Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

No ja dla Alliance już trochę latałem, ale to nie ma póki co większego sensu, bo oprócz przepustki do Alioth (która wymaga pracy dla jednej frakcji w jednym systemie) nie ma większych profitów. Szkoda, bo Alliance jest potencjalnie najciekawszą zbieraniną :)

Co ciekawe, jest podejrzenie, że gracze na potęgę robią zadania dla rywali tej "frakcji dającej przepustkę" i owa przepustka jest w tym momencie niemal nieosiągalna, bo frakcja jest w potężnej defensywie i nie daje zadań :D Ale to tylko ploteczki z internetów.

 

A widzę Twój Serf to mój Cadet, także jesteśmy na podobnym stopniu hierarchii :)

 

Co do wymiany okrętu, to ciężko mi idzie oszczędzanie na ASP, bo włożyłem już około 1,2M w swoją Cobrę, a jeszcze nie wszystko mi pasuje :D W sumie zadowolony jestem tylko z napędu (18.21 Ly zasięgu bez ładunku) i zasilania. Nie mogę znaleźć lepszych laserów pulsowych.

Odłożone mam 500k, ale chyba je rozwalę na jakieś cymesy jak się dostanę do jakiegoś naprawdę high-techowego systemu :)

 

A to widok jaki miałem po opuszczeniu jednej ze stacji :)

Chyba z 20 skrinów zrobiłem :]

Odnośnik do komentarza

Się poczułem niezwyciężony i gra mnie momentalnie ukarała. W poszukiwaniu wrażeń zaciągnąłem się jako najemnik do walki w Zeta Tucanae, poleciałem do tamtejszej warzone i zostałem zmasakrowany po zestrzeleniu ledwo jednego wroga (a celem było 8). W pościgu za Viperem dopadły mnie regularne jednostki Floty Federacji i okręt w ciągu minuty eksplodował :| Poza wykupem (~85k) straciłem jakieś 150k w niewypłaconych nagrodach (tak po prawdzie to około 60-70k było do odzyskania). Szkoda, ale przynajmniej wyczyściło mi to panel z tych denerwujących niedobieralnych nagród od minorsów.

Swoją drogą warzones są dziwne - pierwszy raz jak tam wleciałem nie wiedziałem o co chodzi. Federalsi walczyli z Federalsami i teraz którzy są twoi? Dopiero trzeba z bocznego panelu wybrać za kogo się walczy. Gdyby nie internety za cholerę bym na to nie wpadł.

Odnośnik do komentarza

Po katastrofie z najemnictwem wziąłem się za górnictwo. Poleciałem na Sol, kupiłem Addera, wyposażyłem go w ekwipunek górniczy i...zrozumiałem jaki zrobiłem błąd. W systemach wokół Sol (50-60 Ly) nie ma za dużo asteroid/planet z pierścieniami bogatych w zasoby, więc wydobywałbym szrot. Z drugiej strony nie doczytałem, że między swoimi jednostkami nie można się swobodnie przełączać, ale trzeba być w tej samej stacji co się zostawiło "stary" okręt. To oznacza, że nawet jak polecę daaaaleko na wydobywanie, to jak zachce mi się strzelać - będę musiał wrócić do Sol. Do tego sam biznes wydobywczy jest potwornie czasochłonny i w sumie nudny (choć ma swój urok). Łapanie kawałeczków skał, które wirują w przestrzeni i śmigają w różnych kierunkach wymaga olbrzymiej cierpliwości i dokładności. W pierwszej próbie w ciągu 1,5h wydobyłem badziewia za 14k, więc niewiele. Wydobycie zaczyna mieć sens, jak się trafi na asteroidy z palladem, złotem i srebrem. Bo o tych z platyną to nie marzę ;)

 

Edyta: aaa, i w pasach asteroid i pierścieniach roi się od piratów, także może się okazać, że się pracuje dla kogoś ;)

Odnośnik do komentarza

Krótka relacja z moich przygód:

 

