Skocz do zawartości

Finanse


MarcinLDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie gram klubem Sturum Graz( Wcześniej zacząłem karierę jako bezrobotny). Sprawa dotyczy finansów klubu, ponieważ mimo tego że utrzymuję budżet płacowy na poziomie dodatnim to nadal tracę sporo pieniędzy. Właśnie skończyłem połowę sezonu i mój stan konta jest lekko na minusie. Czy jest zatem możliwość aby stan konta rósł w trakcie sezonu ? Czy przeznaczacie całą kwotę na transfery? Pytam ponieważ na początku sezonu miałem do dyspozycji 2,3 mln i po wydaniu blisko 2 mln stan konta również zmalał. Szukając oszczędności przestałem wysyłać scoutów ale innych pomysłów brak...

Odnośnik do komentarza

Myślę, że rozwiązaniem zagadki są nagrody w lidze oraz pojemność stadionu. Ostatnio w FM poznałem bliżej ligę austriacką i w tejże większość drużyn ma problemy finansowe; nawet jeżeli nie przekraczasz budżetu płacowego, to 1 200 euro, jakie Ci zostaje niewykorzystane, nie jest w stanie pokryć wszystkich klubowych wydatków. Nagrody przyznawane za zajęte miejsce w lidze zmniejszają zadłużenie tylko doraźnie, ponieważ mała pojemność stadionu, a co za tym idzie niska frekwencja, nie gwarantuje wystarczającego dochodu z biletów, przez co wydatki przekraczają zyski. Bez rozbudowy stadionu jedynym lekarstwem jest regularny udział w europejskich pucharach i otrzymywanie z tego tytułu niemałych kwot za awanse do kolejnych rund.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zmieniłem pracodawcę i gram teraz Fiorentiną. Ogólnie zastanawia mnie kwestia transferów, ponieważ przed rozpoczęciem okna transferowego kupiłem gracza za 11 mln i siłą rzeczy zmalał mój budżet transferowy. Gracz przyszedł do klubu po 2 tygodnia w momencie rozpoczęcia okna transferowego i nagle znowu odjęło mi 11 mln tylko tym razem nie z budżetu transferowego, a ze stanu konta. WTF? A tak nawiasem pisząc to sprzedałem jeszcze jednego gracza do PSV 2 tygodnie przed rozpoczęciem okna transferowego i po zaakceptowaniu transferu ten na drugi dzień pojawił się w Holandii. Trochę razi w oczy taki bug...

Odnośnik do komentarza

Zmieniłem pracodawcę i gram teraz Fiorentiną. Ogólnie zastanawia mnie kwestia transferów, ponieważ przed rozpoczęciem okna transferowego kupiłem gracza za 11 mln i siłą rzeczy zmalał mój budżet transferowy. Gracz przyszedł do klubu po 2 tygodnia w momencie rozpoczęcia okna transferowego i nagle znowu odjęło mi 11 mln tylko tym razem nie z budżetu transferowego, a ze stanu konta. WTF? A tak nawiasem pisząc to sprzedałem jeszcze jednego gracza do PSV 2 tygodnie przed rozpoczęciem okna transferowego i po zaakceptowaniu transferu ten na drugi dzień pojawił się w Holandii. Trochę razi w oczy taki bug...

Być może okienka transferowe w obu ligach otwierają się w innym terminie. Tak jak i zamykają się w poszczególnych państwach w innych.

Co do budżetu, to budżet transferowy który jest pokazany to nie jest drugi dodatkowy budżet. Jest to informacja o tym ile możesz wydać na transfery z tego ogólnego.

Pomniejsza się on w momencie kiedy finalizujesz transfer i zawodnik podpisuje umowę. Natomiast ogólny budżet pomniejszy się dopiero kiedy otworzy się okienko i zawodnik zawita w Twoje progi.

Przykład: Masz w kasie klubu 40 mln E, na transfery zarząd przeznacza 15 mln E. Kupujesz kogoś za 10 mln na miesiąc przed okienkiem. Od razu informacja o transferowym pomniejszy się o te 10 mln, a ogólny będzie 40 mln. Zawodnik przyjeżdża i ogólny pomniejsza się i wynosi 30 mln. Tym samym transferowy będzie wyświetlał 5 mln.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Kaliwaw ma rację, ale to logiczne. MarcinLDZ bez obrazy, ale umysł mało lotny, jeśli czegoś sie nie rozume, to nie oznacza, że to bug.

Kwestia finansów, to je jest łatwa sprawa, chc należy sie trzymać prostej zasady: wydaje nie więcej niż mam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...