Skocz do zawartości

Talenty


chicken1990

Rekomendowane odpowiedzi

FM15 wydaje się być bardziej wymagający od poprzedników. Żona kupiła mi (robi to co roku ;)) egzemplarz dopiero parę dni temu, więc wciąż jeszcze odkrywam. Na chłodno mogę jednać polecić kupno Luigiego Bruinsa (wolny transfer) oraz, co już jest chyba rutyną, Humama Tariqa. Obydwaj panowie przyszli do mojej Legii i bardzo fajnie się sprawdzają. Polecam również Pavla Savitsky'iego. Wprawdzie przegrałem walkę o niego z Romą, to jednak był bardzo zainteresowany przyjściem do polskiej ligi.

Odnośnik do komentarza

Argh nie dosyć że LKS to jeszcze Legią gra. Ale spoko spoko ja tam już Widzewem mam taka ekipę że szok :) A wszyscy pobierają skromne 230 euro/tyg

 

GK - Marton Fulop - Repra wegierska w 1 lidze ? Czemu nie? 1.2 M wartość.

GK - Artur Denchuk - A to bedzie moj GK jak już sprzedam Fulopa :) Na początek świetny jak osiągnie PA to już pewnie bede miał z 5 jego nastepcow gotowych wskoczyć do podstawy hehe

GK - Artem Tetenko - Miałem go w Fm 2014 - teraz postawiłem na Denchuka - generalnie oboje są podobni.

GK - Georgi Argilashki - Kupicie go za free. NIe jest epicki ale zły też nie jest. Wyyboostuje go i myśłe ze za banieczke pojdzie niebawem.

WBR - Samuel Kyere - Świetne umiejetności - potencjał losowany - 100-136 W FM 2014 też go miałem niestety tam mi słabo wylosowało - 114. Za to teraz chłopak u mnie ma PA 126 :) CA ma 104 bodajże.

WBR - Marnick Vermilj - Wypozyczenie z MU. Nie wiem z jakiej racji oni mi go wypozyczyli i on sie zgodzil do mnie przyjsc. Ale nic mu nie placimy i godnie zastapi Kyere w razie czego - jest nawet od niego lepszy ale gral nie bedzie bo szanse na jego zatrudnienie sa zadne. Chlopak w MU wyciska 4k tygodniowo :)

WBL - CHarley Fomen - kapitalny w sam raz na awans ogranie sezon i puszczenie za >1M euro. Cena po zatrudnieniu 600k euro :)

WBL Inigo Sarasola - Wartość 400 K po zatrudnieniu. Doskonaly zmiennik dla Fomena :)

WBL/ SO Tadajevic - Wartosc 200 k po zatrudneiniu. A ten pan jest gienialny bo chyba nawet lepiej wypada na SO - ale tam to mam już w ogóle gwiazdy xD

SO - Sergiy Melnyk - a to jest moj etatowy obrońca poczawszy od FM 2013. IDa radę go wyrwać za darmo bo jak widać w swoim klubie jest niedoceniany. W FM 2014 mi za niego dają 2M euro po 4 sezonach.

SO - Akaki Khubutia - 28 lat 625 k euro po zatrudnieniu. Awans z tym panem, sezon w ekstraklasie i z 1,5 M wpadnie :)

SO - Zurab Khuzanisvili - Jak sie pomylilem w nazwisku to po prostu sprawdzicie Gruzje narodową. 32 lata- zazwyczaj nigdy tak nie robię, ale mam plan sprzedać go gdy tylko będzie okazja. Wart 180 k, myśle że przed awansem sprzedam spokojnie za 500-750k.

DM - Cyriaque Louvion - To chyba najlepszy transfer. Świetny na box2box. 26 lat 775 k - ale on bedzie gral u mnie długo :)

SP - Plamen Kozhuharov - W fm 2014 dają mi za niego dużo mamony - chyba 2,5 M. Chłopa ma świetnie rozłożone umki. Mimo niskiego PA - 114. U mnie będzie podstawowym SP

LP - Florent Sauvadet - 25 lat - świetny na 2 sezony i szybki sell. Ambitny. Zapewnia tak potrzeba jakość w 1 lidze.

