Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Operacja Osa, log 1.02

Koniec pierwszego etapu. Doleciałem na razie do Montrose Terminal na Nzambesse, 20 lat świetlnych od startu. Niezbyt wiele, ale po drodze sporo skanowałem, by uzyskać pieniądze na ostateczny upgrade (jeśli w ogóle uzbieram, na razie osiągnąłem 70000 kredytów z potrzebnych pół miliona :) ). Cholerne interdykcje zabrały mi 4% kadłuba, więc i na naprawy muszę zbierać. Ostatnio zgarnąłem jednak jakieś antyki ze zniszczonego pirackiego Vipera, więc trochę się odbiłem.

Odnośnik do komentarza

Mogę Ci pożyczyć, mam około melona w gotówce ;) Szukając na chybił trafił znalazłem system Maroi, który ma pas asteroid pristine metallic. Jest on jakieś 250 Ly od Sol. Ustawiłem trasy na "najszybsze" i mam nadzieję dotrzeć tam w ~15 skokach. Oby tylko po drodze były gwiazdy z możliwością tankowania, bo odległości jakie mi wybrała nawigacjai są na granicy możliwości i jak się zagalopuję, to skończę bez paliwa.

Maroi ma nawet prężny zestaw stacji i należy do Federacji, także same plusy. Za ładnie to jednak wygląda i założę się, że na miejscu nie będę w stanie kupić i wyposażyć w sensowny sprzęt (rafineria z czterema slotami) Addera.

 

Edyta: jest Adder, ale nie ma lasera górniczego :keke: Jest też warta 342k rafineria z pięcioma slotami, ale to zbytek raczej. No nic, polatam dokolusia i poszukam w okolicznych systemach osprzętu.

Odnośnik do komentarza

Operacja Osa, log 1.03

Zadokowałem na Trevithick Orbital w systemie Thot. Miejsce jest pod kontrolą federalnych, ale luźni kolesie z miejscowego Thot Dominion niewiele sobie z tego robią, prosperując dzięki lokalnemu przemysłowi. Ujęło mnie to, pomogłem im więc w oczyszczeniu lokalnej przestrzeni z plagi piractwa, moje oszczędności skoczyły do ćwierć miliona kredytów. Byłoby więcej, gdyby nie horror, który przeżyłem dwa systemy wcześniej. Anarchiczny system górniczy to chyba najgorsze połączenie, jakie można sobie wyobrazić. Cztery interdykcje! Wyszedłem z tego z kadłubem 87%, w dodatku raczej bez profitów (no, poskanowałem sobie za 12000). W dodatku jedna interdykcja dopadła mnie w pobliżu gazowego olbrzyma, zanim się później wyrwałem z jego grawitacji, minęło chyba 5 minut.

29 ly od Bolg.

Odnośnik do komentarza

Operacja Osa, log 2.01

Doleciałem na Chandrę, dokując w Shull Station. Federacja ma długie ramiona, Chandra również jęczy pod jarzmem biurokratów z Sol. W międzyczasie wykonałem ostatni już chyba upgrade Cobry: sprzedałem Cargo Rack (jeszcze jeden mi się ostał) i zastąpiłem go Auto-Field Maintenance Unit, by naprawiać ewentualne zniszczenia w modułach (szkoda, że nie naprawia kadłuba). Myślę jeszcze o dodatkowym heat-sinku, ale może jeszcze poczekam: z pobieżnego oglądu trasy wynika, że mam jeszcze przed sobą zamieszkane systemy, więc trochę szkoda mi Kill-Warranty Scannera...

64 ly od Bolg.

 

 

Moja obecna konfiguracja i śliczna planeta w bonusie:

 

 

15971170793_cec0ddf39a_c.jpgScreenshot_0140 by Tulkaion, on Flickr

 

16403853680_c095b3280a_c.jpgScreenshot_0137 by Tulkaion, on Flickr

 

Odnośnik do komentarza

Operacja Osa, log 2.02

Sakers Legacy, na wpół zapomniana cywilna kolonia Federacji w systemie BD+29 1754. Ktoś kiedyś uznał, że pierścienie planety A3 mogą przynosić górnicze dochody i niecałe 45000 ludzkich istnień musi w związku z tym obecnie cierpieć konsekwencje tego błędu. Pierścienie okazały się być zbudowane z brudnego lodu, więc dochody okazały się być równie kruche jak on sam. Ci, którzy już tu osiedli nie mają nawet jak stąd wyemigrować, bo praktycznie nikt tu już nie lata: przez ostatnie 24 godziny do systemu wleciały 2 statki, w tym moja Cobra... Druga Anaconda wleciała tu chyba po poważnej awarii silnika FSD...

96 ly od Bolg.

Odnośnik do komentarza

To też, ale znacznie skraca czas dokowania co przy powtarzalności tej czynności pozwala na masę oszczędności. Szczególnie przydaje się na outpostach, bo na tych jest dziwny zwyczaj nadlatywania od tyłu.

Ale jest to pierwszy system do wymiany na rafinerię jeśli zdecyduję się przerobić Cobrę na tymczasowego wydobywcę. Ale wtedy muszę kupić znacznie lepszy laser bojowy.

