Skocz do zawartości

CM Revolution


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie dotyczące tylko na pozór zupełnie innej sprawy. Jako że FM Site aktualnie leży, czy ktoś mógłby mi podać aktualny skład redakcji tamtego serwisu? Ze szczególnym uwzględnieniem kwestii, czy redaktorami FMS są Karpin, demrenfaris i idzimił (przepraszam, jeśli przekręciłem nicka, moje problemy z firewallem zmuszają mnie do pisania w galopie)?

Odnośnik do komentarza
ta idea ma już 10 lat i pewne weryfikacje by się przydały, bo trudno iść z duchem czasu, kiedy trzeba się trzymać takich paktów.

 

To już brzmi conajmniej niepokojąco. Jeśli ów pakt hamuje wasz rozwój i nie jest jest dla CMR korzystny, musicie coś z nim zrobić :>

CMR to CM Review, my jesteśmy CMRev. Tak na przyszłość.

A tłumaczono mi, że pisze się CM Rev.

 

Powtórzę - Sufler istnieje od lat i nigdy nie kolidował z CMF. CMF wcale nie zaprzestało się rozwijać, a Sufler nie zabiera CMF userów, ba, wręcz dzięki niemu oni przybywają na CMF (vide Ty na przykład). Natomiast to co istnieje na FM Site to jest po prostu forum, które działa na identycznych zasadach jak CMF, co oznacza, że nie ma szans żeby obydwa istniały naraz i się wspierały.

Tak, można powiedzieć, że wywodzę się z suflera, to tam zaczynałem, dzięki niemu robiłem co robiłem, lecz wtedy to był inny sufler, była też tam trochę inna atmosfera. Nie było raczej aż tyle osób pragnących punkty, atmosfera była zdecydowanie luźna. Teraz widzę, że jest trochę inaczej. Niektórzy zachowują się tak, jakby ranga oznaczała czy ktoś jest Bogiem, posłańcem, zwykłym człowiekiem czy nikim. Wtedy też sufler był "zwykły" i "prosty", co było moim zdaniem czymś dobrym.

Jednak tak jak powiedział demrenfaris, gdyby nie CM Rev (nie ujmując nic serwisowi) to pewnie zacząłbym na CMF, podobnie jak demren.

Odnośnik do komentarza
A ja mam takie pytanie dotyczące tylko na pozór zupełnie innej sprawy. Jako że FM Site aktualnie leży, czy ktoś mógłby mi podać aktualny skład redakcji tamtego serwisu? Ze szczególnym uwzględnieniem kwestii, czy redaktorami FMS są Karpin, demrenfaris i idzimił (przepraszam, jeśli przekręciłem nicka, moje problemy z firewallem zmuszają mnie do pisania w galopie)?

idzimił jest klonem, ponieważ zdecydowałem nie wiązać z drugim nickiem pewnych dyskusji, z drugiej strony czasami aż strach się na tym forum odezwać. Nie współpracuję z żadnym sajtem ... jeszcze?!?

Odnośnik do komentarza
Na pierwsze pytanie Ci nie odpowiem, ale na drugie spróbuję. Demrenfaris to redaktor FMEvent, Karpin próbuje/próbował dostać się na tę stronę, a idzimiła zupełnie nie kojarzę i nie mam pojęcia czy z kimś współpracuje.

 

Dziękować, dziękować

 

Może wprowadzę małe wyjaśnienia, bo widzę już, że zaraz się zacznie mówić, iż FME atakuje CM Rev, a to jest jakaś bzdura. Po prostu, że tak powiem, z dupy wzięte. A więc co do redaktorów:

 

- Demrenfaris - jest to redaktor FME

- Karpin - nie jest to redaktor FME i nie stara się o angaż, jako że i my i on nie jesteśmy sobie potrzebnie. Mam jednak wrażenie, że Karpin stara się o inny angaż...