LP - Uriah Asante - jego zmiennik a może i on bedzie tym 1. Najpierw nie chciał w ogole myslec o wspanialym widzewie. Na szczescie jakos niespecjlanie sie o niego bija wiec po ktorkich testach zgodzil sie na skandalicznie niska pensje. Wart 165 k. Swietny na schodzacego napastnika bo jest prawonozny + na krotkie rozegranie rzutu roznego

AMC -Emmanuel Okoye - Genialny, blyskawica. 450k już teraz. Wszechstronny - moze grać na LP,PP,AMC i SN jako lis pola karnego. U mnie penwie z ławki bedzie sial spustoszenie. Co jest smieszne bo w ekstraklasie bylby kluczowym zawodnikiem

AMC - Alexander N'doumbou - J.w 22 lata , malo wart ale swietne parametry . Jeszcze nie wiem czy bedzie podstawa czy rezerwa. MOze tez grac jako SP ale niestety w srodku potrzebuje walecznych ludzi.

PP - Vladimir Koman + William Aho Abou - kolejni genialni gracze. Ktorych poki co ciezko mi sklasyfikować. Kto z nich bedzie na lawie? Tak czy siak bedzie to waste bo oboje sa genialni. Koman wart 1.1 M teraz !!!!! Ale SIla 5 go dyskwalifikuje u mnie na srodek pomocy ale i tak jest genialny jako skrzydłowy :) Aho Abou - 21 lat i taki skill juz teraz.

SN - Ezenwa Otorogu - miałem go w FM 2013 i 2014 - teraz nie brałem ale myślę ze warto go sprawdzić.

SN - Fabrice do Marcolino - wow ! 30 lat - żaden to talent ale ten skill - kompletny napastnik jak znalazl. Kluczowy w ekstraklasie a co dopiero w mojej 1 lidze^^

SN - Patrik Lacha - istny diament. W Fm 2014 nie dałem rady go zatrudnić. Teraz się udało. Chłopak ma losowane PA - u mnie wyszło mu 139 - NIestety nieskie CA podowduje że bede musial go boostować na słabiakach :)

SN - Mamadou Doucoure - Miałem go w fm 2014 ale za duzo nie pogral w 1 lidze chlopak ma okazje w koncu osiagnac swoj potencjał. W FM 2014 sprzedałem za marne 200 k euro. Ale żal mi go było że nie gra :) Polecam

 

Inni:

 

SN - Adama Guidiala - 18 lat TALENT w koncu :)

SP - Vitalyi Ryabushko - troche slabo go traktujowalem w FM 2014 ale teraz mysle ze wyplynie :) Swietny potencjał

i tak szybko bo moze sa losowani : Oussama Mrabet / Stanley Amuzie / Maxym Tsvyk / Olexandr Slobodyak / German Sergeev + kilku innych ktorych moze dopisze jak sprawdze mam ich na liscie zyczen niestety nie moglem zatrudnisc wszystkich :)

Odnośnik do komentarza

Hmm ja chyba od 02/03 zaczynałem , nie pamiętam już. Wiem że wtedy się brało słynnego już Harasimowicza :) A i jeszcze Widzew miał zawyżony potencjał Stasiaka , Bazlera i wielu innych więc siało się spustoszenie :) Może to nie talenty, ale jak sie nie gra mocnym klubem to bierze się takich grajków gra do 30.06 i w tym okresie zaczyna się masowe zwalnianie - ja po prostu przelatuje najsilniejsze ligi EU i sciagam stamtąd zawodników niechcianych przez MU, Parmy itd. Np w FM 2015 takim grajkiem był Tony Sanabria z tych bardziej znanych. Plus wyłapywanie newgenów 15-18 lat - co też nie jest takie trudne - zazwyczaj wszyscy nowi lądują u jakiegoś agenta :) Oczywiścoe jak jest kasa to można sobie wyciągać i ludzi z PA 150 bezpośrednio z klubów.

 

Eugene Shevchenko - 18 letni snajper, który sprawdził się w mojej Borussi Moenchenglabcah, a nie sprawdził w Arce, niemniej polecam (dodam z wolnego transferu) - potwierdzam- genialny ale na niego jest taka nagonka, że praktycznie nie ma szans zeby trafił do 1 ligi, no może do ekstraklasy da radę :)


Sztab szkoleniowy :

 

Trener GK - Wanderley Filho - Genialny !!!!

Jacek Fieden - Koordynator pionu juniorskiego - upewnijcie się, że to on wybiera wam juniorów z akademii - fantastyczny w swoim fachu.