Odnośnik do komentarza

Operacja Osa, log 3.01

Hyades Sector EW-V C2-10, samotna gwiazda na peryferiach ludzkiej cywilizacji. Od kilku już systemów nie spotykam żadnych ludzkich osiedli, a przede mną również nie zauważam nazw, które zwiastowałyby kolonizację. Nie znaczy to, że w ogóle nie ma tu homo sapiens: przed chwilą, w poprzednim systemie doszło do próby interdykcji. Nie poddałem się draniowi, staram się teraz dbać o kadłub. Przede mną czerń kosmosu i upiornie czerwony łuk Pętli Barnarda.

 

 

 

 

BTW, w skali galaktyki, moja planowana podróż jest śmiesznie mała...

 

 

 

 

 

169 ly od Bolg.

Odnośnik do komentarza

Ja postanowiłem zostać kupcem. Kupiłem Konstruktor

 

Polatam pomiędzy Barnards Star - Sol.

 

Na początek Luxury Goods 66 ton, stan kasy spadł do poziomu 5 tysięcy kredytów.

 

Wymieniłem silnik na 2 MD, cóż nadal będę wysypywał śmieci w Sol (są tam nielegalne). Różnica na ładowniości 33 tony.

Odnośnik do komentarza

Operacja Osa, log 3.02

Lewituję wokół gwiazdy o wdzięcznej nazwie WREGOE KE-Y C14-4. To już prawie półmetek podróży, ale przestrzeń wokół mnie wciąż nie jest pusta: przeżyłem już cztery kolejne ataki pirackie, w tym jakiegoś cyborga w Pythonie. Najgorszy okazał się jednak niejaki Snowster, który w swoim Viperze interdykcję zrobił mi tuż przy gwieździe. Całe starcie toczyłem na minimum 90% gorąca, a dłuższe serie z moich zabawek tę ciepłotę podbijały o kilkadziesiąt kolejnych procentów... Straciłem na tym desperacie procent kadłuba... Obecnie mam 97%, czyli mimo wszystko całkiem nieźle. BTW, znalazłem pierwszą planetę zdatną do życia, w całości pokrytą oceanem (poza czapami polarnymi).

 

 

15983117264_49d3eb2bd6_c.jpgScreenshot_0150 by Tulkaion, on Flickr

 

16418275960_de6bd298c5_c.jpgScreenshot_0152 by Tulkaion, on Flickr

 

16605297155_136abde711_c.jpgScreenshot_0154 by Tulkaion, on Flickr

 

 

 

 

410 ly od Bolg.

Odnośnik do komentarza

Operacja Osa, log 4.01

Jestem już na tyle daleko, że gwiazdy zupełnie straciły swoją nomenklaturową indywidualność: wszystkie niemal nazwy pochodzą od określenia sektora, w którym się znajdują. Obecnie jestem w systemie WREGOE XX-G B24-1. Ludzi coraz mniej, przez ostatnie sto lat świetlnych miałem już tylko jedną interdykcję, bardzo niemrawą zresztą. Pętla Barnarda na horyzoncie wygląda coraz okazalej, co chyba widać na załączonej fotce. No i system z trzema gwiazdami orbitującymi skrajnie blisko siebie, bezcenny widok (tam były zresztą jeszcze dwie inne gwiazdy, tyle że dalej).

 

 

 

16424334959_258cdf3c7c_c.jpgScreenshot_0159 by Tulkaion, on Flickr

 

16402849317_ac9fe9dcaa_c.jpgScreenshot_0157 by Tulkaion, on Flickr

 

 

 

 

539 ly od Bolg.

Odnośnik do komentarza

WASP-12 jest moim celem, a do niego mam jeszcze ponad 300 lat świetlnych. Potem rozpocznę powrót, ale okrężną drogą, bo chcę zahaczyć jeszcze o region mgławic Barnard`s Loop i Witch Head :) Gdy już wrócę, zacznę grindować na nowo, chcę kupić Advanced Discovery Scanner i lepszy silnik nadprzestrzenny (są takie, które mojej Cobrze dadzą ponad 20 lat świetlnych zasięgu skoku), oba gadżety to razem jakieś 3 miliony kredytków, więc trochę sobie na to poczekam... A potem druga ekspedycja, tyle że ambitniejsza, na razie jednak jeszcze nie wiem gdzie :)

Odnośnik do komentarza

celem kazdej ekspedycji jest skok na kasę ?

zasadniczo można też tak ująć.

 

Chcesz mieć lepszy sprzęt musisz zorganizować skok na kasę.

 

Jednocześnie przysłowiowy skok na kasę może odbywać się wielotorowo, z czym można przez jakiś czas łączyć dwa-trzy tory:

 

1) misje wojskowe+handel+zabójstwa na zlecenie+kosmicze taxi,

2) szmugiel + zabójstwa na zlecenie,

3) piractwo

4) piractwo plus trzy punkty powyżej,

5) wycieczki hen w kosmos.

 

 

Domniemuję, że Feanor uzbierał trochę kredytów i leci w dal. Tankuje paliwo z gwiazd i dzięki temu nic nie wydaje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...