Skocz do zawartości
Feanor

Elite: Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do exploratorów galaktyki. Warto bawić się w zabieranie ze sobą SRV?

Ponadto @Feanormasz może zapisany gdzieś loadout swojego statku? Nabijając powoli rangę Federacji zbliżam się do kupienia w końcu asp explorera i cel jest oczywisty. Lecieć tam, gdzie nie spotkam nikogo :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzę jak wrócę do domu :) a srv warto, dla urozmaicenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@z0nk

Ja aktualnie inzynieruję nowego ASP pod eksplorację:

https://s.orbis.zone/2ps

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

• Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba dodac ze niedlugo wchodzi brta nowej aktualizacji ktora calkowicie zmienia eksploracje, gornictwo, worowadza frakcje i zmiany w BGS. Ja tu patrze na ten temat i same husarskie twarze widze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, emik napisał:

@z0nk

Ja aktualnie inzynieruję nowego ASP pod eksplorację:

https://s.orbis.zone/2ps

Acz widzę, żę to jednak kupa hajsu i daleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeko mi do tego :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś jakiś ładny i zwięzły opis co zmieniło się pod kątem eksploracji? Chwilę człowiek nie loguje i już zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No mnie też to spotkało, ale powoli dochodzę z tym do ładu. Są to zmiany na OGROMNY plus. 

Po pierwsze: planet już nie musisz diskowerować podlatując do nich. Teraz masz takie ustrojstwo, które klasyfikuje planety badając zakres fal, to jest na tyle dobre, że wyrzuca Ci nawet to, czy na planetce/księżycu są jakieś ciekawe struktury geologiczne/biologiczne!

po drugie, jak już znajdziesz planetę z czymś coekawym, to wtedy do niej lecisz i strzelasz do niej sondami, trochę tak jak w Mass Effect. One robią Ci mapę tej planety z zaznaczonymi np thargoidzkimi barnaclami :) cool :)

btw: mam wrażenie, że powierzchnia planet została mooocno upiększona graficznie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, Feanor napisał:

Po pierwsze: planet już nie musisz diskowerować podlatując do nich. Teraz masz takie ustrojstwo, które klasyfikuje planety badając zakres fal, to jest na tyle dobre, że wyrzuca Ci nawet to, czy na planetce/księżycu są jakieś ciekawe struktury geologiczne/biologiczne!

Muszę kupić jakieś ustrojstwo czy zmodyfikowali skanery?

43 minuty temu, Feanor napisał:

po drugie, jak już znajdziesz planetę z czymś coekawym, to wtedy do niej lecisz i strzelasz do niej sondami, trochę tak jak w Mass Effect. One robią Ci mapę tej planety z zaznaczonymi np thargoidzkimi barnaclami :) cool :)

Nie grałem w Mass Effect, ale brzmi to ciekawiej. Czy za doskanowanie tych struktur płacą więcej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, z0nk napisał:

Muszę kupić jakieś ustrojstwo czy zmodyfikowali skanery?

Nie grałem w Mass Effect, ale brzmi to ciekawiej. Czy za doskanowanie tych struktur płacą więcej?

Jedno masz w pakiecie, pozostałe kupujesz

za doskanowanie nie wiem czy płacą więcej... no ale samo pokazanie gdzie dokładnie są np barnacle....

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nic. Nabijam tą rangę Federacji i ruszam w pielgrzymkę do Sol i w nieznane :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już 13 stycznia wyrusza największa wyprawa w dziejach ludzkości: Distant Worlds 2. Wyprawa ma za cel odwiedzenie Beagle Point odległego o przeszło 65 tyś lat świetlnych od Ziemi. Podczas ekspedycji która została zaplanowana na około 10 miesięcy odbędą się 2 Community Goal's - w jednym z nich zostanie zbudowana stacja badacza w centrum galaktyki. Kolejnym celem ekspedycji jest poznanie niezbadanej części naszej galaktyki. Na chwilę obecną na wyprawę zarejestrowało się przeszło 8300 pilotów na wszystkich platformach.

Więcej info na: https://dw2expedition.wixsite.com/home

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie miałbym 3 dni na wyposażenie mojego asp explorera i przyzwyczajenie się do skanowania. Ale chyba jednak wolę samotne pielgrzymki :D to mnie uspokaja w pełni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój "nowy" ASP nie jest do końca doinżynierowany - ale aktualny skok 63,45Ly jest dla mnie w pełni zadowalający: https://s.orbis.zone/1v9m

a podczas wyprawy czeka mnie przesiadka na nowego HOTAS'a - zasłużony Thrustmaster HotasX zostanie zastąpiony przez Logitech x56 Rhino

71NigSd7TQL._SL1500_.jpg 

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam obecnie eksploruję, ale taka zbiorowa wycieczka chyba nie dla mnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie eksploracji wytyczasz sobie wcześniej trasę czy po prostu zdajesz się na przypadek od skoku do skoku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wytyczam trasę (np teraz do losowej planety w Formidine Rift), ale co 10-20 skoków spoglądam sobie na mapę galaktyki, czy coś w pobliżu mogłoby mnie zainteresować (np czarna dziura). Tym niemniej szukam pobieżnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Parę ujęć z ekspedycji:

sEDdlUt.png

EMOhKXb.png

FTpfjsF.png

JNGRrHm.png

LJdG20l.png

• Lubię! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Parę ujęć z ekspedycji:

sEDdlUt.png
EMOhKXb.png
FTpfjsF.png
JNGRrHm.png
LJdG20l.png
Super widoczki. Czytałem o dużej liczbie grieferów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie byli informowani, że bezpieczniej lecieć w trybie solo lub na Fletcommie A ci co lecieli w open to wiedzieli czym ryzykują. Dużo osób zostało też pokonane przez grawitację 3G na jednej z planet widokowych. Ja przed startem byłem ćwiczyć lądowanie na Achenar3 gdzie jest przyciąganie przeszło 6G.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, emik napisał:

Ludzie byli informowani, że bezpieczniej lecieć w trybie solo lub na Fletcommie A ci co lecieli w open to wiedzieli czym ryzykują. Dużo osób zostało też pokonane przez grawitację 3G na jednej z planet widokowych. Ja przed startem byłem ćwiczyć lądowanie na Achenar3 gdzie jest przyciąganie przeszło 6G.

Ja cykam się lądowania na ciałach z 2g :D raz wbiłem się w grunt przy 1,7G, to nauczyło mnie ostrożności. Fakt, że zazwyczaj lądujemy przy ułamkowym przyciąganiu zabija instynkt przetrwania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi