Skocz do zawartości

Krok w tył i dwa w przód-Nowa siła w stolicy


Super_Cwikla

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ursus bankrutuje!

Jeden z warszawskich klubów, Ursus Warszawa, ogłosił dziś bankructwo. Prezes Krzysztof Sobieski (60l.) zdradza nam jednak, że klub zacznie nowy sezon od 3 ligi, z nowymi piłkarzami i trenerem. Na razie będzie to klub półzawodowy, jednak po kilku latach ma przejść na zawodowstwo. W najbliższych dniach dowiemy się kto został nowym trenerem drużyny.

 

No i nadszedł wielki dzień-ja, zwykły nauczyciel wf-u w warszawskim gimnazjum zostałem trenerem Ursusu Warszawa! Najtrudniejsze zadanie na ten moment to...skompletowanie drużyny. Celem na najbliższe 10 lat jest awans do Ekstraklasy i zajęcie miejsca lepszego od reszty klubów ze stolicy.

 

 

Szukanie piłkarzy do klubu było bardzo specyficzne. Po prosu jeździłem po pobliskich boiskach i namawiałem najlepszych chłopaków do gry u nas. Zespół juniorów uzupełniliśmy wyróżniającymi się zawodnikami ze Szkolnej Ligi Piłkarskiej. Na początek przygotowań mamy 16 zawodników w pierwszym zespole i 17 juniorów. Na pewno będziemy szukać jeszcze wzmocnień, może jakiś wypożyczeń z wyższych lig.

 

 

 

__________

 

Mam nadzieję, że w końcu z jakąś karierą pociągnę dłużej i co najważniejsze osiągnę cel, który obieram sobie na początku. W tej karierze najprawdopodobniej wplotę jakąś fabułę, to dla mnie jakaś motywacja do pisania, zapraszam do zaglądania tutaj! :)

Odnośnik do komentarza

Na pewno będzie ciekawie ;)

_____

Pierwszy sparing rozegraliśmy z naszymi juniorami. Na trybunach, przepraszam, na ławeczkach za boiskiem trudno spotkać nawet jakiegoś pobliskiego menela. Mecz był nudny jak flaki z olejem od samego początku, dopiero w 28 minucie Przemysław Jakóbiak strzelił ładną bramkę z dystansu. 2 minuty później Łukasz Pucilowski nie zmarnował okazji sam na sam i było 2:0. 8 minut później bliźniaczo podobna sytuacja, tym razem Mateusz Górecki i znów piłka w siatce. 4 minuty przed przerwą i akcja meczu. Nasi środkowi pomocnicy rozklepali piłkę przez całą połowę rywali i jeden z nich, Maciej Buszko huknął z linii pola karnego pod poprzeczkę. W 49. minucie wykorzystaliśmy rzut rożny, a dokładniej po raz kolejny Górecki wpakował piłkę do siatki głową. 56 minuta, jedyna akcja naszych młokosów i Maciej Cebula pokonał naszego golkipera. To podziałało na naszych zawodników jak płachta na byka i 3 minuty później było już 6:1. Grzegorz Stasiak uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce. Na 2 minuty przed końcem, nasz rezerwowy Piotr Rakowski strzelił bramkę głową i ustalił wynik meczu. Mimo wielu bramek największą gwiazdą meczu został... sędzia. Ale trzeba przyznać, że był z najwyższej półki.

 

Ursus Warszawa 7:1 Ursus Warszawa U-21

 

Po meczu stwierdziłem, że przydadzą się kolejne wzmocnienia i chcę zająć się tym osobiście, więc kolejne sparingi poprowadził mój asystent. Oto wyniki tych spotkań:

Cuiavia Inowrocław 3:3 Ursus W-wa

Skra Częstochowa 0:1 Ursus W-wa

Bielawinka Bielawa 1:2 Ursus W-wa

Buchbach 0:2 Ursus W-wa

Victoria Koln 1:0 Ursus W-wa

 

Na rynku transferowym nie działo się za wiele. Pozyskaliśmy 4 zawodników, w tym dwóch zaledwie do końca sezonu, na wypożyczenie. Pierwszy z nich to Marcin Trzcionka(20l./OP, W OP) wypożyczony z Ruchu Radzionków. Kolejny to Robert Tunkiewicz(20l./DP, PŚ, OPŚ), wypożyczony ze Stomilu Olsztyn. Z wolnego transferu przyszli Bartosz Masłoń(24l./PŚ, OPŚ) i Kamil Sawa(22l./NŚ). Czas na ligę!