 

 

Edit : dopisze tu więcej jak wczytam Save z FM 2014 i w każdym razie ten pan wyżej dalej jest w 2015 i chce trenować w polskiej 1 lidze ^^ Fieden również u mnie po raz 2 będzie w sztabie. Najgorsze jest to ze mam limit w sztabie 4 ludzi zawodnicy narzekają na trening kondycyjny a zarząd nie chce się zgodzić na dodatkowego trenera......

Odnośnik do komentarza

Sprawdz Elliot Kebbie - 17 lat z tego co kojarze w FM 2014 miał niezły potencjhał, w FM 2015 już słaby ale wydaje mi się że on jest generalnie losowany :)

 

A tak na teraz sprawdz Jamie O'Hara do mnie do 1 polskiej ligi przyszedl za 230 euro / tygodniowo to moze do conference też pójdzie tam chyba max zarobki siegają 1k euro / tydz nie ?

Odnośnik do komentarza

R4vn0s a co to za różnica kim gram? Daj spokój z tematami kibicowskimi, bo to nie to forum. Legia ma fajny skład i potencjał, który wg mnie świetnie wprowadza w nowego FM'a. Bardzo podobny pod tym względem jest Lech. Polecam wszystkim skauting tych klubów, bo mają zawodników, którzy w europejskich średniakach mogą odgrywać kluczowe role.

Odnośnik do komentarza

Sprawdz Elliot Kebbie - 17 lat z tego co kojarze w FM 2014 miał niezły potencjhał, w FM 2015 już słaby ale wydaje mi się że on jest generalnie losowany :)

 

A tak na teraz sprawdz Jamie O'Hara do mnie do 1 polskiej ligi przyszedl za 230 euro / tygodniowo to moze do conference też pójdzie tam chyba max zarobki siegają 1k euro / tydz nie ?

Kebbie nas olał, Jamie O'Hara gra w Ipswich :/.

Odnośnik do komentarza

Jest to taki luźny temat, więc wrzucę swoich grajków, którzy się u mnie sprawdzili, kończę właśnie drugi sezon, gram Pogonią:

 

Jeff Gyasi, ściągnąłem za darmo, 33 meczach 3 gole, średnia 7.07, sprzedałem za 250 tysięcy euro po sezonie.

http://i.imgur.com/dQTtvz5.jpg

 

Kristoffer Olsson, również za darmo, ale dopiero w przerwie zimowej w tym sezonie, zapowiada się na gwiazdę, ma lekkość prowadzenia piłki albo mnie się tak wydaje, kiedyś grał w Arsenalu, warto też zobaczyć na jego wartość.

http://i.imgur.com/RiHWwov.jpg

 

Bobby Grant, a jak - za darmo. Również zimą, widzę w nim wielki potencjał na gwiazdę ligi, na razie nie zachwyca, bo drużyna gra w kartkę i jest po rewolucji, ale wartość ponad miliona euro - nawet jak się nie sprawdzi to można sprzedać z zyskiem.

http://i.imgur.com/gHcUnzd.jpg

 

Rory Donnelly - napadzior, który miał odblokować strzelanie nam goli, na razie ma 3 trafienia, jedną asystę, ale wygląda bardzo obiecująco.

http://i.imgur.com/juetXGw.jpg

 

Matthew Pennington - za darmo z Evertonu, młodziutki stoper, ściągnięty latem, średnia koło 7.0 co przy słabszej połowie sezonu przez drużynę robi wrażenie, będzie gwiazdą!

http://i.imgur.com/bY0vJoz.jpg

 

Marcus Bettinelli - bramkarz, który zdjął z numeru jeden Radka Janukiewicza, a to już coś znaczy.

http://i.imgur.com/ysQlzEI.jpg

 

Jordan Wynter - prawie jak Aaron Winter ;) Typowy czarny defensywny pomocnik.

http://i.imgur.com/bPV7Eyd.jpg

 

Giancarlo Gallifuoco - może grać zarówno w obronie jak i pomocy, ale jako defensywny pomocnik radzi sobie lepiej, dopiero zaczynam dawać mu szansę.

http://i.imgur.com/s8hXVzw.jpg

 

Oktawian Skrzecz - ściągnięty z Schalke, za 150 tysięcy euro, mój najdroższy zakup, liczę, że to będzie przyszła gwiazda i legenda drużyny. Na razie cztery gole i dwie asysty.

http://i.imgur.com/gW8JClx.jpg

 

Polecam też Patryka Strusa (ściągnąłem do siebie) i Bielika, ale jego nie mogę wykupić z Legii.

