Skocz do zawartości

Zmiana zarządu


diamen

Rekomendowane odpowiedzi

Z własnego doświadczenia powiem, że na ogół do zmiany zarządu dochodzi bez względu na menedżera. Mi samemu zdarzyła się taka sytuacja tylko raz, a było to wtedy, gdy prowadzony przeze mnie klub miał spore problemy finansowe; wtedy nastąpiła zmiana zarządu, a nowy włodarz nie tylko spłacił całe zadłużenie, ale też dorzucił imponującą sumę do klubowej kasy i funduszu transferowego. Nie polecam jednak dążenia do zadłużenia, bo wtedy owszem, może nastąpić zmiana, ale na zarząd komisaryczny, a to już nie jest takie fajne. Należy również pamiętać, że nowy prezes może mieć swój pomysł na obsadzenie stanowiska menedżera, w którym dla nas niekoniecznie musi być miejsce.

 

Być może w najnowszych FM-ach można "pomóc szczęściu", ale w tej kwestii powinni wypowiedzieć się gracze będący za pan brat z aktualnymi wersjami.

Odnośnik do komentarza

W moim przypadku zarząd zmienił się stosunkowo szybko, bo na początku rozgrywek. Nikt mnie nie pytał o zdanie. Zostałem poinformowany i wkrótce zresztą z tego powodu zwolniony.

Tak jak MaKK napisał: Sami możemy tylko poprzez edytor. Na ruchy w grze nie mamy wpływu.

Odnośnik do komentarza

Mnie się z kolei wydaje, że zmiana zarządu następuje w dwóch przypadkach: albo jeśli narobimy długów, i obecny prezes ma już dość dokladania do interesu (co wiąże się z ryzykiem, o którym wspomniał Ralf), albo gdy klub wprowadzamy na jakby wyższy level, regularnie notujemy spore zyski, kwalifikujemy się do Ligi Mistrzów, stajemy się sławni - wtedy pojawiają się chętni przejąć dochodowy interes. Raz miałem przypadek gdy po sukcesach w Anglii (mistrzostwa, Puchar Mistrzów) z nudów odszedłem do najslabszego zespołu hiszpańskiej Segunda Division, a po chyba sezonie przyplątał się za mną, opromienionym ledendarną sławą, biznesmen z Argentyny z furą pieniędzy, jakby wietrząc zysk :)

Odnośnik do komentarza

W PL lidze w moim przypadku po 1 sezonie zmienił się właściciel (zarzad i trener też)....w Bełchatowie. Co ciekawe Bełchatów stał się potęgą ligi, tzn. tylko finansowo - sportowo jeszcze nie.

 

Liga w sezonie 206/2017 wygenerowała przychody z tytułu umów sponsorskich rzędu 200 mln złoty, z czego 140 mln w.... Bełchatowie.

 

W tym przypadku na pewno nie miała znaczenia kwestia finansowa, Bełchatów był w dobrej kondycji przed przejęciem. Pewnie natomiast miało znaczenie, to co napisaliście - odnosnie cech prezesa.

Odnośnik do komentarza

Modern Football.

 

Ja również nie pamiętam w serii FM aż tak duzej zmiany wysokości umów, po zmianie zarządu. (Szczególnie w lidze polskiej)

 

Dodam, że Bełchatów przy tym inwestuje wiekszośc w młodych (17-22) bardzo perspektywistycznych graczy,

 

W tamtym sezonie się wybroniłem przed nimi, ale w tym jak zrobią za taka kasę transfery to będzie ciekawie.

 

Ciekawe czy za rok znowu dostaną jakieś 20-30 % więcej.

Odnośnik do komentarza

Ale mówisz o takiej kasie, czy zmianie ? :>

W FM14, w moim Lurgan po trzech sezonach przyszedł nowy prezes, sypnął groszem- coś koło 8 mln €. W porównaniu z tym, to malutko. Ale z drugiej strony- jak na Irlandię Północną to fuuuura kasy ;)

z jednorazowymi zasileniami to się i w polskich niższych ligach spotykałem, chodzi mi o wysokość umów sposnorskich

Odnośnik do komentarza

W kolejnym sezonie znowu 200 mln zł. z umów sponsorskich; umowy na rok (do 2021).

 

I jeszcze taka ciekawostka. (Zostałem menadżerem w Bełchatowie).

 

W trakcie sezonu (listopad/grudzień). Mój budżet zmniejszył się do 100 mln zł. I co się stało ?

Dostałem informację o nowej umowie sponsorskiej na prawie 70 mln zł, tez do końca sezonu.

 

Pierwszy raz tak mam, że w trakcie sezonu jest podpisywana umowa sponsorska.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...