Skocz do zawartości

Powrócić na szczyt...


Jezovski

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja: Football Manager 15.2.1

Baza danych: Duża

KLUB: Olympique Lyonnais 1041.png


Postanowiłem objąć zespół, ze wspaniałą, bogatą historią, wielkimi osiągnięciami na francuskich boiskach. Klub, którego niegdyś nie dało się zepchnąć ze szczytu, ostatnimi czasy przeżywał kryzys, choć powoli wychodzi na prostą. Ja, Mateusz Jezovski, jestem zdeterminowany do odesłania AS Monaco i PSG na boczny tor, tak, by słuch o nich zaginął, przynajmniej we Francji. Nie będzie to łatwe wyzwanie, gdyż klub z księstwa, jak i drużyna z Paryża dysponują ogromnymi pieniędzmi, kiedy my mamy do dyspozycji zaledwie 2.81 milionów euro i sześć tysięcy euro na tygodniową wypłatę. Czy uda się nam kogoś sprowadzić do klubu? Czas pokaże.


Obiekty treningowe: Świetna baza treningowa

Obiekty młodzieżowe: Doskonałe obiekty młodzieżowe

Szkolenie młodzieży: Dobry system szkolenia młodzieży

Wyszukiwanie juniorów: Rozległa siatka wyszukiwania juniorów

KADRA:

BR| Anthony Lopes | 23 lata

BR| Mathieu Gorgelin | 23 lata


Pewniak na bramce - wychowanek klubu, czyli Anthony Lopes. Zebrał doświadczenie w zeszłym sezonie, kiedy bronił w pierwszym składzie. Gorgelin nie ma co liczyć na jakiekolwiek szanse.


PO| Christophe Jallet | 30 lat

PO| Mehdi Zeffane | 22 lata

ŚO| Samuel Umtiti | 20 lat

ŚO| Bakary Kone | 26 lat

ŚO| Milan Bisevac | 30 lat

ŚO| Lindsay Rose | 22 lata

LO| Mouhamadou Dabo | 27 lat

LO| Henri Bedimo | 30 lat


Prawa strona należy do doświadczonego gracza kupionego z PSG - Jallet'a. Środek obrony będzie stanowić para Kone-Umtiti, bo na chwilę obecną Bisevac ma kontuzje na 3 miesiące, więc nie wiadomo jak potoczy się jego kariera po wyleczeniu urazu. Lewa strona defensywy to dwaj świetni piłkarze, większe uznanie mam jednak do Bedimo, który całą swoją dotychczasową karierę spędził we Francji.


ŚPD| Maxime Gonalons | 26 lat

ŚPD| Corentin Tolisso | 19 lat

ŚPD| Sidy Kone | 22 lata

ŚP| Steed Malbranque | 34 lata

ŚP| Yoaan Gourcuff | 27 lat

ŚP| Clement Grenier | 23 lata

ŚP| Arnold Mvuemba | 29 lat

ŚP| Jordan Ferri | 22 lat

ŚP| Gueida Fofana | 23 lata

ŚP| Nabil Fekir | 20 lat


Środek pola jest mocno obsadzony, ja zamierzam grać systemem 4-1-2-3, czyli z jednym defensywnym pomocnikiem i dwoma 'ósemkami'. "6" ma być Gonalons, a dwoma "8" Clement Grenier i Yoaan Gourcuff. Oczywiście rotacja będzie prowadzana, wzmocnień kompletnie na środek nie trzeba.


OPL| Gael Danic | 32 lata

OPL| Rachid Ghezzal | 22 lata

OPP| Timothe Cognat | 16 lat


No i tutaj jest problem. O tyle lewe skrzydło jest mocno obsadzone, bo Danic myślę poradzi sobie, ma perspektywicznego zmiennika, tak szesnastoletni Cognat, wprowadzony przeze mnie? Nie, to nie wypali, dlatego jak najszybciej trzeba sprowadzić kogoś na prawe skrzydło.


N| Alexandre Lacazette | 23 lata

N| Yassine Benzia | 19 lat

N| Mohamed Yattara | 20 lat


Lacazette ma być zawodnikiem nowej ery Lyon'u. Chcę na nim zarobić ogromne pieniądze, przy czym też jak najdłużej mieć go w zespole. Jeśli Benzia będzie gotowy do gry w pierwszym składzie i w stanie zastąpić Alexandre, wtedy będę mógł go puścić pewnie do Anglii. Yattara też może być w przyszłości ciekawym zawodnikiem.


Kolejne aktualizację będą przedstawiały poszczególne miesiące.


Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2014r.

