozwolić na żadną wpadkę w najbliższych spotkaniach i musieliśmy przy tym liczyć na potknięcie Legii. W końcówce sezonu utrzymaliśmy niezwykle ciekawą serię sześciu wygranych meczów zakończonych takim samym wynikiem. Kotorowski utrzymał czyste konto do końca sezonu i dzięki porażce Legii z Zawiszą i remisem z Lechią Gdańsk mogliśmy cieszyć się z Mistrzostwa Polski! Był to bardzo ciekawy i zacięty sezon, zakończony naszym zwycięstwem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z minionego sezonu, choć oczywiście pamiętamy o plamie jaką daliśmy w kwalifikacjach do Ligi Europy. Teraz nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i podsumowania, a po tym zabierzemy się za przygotowania do nowego sezonu. Głównym celem będzie zakwalifikowanie się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zarząd udostępnił nam nowy budżet, więc na transfery będziemy mogli wydać nawet ponad 3MLN€.

Zanim jednak przystąpiliśmy do spotkań w grupie mistrzowskiej, rozegraliśmy finał Pucharu Polski. Bardzo pewnie pokonaliśmy Koronę Kielce i zdobyliśmy dzięki temu podwójną koronę! W meczu finałowym byliśmy wyraźnie lepsi od naszego przeciwnika i całkowicie zasłużenie zdobyliśmy ten puchar.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie do lewej
Odnośnik do komentarza

Piłkarz sezonu - Karol Linetty



Podsumowanie zawodników w sezonie 2014/2015


(mecze / stracone bramki / czyste konto / gracz meczu / średnia ocen) - bramkarze

(mecze / gole / asysty / gracz meczu / średnia ocen) - zawodnicy z pola


Bramkarze


Krzysztof Kotorowski (37, Polska) - | 23 | 13 | 15 | 0 | 7.04

Jasmin Burić (28, Bośnia) - | 24 | 30 | 10 | 0 | 6.95

Maciej Gostomski (26, Polska) - | 1 | 0 | 1 | 0 | 7.00


Na początku sezonu bramkarzem numer jeden był Burić, jednak nie byłem zadowolony z jego formy. Bośniak potrafił obronić niezwykle groźne strzały w widowiskowy sposób, by w kolejnej sytuacji przepuścić piłkę, która nie powinna wpaść do bramki. Jego miejsce między słupkami zajął weteran Lecha - Kotorowski i był to bardzo dobry wybór. Krzysiek wprowadził duży spokój na boisku, lepiej potrafił pokierować naszą defensywą i bronił już do końca sezonu. Gostomski tak na prawdę nie otrzymał ode mnie szansy wykazania się, nie mam przekonania do tego zawodnika i po sezonie opuści Lecha podobnie jak i Burić.


Lewi obrońcy


Barry Douglas (25, Szkocja) - | 38 | 5 | 10 | 3 | 7.34

Luis Henriquez (33, Panama) - | 20 | 2 | 3 | 1 | 7.05


Na tej pozycji mamy chyba najlepszego bocznego obrońcę w lidze i jestem bardzo zadowolony z jego dyspozycji. Douglas potrafi świetnie dośrodkować, a także precyzyjnie uderzyć z rzutu wolnego. Gra bardzo ofensywnie, choć również w defensywie bardzo dobrze się spisuje. Jego zmiennikiem był Luis Henriquez, z którego również jestem bardzo zadowolony. Niestety zawodnik ten ma już 33 lata i zdecydowałem się nie przedłużać z nim kontraktu.


