Skocz do zawartości
fkeypeepl

Tła piłkarzy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sobie zrobić tła w profilach poszczególnych piłkarzy, zespołów, rozgrywek, itp. (tytuł wprowadza trochę w błąd, sorki) ale nie wiem jak... Proszę o pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie tła? Coś bliżej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu widze chodzi o to co zrobił swego czasu Krzysiek Nowak dla ManCity :P Wchodzisz w zawodnika i masz dane tło/background do tego. Wysłałem Krzysiowi wiadomość to miejmy nadzieje, że siętu pojawi i pomoże ;) Na pewno było to id zawodnika w folderze jakimś :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć :) ale mnie tu dawno nie było. Aby zrobić tła pilkarzy musisz utworzyć folder palyers i wrzucić tam zdjęcie piłkarza z jego id. Dokładne info podam ci jak wrócię do mieszaknia. Teraz siedzę w pracy :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć :) ale mnie tu dawno nie było. Aby zrobić tła pilkarzy musisz utworzyć folder palyers i wrzucić tam zdjęcie piłkarza z jego id. Dokładne info podam ci jak wrócię do mieszaknia. Teraz siedzę w pracy :(

Sorki, że tak późno odpowiadam. Jak mogę sprawdzić ID?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otwierajac baze danych w edytorze. Kazdy zawodnik ma swoj przypisany numer id.

Gdybys mial problemy to pisz tutaj to wykopiemy Ci te numery id :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już dopisuję dokładne dane dotyczące tworzenia tła z piłkarzem:

1. zdjęcie piłkarza w formacie jpeg w rozdzielczości 1024x768, jeśli rozdzielczość będzie inna to cm automatyczne dostosuje zdjęcie do niej i nie zawsze wychodzi to estetycznie

2. numer ID, ewentualnie imię i nazwisko piłkarza

3. jako nazwę zdjęcia wpisujesz ID lub imię i nazwisko piłkarze, ja preferuję ID bo cm sczytuje do 28 znaków (chyba) i jak zrobisz literówkę to zdjęci Ci się nie pokaże

4. takie zdjęcie wklejasz do folderu CM0304/data/graphics/backgrounds/players jeśli go nie masz to go tworzysz

5. odpalasz CM i w ustawieniach zaznaczasz zmianę tła

Powinno działać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako przestroga dodam, że używanie imienia i nazwiska zaczyna robić psikusy przy "specjalnych" znakach, a zawodników o tym samym imieniu i nazwisku w bazie może być kilku, a więc w profilu każdego będzie wyświetlane to zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się :) ale czasami jest miło zobaczyć zdjęcie u newgena :D poza tym radzimy korzystać z ID które łatwo sprawdzisz w edytorze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcie piłkarza musi być w formacie PNG i mieścić się w rozmiarze 60x60, najładniejsze fejsy są w wersji cut-out. Aby się poprawnie wyświetlały musisz jako nazwę stosować numer ID dostępny w edytorze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi