Skocz do zawartości

CM Revolution


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Magic nie jest sam, oprócz Niego jest Pavulon, a jeżeli nie dają rady we 2 to CM REV mogłoby zatrudnić kogoś nowego, bo wątpie by nie znalexli żadnego grafika.

Są także Brudas i jakubkwa, a ponadto współpracownicy - ich lista będzie dostępna niebawem. W każdym razie, jak już wspominał Reaper, niedługo na CM Revolution pojawią się kolejne grafiki, więc jest na co czekać :) .

Odnośnik do komentarza

Ale naprawdę robia tylko Magic i Pavulon, bo Brudas już przecież jest w RUT, a Jakubkwa to człowiek orkiestra i grafika chyba nie jest Jego priorytetem. Tu się póki co nie macie o co kłócić, bo to jest fakt, że dział grafika jest najsłabszy na CM REV (w porówaniu do innych działów na stronie). A czy teraz to się poprawi tego (no może oprócz Was) nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Ale naprawdę robia tylko Magic i Pavulon, bo Brudas już przecież jest w RUT, a Jakubkwa to człowiek orkiestra i grafika chyba nie jest Jego priorytetem. Tu się póki co nie macie o co kłócić, bo to jest fakt, że dział grafika jest najsłabszy na CM REV (w porówaniu do innych działów na stronie). A czy teraz to się poprawi tego (no może oprócz Was) nikt nie wie.

 

Co do brudiego to człowiek orkiestra. Wiem że coś robi jeśli chodzi o grafikę, ale szczegółów nie zdradzę

Odnośnik do komentarza
Magic nie jest sam, oprócz Niego jest Pavulon, a jeżeli nie dają rady we 2 to CM REV mogłoby zatrudnić kogoś nowego, bo wątpie by nie znalexli żadnego grafika. A może jest i dużo naraz, ale takie paczki zdarzają się 2-3 razy na rok, a to bardzo mało.

 

A i owszem, znalezienie kogoś nowego nie stanowi problemu. Sytuacja zaczyna pogarszać się, jeśli dowiadujemy się, co X czy Y ma nam do zaoferowania. Kliknięcie przycisku akcji w Photoshopie nas nie satysfakcjonuje. Dochodzi do tego także jakość wykonywanych dodatków (w zasadzie jej brak).

Innym problemem jest wyrażenie chęci współpracy, nie wszyscy sobie tego życzą, bo:

 

a) robią grafiki na własne potrzeby (czyt. facepack od święta pod choinkę)

b) nie odpowiada im atmosfera wewnątrz redakcji

c) nie nadają się do współpracy

 

Ze wszystkimi wyżej wymienionymi przypadkami już się rzecz jasna spotkałem, ale nicków publicznie nie wymienię.

Nie ukrywam, że duże nadzieje na rozwój Ministerstwa Kultury stanowi angielska wersja strony. Najlepszym przykładem jest tutaj działanie FMG, które skupia FM-owych grafików z całego świata. Wykonują oni mnóstwo ciekawych projektów i pod względem graficznym zdominowali światową scenę. Niestety na razie nie mamy możliwości zatrudniania grafików z innych krajów (chyba, że znają oni język polski).

Odpowiem od razu na post, który zaraz zapewne się pojawi. Owszem, mogę utrzymywać kontakt z grafikiem zagranicznym, który będzie specjalnie dla nas przygotowywał dodatki, otrzymywał zlecenia, itd., ale w tej sytuacji brak korespondencji autora z użytkownikami i przede wszystkim redakcją niszczy sens takiego działania.

Rozwój naszej angielskiej strony diametralnie zmieni tą sytuację, ale na wszystko potrzeba czasu, zatem cierpliwości.

Przyciągnięcie szerszej uwagi światowej sceny to nie tyle kwestia samej reklamy, co wyrobienia sobie odpowiedniej renomy, a na to często pracuje się latami. Miejcie również na uwadze fakt, że tam konkurujemy nie z dwoma, a kilkunastoma stronami.

 

Także czterech wysokiej klasy grafików w zupełności wystarczy

 

Jesteś w wielkim błędzie, ale już Cię z niego wyprowadzam. Podziel tych czterech grafików (niech będzie czterech, choć Kuba raczej angażuje się w inne działania na CM Rev, podobnie zresztą jak Brudi) przez dyspozycyjność, miej na uwadze, że to jest nasze hobby i każdy z nas ma na głowie życie prywatne, a zabawa w pracę jest do niego miłym dodatkiem.

Myślę, że piętnastu grafików pozwoliłoby na zachowanie płynności w wydawaniu dodatków (mówiąc dodatek mam na myśli tworzenie pełnych paczek krajowych, tzn. backpack, facepack, kitspack, logopack, sitv).

 

Dodam jeszcze zupełnie na marginesie (choć to bardzo burzliwy temat), że do swobodnej wymiany grafik z zagranicznymi autorami i do stałego przyjmowania zamówień niezbędne jest solidne forum przy stronie w angielskiej wersji językowej. Sufler nie nadaje się do tej roli.

Odnośnik do komentarza

Merytoryczna krytyka jest zawsze mile widziana, ale teksty, że pozwolę sobie zacytować CM Rev schodzi na psy nie wnoszą nic do dyskusji i budzą jedynie uśmiech politowania.

Jeśli będziesz łaskaw przeczytać 26. stron tego tematu z pewnością zauważysz, że nie wszystkie wypowiedzi nacechowane są dodatnio. O jakimkolwiek słodzeniu nie ma zatem mowy.

Odnośnik do komentarza

Twoje argumenty przytoczone na poprzedniej stronie są prawdziwe, ale miej na uwadze to, że strona cały czas się dynamicznie rozwija.

Angielska wersja Revolucji pochłania dużo czasu, podobnie tworzenie nowego layoutu graficznego. Zostały wprowadzone także manifesty. Musiało odbić się to pewnym kosztem.

Odnośnik do komentarza

Grafika w sensie layoutu czy w sensie działu? Bo layout był zmieniany, a o planach kolejnej zmiany już jakiś czas temu czytałem, także z chęcią spojrzę na nową odsłonę strony. Jeśli chodzi o dział, to nawet nie wiem, ponieważ rzadko tam zaglądam. Szkoda właśnie, o czym wspominałem, że nie ma newsów na temat nowych facepacków, kitsów itd.

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z obietnicą zaczynamy tworzenie grafik pod Football Managera 2009. Na łamach Revolucji możecie znaleźć całą gamę skórek od kolegów z zachodniej sceny. Rodzimi graficy również nie próżnują, Pavulon przygotował kompletny logopack polskich grywalnych lig w dwóch stylach - normal oraz E2G! Nasz nowy współpracownik, DamianMKS stworzył specjalnie dla Was facepacki Arki Gdynia, Floty Świnoujście oraz GKS-u Bełchatów! Zachęcam do pobierania! To dopiero początek świątecznej ofensywy na CM Rev!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...