- Idzimił - nie wiem, kto to

 

A więc są tu wypowiedzi tylko jednego redaktora FME i nie są one oficjalnym stanowiskiem naszej strony, a tylko prywatną opinią zainteresowanego. Ja mam swoją opinię na ten temat, ale nie zamierzam się wtrącać w nie swoje sprawy, gdyż to jest problem pomiędzy administracją CMF a CM Rev. Żeby rozwiać wątpliwości wszystkich, to oficjalne stanowisko FMEvent jest takie, że CM Rev ma prawo do rozwoju i wyboru swojej własnej drogi tego rozwoju. Skoro decydenci uznają, że ów rozwój nie koliduje, ani nie łamie żadnych ogólnie przyjętych zasad, to my się z tym zgadzamy. Jak już mówiłem, życzymy CM Rev jak najlepiej, a ewentualne wypowiedzi redaktorów FME proszę traktować, jako opinie prywatne.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego FMSite "leży" tłumaczył nie będę, bowiem nasza strona z racji posiadania forum o nazwie "forum" nie jest akceptowana przez ForumCM. Nie w tym jednak rzecz. Czytając całą dyskusję mam wrażenie, że wytykanie błędów, literówek i innego rodzaju pomyłek jest zachowaniem dziecinnym i tego typu docinki powinniśmy sobie odpuścić. Jeżeli chodzi o same manifesty, to od początku był to moim zdaniem pomysł chybiony, bowiem przeczuwałem co nastąpi. No i rzecz jasna nastąpiło ;) Wchodząc na CMRev chciałbym poczytać o FM-ie, a nie o tym co Mariusz z Częstochowy gotuje na obiad. Jednak tematyka blogów nie ma żadnego związku z współpracą na linii ForumCM - CMRev, a jest to indywidualny problem tej drugiej strony. Związek ma fakt, że CMRev chcąc zwiększyć swoją popularność zaczyna przełamywać pewne bariery, których wymieniać nie trzeba. Ja jednak to zrobię :D

Avatary,

Własne profile,

Blogi, a dokładniej sama idea. Rozumiem, gdyby służyły do opisywania karier, tylko i wyłącznie. Jednak zezwolenie na pisanie o wszystkim i niczym jest już nieporozumieniem.

Szczerze powiedziawszy, jeśli na forum pojawiłaby się ankieta, dotycząca osądzenia "czy sufler to forum", to zapewne większość osób odpowiedziałaby twierdząco. Wiadomo, można brać pod uwagę fakt, że CMRev ma bodajże 30-osobową kadrę, a jeszcze nie można zapomnieć o możliwym ataku tzw. "Sufler Army" :D

To tyle z mojej strony

Seju, naczelny FMSite (by nie było wątpliwości ;) )

Odnośnik do komentarza

Hm, co do chęci założenia własnego forum poza CMF, to ja każdego dnia namawiam redakcje, abysmy odłączyli sie od tego zakłamanego burdelu, ale niestety mój pech polega na tym, ze nikt poza mną nie ma na to ochoty... Icon widać wie więcej niz ja o mojej własnej redakcji...

 

A cała reszta dyskusji jest totalnie "z dupy". Abym pozwolił suflerowi stać się forum, musiałbym zmienić jego układ, bo gdyby teraz dać ludziom pełną wolnosc, zrobiłby sie taki syf, że hej. Dlatego dziekuje niebiosom, ze uzytkownicy w wiekszosci rozumieją jego ideę (w przeciwieństwie do niektórych osób tu się udzielających) i staraja sie nie robic offtopików, a jak ktos robi, to sami ten fakt zgłaszają poprzez donosy. Suflerowicze szczęsliwie rozumieja o co chodzi na tym polu, i nie staraja sie go zachwaszczać w nadmiarze. Od rozsiewania barszczu Sosnowskiego mają szczęśliwie CMF...

Odnośnik do komentarza
Może i tak, ale avatar także upodabnia do forum.

Pozostając przy tym, że sufler jest po to, by pomagać mniej doświadczonym osobom, po co są donosy (PM, PW)? Żeby można było się prywatnie zapytać o coś o co można zapytać w suflerze? Nie wiem czy administracja się nad tym zastawiała, ale teraz łatwiej jest piratom. Mogą wysyłać donosy, a nuż uda im się i trafią na kogoś kto także ma pirata i pomoże... Wystarczy GG w profilu i rozmowy na GG lub na CMF.

 

Co do komentowania czyichś profilów czy zapraszania towarzyszów to się nie wypowiem, bo NK nie jest zła.

 

Donosy służą do wymiany informacji nieistotnych przedmiotowo ;) Przykład: jakom masz skure? Ile mash wiosenek? pOkLikaSh pRzeZ gG:* ? Czegoś takiego na Suflerze nie uznajemy, nagradzając Reakcjonistą.

 

A rozumiem, że PW na CMF ma filr antypiracki? :doh!: :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś w tym temacie wspomniał sufler jest dla osób, które nie znają za bardzo FM-a, ani zasad internetowych (np. powtarzanie tematów, pisanie nie na temat), a więc po co im możliwość pisania ze sobą? Czy jeśli ktoś nie wie tego i owego to takie pytania, jakie wymieniłeś (M8) są mu niezbędne do przyswojenia wiedzy? Wątpię. Jeśli ma to być raportowanie adminom, to czemu nie dać możliwości pisania tylko do nich, coś a la REPORT na forach.

Odnośnik do komentarza

Ale jeśli ktoś nie chce poszerzać swojej wiedzy, tylko chce wiedzieć jak nazywa się skórka osoby przedstawiajacej problem to jak ma to zrobić? Wejść na CMF i liczyć, że ta osoba ma takie same nazwy na CM Rev i CMF, zakładając, że na CMF w ogóle ma konto? Zwróćcie uwagę ile TYSIĘCY użytkowników z tego korzysta, wiec jest to potrzebne, prawda? Nie rozumiem więc dlaczego TYSIĄCE mają się dostosować do zdania kilku/kilkunastu, niech będzie nawet kilkudziesięciu osób i nie podonosić sobie o pierdołach. Żeby nie burzyć zasady jednego forum? Wieje komuną, względnie innym reżimem totalitarnym. Przecież nie każdy ma chęć wchodzić do Marynii, a na swoje konto się loguje. Dlatego nie widzę żadnego problemu w donosach.

 

Sufler to pytania i odpowiedzi. Formuła prosta jak STOP, tyle, że powstała wcześniej. Stad argument pojawiajacy się gdzieś wyżej, żeby zlikwidować Suflera w momencie pojawienia się STOPA jest dziwny. Skoro Sufler był wcześniej, to przecież na CMF mógł pojawić się link do Suflera. A żeby nie burzyć równowagi to do analogicznych miejsc na innych stronach.

Odnośnik do komentarza

Głosów o tym, że CM Rev powinno likwidować Suflera (bo jest STOP) nie traktuje nawet poważnie, bo to trochę tak jakby Rosja kazała Saakaszwilemu oddać Tbilisi... ;)

 

Mogę jedynie zapewnić o kilku faktach, bo zawsze lepiej mówić o rzeczywistości:

1) CM Rev nie planuje otwierania własnego forum

2) CM Rev jest zainteresowane współpracą z CMF (mamy link do CMF na każdej (!) podstronie CM Rev)

3) CM Rev będzie dalej się rozwijało i to coraz szybciej

 

Zauważyłem również, że niektóre osoby mają wielki sentyment "do tego, co było dawniej" - stare czasy nie wróca, ale nie sądzę, by te nowe były gorsze. Moim zdaniem trzeba iść z duchem czasu i się rozwijać, i tego CM Rev się trzyma.

Co do kwestii, że na CM Rev "coraz trudniej znaleźć wartościowe materiały" - proszę zauważyć, że obecnie działamy na dwóch polach:

- serwis informacyjny (Newsroom, Artykuły, Talenty (!), Grafika, Fileplanet, itd.), gdzie content tworzony jest wyłącznie przez redakcję (+ współpracowników) i wrzucane sa jedynie najlepsze jakościowo materiały;

- serwis społecznościowy, czyli blogi, profile użytkowników (przyznajcie, że tak rozbudowanych narzędzi do publikowania swoich menedżerskich przemyśleń jeszcze nie było) - tutaj content tworzą sami gracze. Ktoś pytał, czy CM Rev firmuje content tworzony przez czytelników za własny - nie, piszemy o tym wyraźnie:

CM Revolution jako podmiot świadczący usługę hostingu wizytówek Użytkowników, blogów, galerii nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość. Aby zgłosić naruszenie prawa napisz do redakcji.

(więcej w Regulaminie blogów)

Promujemy natomiast co ciekawsze notki i wpisy z blogów, no bo dlaczego nie? Skoro ludzie kochają grać w FM-a, a jeszcze w dodatku mają czas i ochotę by o tym pisać, to co w tym złego?

 

W najbliższej przyszłości postaramy się nieco bardziej rozgraniczyć jedno od drugiego, m.in. przez inny header, tak, aby każdy mógł łatwo i bez problemu odnaleźć się na stronie.

Aktualne priorytety CM Rev to natomiast (w dużym skrócie):

1) wersja angielska - www.football-manager.info już na dniach oficjalnie startuje

2) dalszy rozwój technologiczny, jeszcze pokażemy pazurki

3) dbanie o poziom merytoryczny

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...