Skocz do zawartości

Trening gry na nowej pozycji


nuanda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Coś nieco dowiedziałem się w tym temacie szperając po wcześniejszych tematach i postach ale zostało kilka podstawowych kwestii do wyjaśnienia stąd nowy temat.
Gram w FM13. Mam 2-3 wszechstronnych, utalentowanych i młodych piłkarzy których chciałbym nauczyć grać na nowych pozycjach. Mówimy tu o zbieżnych pozycjach bo rzecz dotyczy dwóch of.pomocników mających świetne atrybuty do gry jako ofensywni skrzydłowi i jednym of.pomocniku z idealnymi atrybutami na szybkiego i skutecznego napastnika (brak mu trochę gry głową ale chciałbym w przyszłości grać nim w parze z drugim napastnikiem-odrgywającym). Wszyscy mają po 17-18 lat. Kilka pytań w związku z tym:
1. Czy po włączeniu trenowania nowej pozycji mam ogrywać danego piłkarza na tej nowej, trenowanej pozycji bo z logiki tak by wynikało ale spotkałem się tutaj z głosami wręcz przeciwnymi, mówiącymi, że skoro dopiero się uczy na tej zupełnie nowej pozycji grać to lepiej go nie męczyć wcześniej tylko grać tam dopiero gdy zazieleni się kolor na danej pozycji... ? I czy jeśli ogrywać go na nowej pozycji to jak często: pełne mecze o punkty a może końcówki lub tylko rezerwy? a może nie ma to znaczenia na szybkość w dochodzeniu do umiejętności gry na nowej pozycji? Bo głównie o szybkość i skuteczność nauki nowej pozycji mi tu chodzi.
2. Podobno maksymalnie można zostać "uzdolnionym" na nowo wyuczonej pozycji czy to prawda? I czy z czasem można zatracić umiejętność gry na takiej nowej pozycji jak też gdzieś tu przeczytałem. Jeśli tak to rozumiem, że dzieje się tak wówczas gdy piłkarz nie gra na tej nowo wyuczonej pozycji lub gra po prostu za mało...?
3. Reasumując: co ma wpływ na szybkość i skuteczność takiej nauki na nowej pozycji? Jakie rzeczy są najważniejsze żeby ten proces maksymalnie skrócić.
Z góry dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Żeby to skrócić to trening pozycji, dobry trening taktyczny, dobra baza i niestety gra na tej pozycji do ubranej śmierci. Bez tego będzie to szło znacznie wolniej. Nie oczekuj super dyspozycji od piłkarza. Naturalnej zdaje się nigdy nie osiągnie, ale tez nie będzie jej zapominał, ja nigdy czegoś takiego nie uświadczyłem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...