Odnośnik do komentarza

Carlos Strandberg - 18 letni napiastnik, przyszła gwiazda Szwedzkiej piłki nożnej, do wykupienia za ok 1 mln euro, ale warto u mnie atak bez niego wygląda słabo

Jere Uronen - 20 letni lewy obrońca z dobrą grą do przodu, nie wiem za ile go można wyciągnąć bo mam go od początku, jedyny minus taki że scout mi mówi że już gra obecnie prawie na swoim maksymalnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

dawid kownacki lech poznań, w zasadzie wcale go nie szukałem do meczów przedsezonowych brakowało mi drugiego napastnika który akurat był w kondycji, nie był na urlopie czy też nie miał jakichś problemów, zajrzałem do rezerw lecha i był tam 17-latek, aktóalnie jestem w połowie sezonu a kownacki prowadzi w klasyfikacji strzelców polskiej ligii, jak uda mi się wyciągnąć u niego strzał z dystansu na co najmniej 11-12 to bedzie z niego genialny napastnik

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Aż dziw, że do tej pory nikt nie wspomniał o dwóch holenderskich perełkach z Ajaxu.
Ricardo Kishna i Richairo Zivkovic, obaj 18 lat i z potencjałem bodaj -9.
Pierwszy typowy skrzydłowy z dobrym gazem i dryblingiem. Drugi to snajper, najlepiej sprawdza się jako lis pola karnego. Za czapkę gruszek na pewno ich nie wyciągniecie, ale najbogatsi nie będą mieć problemów. Ogólnie polecam przejrzeć całą kadrę Ajaxu, poza tą dwójką jest też niemało zawodników z potencjałem -8 i -7.

Odnośnik do komentarza

Gram akurat Arsenalem i teraz kończę sezon 16/17 bodajże i mam kilku Polaków, bo jestem tego zwolennikiem. :)
Kownacki - niby drogi ale debiut zaliczył z Burnley przy wyniku 0:0, wszedł na ostatnie 25min, strzelił 2 bramki, pozamiatał, zszedł :P
Stones - niby drogi ale bardzo dobry! Raz mnie zawiódł a grał już bardzo dużo.
Rulli - Ściągnąłem go za darmo na ławkę.. Szczęsny chciał odejść niestety i Argentyńczyk musiał zająć jego miejsca.. Gra zajebiście!
Janicki - Gram także Polską i on z Glikiem na środku rządzą i dzielą! Właśnie przeszedł do QPR i gra bardzo często.
Pedro Obiang - Gra w Sampdorii na pozycji ŚP. Kupiłem go do Arsenalu i po 1.5 sezonu chcę go kupić Barcelona. Gra jako rezerwowy ale bardzo często i bardzo dobrze!
Fabian Schar - ŚO z Basel. Świetny obrońca + rzuty karne + główki = BÓG obrony! :)
Sergi Samper - DP z Barcelony, także świetny i u mnie ma 5 gwiazdek rozwoju.

Pisałem na szybko i wiem, że wiele błędów zrobiłem ale domyślicie się.

Odnośnik do komentarza

Do lepszych klubów polecam Jorge Correę. Grając Arsenalem kupiłem go w 2.sezonie za 7 mln euro,a grając Ajaxem w 1.sezonie za 6,25 mln. Wszechstronny ofensywny pomocnik,świetne rzuty wolne,strzały z dystansu. Czasem denerwuje jego skłonność do przetrzymywania piłki,ale jednocześnie pomaga to w starciach z mocniejszymi rywalami,bo potrafi przedryblować kilku grajków i zakończyć akcję świetnym strzałem.

 

Dla najbogatszych dobrym wzmocnieniem może być Xherdan Shaqiri. Kupiłem go Arsenalem za 35mln euro w połowie 2.sezonu gry. Od razu zaczął odpłacać się świetną grą. Wejście miał fenomenalne - 5 meczów,5 goli,3 asysty,średnia ponad 8.00, potem średnia cały czas powyżej 7,5

 

Dodatkowo młodzież z Argentyny - Lucas Romero i Gaston Gil Romero - pierwszy z nich kosztuje 8-10 mln, drugi 5-7mln. Warto obu mieć w swoim składzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...