 

Transfery do klubu:

- Joel Campbell z Arsenalu 11.png | Wypożyczony za : 220tys. euro miesięcznie <opcja wykupu:19 milionów euro>

- Martin Odegaard z Stromsgodset 2817.png | Kupiony za : 1.4 milionów euro + dodatkowe bonus(łącznie 1.7mln) <dojdzie w Styczniu>

 

Ściągnięcie Campbell'a z Arsenalu było priorytetem. Bardzo chciałem grać skrzydłami, jednak prawa strona była obsadzona jedynie 16-latkiem. Odegaard za to ma być piłkarzem, który za 3-4 lata odejdzie za ogromne pieniądze. Wykorzystałem okazję, że tutaj był jeszcze w swoim klubie z Norwegii i udało mi się go pozyskać.

 

Transfery z klubu:

- Nabil Fekir do OGC Nice 417.png | Wypożyczony do końca sezonu. <możliwość ściągnięcia do klubu w każdej chwili>

- Clinton N'Jie do RC Lens 826.png | Wypożyczony do końca sezonu. <możliwość ściągnięcia do klubu w każdej chwili>

 

Mecze towarzyskie:

 

05/07/2014r | vs. CS Louhans-Cuiseaux 619.png

2:0(2:0)

4' Jallet

33' Campbell

 

09/07/2014r | vs. FC Istres OP 2580k.png

6:2(2:1)

5' Danić

32' Lacazette

33' Alves

50' Benzia

61' Ferri

64' Cognat

81' Sahed

84' Lejeuene(sam.)

 

12/07/2014r | vs. Chamois Niortais 1161.png

1:2(1:0)

3' Campbell

55' 71' Dona Ndoh

 

16/07/2014r | vs. Vannes OC 1377k.png

2:0(1:0)

13' Benzia

67' Lacazette

 

19/07/2014r | vs. Grenoble Foot 1290k.png

3:1(1:1)

19' Grenier

25' Villard

54' Bahlouli

57' Lacazette

 

23/07/2014r | vs. Bayern Monachium 27.png

3:4(1:2)

19' 67' 90+3' Lewandowski

20' Danic

24' Ribery

71' Campbell

86' Benzia

 

el.png EUROPA LEAGUE 3.RUNDA KWAL. el.png

31/07/2014r. vs. Szachtior Karaganda 10480k.png

5:0(3:0)

1' 10' Danić

15' 56' 70' Gourcuff

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

Niestety na samym początku kontuzji doznał nasz podstawowy stoper - Umtiti. Uraz wykluczył go na cały Lipiec, oraz najbliższy Sierpień i dwa tygodnie Września. Formą błysnął lewy skrzydłowy Danić, co bardzo mi się spodobało, Campbell również świetnie się zaprezentował, a Gourcuff kapitalnie spisał w meczu z Kazachami.

Co do okresu przygotowawczego, to myślę, że wypadł on ponad przeciętnie. Oczywiście wpadka z Chamois nie miała prawa się zdarzyć, ale myślę, że może to i nawet dobrze, że tak się stało, bo po tym meczu mój zespół grał co raz lepiej, i mam tu na myśli mecz z Bayern'em Monachium. Największą bolączką w tym spotkaniu był Lewandowski wraz z Ribery'im. Dwójka piłkarzy nie do zatrzymania. Piekielnie szybki Francuz robił co chciał z bocznymi obrońcami, a Lewandowski kapitalnie uciekał moim obrońcom i wykorzystywał każdą sytuację. Bayern nas zdominował, oddaliśmy zaledwie 4 strzały, z czego 3 były celne i znalazły drogę do siatki. Cieszy mnie to, że skuteczność się poprawia, jednak widoczny brak stabilizacji w obronie troszkę mnie nie pokoi, bo kontuzje mogą pokrzyżować moje plany. Pozostaje mi czekać na Bisevac'a i Umtiti'ego, by rywalizacja na środku się zwiększyła, a sami zawodnicy grali co raz lepiej.

 

Jedną z najważniejszych informacji jest to, że udało mi się przedłużyć wygasającą pod koniec tego sezonu umowę z Samuel'em Umtiti'm. Młody stoper zostanie z nami do 2018 roku.

 

W sztabie szkoleniowym pojawiła się jedna zmiana. Zatrudniłem trenera do treningu defensywnego, wcześniej nie miałem lepszego specjalisty, a on daje nam gwarancję czterech gwiazdek.

 

PIŁKARZ MIESIĄCA(LIPIEC) - Gael Danic, strzelił łącznie cztery bramki i dołożył kilka asyst. Był najbardziej wyróżniającym się piłkarzem, choć Gourcuff był bliski zgarnięcia tej 'nieoficjalnej' nagrody.

 

Pozdrawiam, myślę, że jutro ukażę się Sierpień, a może i nawet dziś :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Kariera zapowiada się bardzo dobrze, transfer Odeegarda można uznać za dobry, z tego względu że klub taki jak Lyon (lub Ajax) byłby idealny, Campbell napewno wniesie dużo jakośći w grę twojej drużyny. Gdybyś mógł, zaprezentuj taktykę. Powodzenia i zdrówka życzę !

Odnośnik do komentarza

@Debrecen,

Odegaard'a pokaże Ci w następnym podsumowaniu miesiąca, teraz jakoś nie miałem głowy do wycinania screen'ów.