Zacząłem od wykonania paru kurierskich misji z zamiarem kupienia komputera dokującego, bo mnie dokowanie irytuje, ale w koncu go nie kupiłem. Mam też misję dostarczenia 2 slaves za 50k, których mam znaleźć gdzie bądź. Jakaż była moja radość gdy przez zupełny przypadek trafiłem na floatujące w przestrzeni 4 canistry z Imperial Slaves. Radość krótkotrwała, bo okazuje się że Imperial Slaves i Slaves to dwie różne rzeczy - takoż teraz mam 4 kontenery z kradzionymi (ktoś kogoś rozwalił) Imperial Slaves i muszę się udać do jakiegoś systemu z Anarchy żeby chociaż ich sprzedać i kupić tych właściwych :) Nie wiem jakim cudem takie koksy na bounty huntingu zbijać - zestrzeliłem chyba 5 statków na łączną kwotę 7k kredytów. :)

 

No ale latanie już mam opanowane, wychodzenie z SC też :) I dokowanie w sumie też tylko na Coriolisach zajmuje mi 15 minut znalezienie wlotu :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz dostarczyć niewolników do systemu nie-anarchistycznego, a do tego z dużą bazą a nie tylko mała platformą dokującą, to masz 95% szans, że zostaniesz przeskanowany i dostaniesz karę w wysokości wartości ładunku. Ponadto taką kare może nałożyć dowolny okręt "policyjny", jeśli Cię przeskanuje w przestrzeni, gdzie niewolnictwo jest zakazane, także zważ czy jest sens ;) W przypadku niewolników około 20-22k. Imperialnych możesz próbować sprzedać normalnie, albo na czarnym rynku, ale po mizernej cenie - ale jak Cię przeskanują z czterema takimi gagatkami, to dostaniesz karę około 40k :D

 

Corolisy wejście mają oznaczone strzałkami. "Zalockuj" ją jako cel i przyjrzyj się hologramowi - na powierzchni są takie jakby wygrawerowane strzałki, które kierują do wejścia. Zanim się zorientowałem, że takie ułatwienia są, to omijałem te stacje i kląłem na czym świat stoi :D

 

Nie wiem jakim cudem takie koksy na bounty huntingu zbijać - zestrzeliłem chyba 5 statków na łączną kwotę 7k kredytów

 

Bo dostajesz tylko nagrodę za kary z systemu, w którym wroga zestrzeliłeś. Kup kill warrant scanner - jak Ci się uda przeskanować nim potencjalną ofiarę, to po zestrzeleniu dostaniesz wszystkie nagrody jakie za niego wyznaczono w całej Galaktyce ;)

Odnośnik do komentarza

To fuksik, bo graty znalezione w kosmosie zawsze mają łatkę "stolen" a i imperialni są w większości systemów zakazani :)

 

Moja druga wyprawa do LTT 3572 na górnicze łowy zakończyła się lepszymi rezultatami niż pierwsza wyprawa. Nazbierałem minerałów za około 90k (udało mi się wydobyć trzy platyny :matrix:) i z duszą na ramieniu (i to dwukrotnie, bo za pierwszym razem gra się zawiesiła przez update serwerów) doleciałem te ~520 Ls na Horowitz Hub gdzie spieniężyłem zdobycze.

 

Przy okazji nauczyłem się, że "Metallic" są o wiele lepsze do wydobycia niż "Metal Rich" :)

Odnośnik do komentarza

Tip do skanowania przed stacją: jeśli będziecie wlatywać bardzo szybko to:

a) nie zdążą Cię przeskanować w ogóle

b) zdążą rozpocząć skanowanie, ale go nie skończą; skanować można jedynie widoczne jednostki, a po wlocie do śluzy stacji policja już nas nie widzi :D w związku z tym proces skanowania po wlocie do stacji nie ulegnie finalizacji.

 

Poza tym można próbować silent running przy wyłączeniu wielu systemów, ale nigdy tego nie próbowałem.

btw: jeśli chodzi o górnictwo, to gdzieś czytałem że Metallic są najlepsze, ale ważny jest też stopień eksploatacji: najlepsze są Pristine.

Odnośnik do komentarza

No o tych pristine też doczytałem, ale kłopot jest taki, że najbliższy jest jakieś 115 Ly od Sol. A po prostu nie chce mi się tam lecieć. Do tego to jest system niezależny i miałbym tam znikomą ochronę. Teraz "wiercę" w systemie Federacji i na obrzeżach widzę jednostki policyjne. A piractwa jest zatrzęsienie, więc w tych bogatych systemach poza komputerowymi gagatkami natrafiłbym na naprawdę groźnych ludzkich pilotów ;) Ba, sam myślę nad tym by się pobawić w pirata w systemach "górniczych". Niech mi wyrzucą ze dwie tony platyny i będę kontent :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...