Prawi obrońcy


Tomasz Kędziora (20, Polska) - | 25 | 0 | 3 | 0 | 7.11

Stefan Stanchev (26, Bułgaria) - | 27 | 0 | 2 | 1 | 7.11

Mateusz Spychała (17, Polska) - | 4 | 0 | 1 | 0 | 6.82


Tomasz Kędziora jest z pewnością bardzo utalentowanym zawodnikiem, lecz niestety w tym sezonie bardzo męczyły go kontuzje. Dwukrotnie skręcił kostkę i musiał pauzować przez 10 tygodni, nie licząc innych urazów. Jeśli chodzi o formę sportową, to grał bardzo dobrze i gdy tylko przestaną prześladować go urazy, to jestem pewien, że wystrzeli z formą. Wobec długich nieobecności Kędziory swoją szansę dostał Stanchev i wykorzystał ją bardzo dobrze. 26 letni Bułgar grał u nas na wypożyczeniu, jednak wygasał mu kontrakt ze swoim klubem, a ja to wykorzystałem i od nowego sezonu Stanchev będzie już naszym zawodnikiem. W pierwszym zespole zawitał młody i utalentowany Mateusz Spychała. Widzę w tym chłopaku duży potencjał i w przyszłym sezonie z pewnością dostanie swoją szansę.


Środkowi obrońcy


Marcin Kamiński (23, Polska) - | 41 | 3 | 0 | 1 | 7.28

Hubert Wołąkiewicz (29, Polska) - | 32 | 8 | 0 | 3 | 7.41

Paulus Arajuuri (26, Finlandia) - | 19 | 2 | 1 | 0 | 6.97

Maciej Wilusz (26, Polska) - | 18 | 2 | 1 | 0 | 7.27

Jan Bednarek (19, Polska) - | 7 | 0 | 0 | 0 | 7.00


Podstawową parę stoperów tworzyli Kamiński i Wołąkiewicz. Obaj spisywali się bardzo dobrze i jestem zadowolony z ich postawy. Arajuuri grał całkiem przyzwoicie, lecz po jakimś czasie zdarzały mu się błędy i przez to trochę stracił w moich oczach. Drugim ze zmienników był Maciej Wilusz i był bardzo pożytecznym zawodnikiem. Wyglądał na boisku bardzo pewnie i dał drużynie dużo dobrego. Bednarek zaś miał dużego pecha, ponieważ doznał groźnej kontuzji, przez co był wykluczony z gry na 4 miesiące. Jest to utalentowany zawodnik i w nowym sezonie będzie mógł pokazać co potrafi.


Środkowi pomocnicy


Łukasz Trałka (31, Polska) - | 37 | 6 | 3 | 1 | 7.34

Szymon Drewniak (21, Polska) - | 20 | 1 | 0 | 0 | 7.01

Karol Linetty (20, Polska) - | 39 | 6 | 15 | 14 | 8.17

Agostinho Ca (21, Gwinea) - | 23 | 0 | 1 | 0 | 7.38

Kasper Hamalainen (28, Finlandia) - | 37 | 9 | 9 | 5 | 7.31

Darko Jevtić (22, Szwajcaria) - | 32 | 10 | 7 | 3 | 7.32


Nasz kapitan rozegrał świetny sezon, bardzo dobrze rozgrywał piłkę a do tego dobrze spisywał się w zadaniach defensywnych. Trałka z pewnością będzie kluczowym zawodnikiem w przyszłym sezonie. Zmiennikiem na pozycji defensywnego pomocnika był Drewniak i on również zaprezentował się z dobrej strony. Bardzo pożyteczny zawodnik, który nie popełniał błędów i godzi się ze swoją rolą w drużynie. Nieco wyżej ustawiony jest Karol Linetty, absolutna gwiazda Lecha i całej ligi. Karol mimo młodego wieku decyduje o naszej grze i jest kluczowym zawodnikiem w drużynie. Świetny piłkarz, z którym wiąże ogromne nadzieje na przyszłość. Agostinho Ca został sprowadzony z Barcelony B i jestem zadowolony z tego transferu. Agostinho to bardzo dobry piłkarz i gdyby nie Linetty, który gra na tej samej pozycji to Agostinho grałby o wiele częściej. Najwyżej ustawieni na boisku są Hamalainen i Jevtić. Obaj grają na podobnym poziomie i zależnie od ich dyspozycji grają mniej więcej po równo.