Sierpień 2014r

el.pngEUROPA LEAGUE 3 RUND KWAL: el.png

31/07/2014r vs. Neftci 8031.png

0:6(0:4)

(9' Umtiti, 18' Danic, 30' 50' Gourcuff, 38' 80' Lacazette)

__________________________________________

07/08/2014r vs. Neftci 8031.png

3:0(2:0)

(17' 80' N'Jie, 43' Martins Pereira)

AWANS: Olympique Lyonnais 1041.png

4 Runda Kwalifikacji

vs. Haugesung 2761.png

1:2(1:2)

(37' Lovdahl - 25' Lacazette, 44' Ferri)

________________________________________________

vs. Haugesung 2761.png

1:0(0:0)

(49' Ghezzal)

AWANS: Olympique Lyonnais 1041.png

PODSUMOWUJĄC, kwalifikacje przebiegły udanie. W czwartej rundzie w obu spotkaniach graliśmy rezerwami, więc sporo ryzykowałem, aczkolwiek graliśmy z amatorami, więc twierdziłem, że mimo wszystko spokojnie sobie poradzimy. Tak nie było, jednak udało się nam dowieźć awans do fazy grupowej. Cieszy premierowe trafienie Martins'a Pereiry, niesamowicie utalentowanego nastolatka z Luksemburg'u, który dostał swoją szansę w rewanżu z Azerami. Jakiś pozytywny aspekt? No na pewno ilość straconych bramek, bo zaledwie jedna.

 

LIGUE 1:

 

[1/38] vs. Stade Rennais 273.png (10/08/2014r)

1:0(1:0) - 34' Grenier

Zawodnik meczu: Clement Grenier

 

[2/38] vs. Toulouse FC 415.png (17/08/2014r)

1:2(0:2) - 80' Didot - 28' Umtiti, 39' Danic

Zawodnik meczu: Gael Danic

 

[3/38] vs. RC Lens 826.png (24/08/2014r)

3:2(1:1) - 17' 75' Gourcuff, 46' Danic - 22' 90' Coulibaly

Zawodnik meczu: Yoann Gourcuff

 

[4/38] vs. FC Metz 347.png (31/08/2014r)

1:4(0:2) - 90' Falcon - 16' Campbell, 18' Grenier, 56' Carrasso(sam.), 58' Lacazette

Zawodnik meczu: Clement Grenier

 

_________________________________________________________________________________________

 

Już na samym początku wprowadziłem do zespołu juniorów - Cognat'a oraz Martins'a Pereire. Dwaj skrzydłowi o wielkim potencjale. O tego drugiego zaciekle walczyły Porto i Benfica. Ostatecznie został u nas, i(mam nadzieję) podjął dobrą decyzję. Jak widać, drużyna z Azerbejdżanu została przez nas dosłownie zmasakrowana. W drugim meczu wyszły rezerwy, między innymi dlatego zwycięstwo nie było aż tak okazałe. Kolejna runda kwalifikacji to nieprzyjemna drużyna ze Norwegii. Ryzykowałem - grałem zawodnikami niedoświadczonymi, mniej ogranymi, bo tych lepszych pozwoliłem zostawić sobie na rozgrywki ligowe. Dwumecz wygląda tragicznie, i ze skutecznością tak było, bo okazji mieliśmy co nie miara. Koniec końców to my awansowaliśmy do fazy grupowej Ligi Europy i trafiliśmy na następujące zespoły:

Besiktas114.png

Ludogorec Razgrad31614.png

Brondby IF206.png

Na pewno nieprzyjemna grupa - Besiktas ma kilku klasowych piłkarzy, Ludogorec jest nieprzewidywalnym zespołem, a Brondby mogą być czarnym koniem. Wniosek z tego taki, że w każdym spotkaniu trzeba grać na 110% możliwości i walczyć o każdy punkt.

 

Co do Ligue 1, to początek jest wymarzony. Nasza gra na pewno nie powalała w starciu z RC Lens, jednak w meczu z Metz nie mieliśmy słabego punktu. Kapitalną formę prezentują Danic wraz z Grenier'em. Przebłyski ma Gourcuff, który pokazuje, że jest jednym z liderów zespołu. Martwi mnie słaba postawa(przynajmniej na tą chwilę) Lacazette, który nie jest skuteczny... Mecze z Monaco(następna kolejka) i PSG(kolejna po Monaco) pokażą nam gdzie tak na prawdę jesteśmy...

 

Z bardzo dobrych informacji - Kontrakty przedłużyli: Lacazette(2018), Gourcuff(2018) i Umtiti(2018)

 

PIŁKARZ MIESIĄCA(SIERPIEŃ) - Clement Grenier, zawodnik, który był niesamowicie skuteczny, przy czym perfekcyjnie podawał. Był dwa razy zawodnikiem meczu, co głównie przesądziło o jego wygranej w wewnętrznym plebiscycie...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...