Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Celem ekspedycji jest przede wszystkim ekspedycja sama w sobie. Zobaczenie widoków, zrobienie sobie prywatnego achievementa (w grze ich nie ma, są jedynie w naszych głowach). Kasa z tego też jest: przeskanowanie każdej nieznanej gwiazdy i planety daje nam od kilkuset od ponad tysiąca kredytów, w skali wyprawy to może być nawet kilkaset tysięcy kredytów... no ale są dużo szybsze metody zarabiania pieniędzy, więc są one jedynie produktem ubocznym. No i jeszcze jedno: jeśli odkryjesz jakąś gwiazdę, planetę lub księżyc jako pierwszy w grze, to później już zawsze przy tym ciele niebieskim na mapie będzie Twój nick jako odkrywcy, taki cieszący drobiażdżek.

 

 

I dokładnie jak Brachu napisał, podczas ekspedycji nic nie wydajesz, jeśli wcześniej kupiłeś fuel scoopa, to po prostu tankujesz z okolicznych gwiazd (aczkolwiek nie ze wszystkich, na przykład karły się nie nadają).

Odnośnik do komentarza

Nowa Moskwa, Ziemia Sol [0,0]

 

godz.: 21:20 4.X.3251

 

Stan kasy: 316 333 kredytów, więc czas zamienić Kontruktora na Wyvern Explorer Muszę dopłacić: 52 900 kredytów.

 

Lekka modyfikacja, silnik 3Hyperdrive zamieniłem na mniejszy 2 Hyperdrive.

 

Pozostał wolny tonaż: 120 ton.

 

Z tego na towary: 116 ton, reszta na paliwo.

 

Dookoptuję do bosmana Harrego Morgana jeszcze jednego członka załogi, Dirka Saundersa za 20 kredytów tygodniowo.

 

 

Moja Odkrywcza Wywerna -http://s5.postimg.org/lvnd6u3xz/Statek_wyvern.png

Odnośnik do komentarza

co w momencie, kiedy skończy Ci się paliwo ? taki fuel scoop to duży wydatek dla początkującego gracza ?

Jak się skończy, to raczej koniec: pozostaje autodestrukcja. Nie zostajesz z niczym, zostają Ci Twoje kredyty, możesz odkupić pojazd za jakiś procent wartości, jeśli był ubezpieczony (z uwagi na to, że jestem beta backer, to ubezpieczenie mam z automatu, nie wiem jak jest w innym przypadku). Sidewindera masz za darmo.

A Fuel Scoop nie jest drogi, aczkolwiek nie pamiętam dokładnej sumy.

Odnośnik do komentarza

W tej grze nie opuszczasz ciała swego awatara, więc nie możesz przełączać się między statkami jeśli nie są na tej samej stacji. Można w sumie kupić paliwo w cysternach, ktoś inny mógłby do ciebie podlecieć... ale nie wiem, jak załadowałbyś to paliwo wisząc nieruchomo w przestrzeni. Może to możliwe, nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Operacja Osa, log 4.02

DOTARŁEM! Więcej nie napiszę, bo już zmęczony jestem podróżą, w każdym razie WASP-12 wzięty :D Niestety, pobieżne sprawdzenie drogi sugeruje, że do Pętli Barnarda jednak nie polecę: zbyt krótkie skoki robię :( Lepszy silnik nadprzestrzenny stał się koniecznością. Być może rozpocznę powrót do cywilizacji zatem...

 

869 ly od Bolg.

Odnośnik do komentarza

Operacja Osa, log 5.01

Ciągle w systemie WASP-12 :) Ciągle jeszcze nie wiem, którędy wracać, więc odrobina wspomnień.

Podróż dała zaprezentowała mi prawdziwą plejadę różnych planet. Najbardziej podobały mi się światy wodne, choć ten żółty też był niezły, w takim psychodelicznym sensie :) Niestety, większość miała warunki absolutnie nieodpowiadające człowiekowi, mniej więcej naszą atmosferę miała jedna planeta, a przy drugiej był dopisek: nadaje się do terraformizacji :)

 

 

16625495102_98fbc799d4_b.jpgScreenshot_0170 by Tulkaion, on Flickr

 

16600185626_62bed32ceb_b.jpgScreenshot_0163 by Tulkaion, on Flickr

 

16440352079_59e5d15c2d_b.jpgScreenshot_0165 by Tulkaion, on Flickr

 

16003972534_36e386b251_b.jpgScreenshot_0166 by Tulkaion, on Flickr

 

16600175026_751093a95c_b.jpgScreenshot_0169 by Tulkaion, on Flickr

 

16004022544_f0a9050a05_b.jpgScreenshot_0164 by Tulkaion, on Flickr

 

 

Niezłe było też obserwowanie zmieniającego się nieba. Rzecz jasna nie rozpoznawałem zmiennych gwiazdozbiorów, ale mgławice ewoluowały aż miło. Pętla Barnarda pod koniec rejsu wyglądała naprawdę złowieszczo.

 

 

 

 

Moja meta wygląda inaczej, niż myślałem. Oczekiwałem planety skalistej rozrywanej przez grawitację gwiazdy... Cóż nie ma jej. Może tysiąc lat wystarczyło, by zupełnie zniknęła? A może jej miejsce zajął gazowy olbrzym, który znajduje się naprawdę ekstremalnie blisko WASP-12? Tak czy inaczej, drobne rozczarowanie, lekko rekompensowane naprawdę ślicznym drugim, niebieskim gazowym gigantem orbitującym nieco dalej :)

 

 

 

16006515003_b56e6089f1_b.jpgScreenshot_0174 by Tulkaion, on Flickr

 

16006513583_1229686e29_b.jpgScreenshot_0176 by Tulkaion, on Flickr

 

16440487379_12b845cc34_b.jpgScreenshot_0179 by Tulkaion, on Flickr

 

 

Ale najgorsze było to, że jakiś parszywy Cafodher był tam pierwszy :/ :)

 

 

 

 

 

869 ly od Bolg.

Odnośnik do komentarza

Odkrycie daje dodatkową kasę i satysfakcję :) A info o kolonizacji mi nic, ale proceduralna galaktyka w Elite jest ponoć tak skonstruowana, że odkrycie terraformowalnej planety może zaskutkować wyprawą kolonizacyjną i wybudowaniem nowej stacji kosmicznej, co jest niesamowicie fajne, gdyby się stało :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...