Skocz do zawartości

Kącik kulinarny


Gość MikeMitnick

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Harira w wersji mięsnej, czyli ulepszonej

 

400 g bawety wołowej
oliwa z oliwek
1 cebula
pół cytryny
3 ząbki czosnku
pół selera
3 młode marchewki
3 młode ziemniaki
puszka pomidorów krojonych w zalewie
słoik (400 g) ciecierzycy w zalewie (odsączyć)
750 ml wody
1 łyżeczka mielonego cynamonu
1 łyżeczka zmiażdżonych ziaren kolendry
1 łyżeczka mielonego imbiru
1 łyżeczka kminu rzymskiego
1/2 łyżeczki kurkumy
1 łyżeczka harisy
sól i pieprz do smaku

 

1) Mięso pociąć w kostkę i przysmażyć na oliwie
2) Dorzucić do tego pokrojone w kostkę warzywa (poza pomidorami i ciecierzycą)
3) Dodać przyprawy (poza harisą), zalać wodą i gotować aż zmięknie wszystko
4) Dorzucić cytrynę, pomidory i ciecierzycę, doprawić harisą
5) Gotować około 20 minut

 

Na wierzch można udekorować liśćmi świeżej kolendry, daktylami, pestkami słonecznika, drobno posiekaną papryczką chili, a ja użyłem liści selera naciowego.

Smacznego 1f642.png

RxwSXYS.jpg

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Uwaga, dzielę się potwornie skomplikowanym przepisem, którym bardzo często torturuję stary chleb. Kalorii w uj, także jak będziecie ohydnymi grubasami to nie miejcie pretensji bo ostrzegałem.

 

Składniki dla jednej osoby:

Stary chleb (4 kromki)

Masło (2 łyżki stołowe)

Ser (ja daję Cheddar, bo lubię jego wyrazisty smak w tej POTRAWIE, ale można dać w sumie dowolny)

Papryczka chili (ja jestem pizdą, więc wrzucam żółtą, ale jak jesteś niczym bohater pasty o ostrych rzeczach albo @Vamim, dopierdol se Carolinę Reaper)

Czosnek (2 ząbki, albo 3 jak są małe)

 

Masło musi być przynajmniej w temperaturze pokojowej. Jak masz zimne to se wstaw do mikrofali na minutę i lekko roztop, albo nie wiem - usiądź na nim czy coś. Wrzuć do niego mocno pocięty (prawilnie, bo można też użyć zgniatarki, ale to dla leszczy i noobów kuchennych) czosnek i tak samo pochlastaną papryczkę. Zmiksuj wszystko i wysmaruj tym chleb - najlepiej z dwóch stron. Jak jeszcze tego nie zrobiłeś to zetrzyj na tarce ser (najlepiej na tych średnich oczkach, tak żeby nie był sypki tylko miał formę takiej mozzarelli z paczki) i wpierdul go na nasze czosnkowo-chillowo-maślane chlebki i hyc do, rozgrzanego wcześniej, piekarnika na 5 minut. Temperatura 200 stopni (Celsjusza).

 

Wyciągnij (tylko się kurwa nie poparz!!!), zjedz i nie dziękuj.

 

Pozdrawiam

lad Emperor.

  • Lubię! 3
  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, lad napisał:

Wrzuć do niego mocno pocięty (prawilnie, bo można też użyć zgniatarki, ale to dla leszczy i noobów kuchennych) czosnek

 

Nie-na-wi-dzę wyciskarek do czosnku. Niewygodne, zawsze pół ząbka zostaje w środku, i jeszcze to trzeba myć. Wolę posiekać drobno nożem, posolić i rozetrzeć bokiem noża na desce.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 4.06.2019 o 21:27, ajerkoniak napisał:

Zależy od wyciskarki. Jest taka norweska firma, która jakimś magicznym cudem zostawia w wyciskarce skórę, a na zewnątrz idzie czosnek. Kosmos, tylko nie pamiętam nazwy :keke:

Ikeowe wyciskarki do czosnku są genialne. Tylko skórka w środku zostaje, a kosztuje 15zł :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Wegetariańskie mielone

 

Składniki:

Jeden brokuł

Bułka tarta

Szczypiorek

Czosnek

Ser cheddar (nie wiem czym zastąpić przy opcji full vegan :()

Jedno jajko

 

Brokul ścieramy na tarce, posypujemy solą, mieszamy i odstawiamy na 20 minut. Po tym czasie trzeba odsączyć - zawinąć w ścierkę i ścisnąć. Następnie łączymy pozostałe składniki, mieszamy i formujemy kotleciki.

 

Na blachę wyłożoną papierem, do piekarnika na 200 stopni i pieczemy jedną stronę 10-12 minut.

 

Wołam uż. @Gabe, bo wiem że on jako jedyny doceni :D

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Bo tak naprawdę jak już się otworzy umysł, to właściwie droga jest otwarta i szeroka. :P 

 

U mnie wystarczy jakaś kasza (gryczana, jaglana) albo ryż i do tego czego dusza zapragnie: ciecierzyca, fasola albo soczewica, pieczarki, warzywa, ser, tofu plus przyprawy - to się nie może nie udać

 

(raz mi się nie udało, ale dlatego, że było za rzadkie ;) ). 

 

często robię np

Kofty z czerwonej soczewicy

 

- jakieś warzywa do przesmażenia na patelni, u mnie to jest zazwyczaj cebula w kosteczkę, marchew starta na drobnej tarce, surowy ziemniak na tarce, jakaś sałata czy kapusta posiekana. Wszystko przez 5 minut trzymam na patelni z łyżką oleju i łyżeczką soli, po czym do ostudzenia do miski

- przepłukana i namoczona przez jakieś 20 minut czerwona soczewica - odcedzić i do blendera

- do blendera jeszcze: czosnek, imbir, sok z cytryny, sól, pieprz, papryka, ulubione przyprawy (np curry albo garam masala się sprawdzi), dobrze jak jest jakaś zielenina, np natka pietruszki, koper, czy inna kolendra

- po zmiksowaniu do miski z warzywami, wymieszać, dodać bułki tartej, żeby zagęścić konsystencję

- ja lepię w zwilżonej wodą dłoni małe "cygarka" i smażę na oleju, można też upiec w piekarniku

 

i tyle. Wygląda to mniej więcej tak:

kofta.jpg

(zdjęcie z netu)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Hmm, ja się nie kierowałem temperaturą wewnętrzną w ogóle. Ot po prostu trzymałem bodajże 1,5h w piekarniku. Ogólnie 60 stopni to najniższa możliwa, 75 jest uważana za najbezpieczniejszą, ale wszystko pomiędzy będzie okej, chyba że trafisz na naprawdę ogromnego kuraka. No i oczywiście sprawdzasz temperaturę w najgrubszej części, czyli cycku.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Przeliczyłem się czasowo z tym kurczakiem. Wstawiłem go o 11.00 licząc, że przez dwie godziny dociągnie do tych 70 stopni. Tymczasem po tych dwóch godzinach miał niecałe 60 i dalej mu rosło jak krew z nosa. Po kolejnych dwóch godzinach dociągnął do 65 i już głód wszystkim doskwierał, więc zrobiłem. Wyszedł dobry, choć mam wrażenie, że trochę za słony (zrobiłem 6% solankę zgodnie z przepisem). Nie powiedziałbym, że to najlepszy kurczak jaki jadłem. Robi się wprawdzie prosto ale zajmuje dużo czasu a spodziewałem się większego efektu "wow" :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...