Napastnicy


Szymon Pawłowski (28, Polska) - | 37 | 12 | 13 | 2 | 7.07

Gergo Lovrencsics (26, Węgry) - | 25 | 3 | 10 | 0 | 6.95

Joan Roman (22, Hiszpania) - | 25 | 4 | 6 | 0 | 6.79

Muhamed Keita (24, Norwegia) - | 24 | 3 | 5 | 1 | 6.73

Dariusz Formella (19, Polska) - | 16 | 1 | 4 | 0 | 6.70

Zaur Sadaev (25, Rosja) - | 25 | 11 | 3 | 0 | 6.94

Dawid Kownacki (18, Polska) - | 38 | 27 | 6 | 4 | 7.25

Mateusz Klichowicz (23, Polska) - | 8 | 4 | 1 | 1 | 7.21

Krzysztof Gładosz (18, Polska) - | 4 | 1 | 0 | 0 | 6.82


Przypominam, że gramy formacją z trzema napastnikami, więc nasi nominalni skrzydłowi zostali przekwalifikowani na nową pozycję. Świetnie odnalazł się w tym Szymon Pawłowski, który ma za sobą niezwykle udany sezon. 12 bramek i 13 asyst to świetny wynik, choć Szymonowi zdarzały się proste wpadki (np. nietrafienie na pustą bramkę). Lovrencsics grał nieźle, choć bez większego błysku. Również jego dręczyły kontuzje, przez co co trochę musiał dochodzić do pełni sił. Joan Roman pozyskany z Barcelony B nie do końca spełnił moje oczekiwania. Przed sezonem liczyłem na świetną technikę i drybling tego zawodnika, lecz młody Hiszpan wcale tego nie pokazał. Od Keity i Formelli oczekiwałem nieco więcej, zwłaszcza Keita powinien spisać się trochę lepiej. Formella jest jeszcze młody i zebrał cenne doświadczenie w ciągu tego sezonu. W przyszłym jednak będę oczekiwał od niego nieco więcej.

Najbardziej wysuniętym napastnikiem w naszej taktyce są Kownacki i Sadaev. Kownacki to istny fenomen, chłopak w wieku 18 lat zdobył koronę Króla Strzelców Ekstraklasy, co jest fantastycznym osiągnięciem. Sadaev jest u nas na wypożyczeniu i posiadamy klauzulę wykupienia go za 325 tys€. Prawdopodobnie zdecyduję się na wykupienie Rosjanina, choć jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji.
Edytowane przez MaKK
Formatowanie do lewej
Odnośnik do komentarza

Co do Klichowicza to raczej dużo nie pogra, na wypożyczeniu spisał się słabo, a mam kilku młodszych i zdolniejszych zawodników.

@a(L)an - początkowo leczył kontuzję, przez którą pauzował 12 miesięcy. Potem nabawił się kolejnego poważnego urazu i cały sezon spędził w rezerwach. W tym sezonie również nie pogra, wylądował na liście transferowej.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Transfery z klubu:

 

- Joan Roman (Stoke City, 4MLN€)

- Muhamed Keita (Reims, 2MLN€)

- Luis Henriquez (wolny transfer)

 

Transfery do klubu:

 

- Wilmar Gil (Litex Łowecz, 2,6MLN€)

- Bartłomiej Drągowski (Jagiellonia Białystok, 1,9MLN€)

- Emiliano Sala (Bordeaux, 900tys€)

- Andrija Vukcevic (Budućnost Podgorica, 750tys€)

- Edgar Ie (Barcelona B, 500tys€)

- Adrian Ortola (Barcelona B, 325tys€)

- Zaur Sadaev (Teriek Grozny, 325tys€)

- Darko Jevtić (Basel, wolny transfer)