 

_______

Nie wrzucam screenów, bo zwyczajnie nie ma co pokazywać. Nic specjalnego, rzadko zdarza się żeby jakieś atrybuty były ponad 10, ale to dopiero początek sezonu, więc miejmy nadzieję, że będzie lepiej.

 

Odnośnik do komentarza

 

3.liga łódzko-mazowiecka, Stadion Miejski

1/30 Ursus Warszawa[-] 2:2 Omega Kleszczów[-]

Terlecki 37'

Pucilowski 46'

Terlecki 71'

Tunkiewicz 86'

 

1 mecz to zawsze wielka niewiadoma. Bukmacherzy nie dawali nam za wiele szans w tym spotkaniu, ale my chcieliśmy pokazać, że mamy potencjał do gry o coś więcej niż walka o utrzymanie. Chłopaków umotywowali na pewno kibice, których nie spodziewaliśmy się w takiej ilości(866). Chcieliśmy zacząć z przytupem i atakowaliśmy od samego początku. Mieliśmy swoje okazje, ale to goście objęli prowadzenie jako pierwsi. Później wyrównanie, znów prowadzą goście, ale na szczęście 4 minuty przed końcem ratujemy punkcik.

 

 

 

3.liga łódzko-mazowiecka, Stadion Miejski

2/30 Hutnik Warszawa [11] 0:1 Ursus Warszawa [9]

Siara 10'

 

Pierwsza wygrana i to od razu w derbach! Tym razem byliśmy faworytem i od początku to potwierdziliśmy. Kilka bardzo groźnych akcji i już w 10 minucie 1:0. Szkoda, że wygraliśmy tak skromnie, sytuacji mieliśmy wiele.

Odnośnik do komentarza

 

3.liga łódzko-mazowiecka, Stadion Miejski

3/30 Ursus Warszawa [7] 3:2 [9] MKS Kutno

Tunkiewicz 2'

Gorecki 11'

Siara 21'

Sas 26'

Sas 42'

 

Niby wygrana tylko jedną bramką różnicy, ale był to mecz bez historii. Strzeliliśmy szybko 3 bramki, przez co trochę się rozluźniliśmy, ale MKS jest na tyle słabą drużyną, że tego nie wykorzystali.

 

Tabela po 3 kolejkach

Odnośnik do komentarza

MaKK- jak raz uda się awansować do LM do będę zadowolony, mam nadzieję że wytrzymam tak długo z grą ;)

 

Football Manager 2011 11.3.0

Ligi:Anglia(npower League 1 i wyższe), Polska (3.liga i wyższe)

Baza danych: Duża

Dodatkowe kraje: sporo państw z Afryki

 

 

3.liga łódzko-mazowiecka, Stadion MOSiR

4/30, Sokół Aleksandrów [3] 0:0 [4] Ursus Warszawa

Przydałoby się trochę polotu i finezji w tym nudnym jak... Ten cytat idealnie oddaje to co działo(a raczej co się nie działo) się dziś w Aleksandrowie. Na razie tabela jest bardzo wąska i spadamy na 7. miejsce.

 

 

 

 

3.liga łódzko-mazowiecka, Stadion Miejski

5/30, Ursus Warszawa [7] 1:0 [9] Orzeł Wierzbica

Tunkiewicz 76'

Kolejny mecz, w którym nie działo się za wiele. Mieliśmy sporo szczęścia i udaje nam się wygrać, ale jeśli nie zaczniemy znów strzelać masowo bramek to kiepsko to widzę.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...