Skocz do zawartości

Zapowiedzi, plotki, oficjalne informacje


Kuchar

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Scorpio słusznie zauważył premiera FM 15 zbliża się wielkimi krokami. Wczoraj miała miejsce premiera filmu Football Manager Documentary, a zaraz po niej SI uchyliło rąbka tajemnicy i pokazało jak "to" będzie w tym roku wyglądać. Zapraszam serdecznie do dyskusji, wrzucania linków, komentarzy i filmów. Podzielcie się swoimi oczekiwaniami i obawami.


A co już wiemy? Wczorajszy film sporo wyjaśnia (za sbnation.com):

 

- New sidebar for navigation and other UI changes

 

- More detailed attributes for you, the manager

 

- New coaching styles: Tactical, technical and mental

 

- New notepad that can remind you of things

 

- Lots of scouting improvements

 

- Overhauled animations for 3D match engine

 

- Huge media improvements, including tunnel interviews, variety of questions and follow-ups in press conferences

 

 

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=LIPhF0_S0pQ

Odnośnik do komentarza

Z filmiku:

- fajne nowe pierdółki odnośnie naszej "postaci",

- na minus- piłkarze się ślizgają po murawie w 3D, naprawdę słabo to na razie wygląda :/

- spoko ten pasek po lewej stronie, już nie trzeba będzie klikać i klikać, tylko można od razu do danej opcji się wbić,

- odnośnie paska- ciekawe czy będzie można wrzucić (np. gołe baby :D ) grafikę jakąś, jak w CMie,

- mocno się skupili na bramkarzach, więc boję się, iż będą oni bez łatki "bogami między słupkami",

- stadiony za zewnątrz całkiem spoko, szkoda, że okolica nieciekawa ;) mogli by skasować to coś za stadionami,

- i obawiam się własnie, że przez te stadiony trzeba będzie mieć mocny sprzęt albo gra będzie mulić,

- w ustawieniu taktyki będzie można bardziej "poustawiać" graczy na pozycjach, a nie na sztywnych plackach - co zależy od wybranej konkretnej roli grajka,

- możliwość trenowania ulubionych zagrań,

- mocno przerobiony scouting, mi się podoba,

- po oblukaniu gracza, scout pokazuje "widełki" atrybutów jakie może mieć kopacz,

- większa interakcja z piłkarzami,

- wprowadzenie sporych zmian z "szczęśliwością" zawodników - mam nadzieję, że nie będzie przegięcia i nie zrobią się Simsy ;),

- spotkania z pismakami w tunelu - tu mam nadzieję, że też będzie można wysłać asystenta,

- rozmowy o pracę,

- Movember :picard: ,

- brak podziału w taktyce na atak i obronę :(

- itd. itd.

Odnośnik do komentarza

Mnie interesują przede wszystkim zmiany w silniku meczowym. Do górnego interfejsu już się przyzwyczaiłem, chociaż powrót do bocznego jest ok.

Do brak suwaków w ekranie taktycznym też się przekonałem.

Wszystkie zmiany wyglądają na plus. Nie wiem tylko po co tyle tych konferencji i rozmów skoro nie mają one chyba wpływu na nic. Niech zwiększą ich wpływ na morale zawodników.

Ulepszony system motywacji o którym wspomniał.Vami też mocno na plus. Czasami wkurza mnie, że moi zawodnicy nie reagują na to co do nich mówię :).

Odnośnik do komentarza

Ja jestem głównie ciekaw co będzie zjebane w pierwszej wersji i ile paczów zajmie doprowadzenie do gry, która nie będzie powodem bardzo wielu frustracji. Wciąż pamiętam złote czasy gdzie w jednym z fmów były killer rogi i killer strzał z dystansu (chyba 9 albo 10?) i Andre Pierre-Gignac miał po 50 bramek w sezonie :wub:. Fajnie byłoby dostać tak dla odmiany produkt przetestowany, ale niestety nie ma się chyba co czarować.

Odnośnik do komentarza

Ja i tak pewnie kupię przedpremierowo. Gdzie najtaniej?

A poza tym najbardziej podoba mi się oczywiście wprowadzenie nowych ról. Roaming playmaker, wide playmaker i inverted wingback :wub:

Tylko pytanie czy w tej wersji to będzie tylko kosmetyka, którą dopiero rozwiną w 16... Z moich obserwacji wynika, że często tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza

Mi się akurat panel boczny w ogóle nie podoba, zajmuje strasznie dużo miejsca, ikonki są brzydkie, layout sam w sobie z backgrounem obrzydliwy, mam nadzieję że będzie opcja wyłączenia go.

 

No i przyłączam się do pytania Szu, gdzie można zamówić przed-premierowo pudełko wraz z accessem do bety?

Odnośnik do komentarza

Mi się akurat panel boczny w ogóle nie podoba, zajmuje strasznie dużo miejsca, ikonki są brzydkie, layout sam w sobie z backgrounem obrzydliwy, mam nadzieję że będzie opcja wyłączenia go.

 

No i przyłączam się do pytania Szu, gdzie można zamówić przed-premierowo pudełko wraz z accessem do bety?

W sumie to się zgadzam, faktycznie brzydko to wygląda, ale IMO jest potencjał. Jak się SI nie zepnie do czegoś ładniejszego to myślę, że ogarnięty grafik może z tego zrobić ładną skórkę.

Odnośnik do komentarza

 

Ja i tak pewnie kupię przedpremierowo. Gdzie najtaniej?

 

 

Na muve.pl kupiłem sobie za punkty z kompanii graczy kod rabatowy - 40% na gry PC (od ceny detalicznej afair) i wyszło mi 84 zł + darmowa dostawa.

 

Po 2 latach gry w FM2012, w końcu kupuje nową odsłonę i też mogę polecić zakup na muve.pl, jak ktoś ma 500 pkt na Kompanii Graczy to niech bierze kod -40% i ma grę za 84zł.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...