Skocz do zawartości

Rynek transferowy - działa czy nie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Czyli że należy być niczym lis pola karnego, niczym snajper w gruzowisku Stalingradu, albo myśliwy wśród sawanny, wypracować najpierw pozycję do ataku jak piloci dwupłatów z lat Wielkiej Wojny, lub niczym dowódca U-Boota przed atakiem na aliancki konwój, powinno się krążyć jak jastrząb w poszukiwaniu zdobyczy, wyczekiwać na dogodny moment do ataku, tak samo jak gepard krążący wokół stada antylop, gdy upatrzy słabszą sztukę. Mieszać w głowach zawodnikom, burzyć harmonię w zespole rywala, kupować tych akurat niechcianych albo niezadowolonych, a nie na swoje widzimisię, drapiąc się w kroku i mowiac: "Dzisiaj ten" ? :)

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei coraz bardziej przekonuję się do rynku transferowego w piętnastce.

 

Raczej nie mam problemów z pozbyciem się "przyzwoitych" graczy a z dobrymi to już żadnego :)

 

Natomiast co do zakupów, w sumie to logiczne, że za dobrych zawodników kluby krzyczą dobre pieniądze, a za tych, których sprzedawać nie chcą, krzyczą kwoty z kapelusza wielokrotnie przekraczające jego wartość. W sumie to robię tak samo :) To jest cholernie realistyczne.

 

Niby dlaczego jakaś Barcelona czy inny Real mają mi oddawać nieoszlifowany diament za czapkę gruszek ?

 

I rzeczywiście trzeba polować na niezadowolonych, szczególnie tych perspektywicznych.

 

W ten sposób złowiłem do swojego teamu gościa z opisem Wielki Talent, w dodatku za niedużą kasę. Własnie zadebiutował w reprze Brazylii.

 

Dają mi za niego ponad 40 mln EUR w tej chwili, a ja chcę 200 i wycofują ofertę. Czyli tak jak napisałem wcześniej :)

 

EDT:

 

A i rzeczywiście, długość kontraktu zawodnika ma kluczowe znaczenie dla jego ceny, przynajmniej tak wynika z moich spostrzeżeń. Dotyczy się to praktycznie każdego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pewien problem w FM 2015.

 

Nie wiem czy coś takiego występuje u innych, ale gdy chce kupić jakiegoś dobrego zawodnika, klub chcę za niego duuużo pieniędzy.

Na przykład Roma za Strootmana chciała 60 mln euro... lekka przesada ?

Pjanić wart dla nich był tej samej ceny a nawet więcej, gdy ja składałem inne propozycje.

Nie wspomne o Varanie, Pogbie i innych zawodników z wyższej półki.

Gdy zacząłem kariere PSV, chciałem kupić Ake, Chelsea zażyczyła sobie 73 mln euro !!!! Po*ebani ?? To mnie naprawde rozwaliło...

Teraz pytanie jak grać? Gdy chcący dobrego zawodnika musze płacić takie sumy? No sory, wyobrażacie sobie transfer Strootmana za 60 mln ? Bo ja nie...

Proszę o jakąś pomoc, komentarze, co kolwiek .

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Przeczytaj sobie pokrótce ten temat.

Na cenę składa się wiele czynników, w tym długość kontraktu, zarobki itd.

Ja mam teraz 2 ligi( polska od Ekstraklasy do A klasy) i Niemiecka od Bundesligi do jakiejs tam oberligi ale zawodników cięzko zatrudnic do A-klasowego zespołu.Gram słabszymi bo nie sztyuka zagrac Barceloną lub B.Monachium i miec w brud kasy i kupowac kogo sie zechce.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...