Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie zapytam - jest gdzieś poradnik wyjaśniający podstawowe czynności w eksploracji? Mam już odłożone 20 milionów kredytów + kolejnych 6 w statkach, do sprzedaży których się szykuję, kupiłbym coś fajnego i polatał po nieznanych układach, tylko nie wiem jak się do tego rozsądnie przygotować i jakie czynności wykonywać celem zebrania maksimum danych.

Odnośnik do komentarza

Najpierw statek: imho optymalny jest AspExplorer... aczkolwiek odpowiednio wyposażony.

Absolutną podstawą jest odpowiedni FSD. Ja w moim Starkillerze miałem bodajże 5A... ale to nie wszystko. Zdecydowanie warto stuningować go u inżynierów, w FSD specjalizuje się na przykład Felicity Farseer. Ja wyżyłowałem coś w okolicach 44 lat świetlnych zasięgu skoku, ale można więcej (ja zrobiłem 4 z 5 poziomów).

Kolejna podstawa: skanery. Advanced Discovery i Detailed Surface. Bez nich eksplo nie ma sensu.

Kolejna: fuel scoop. Bez niego nigdzie nie polecisz. Polecam nie oszczędzać, bo naprawdę czas spędzony na tankowaniu przy gwieździe po jakimś czasie zrobi się irytujący.

Kolejna: AFM. Moduł naprawiający. Jeśli planujesz dłuuugi trek, weź dwa, bo aefemy nie potrafią naprawiać same siebie.

 

Na razie tyle, bo małżonka woła :)

Odnośnik do komentarza

Ponownie zapytam - jest gdzieś poradnik wyjaśniający podstawowe czynności w eksploracji? Mam już odłożone 20 milionów kredytów + kolejnych 6 w statkach, do sprzedaży których się szykuję, kupiłbym coś fajnego i polatał po nieznanych układach, tylko nie wiem jak się do tego rozsądnie przygotować i jakie czynności wykonywać celem zebrania maksimum danych.

Dodając do postu Feanora:

 

Statek ma być najlżejszy więc wkładasz moduły klasy D:

 

Power Distributor, Life Support, tarcze bi-wave. Nie wiem jak z thrusterami.

 

Oprócz 2xAFMU klasy A, 2xHeat Sink klasy A. No i garaż na dwa SRV.

 

Tunnig FSD jest niezbędny.

Na szybko najpier FS6A następnie 2xAFMU A i potem tarcze, garaż na SRV DSC i ADS

Odnośnik do komentarza

IMHO jeden heat sink wystarczy. Podczas mojej podróży nie musiałem korzystać ani razu :)

Nie bierz żadnej broni. Tylko Cię spowolni, a i tak przed nikim się nie obronisz. Jakby próbował dopaść Cię jakiś pirat, po prostu uciekaj.

Podczas wlotu do systemu odpalasz ADS, jednocześnie tankując. Gdy skaner skończy pracę skaczesz do mapy systemu, sprawdzasz czy jest w nim coś ciekawego. Co jest ciekawe? Primo, rzeczy których jeszcze nikt nie odkrył :) Secundo: planety wodne, amoniakowe, ziemiopodobe, bo za nie płacą później najwięcej (a jak jeszcze są terraformowalne...) Tertio: ciała niebieskie bez atmosfery, na których znajdziesz materiały do tzw jumponium (czyli koktajlu materiałów, które po syntezie pozwalają na pojedynczy dłuuuugi skok). No i lecisz do nich, by zadziałał skaner powierzchni (w zależności od wielkości ciała niebieskiego odpali Ci w różnym momencie). Pamiętaj, by skorzystać finansowo potrzeba dwóch skanów: ten ogólny ADSem i szczegółowy konkretnej planety/gwiazdy/księżyca. Odpuść pola asteroidów, za nie nie płacą w ogóle :)

Podczas dolotów stosuj "Zasadę 7 sekund" :) Chodzi o to, żeby nie "przestrzelić celu" lecąc za szybko, a z drugiej strony maksymalnie skrócić czas lotu. Polega to na tym, że lecisz do celu z maksymalną prędkością aż do momentu, gdy na liczniku czasu potrzebnego na dotarcie (tym pośrodku HUDa) będzie 7 sekund. Wtedy trzeba zwolnić do "niebieskiej strefy". Zdecydowanie poprawia to komfort eksplo :)

Odnośnik do komentarza

 

 

Podczas dolotów stosuj "Zasadę 7 sekund" :) Chodzi o to, żeby nie "przestrzelić celu" lecąc za szybko, a z drugiej strony maksymalnie skrócić czas lotu. Polega to na tym, że lecisz do celu z maksymalną prędkością aż do momentu, gdy na liczniku czasu potrzebnego na dotarcie (tym pośrodku HUDa) będzie 7 sekund. Wtedy trzeba zwolnić do "niebieskiej strefy". Zdecydowanie poprawia to komfort eksplo :)

Na język nowicjuszy tłumacząc:

mając 7 sekund do celu dajesz sobie 75% jeżeli zamierzasz lądować na Twoim celu podróży :D

chciałem kupić kolejny statek do explo, ale to drogi biznes w sumie i waham się czy skupić się na rozwinięciu na maxa tych małych popierdółek czy 'rushować' coś lepsiejszego

Odnośnik do komentarza

Zanotowałem pierwsze trzy odkrycia :D Polatałem z półtorej godziny swoim ORP Aleksander Sewer (następca ORP Septymiusz, ORP Karakalla, ORP Geta, ORP Heliogabal, w doku czeka ORP Maksymin, potężny transportowiec klasy 7 ;) ), czyli ASP Explorerem, zarobiłem na tym ponad 1.5mln kredytów i umieściłem swój nick na pierwszych paru planetach. Fajna sprawa, na dniach udam się w dużo dłuższą (dziś tylko ok 600 ly) podróż.

Odnośnik do komentarza

Sam sie zastanawialem bo np jest trofik na ps4 za odkrycie planety, no ale to ostatnia platforma na ktorej sie pojawilo ED. Wzyzstkie Twoje dokonania sa zapisane u nas plejstejszynowiczow. Swoja droga czuje sie jak pajac - kupilem wejsciowke na expo Frontiera, ciesze sie jak dziecko bo mam jakies 40 minut do miejsca gdzie to hostuja i co? Nawet zona sie cieszyla, mowi ze umowi sie z dziewczynami na ta sobote i w ogole. Zaraz przypomniala mi ze mamy zarezerwowany trip na kilka dni do Wloch wtedy. :( a juz sie podjaralem, ze w koszulce Husarii stawie sie z innymi chlopakami, wypijemy piwko i w ogole poogladamy nowosci:/ a tak to dupa. Dawno takiej deprechy nie mialem

Odnośnik do komentarza

https://coriolis.edcd.io/outfit/fer_de_lance?code=A2pktfFalidpsff37o1b2727270n0402020404p22b5d2725.AwRj4zUkg%3D%3D%3D.CwRgDMZW4wTNKBmGI1A%3D.&bn=Imported%20Fer-de-Lance

 

Mój Ferdek do Haz-Resa

 

@Feanor

 

kiedyś okolice Cubeo, ostatnio polecam wojenki.

 

Należy ma mapie wyfiltrować: Imperium, następnie state: war lub civil war.

 

Lecisz do CZ`ta, jak masz słaby statek to do low i tłuczesz. Z prawego panelu Function wybierasz, którą chcesz frakcję i jedziesz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...