- Stefan Stanchev (Czerno more, wolny transfer)

 

 

Przed nowym sezonem dokonaliśmy 9 transferów i jest to ostateczna liczba pozyskanych przeze mnie zawodników. Najpierw jednak chciałem pozbyć się niepotrzebnych zawodników i niestety nie wszyscy otrzymali oferty kupna. Joan Roman odszedł do Stoke City za aż 4MLN€, mimo nieporywającej gry w poprzednim sezonie był to bardzo dobry transfer, ponieważ dużo na nim zarobiliśmy. Przypomnę, że w zeszłym sezonie zapłaciliśmy za niego Barcelonie B tylko 475tys€. Z Lechem pożegnał się także Muhamed Keita, który również nie zachwycał na boisku. 2 MLN€ to również zadowalająca kwota za tego zawodnika. Ich zastępcami mają być Wilmar Gil sprowadzony za dużą kwotę z Litexa Łowecz, który wyeliminował nas z kwalifikacji do LE w poprzednim sezonie, a także Emiliano Sala zakupiony za 900tysę z francuskiego Bordeaux. Dużą kwotę wyłożyłem także za bardzo zdolnego bramkarza z Jagiellonii, Bartłomieja Drągowskiego. W tym sezonie nie będzie podstawowym bramkarzem, lecz zagra w Pucharze Polski i kilku meczach Ekstraklasy. Liczę na jego szybki rozwój i z czasem pewnie wskoczy do pierwszej jedenastki Lecha. Bramkarzem numer 1 ma być Adrian Ortola sprowadzony z Barcelony B. Mimo zaledwie 21 lat ma spore umiejętności i cieszy się moim zaufaniem. Również z Barcelony B przyszedł do nas Edgar Ie, który powalczy o miejsce w pierwszym składzie z Wołąkiewiczem. Pozostałe transfery to wykupienie zawodników, którzy w zeszłym sezonie przebywali u nas na wypożyczeniu. Nowym zawodnikiem Lecha został także młody, lewy obrońca Vukcevic, który będzie się uczył przy boku Douglasa.

 

 

 

Kadra Lecha Poznań na sezon 2015/2016

Bramkarze

 

Adrian Ortola

Bartłomiej Drągowski

Krzysztof Kotorowski

 

Lewi obrońcy

 

Barry Douglas

Andrija Vukcevic

Kamil Szubertowski

 

Środkowi obrońcy

 

Marcin Kamiński (wice kapitan)

Edgar Ie

Hubert Wołąkiewicz

Maciej Wilusz

Jan Bednarek

 

Prawi obrońcy

 

Tomasz Kędziora

Stefan Stanchev

Mateusz Spychała

 

Środkowi pomocnicy

 

Łukasz Trałka (kapitan)

Szymon Drewniak

Karol Linetty

Agostinho Ca

Kasper Hamalainen

Darko Jevtić

Marcin Gawron

Krystian Sanocki

 

Napastnicy

 

Szymon Pawłowski

Gergo Lovrencsics

Wilmar Gil

Emiliano Sala

Zaur Sadaev

Dawid Kownacki

Dariusz Formella

Krzysztof Gładosz

Maciej Kwasigroch

 

 

Sparingi

 

Olimpia Grudziądz - Lech Poznań 0:3 (Lovrencsics, Douglas, Gładosz)

Lech Poznań - Bytovia Bytów 3:0 (Hamalainen, Sala, Kownacki)

Lech Poznań - Jarota Jarocin 4:0 (Gawron, Gładosz, Kwasigroch, Ca)

Lech Poznań - Genk 3:0 (3x Pawłowski)

Red Bull Salzburg - Lech Poznań 0:3 (Hamalainen, Gil, Trałka)

 

 

Zmagania w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów rozpoczynamy od 2 rundy, gdzie zmierzymy się z estońskim klubem - JK Nomme Kalju.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie do lewej
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...